ufw - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Unsupported policy '%s'
da: Ikke understøttet politik »%s«

en: (be sure to update your rules accordingly)
da: (vær sikker på at opdatere dine regler tilsvarende)

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Action
da: Handling

en: Couldn't open '%s' for reading
da: Kunne ikke åbne »%s« for skrivning

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
da: Tilføjelse af IPv6-regel mislykkedes: IPv6 er ikke slået til

en: Couldn't update rules file
da: Kunne ikke opdatere regelfil

en: Rules updated
da: Regler opdateret

en: Rules updated (v6)
da: Regler opdateret (v6)

en: Rule updated
da: Regel opdateret

en: Rule deleted
da: Regel slettet

en: Rule added
da: Regel tilføjet

en: Could not update running firewall
da: Kunne ikke opdatere kørende brandmur

en: ERROR: this script should not be SUID
da: FEJL: Dette skript bør ikke være SUID

en: ERROR: this script should not be SGID
da: FEJL: Dette skript bør ikke være SGID

en: You need to be root to run this script
da: Du skal være administrator (root) for at køre dette skript

en: %s is world writable!
da: %s er verdensskrivbar!

en: %s is group writable!
da: %s er gruppeskrivbar!

en: Invalid option
da: Ugyldig tilvalg

en: Logging disabled
da: Log slået fra

en: Logging enabled
da: Log slået til

en: Bad port '%s'
da: Dårlig port »%s«

en: Unsupported protocol '%s'
da: Ikke understøttet protokol »%s«

en: Bad source address
da: Dårlig kildeadresse

en: Bad destination address
da: Dårlig destinationsadresse

en: Found exact match
da: Fandt præcis match

en: Firewall stopped and disabled on system startup
da: Brandmur stoppet og slået fra ved systemopstart

en: Invalid IP version '%s'
da: Ugyldig ip-version »%s«

en: IPv6 support not enabled
da: IPv6-understøttelse er ikke slået til

en: Bad port
da: Dårlig port

en: Wrong number of arguments
da: Forkert antal argumenter

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
da: Forskellige IP-versioner for »fra« og »til«
