UFRaw 0.17 - en to sr translation catalogue (407 entries)

note: Translate text message from GtkImageView:
en: Open the navigator window
sr: Отвори навигациони прозор

en: Value %.*f too large, truncated to %.*f.
sr: Вредност %.*f је превелика, скраћујем на %.*f.

en: Value %.*f too small, truncated to %.*f.
sr: Вредност %.*f је премала, повећавам на %.*f.

en: No input file, nothing to do.
sr: Нема улазне датотеке.

en: Loaded %s %s
sr: Учитано %s %s

en: Saved %s %s
sr: Сачувано %s %s

note: First letter of the word 'yes' for the y/n question
en: y
sr: д

note: First letter of the word 'no' for the y/n question
en: n
sr: н

en: %s: overwrite '%s'?
sr: %s: да препишем „%s“?

en: Raw images
sr: Raw слике

en: UFRaw ID files
sr: НЛRaw ИБ датотеке

en: Raw jpeg's
sr: Raw jpeg

en: Raw tiff's
sr: Raw tiff

en: All files
sr: Све датотеке

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене датотеке

en: Manual curve
sr: Ручно направљена крива

en: Linear curve
sr: Линеарна крива

en: Custom curve
sr: Произвољна крива

en: Camera curve
sr: Крива из камере

note: profileIndex[], profileCount[] Profile data defaults
en: No profile
sr: Нема профила

en: Color matrix
sr: Матрица боја

en: sRGB (embedded)
sr: sRGB (уметнити)

en: System default
sr: Подразумевано у систему

en: Trying to convert .ufrawrc from UFRaw-0.4 or earlier
sr: Покушавам превођење .ufrawrc датотеке из НЛRaw-0.4 или ранијег издања

en: Trying to convert .ufrawrc from UFRaw-0.6 or earlier
sr: Покушавам превођење .ufrawrc датотеке из НЛRaw-0.6 или ранијег издања

en: UFRaw version in .ufrawrc is not supported
sr: Издање НЛRaw-а у .ufrawrc датотеци није подржано

en: Too many anchors for curve '%s'
sr: Превише веза за криву „%s“

en: Too many lightness adjustments in the ID file, ignored
sr: Превише подешавања за осветњеност у ИБ датотецу, занемарујем

en: ID file %s does not appear to be a regular file
    %s
sr: Изгледа да ИБ датотека %s није исправна
    %s

en: Can't open ID file %s for reading
    %s
sr: Не могу да прочитам ИБ датотеку %s
    %s

en: Error parsing '%s'
    %s
sr: Грешка при обради „%s“
    %s

en: Can't open file %s for writing
    %s
sr: Не могу да упишем у %s датотеку
    %s

en: cannot --create-id with stdout
sr: не могу да --create-id на стандардном излазу

en: UFRaw
sr: НЛRaw

en:  - Unidentified Flying Raw converter for digital camera images.
sr:  - Неидентификовани Летећи Raw преводилац за слике са дигиталних камера.

en: Usage: ufraw [ options ... ] [ raw-image-files ... ]
sr: Употреба: ufraw [ могућности ... ] [ raw_датотеке ... ]

en:        ufraw-batch [ options ... ] [ raw-image-files ... ]
sr:        ufraw-batch [ могућности ... ] [ raw_датотеке ... ]

en:        ufraw [ options ... ] [ default-directory ]
sr:        ufraw [ могућности ... ] [ подразумевани_директоријум ]

en: By default 'ufraw' displays a preview window for each raw image allowing
    the user to tweak the image parameters before saving. If no raw images
    are given at the command line, UFRaw will display a file chooser dialog.
    To process the images with no questions asked (and no preview) use
    'ufraw-batch'.
sr: Подразумевано, „ufraw“ приказује прозорче за преглед сваке raw слике, 
    дајући кориснику могућност подешавања параметара слике пре њеног чувања.
    Уколико нису дате raw слике у командној линији, НЛRaw ће приказати прозорче.
    за избор датотеке. За обраду фотографија без икаквих питања (и без прегледа)
    користите „ufraw-batch“.

en: The input files can be either raw images or ufraw's ID files. ID files
    contain a raw image filename and the parameters for handling the image.
    One can also use an ID file with the option:
sr: Улазне датотеке могу бити raw слике или НЛRaw ИБ датотеке. ИБ датотеке
    садрже назив raw слике и параметре за сређивање слике. ИБ датотеке се могу
    позвати са могућностима:

en: --conf=ID-file        Apply the parameters in ID-file to other raw images.
sr: --conf=ИБ_датотека    Примењује параметре из ИБ датотеке на остале raw слике.

en: The rest of the options are separated into two groups.
sr: Остале могућности су раздвојене у две групе.

en: The options which are related to the image manipulation are:
sr: Могућности везане за рад са сликом су:

en: --wb=camera|auto      White balance setting.
sr: --wb=camera|auto      Подешавање равнотеже беле.

en: --temperature=TEMP    Color temperature in Kelvin.
sr: --temperature=Темпeratura
                          Температура боје у Келвинима.

en: --green=GREEN         Green color normalization.
sr: --green=Зелена        Уједначење зелене компоненте у равнотежи беле.

en: --base-curve=manual|linear|camera|custom|CURVE
                          Type of base tone curve to use. CURVE can be any
                          curve that was previously loaded in the GUI.
                          (default camera if such exists, linear otherwise).
sr: --base-curve=manual|linear|camera|custom|Крива
                          Врста основне криве. „Крива“ може да буде било која
                          крива која је претходно учитана у графичком окружењу.
                          (подразумевана крива из камере уколико постоји,
                          а у супротном линеарна).

en: --base-curve-file=file
                          Use base tone curve included in specified file.
                          Overrides --base-curve option.
sr: --base-curve-file=Датотека
                          Користи основну криву из засебне датотеке. Ова
                          могућност има предност над --base-curve.

en: --curve=manual|linear|CURVE
                          Type of luminosity curve to use. CURVE can be any
                          curve that was previously loaded in the GUI.
                          (default linear).
sr: --curve=manual|linear|Крива
                          Врста криве за канал са луминансом. „Крива“ може
                          да буде лило која крива која је претходно учитана
                          у графичком окружењу (подразумевано линеарна).

en: --curve-file=file     Use luminosity curve included in specified file.
                          Overrides --curve option.
sr: --curve-file=Датотека Користи криву за канал са луминансом из засебне датотеке.
                          Ова могућност има предност над --curve.

en: --restore=clip|lch|hsv
                          Restore details for negative EV.
                          'clip' restores nothing - safe from artifacts.
                          'lch' restores in LCH space - giving soft details.
                          'hsv' restores in HSV space - giving sharp details.
                          (default lch).
sr: --restore=clip|lch|hsv
                          Извлачење детаља за негативан EV.
                          „clip“ не извлачи ништа — без артефакта.
                          „lch“ извлачи у LCH простору — даје благе детаље.
                          „hsv“ извлачи у HSV простору — даје оштре детаље.
                          (подразумевано је lch).

en: --clip=digital|film   Clip highlights for positive EV.
                          'digital' linear digital sensor response.
                          'film' emulate soft film response. (default digital).
sr: --clip=digital|film   Исецање светлих делове на позитиван EV.
                          „digital“ линеарни дигитални запис сензора.
                          „film“ симулира благи запис филм (подразумевано је digital).

en: --gamma=GAMMA         Gamma adjustment of the base curve (default 0.45).
sr: --gamma=Гама          Подешавање Гама вредности основне криве (подразумевано је
                          0.45).

en: --linearity=LINEARITY Linearity of the base curve (default 0.10).
sr: --linearity=Лин.      Линеарност основне криве (подразумевано је 0.10).

en: --contrast=CONT       Contrast adjustment (default 1.0).
sr: --contrast=Контраст   Подешавање контраста (подразумевано је 1.0).

en: --saturation=SAT      Saturation adjustment (default 1.0, 0 for B&W output).
sr: --saturation=Засићеност
                          Подешавање засићености (подразумевано је 1.0, односно
                          0 за црно-беле слике).

en: --wavelet-denoising-threshold=THRESHOLD
                          Wavelet denoising threshold (default 0.0).
sr: --wavelet-denoising-threshold=Осетљивост
                          Осетљивост за таласно уклањање шума (подразумевано је 0.0).

en: --hotpixel-sensitivity=VALUE
                          Sensitivity for detecting and shaving hot pixels (default 0.0).
sr: --hotpixel-sensitivity=ВРЕДНОСТ
                          Осетљивост при тражењу и чувању прегорелих пиксела (подразумевано је 0.0).

en: --exposure=auto|EXPOSURE
                          Auto exposure or exposure correction in EV (default 0).
sr: --exposure=auto|Експозиција
                          Самоодређивање експозиције или исправка експозиције
                          у EV (подразумевано је 0).

en: --black-point=auto|BLACK
                          Auto black-point or black-point value (default 0).
sr: --black-point=auto|Црна
                          Самоодређивање црне тачке или вредност црне тачке
                          (подразумевано је 0).

en: --interpolation=ahd|vng|four-color|ppg|bilinear
                          Interpolation algorithm to use (default ahd).
sr: --interpolation=ahd|vng|four-color|ppg|bilinear
                          Алгоритам за интерполацију(подразумевани је ahd).

en: --color-smoothing     Apply color smoothing.
sr: --color-smoothing     Примењује углађивање боја.

en: --grayscale=none|lightness|luminance|value|mixer
                          Grayscale conversion algorithm to use (default none).
sr: --grayscale=none|lightness|luminance|value|mixer
                          Алгоритам за превод у сиве тонове (подразумевано не
                          користи ни један).

en: The options which are related to the final output are:
sr: Могућности везане за крајњи излаз су:

en: --shrink=FACTOR       Shrink the image by FACTOR (default 1).
sr: --shrink=Фактор       Сужавање слике за одређени фактор (подразумевано је 1).

en: --size=SIZE           Downsize max(height,width) to SIZE.
sr: --size=Величина       Смањивање слике (висина,ширина) на „Величина“.

en: --out-type=ppm|tiff|tif|png|jpeg|jpg|fits
                          Output file format (default ppm).
sr: --out-type=ppm|tiff|tif|png|jpeg|jpg|fits
                          Излазни формат слике (подразумевани је ppm).

en: --out-depth=8|16      Output bit depth per channel (default 8).
sr: --out-depth=8|16      Број бита по каналу (подразумевано је 8).

en: --create-id=no|also|only
                          Create no|also|only ID file (default no).
sr: --create-id=no|also|only
                          Прављење ИБ датотеке (подразумевано је не прави).

en: --compression=VALUE   JPEG compression (0-100, default 85).
sr: --compression=Вреднost
                          JPEG компресија (0-100, подразумевано је 85).

en: --[no]exif            Embed EXIF in output (default embed EXIF).
sr: --[no]exif            Умеће EXIF у развијену слику (подразумевано умеће EXIF).

en: --[no]zip             Enable [disable] TIFF zip compression (default nozip).
sr: --[no]zip             Zip паковање TIFF датотека (подразумевано не пакује у Zip).

en: --rotate=camera|ANGLE|no
                          Rotate image to camera's setting, by ANGLE degrees
                          clockwise, or do not rotate the image (default camera).
sr: --rotate=camera|Угао|no
                          Ротира слику на поставке из камере, за „Угао“ у
                          степенима, надесно или не ротира слику (подразумеване
                          су поставке из камере).

en: --crop-(left|right|top|bottom)=PIXELS
                          Crop the output to the given pixel range, relative to the
                          raw image after rotation but before any scaling.
sr: --crop-(left|right|top|bottom)=Пиксела
                          Исеца излаз за задату вредност у пикселима, у односу на raw
                          слику након ротације, али пре промене величине.

en: --out-path=PATH       PATH for output file (default use input file's path).
sr: --out-path=Путања     „Путања“ за излазну датотеку (подразумевано је у путањи
                          улазне датотеке).

en: --output=FILE         Output file name, use '-' to output to stdout.
sr: --output=Датотека     Име датотеке на излазу, користите „-“ за испис на
                                стандардни излаз.

en: --darkframe=FILE      Use FILE for raw darkframe subtraction.
sr: --darkframe=Датотека  Користи задату датотеку за одузимање тамним кадром.

en: --overwrite           Overwrite existing files without asking (default no).
sr: --overwrite           Преписује постојеће датотеке без питања (није подразумевано).

en: --maximize-window     Force window to be maximized.
sr: --maximize-window     Покреће програм у увећаном прозор.

en: UFRaw first reads the setting from the resource file $HOME/.ufrawrc.
    Then, if an ID file is specified, its setting are read. Next, the setting from
    the --conf option are taken, ignoring input/output filenames in the ID file.
    Lastly, the options from the command line are set. In batch mode, the second
    group of options is NOT read from the resource file.
sr: НЛRaw најпре чита подешавања из $HOME/.ufrawrc датотеке. 
    Након тога, уколико је задата ИБ датотека, чита та подешавања.
    Следе подешавања дата кроз --conf опцију, занемарујући 
    улазне/излазне називе датотека из ИБ датотеке.
    На крају се постављају опције из командне линије. У пакетном
    режиму друга група опција се НЕ чита из датотеке.

en: Last, but not least, --version displays the version number and compilation
    options for ufraw and --help displays this help message and exits.
sr: Последња могућност, --version приказује издање програма и могућности које су 
    укључене током изградње програма, док --help исписује ову поруку.

en: '%s' is not a valid value for the --%s option.
sr: „%s“ није исправна вредност за --%s могућност.

en: ufraw was build without ZIP support.
sr: ufraw је изграђен без подршке за ZIP датотеке.

en: getopt returned character code 0%o ??
sr: getopt је вратио код карактера 0%o ??

en: failed to load curve from %s, too many configured base curves
sr: не могу да учитам криву из %s, има превише подешених основних крива

en: failed to load curve from %s
sr: не могу да учитам криву из %s

en: '%s' is not a valid base curve name.
sr: „%s“ није исправан назив основне криве.

en: failed to load curve from %s, too many configured curves
sr: не могу да учитам криву из %s, има превише подешених крива

en: '%s' is not a valid curve name.
sr: „%s“ није исправан назив криве.

en: '%s' is not a valid interpolation option.
sr: „%s“ није исправна могућност за интерполацију.

en: '%s' is not a valid grayscale option.
sr: „%s“ није исправна могућност за сиве тонове.

en: '%s' is not a valid restore option.
sr: „%s“ није исправна могућност за извлачење детаља.

en: '%s' is not a valid clip option.
sr: „%s“ није исправна могућност за исецање.

en: you can not specify both --shrink and --size
sr: не можете користити --shrink и --size могућности заједно

en: '%d' is not a valid bit depth.
sr: „%d“ није исправан број битова.

en: Output type '%s' is deprecated
sr: Излазна врста „%s“ је превазиђена

en: ufraw was build without TIFF support.
sr: ufraw је изграђен без подршке за TIFF.

en: ufraw was build without JPEG support.
sr: ufraw је изграђен без подршке за JPEG

en: ufraw was build without PNG support.
sr: ufraw је изграђен без подршке за PNG

en: '%s' is not a valid output type.
sr: „%s“ није исправна излазна врста.

en: '%s' is not a valid output type for embedded image.
sr: „%s“ није исправна излазна врста за уметнуту слику.

en: '%d' is not a valid bit depth for embedded image.
sr: „%d“ није исправан број битова за уметнуту слику.

en: '%s' is not a valid rotate option.
sr: „%s“ није исправна вредност ротације.

en: '%s' is not a valid create-id option.
sr: „%s“ није исправна create-id могућност.

en: '%s' is not a valid path.
sr: „%s“ није исправна путања.

en: cannot output more than one file to the same output
sr: не могу да избацим више од једне датотеке на исти излаз

en: Raw file '%s' missing.
sr: Недостаје raw датотека „%s“.

en: Delete raw file
sr: Обриши raw датотеку

en: _Delete selected
sr: _Обриши изабрано

en: Delete _All
sr: Обриши _све

en: Select files to delete
sr: Изаберите датотеке за брисање

en: Error reading directory '%s'.
sr: Грешка при читању директоријума „%s“.

en: Error deleting '%s'
sr: Грешка при брисању „%s“

en: Reading embedded image requires libjpeg.
sr: Читање уметнуте слике захтева libjpeg.

en: No embedded image found
sr: Није нађена уметнута слика

en: Original size (%d) is smaller than the requested size (%d)
sr: Оригинална величина (%d) ја мања од задате (%d)

en: ppm thumb mismatch, height %d, width %d, while buffer %d.
sr: ppm преглед се не поклапа, висина %d, ширина %d, а бафер је %d.

en: JPEG thumb height %d different than expected %d.
sr: висина за JPEG преглед %d се разликује од очекиване (%d).

en: JPEG thumb width %d different than expected %d.
sr: ширина за JPEG преглед %d се разликује од очекиване (%d).

en: Error creating file '%s'.
    %s
sr: Грешка при прављењу датотеке „%s“.
    %s

en: No embedded image read
sr: Нема уметнуте слике за читање

en: Error creating file '%s'. Unknown file type %d.
sr: Грешка при прављењу датотеке „%s“. Непозната врста датотеке %d.

en: Error creating file '%s': %s
sr: Грешка при прављењу датотеке „%s“: %s

en: Error writing '%s'
sr: Грешка у писању „%s“

en: Unsupported output type (%d) for embedded image
sr: Није подржана излазна врста (%d) за уметнуте слике

en: Loading raw file '%s'
sr: Учитавам raw датотеку „%s“

en: Can't allocate new image.
sr: Не могу да учитам нову слику.

note: Create the "background" layer to hold the image...
en: Background
sr: Позадина

en: EXIF buffer length %d, too long, ignored.
sr: EXIF бафера је превелик (%d).  Игноришем.

en: Failed to embed output profile '%s' in image.
sr: Није успело уметање излазног профила „%s“ у слику.

en: Maker:		%s
    Model:		%s%s
    Mount:		%s
    Crop factor:	%.1f
sr: Творац:			%s
    Модел:			%s%s
    Статив:			%s
    Фактор исецања:	%.1f

en: Maker:		%s
    Model:		%s
    Focal range:	%s
    Aperture:		%s
    Crop factor:	%.1f
    Type:		%s
    Mounts:		%s
sr: Произвођач:			%s
    Модел:				%s
    Жижна даљина:		%s
    Отвор бленде:		%s
    Исецање сензора:	%.1f
    Врста:				%s
    Стативи:			%s

en: Focal
sr: Жижа

en: Focal length
sr: Жижна даљина

en: F
sr: Ф

en: F-number (Aperture)
sr: Ф-број (отвор бленде)

en: Distance
sr: Удаљеност

en: Distance to subject in meters
sr: Удаљеност од мотива у метрима

note: Add the model combobox
en: Model:
sr: Модел:

en: Chromatic Aberrations mathematical model
sr: Математички модел хроматских аберација

en: Parameters
sr: Параметри

en: Optical vignetting mathematical model
sr: Математички модел оптичког вињетарења

en: Lens distortion mathematical model
sr: математички модел изобличења сочива

note: Lens geometry combobox
en: Lens geometry:
sr: Геометрија сочива:

en: The geometry of the lens used to make the shot
sr: Геометрија сочива којим је снимак направљен

note: Target lens geometry combobox
en: Target geometry:
sr: Циљна геометрија:

en: The target geometry for output image
sr: Циљна геометрија излазне слике

en: Camera
sr: Камера

en: Search for camera using a pattern
    Format: [Maker, ][Model]
sr: Тражи камеру на основу мустре
    Формат: [Творац, ][Модел]

en: Choose camera from complete list
sr: Бира камеру из целокупног списка

en: Reset all lens correction settings
sr: Враћа сва подешавања сочива

note: Lens selector
en: Lens
sr: Објектив

en: Search for lens using a pattern
    Format: [Maker, ][Model]
sr: Тражи објектив на основу мустре
    Формат: [Творац, ][Модел]

en: Choose lens from list of possible variants
sr: Бира објектив из целокупног списка

en: Automatically find lens and set lens corrections
sr: Сам налази модел објектива и исправља изобличења

en: Lateral chromatic aberration
sr: Бочне хроматске аберације

en: Optical vignetting
sr: Оптичко вињетарење

en: Lens distortion
sr: Изобличења сочива

en: Lens geometry
sr: Геометрија сочива

en: Raw histogram with conversion curves
sr: Raw хистограм са кривама за превођење

en: Live histogram
sr: Живи хистограм

note: No darkframe file
en: None
sr: Ништа

en: Lightness
sr: Осветљеност

en: Luminance
sr: Луминанса

en: Value
sr: Вредност

en: Channel Mixer
sr: Миксер канала

en: No more room for new curves.
sr: Нема места за нове криве.

en: Load curve
sr: Учитај криву

en: All curve formats
sr: Сви формати крива

en: UFRaw curve format
sr: НЛRaw формат криве

en: Nikon curve format
sr: Никонов формат криве

en: Save curve
sr: Сачувај криву

en: No more room for new profiles.
sr: Нем више места за нове профиле

en: Load color profile
sr: Учитај профил боја

en: Color Profiles
sr: Профили боја

en: Luminosity (Y value)
sr: Луминанса (Y вредност)

en: Adams' zone
sr: Адамсова зона

en: size %dx%d, zoom %2.f%%
sr: величина %dx%d, увећање %2.f%%

en: size %dx%d, scale 1/%d
sr: величина %dx%d, у размери 1/%d

en: Wavelet denoising
sr: Таласно уклањање шума

en: Despeckling
sr: Расплитање

en: Interpolating
sr: Примењујем интерполацију

en: Rendering
sr: Исцртавам

en: Loading preview
sr: Учитавам преглед

en: Saving image
sr: Чувам слику

en: Black point: %0.3lf
sr: Црна тачка: %0.3lf

en: No more room for new lightness adjustments.
sr: Нема места за нова подешавања осветљења.

en: Aspect ratio locked, click to unlock
sr: Размера је закључана, кликните да је откључате

en: Aspect ratio unlocked, click to lock
sr: Размера је откључана, кликните да је закључате

en: Load dark frame
sr: Учитај тамни кадар

en: clip
sr: потпуно исецање (без артафакта)

en: restore in LCH space for soft details
sr: извлачење у LCH простору за благе детаље

en: restore in HSV space for sharp details
sr: извлачење у HSV простору за оштре детаље

en: Restore details for negative EV
    Current state: %s
sr: Извлачи детаље за негативан EV
    Тренутно је изабрано: %s

en: digital linear
sr: линеарно као код дигиталних сензора

en: soft film like
sr: благо као на филму

en: Clip highlights for positive EV
    Current state: %s
sr: Извлачи светле делове за позитиван EV
    Тренутно је избрано: %s

en: Filename: %s%s
sr: Назив датотеке: %s%s

en: 
    Create also ID file
sr: 
    Направи и ИБ датотеку

en: 
    Create only ID file
sr: 
    Направи само ИБ датотеку

en: UFRaw options
sr: НЛRaw могућности

en: Settings
sr: Подешавања

en: Input color profiles
sr: Улазни профил боја

en: Output color profiles
sr: Излазни профил боја

en: Display color profiles
sr: Профил боја екрана

en: Base Curves
sr: Основне криве

en: Luminosity Curves
sr: Криве за луминансу

note: Remote Gimp command entry
en: Remote Gimp command
sr: Команда за позивање Гимпа

en: Reset command to default
sr: Врати команду на подразумевану вредност

en: Blink Over/Underexposure Indicators
sr: Трептећи индикатори пре/подекспонираних делова

en: Configuration
sr: Подешавање

en: Save configuration
sr: Сачувај подешавање

en: Save configuration to resource file ($HOME/.ufrawrc)
sr: Сачувај подешавање у датотеку ($HOME/.ufrawrc)

en: Log
sr: Дневник

en: About
sr: О програму

en: The <b>U</b>nidentified <b>F</b>lying <b>Raw</b> (<b>UFRaw</b>) is a utility to
    read and manipulate raw images from digital cameras.
    UFRaw relies on <b>D</b>igital <b>C</b>amera <b>Raw</b> (<b>DCRaw</b>)
    for the actual encoding of the raw images.
    
    Author: Udi Fuchs
    Homepage: http://ufraw.sourceforge.net/
sr: <b>Н</b>еидентификовани <b>Л</b>етећи <b>Raw</b> (<b>НЛRaw</b>) је алат за
    читање и обраду raw слика из дигиталних камера.
    НЛRaw се ослања на <b>Raw</b> за <b>Д</b>игиталне <b>К</b>амере (<b>DCRaw</b>)
    за само превођење raw слика.
    
    Аутор: Udi Fuchs
    Веб адреса: http://ufraw.sourceforge.net/

en: Linear
sr: Линеарно

en: Logarithmic
sr: Логаритамски

en: Hot pixels:
sr: Прегорели пиксели:

en: mark
sr: означи

en: Hot pixel sensitivity
sr: Осетљивост на прегоревање

en: Reset hot pixel sensitivity
sr: Враћа осетљивост за прегореле пикселе

en: RGB histogram
sr: RGB хистограм

en: R+G+B histogram
sr: R+G+B хистограм

en: Luminosity histogram
sr: Хистограм луминансе

en: Value (maximum) histogram
sr: Хистограм (највеће) вредности

en: Saturation histogram
sr: Хистограм засићености

en: Average:
sr: Просек:

en: Std. deviation:
sr: Ст. девијација:

en: Overexposed:
sr: Преекспонирано:

en: Indicate
sr: Покажи

en: Underexposed:
sr: Подекспонирано:

en: White Balance
sr: Равнотежа беле

en: Cannot use camera white balance.
sr: Не могу да користим равнотежу беле из апарата.

en: There are no white balance presets for your camera model.
    Check UFRaw's webpage for information on how to get your
    camera supported.
sr: Не постоје подешавања равнотеже беле за ваш фото-апарат.
    Проверите НЛRaw веб страницу за податке о укључивању
    вашег апарата у листу подржаних.

en: Reset white balance to initial value
sr: Врати равнотежу беле на почетну вредност

en: Temperature
sr: Температура

en: White balance color temperature (K)
sr: Температура за равнотежу беле у К

en: Green
sr: Зелена

en: Green component
sr: Зелена компонента

en: Select a spot on the preview image to apply spot white balance
sr: Изаберите тачку у прегледу слике на основу које се примењује равнотежа беле

en: Chan. multipliers:
sr: Множиоци канала:

en: VNG four color interpolation
sr: VNG четворобојна интерполација

en: AHD interpolation
sr: AHD интерполација

en: VNG interpolation
sr: VNG интерполација

en: PPG interpolation
sr: PPG интерполација

en: Bilinear interpolation
sr: Дволинеарна интерполација

en: No interpolation
sr: Без интерполације

en: Apply color smoothing
sr: Примељује углађивање боја

en: Denoise
sr: Уклањање шума

en: Threshold for wavelet denoising
sr: Осетљивост за таласно уклањање шума

en: Reset denoise threshold to default
sr: Врати подразумевану вредност осетљивости на шум

en: Dark Frame:
sr: Тамни кадар:

en: Reset dark frame
sr: Поништи тамни кадар

en: Reset adjustment
sr: Поништи подешавања

en: Select a spot on the preview image to choose hue
sr: Изаберите тачку у прегледу слике на основи које се примењује нијанса

en: Remove adjustment
sr: Уклони подешавање

en: Grayscale Mode:
sr: Режим сивих тонова:

en: Reset channel mixer
sr: Ресетуј миксер канала

en: Despeckling is mainly useful when combining a high ISO number with a high channel multiplier: when one channel has a very bad signal to noise ratio. Try setting window size, color decay and number of passes to 50,0,5 for that channel. When a channel contains only noise then try 1,0.6,1.
    Despeckling is off when window size or passes equals zero. When on then window size cannot be smaller than the number of passes.
sr: Расплитање је корисно када употребите велику ИСО вредност и велике множиоце канала: када је одређени канал има лош однос сигнала и шума. Покушајте да поставите вредности величине прозора, смањења боје и броја пролаза на 50,0,5 за тај канал. Када канал садржи само шум, пробајте вредности 1,0.6,1.
    Despeckling is off when window size or passes equals zero. When on then window size cannot be smaller than the number of passes.

en: Update channel parameters together
sr: Освежава све вредности канала заједно

en: Reset despeckle parameters
sr: Поништиава вредности за расплитање

note: channel to view
en: View channel:
sr: Приказ канала:

note: Parameters
en: Window size:
sr: Величина прозора:

en: Color decay:
sr: Смањење боје:

en: Passes:
sr: Број пролаза:

en: Load base curve
sr: Учитај основну криву

en: Save base curve
sr: Сачувај основну криву

en: Reset base curve to default
sr: Врати основну криву на подразумевано

en: Input ICC profile
sr: Улазни ICC профил

en: Output ICC profile
sr: Излазни ICC профил

en: Display ICC profile
sr: ICC профил екрана

en: Gamma
sr: Гама

en: Gamma correction for the input profile
sr: Исправка гама вредности за улазни профил

en: Reset gamma to default
sr: Врати гама вредност на подразумевано

en: Linearity
sr: Линеарност

en: Linear part of the gamma correction
sr: Линеарна исправка гама вредности

en: Reset linearity to default
sr: Врати линеарност на подразумевано

en: Output intent
sr: Излазна намера

en: Perceptual
sr: Перцептивно

en: Relative colorimetric
sr: Релативно колориметриски

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Absolute colorimetric
sr: Апсолутно колориметриски

en: Output bit depth
sr: Број битова на излазу

en: Display intent
sr: Приказна намера

en: Disable soft proofing
sr: Онемогући корекцију из програма

en: Contrast
sr: Контраст

en: Global contrast adjustment
sr: Глобално подешавање контраста

en: Reset global contrast to default
sr: Врати глобално подешавање контраста

en: Reset saturation to default
sr: Врати засићеност на подразумевано

en: Auto adjust curve
    (Flatten histogram)
sr: Сам подеси криву
    (Равна хистограм)

en: Reset curve to default
sr: Врати криву на подразумевано

en: Reset black-point to default
sr: Врати црну тачку на подразумевано

en: Auto adjust black-point
sr: Сам подеси црну тачку

note: Start of Crop controls
en: Left:
sr: Лево:

en: Top:
sr: Горе:

en: Right:
sr: Десно:

en: Bottom:
sr: Доле:

en: Auto fit crop area
sr: Сам исеца слику на најбољу величину

en: Aspect ratio:
sr: Размера:

en: Crop area aspect ratio.
    Can be entered in decimal notation (1.273)
    or as a ratio of two numbers (14:11)
sr: Размера површине за исецање.
    Можете унети децимални запис (1.273)
    или у виду два броја (14:11)

en: Shrink factor
sr: Фактор сужења

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Orientation:
sr: Окретање:

en: Rotation
sr: Ротација

en: Rotation angle
sr: Угао ротације

en: Reset rotation angle
sr: Поништиава угао ротације

note: drawLines toggle button
en: Grid lines
sr: Линије мреже

en: Number of grid lines to overlay in the crop area
sr: Број линија у мрежи које се приказују изнад слике

en: Path
sr: Путања

en: Select output path
sr: Изаберите излазну путању

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: JPEG compression level
sr: Ниво JPEG компресије

en: JPEG progressive encoding
sr: Прогресивно JPEG кодирање

en: TIFF lossless Compress
sr: TIFF компресија без губитка

en: Embed EXIF data in output
sr: Уметни EXIF податке у развијену слику

en: Create ID file
sr: Направи ИБ датотеку

en: No
sr: Не

en: Also
sr: Такође

en: Only
sr: Само

en: Save image defaults
sr: Сачувај као подразумевано

en: Save current image manipulation parameters as defaults.
    The output parameters in this window are always saved.
sr: Чува текуће параметре у обради слике као подразумеване.
    Увек се чувају излазни параметри у овом прозору.

en: Never again
sr: Никад више

en: Always
sr: Увек

en: Just this once
sr: Само овај пут

en: Remember output path
sr: Запамти излазну путању

en: Overwrite existing files without asking
sr: Препиши постојеће датотеке без питања

en: Tag
sr: Ознака

note: Fill table with EXIF tags
en: Camera maker
sr: Произвођач камере

en: Camera model
sr: Модел камере

en: Timestamp
sr: Датум и време

en: Shutter time
sr: Дужина експозоције

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: ISO speed
sr: ISO вредност

en: 35mm focal length
sr: Жижна даљина на 35mm

en: Flash
sr: Блиц

en: White balance
sr: Равнотежа беле

en: EXIF data read by %s
sr: EXIF подаци су прочитани помоћу %s

en: Warning: EXIF data will not be sent to output
sr: Упозорење: EXIF подаци неће бити послати у излазу

en: %s - UFRaw
sr: %s - НЛRaw

en: Spot values:
sr: Вредности тачке:

en: Exposure compensation in EV
sr: Компензација експозиције у EV

en: Auto adjust exposure
sr: Сам подеси експозицију

en: Reset exposure to default
sr: Врати експозицију на подразумевану вредност

en: Grayscale
sr: Сиви тонови

note: Lens correction page
en: Lens correction
sr: Корекција сочива

en: Base curve
sr: Основна крива

en: Color management
sr: Управљање бојама

en: Correct luminosity, saturation
sr: Исправка луминансе и засићености

en: Lightness Adjustments
sr: Подешавање осветљености

en: Crop and rotate
sr: Исецање и ротирање

en: Save
sr: Сачувај

en: EXIF
sr: EXIF подаци

en: Zoom percentage
sr: Увећање у процентима

en: Options
sr: Поставке

note: Comment to translator: All control buttons "_Delete", "_Cancel", "_Save", "Save _As", "Send to _Gimp" should have unique mnemonics. Delete button:
en: _Delete
sr: _Обриши

en: Send image to _Gimp
sr: Пошаљу у _Гимп

en: Fatal error setting C locale
sr: Кобна грешка при постављању локализације

en: Curve version is not supported
sr: Издање криве није подржано

en: Invalid Nikon curve file '%s'
sr: Неисправна Никонова датотека са кривом „%s“

en: Error opening Curve file '%s': %s
sr: Грешка при отварању датотеке са кривом „%s“: %s

en: Error opening file '%s': %s
sr: Грешка при отварању датотеке „%s“: %s

en: File exists
sr: Датотека већ постоји

en: File '%s' already exists.
    Overwrite?
sr: Већ постоји „%s“ датотека.
    Да препишем?

en: Error creating temporary file.
sr: Грешка при прављењу привремене датотеке.

en: Error activating Gimp.
sr: Грешка у покретању Гимпа.

en: Cannot use camera white balance, reverting to auto white balance.
sr: Не могу да користим равнотежу беле из камере, сам одређујем равнотежу.

en: --temperature and --green options override the --wb=%s option.
sr: могућности --temperature и --green имају предност над --wb=%s.

en: '%s' is not a valid white balance setting.
sr: „%s“ није исправна вредност равнотеже беле.

en: Remote URI is not supported
sr: Удаљене адресе нису подржане

en: darkframe error: %s is not a raw file
sr: грешка у тамном кадру: %s није raw датотека

en: error loading darkframe '%s'
sr: грешка при учитавању тамног кадра „%s“

en: Darkframe '%s' is incompatible with main image
sr: Тамни кадар „%s“ не одговара слици

en: using darkframe '%s'
sr: користим тамни кадар „%s“

en: Error reading NEF curve
sr: Грешка при читању NEF криве

en: Can not downsize from %d to %d.
sr: Не могу да смањим са %d на %d.

note: Error was not already set before
en: Error creating file '%s'.
sr: Грешка при прављењу датотеке „%s“.

note: 'errno' does seem to contain useful information Error was not already set before
en: Error creating file.
sr: Грешка при прављењу датотеке.

en: Image filename can not be the same as ID filename '%s'
sr: Назив датотеке са сликом не може да буде исти као и назив ИБ датотеке „%s“.

en: Failed to embed output profile '%s' in '%s'.
sr: Не могу да уметнем излазни профил „%s“ у „%s“.

en: Unsupported bit depth '%d' ignored.
sr: Занемарен је неподржан број битова „%d“

en: Unknown file type %d.
sr: Непозната врста датотеке %d.

note: Column 1 - "make" of the camera. * Column 2 - "model" (use the "make" and "model" as provided by DCRaw). * Column 3 - WB name. * Column 4 - Fine tuning. MUST be in increasing order. 0 for no fine tuning. *	      It is enough to give only the extreme values, the other values *	      will be interpola
en: Daylight
sr: Дневна светлост

note: Probably same as above:
en: Direct sunlight
sr: Директно сунце

en: Cloudy
sr: Облачно време

note: "Shadows" should be switched to this:
en: Shade
sr: Сенка

en: Incandescent
sr: Сијалица

en: Incandescent warm
sr: Топла сијалица

note: Same as "Incandescent":
en: Tungsten
sr: Сијалица

en: Fluorescent
sr: Неонка

note: In Canon cameras and some newer Nikon cameras:
en: Fluorescent high
sr: Високо флоресцентна неонка

en: Cool white fluorescent
sr: Хладна бела неонка

en: Warm white fluorescent
sr: Топла бела неонка

en: Daylight fluorescent
sr: Неонка са дневном светлошћу

en: Neutral fluorescent
sr: Неутрална неонка

en: White fluorescent
sr: Бела неонка

note: In some newer Nikon cameras:
en: Sodium-vapor fluorescent
sr: Неонка са натријумовом паром

en: Day white fluorescent
sr: Бела неонка са дневном светлошћу

en: High temp. mercury-vapor fluorescent
sr: Живина неонка високе температуре

note: For Olympus with no real "Flash" preset:
en: Flash (auto mode)
sr: Блиц (аутоматски режим)

en: Evening sun
sr: Вечерње сунце

en: Underwater
sr: Под водом

en: Black & white
sr: Црно-бело

en: Manual WB
sr: Ручна равнотежа беле

en: Camera WB
sr: Равнотежа беле из камере

en: Auto WB
sr: Сам одреди равнотежу беле
