ufw - en to ast translation catalogue (148 entries)

en: Aborted
ast: Albortáu

en: Profiles directory does not exist
ast: Nun esiste'l direutoriu de perfiles

en: Skipping '%s': couldn't stat
ast: Saltando «%s»: nun puede llese

en: Skipping '%s': too big
ast: Saltando «%s»: enforma grande

en: Skipping '%s': too many files read already
ast: Saltando «%s»: yá se lleeron abondos ficheros

en: Skipping '%s': couldn't process
ast: Saltando «%s»: nun puede procesase

en: Skipping '%s': name too long
ast: Saltando «%s»: nome enforma llargu

en: Skipping '%s': invalid name
ast: Saltando «%s»: nome incorreutu

en: Skipping '%s': also in /etc/services
ast: Saltando «%s»: ta tamién en /etc/services

en: Skipping '%s': field too long
ast: Saltando «%s»: campu enforma llargu

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
ast: Saltando '%(value)s': valor enforma llargu pa '%(field)s'

en: Duplicate profile '%s', using last found
ast: Perfil «%s» duplicáu; usaráse l'últimu alcontráu

en: Profile '%(fn)s' missing required field '%(f)s'
ast: Nel perfil «%(fn)s» falta'l campu obligatoriu '%(f)s'

en: Profile '%(fn)s' has empty required field '%(f)s'
ast: El perfil «%(fn)s» tienn ermu'l campu obligatoriu «%(f)s»

en: No ports found in profile '%s'
ast: Nun s'alcontraron puertos nel perfil «%s»

en: Invalid ports in profile '%s'
ast: Hai puertos incorreutos nel perfil «%s»

en: New profiles:
ast: Perfiles nuevos:

en: Unsupported policy '%s'
ast: Política «%s» non sofitada

en: Unsupported policy for direction '%s'
ast: Politica pa direición '%s'  non sofitada

en: Default %(direction)s policy changed to '%(policy)s'
ast: La política %(direction)s predeterminada camudó a '%(policy)s'

en: (be sure to update your rules accordingly)
ast: (asegúrate d'anovar les regles consecuentemente)

en: Checking raw iptables
ast: Comprobando iptables en bruto

en: Checking raw ip6tables
ast: Comprobando ip6tables en bruto

en: Checking iptables
ast: Verificando les regles d'iptables

en: Checking ip6tables
ast: Verificando les regles d'ip6tables

en: problem running
ast: problema executando

en: Status: inactive
ast: Estáu: inactivu

en: To
ast: A

en: From
ast: Dende

en: Action
ast: Aición

en: Status: active
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s
ast: Estáu: activu
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s

en: Status: active%s
ast: Estáu: activu%s

en: running ufw-init
ast: executando ufw-init

en: Could not set LOGLEVEL
ast: Nun pudo afitase LOGLEVEL

en: Could not load logging rules
ast: Nun pudieron cargase les regles de rexistru

en: Couldn't open '%s' for reading
ast: Nun puede abrise «%s» pa llectura

en: Skipping malformed tuple (bad length): %s
ast: Saltando regla errónea (llonxitú errónea): %s. Verifica'l to tornafueos

en: Skipping malformed tuple: %s
ast: Saltando llínia erróna: %s. Verifica'l to tornafueos

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
ast: Fallu al amestar la regla IPv6: IPv6 nun activao

en: Skipping unsupported IPv6 '%s' rule
ast: Saltando regla IPv6 «%s» non sofitada

en: Must specify 'tcp' or 'udp' with multiple ports
ast: Tien d'especificase «tcp» o «udp» con varios puertos

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
ast: Saltando les regles d'aplicación IPv6. Necesitase iptables 1.4 como mínimo

en: Invalid position '%d'
ast: Posición «%d» incorreuta

en: Cannot specify insert and delete
ast: Nun puede especificase inxertar y desaniciar

en: Cannot insert rule at position '%d'
ast: Nun pudo inxertase la regla na posición «%d»

en: Skipping inserting existing rule
ast: Saltando l'inxertáu de regla ya existente

en: Could not delete non-existent rule
ast: Nun puede desaniciase una regla inesistente

en: Skipping adding existing rule
ast: Saltando l'añader d'una regla ya existente

en: Couldn't update rules file
ast: Nun pudo anovase'l ficheru de regles

en: Rules updated
ast: Regles anovaes

en: Rules updated (v6)
ast: Regles anovaes (v6)

en: Rule inserted
ast: Regla inxertada

en: Rule updated
ast: Regla anovada

en:  (skipped reloading firewall)
ast:  (saltando la recarga del tornafueos)

en: Rule deleted
ast: Regla desaniciada

en: Rule added
ast: Regla amestada

en: Could not update running firewall
ast: El tortafueos NON foi anováu

en: Could not perform '%s'
ast: Nun puedes facer «%s»

en: Invalid log level '%s'
ast: Nivel de rexistru «%s» incorreutu

en: Couldn't stat '%s'
ast: Nun se pudo facer stat «%s»

en: Checks disabled
ast: Verificación desactivada

en: ERROR: this script should not be SUID
ast: ERROR: esti guión nun tendría de ser SUID

en: ERROR: this script should not be SGID
ast: ERROR: esti guión nun tendría de ser SGID

en: You need to be root to run this script
ast: Necesita permisos d'alministrador pa executar esti guión

en: '%s' does not exist
ast: «%s» nun esiste

en: uid is %(uid)s but '%(path)s' is owned by %(st_uid)s
ast: l'uid ye %(uid)s pero «%(path)s» pertenez a %(st_uid)s

en: %s is world writable!
ast: ¡%s tien concedíos permisos d'escritura pa tol mundu!

en: %s is group writable!
ast: ¡El grupu tien drechu d'escritura en %s!

en: '%(f)s' file '%(name)s' does not exist
ast: '%(f)s' el ficheru '%(name)s' nun esiste

en: Missing policy for '%s'
ast: Falta política pa '%s'

en: Invalid policy '%(policy)s' for '%(chain)s'
ast: Política «%(policy)s» incorreuta pa «%(chain)s»

en: Invalid option
ast: Opción inválida

en: Default application policy changed to '%s'
ast: Directives d'aplicación predeterminaes camudaes a «%s»

en: No rules found for application profile
ast: Nun s'alcontraron regles pal perfil de l'aplicación

en: Rules updated for profile '%s'
ast: Anovaronse les regles pal perfil «%s»

en: Couldn't update application rules
ast: Nun pudieron anovase les regles de la aplicación

en: Found multiple matches for '%s'. Please use exact profile name
ast: Alcontraronse varies coincidencise pa «%s». Usa un nome de perfil esautu

en: Could not find a profile matching '%s'
ast: Nun pudo alcontrase un perfil que concase con «%s»

en: Logging:
ast: Accesu:

en: unknown
ast: desconocíu

en: Logging disabled
ast: Rexistru desactiváu

en: Logging enabled
ast: Registru activáu

en: Bad port '%s'
ast: Puertu incorreutu «%s»

en: Unsupported protocol '%s'
ast: Protocolu «%s» nun sofitáu

en: Bad source address
ast: Direición de oríxe errónea

en: Bad destination address
ast: Direición de destín errónea

en: Bad interface type
ast: Triba d'interface incorreuta

en: Bad interface name
ast: Nome d'interface incorreutu

en: Bad interface name: can't use interface aliases
ast: Nome d'interface erróneu: nun puede usase un nomatu d'interface

en: Insert position '%s' is not a valid position
ast: La posición «%s» inxertada nun ye una posición válida

en: Invalid log type '%s'
ast: Triba de rexistru «%s» incorreuta

en: Unsupported direction '%s'
ast: Direición '%s' non sofitada

en: Could not normalize source address
ast: Nun pudo normalizase la direición d'orixe

en: Could not normalize destination address
ast: Nun pudo normalizase la direición de destín

en: Found exact match
ast: Alcontrada una coincidencia esauta

en: Found non-action/non-logtype match (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)
ast: Coincidencia alcontrada non-action/non-logtype (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)

en: yes
ast: sí

en: Firewall is active and enabled on system startup
ast: El tornafueos ta activo y activáu nel arranque del sistema

en: Firewall stopped and disabled on system startup
ast: El tornafueos ta paráu y desactiváu nel arranque del sistema

en: Invalid IP version '%s'
ast: La versión d'IP «%s» nun ye válida

en: Invalid position '
ast: Posición ' incorreuta

en: IPv6 support not enabled
ast: El sofitu pa IPv6 nun ta activao

en: Rule changed after normalization
ast: Camudóse una regla tres la normalización

en: Could not back out rule '%s'
ast: Nun pudo revertise la regla «%s»

en: 
    Error applying application rules.
ast: 
    Hebo un fallu al aplicar les regles de l'aplicación.

en:  Some rules could not be unapplied.
ast:  Ye posible que dalgunes regles nun s'heban revertío.

en:  Attempted rules successfully unapplied.
ast:  Les regles pudieron revertise.

en: Unsupported default policy
ast: Política predeterminada non sofitada

en: Firewall reloaded
ast: El tornafueos reaniciose

en: Firewall not enabled (skipping reload)
ast: El tornafueos nun ta activáu (nun puede recargase)

en: Invalid profile name
ast: El nome del perfil ye incorreutu

en: Unsupported action '%s'
ast: Aición «%s» non sofitada

en: Available applications:
ast: Aplicaciones disponibles:

en: Could not find profile '%s'
ast: Nun pudo alcontrase'l perfil «%s»

en: Invalid profile
ast: Perfil incorreutu

en: Profile: %s
ast: Perfil: %s

en: Title: %s
ast: Títulu: %s

en: Description: %s
ast: Descripción: %s

en: Ports:
ast: Puertos:

en: Port:
ast: Puertu:

en: Skipped reloading firewall
ast: Saltase la recarga del tornafueos

en: Cannot specify 'all' with '--add-new'
ast: Nun puede especificase «all» con «--add-new»

en: Unknown policy '%s'
ast: La política «%s» ye desconocida

en: Cannot insert rule at position '%s'
ast: Nun pudo inxertase la regla na posición «%s»

en: Invalid interface clause
ast: Cláusula d'interface incorreuta

en: Option 'log' not allowed here
ast: Opción «log» non permitida equí

en: Option 'log-all' not allowed here
ast: Opción 'log-all' non permitida equí

en: Bad port
ast: Puertu erróneu

en: Port ranges must be numeric
ast: Los rangos de puertos deben ser numbéricos

en: Wrong number of arguments
ast: Númberu incorreutu d'argumentos

en: Need 'to' or 'from' clause
ast: Necesitase la cláusula «to» o «from»

en: Improper rule syntax
ast: Fallu de sintáxis na regla

en: Invalid token '%s'
ast: El token «%s» ye incorreutu

en: Invalid 'proto' clause
ast: La cláusula «proto» ye incorreuta

en: Invalid '%s' clause
ast: Cláusula '%s' non válida

en: Invalid 'from' clause
ast: La cláusula «from» ye incorreuta

en: Invalid 'to' clause
ast: La cláusula «to» ye incorreuta

en: Need 'from' or 'to' with '%s'
ast: Necesitase usar «from» o «to» con «%s»

en: Invalid 'port' clause
ast: La cláusula «port» ye incorreuta

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
ast: Les versiones IP de «from» y «to» tan amestaes

en: Could not find protocol
ast: Nun pudo alcontrase'l protocolu

en: Protocol mismatch (from/to)
ast: Nun concasa l'usu del protocolu (from/to)

en: Protocol mismatch with specified protocol %s
ast: El protocolu nun concasa col especificáu («%s»)

en: Improper rule syntax ('%s' specified with app rule)
ast: Sintaxis inapropiada pa la regla (especificóse «%s» con una regla d'aplicación)

en: Couldn't find pid (is /proc mounted?)
ast: Nun alcontráu'l PID (¿ta montáu /proc?)

en: Couldn't find parent pid for '%s'
ast: Nun alcontráu'l PID del padre de «%s»

en: Couldn't find '%s'
ast: Nun alcontráu «%s»

en: Could not find executable for '%s'
ast: Nun alcontráu l'executable pa «%s»
