ufw - en to el translation catalogue (174 entries)

en: : Need at least python 2.6)
el: : Απαιτείται τουλάχιστον python 2.6)

en: Aborted
el: Ματαιώθηκε

en: Profiles directory does not exist
el: Ο κατάλογος των προφίλ δεν υπάρχει

en: Skipping '%s': couldn't stat
el: Παράκαμψη '%s':

en: Skipping '%s': too big
el: Παράκαμψη του '%s': πολύ μεγάλο

en: Skipping '%s': too many files read already
el: Παράκαμψη του '%s': υπάρχουν ήδη πολλά αρχεία αναγνωσμένα

en: Skipping '%s': couldn't process
el: Παράκαμψη του '%s': αδυναμία επεξεργασίας

en: Skipping '%s': name too long
el: Παράκαμψη του '%s': πολύ μεγάλο όνομα

en: Skipping '%s': invalid name
el: Παράκαμψη του '%s': μη έγκυρο όνομα

en: Skipping '%s': also in /etc/services
el: Παράκαμψη του '%s': υπάρχει στο /etc/services

en: Skipping '%s': field too long
el: Παράκαμψη του '%s': πολύ μεγάλο πεδίο

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
el: Παράκαμψη της '%(value)s': η τιμή είναι πολύ μεγάλη για το πεδίο '%(field)s'

en: Duplicate profile '%s', using last found
el: Διπλότυπο αρχείο '%s', χρήση του τελευταίου που βρέθηκε

en: Profile '%(fn)s' missing required field '%(f)s'
el: Το προφίλ του '%(fn)s' υπολείπεται του απαραίτητου πεδίου '%(f)s'

en: Profile '%(fn)s' has empty required field '%(f)s'
el: Το προφίλ '%(fn)s' έχει κενό το απαραίτητο πεδίο '%(f)s'

en: No ports found in profile '%s'
el: Δεν βρέθηκαν θύρες στο προφίλ '%s'

en: Invalid ports in profile '%s'
el: Άκυρες τιμές θυρών στο προφίλ '%s'

en: New profiles:
el: Νέα προφίλ:

en: Unsupported policy '%s'
el: Μη υποστηριζόμενη πολιτική '%s'

en: Unsupported policy for direction '%s'
el: Μη υποστηριζόμενη πολιτική για την οδηγία '%s'

en: Default %(direction)s policy changed to '%(policy)s'
el: Η προεπιλεγμένη %(direction)s πολιτική άλλαξε σε '%(policy)s'

en: (be sure to update your rules accordingly)
el: (φροντίστε να ενημερώσετε τους κανόνες σας ανάλογα)

en: Checking raw iptables
el: Έλεγχος ανεπεξέργαστων αρχείων (raw) iptables

en: Checking raw ip6tables
el: Έλεγχος ανεπεξέργαστων αρχείων (raw) ip6tables

en: Checking iptables
el: Έλεγχος iptables

en: Checking ip6tables
el: Έλεγχος ip6iptables

en: problem running
el: πρόβλημα εκτέλεσης

en: Status: inactive
el: Κατάσταση: ανενεργό

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Action
el: Ενέργεια

en: Status: active
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s
el: Κατάσταση: ενεργό
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s

en: Status: active%s
el: Κατάσταση: ενεργό%s

en: running ufw-init
el: εκτελείται το ufw-init

en: problem running ufw-init
    %s
el: πρόβλημα εκτέλεσης του ufw-init
    %s

en: Could not set LOGLEVEL
el: Αδυναμία ορισμού LOGLEVEL

en: Could not load logging rules
el: Αδύνατη η φόρτωση των κανόνων καταχώρησης

en: Couldn't open '%s' for reading
el: Αδύνατο το άνοιγμα του '%s' για ανάγνωση

en: Skipping malformed tuple (bad length): %s
el: Παράλειψη δύσμορφης πλειάδας (κακό μήκος): %s

en: Skipping malformed tuple: %s
el: Παράλειψη δύσμορφης πλειάδας: %s

en: '%s' is not writable
el: Το '%s' δεν είναι εγγράψιμο

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
el: Απέτυχε η προσθήκη κανόνα IPv6: το IPv6 δεν είναι ενεργοποιημένο

en: Skipping unsupported IPv6 '%s' rule
el: Παράκαμψη μη-υποστηριζόμενου κανόνα IPv6 '%s'

en: Skipping unsupported IPv4 '%s' rule
el: Παρακάμπτοντας τον μη υποστηριζόμενο κανόνα IPv4 '%s'

en: Must specify 'tcp' or 'udp' with multiple ports
el: Πρέπει να προσδιορίσετε 'tcp' ή 'udp' με πολλαπλές θύρες

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
el: Παράκαμψη κανόνα εφαρμογής IPv6. Χρειάζεται τουλάχιστον το iptables 1.4

en: Invalid position '%d'
el: Μη έγκυρη θέση '%d'

en: Cannot specify insert and delete
el: Δεν μπορεί να γίνει καθορισμός εισαγωγής και διαγραφής

en: Cannot insert rule at position '%d'
el: Αδύνατη η εισαγωγή κανόνα στην θέση '%d'

en: Skipping inserting existing rule
el: Παράλειψη εισαγωγής  υπάρχοντος κανόνα

en: Could not delete non-existent rule
el: Αδύνατη η διαγραφή μη υπάρχοντος κανόνα

en: Skipping adding existing rule
el: Παράλειπεται η προσθήκη υπάρχοντος κανόνα

en: Couldn't update rules file
el: Αδύνατη η ενημέρωση του αρχείου κανόνων

en: Rules updated
el: Οι κανόνες ενημερώθηκαν

en: Rules updated (v6)
el: Οι κανόνες ενημερώθηκαν (v6)

en: Rule inserted
el: Ο κανόνας εισήχθηκε

en: Rule updated
el: Ο κανόνας ενημερώθηκε

en:  (skipped reloading firewall)
el:  (αγνοήθηκε η επαναφόρτωση του τείχους προστασίας)

en: Rule deleted
el: Ο κανόνας διαγράφηκε

en: Rule added
el: Ο κανόνας προστέθηκε

en: Could not update running firewall
el: Αδυναμία ενημέρωσης εκτελούμενου τείχους προστασίας

en: Could not perform '%s'
el: Αδύνατη η εκτέλεση '%s'

en: Couldn't update rules file for logging
el: Αδυναμία ενημέρωσης του αρχείου κανόνων για καταγραφή

en: Invalid log level '%s'
el: Άκυρο επίπεδο αρχείου καταγραφής '%s'

en: Could not find '%s'. Aborting
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του '%s'. Γίνεται ακύρωση

en: '%s' already exists. Aborting
el: Το '%s' υπάρχει ήδη. Γίνεται ακύρωση

en: Backing up '%(old)s' to '%(new)s'
el: Αντιγραφή του '%(old)s' στο '%(new)s'

en: Couldn't stat '%s'
el: Αδυναμία stat '%s'

en: WARN: '%s' is world writable
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το '%s' είναι εγγράψιμο από όλους

en: WARN: '%s' is world readable
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το '%s' είναι αναγνώσιμο από όλους

en: Couldn't determine iptables version
el: Δεν ήταν δυνατή η εξακρίβωση της έκδοσης iptables

en: Checks disabled
el: Οι έλεγχοι έχουν απενεργοποιηθεί

en: ERROR: this script should not be SUID
el: ΣΦΑΛΜΑ: αυτό το σενάριο δε θα έπρεπε να είναι SUID

en: ERROR: this script should not be SGID
el: ΣΦΑΛΜΑ: αυτό το σενάριο δε θα έπρεπε να είναι SGID

en: You need to be root to run this script
el: Απαιτούνται δικαιώματα διαχειριστή για να εκτελεστεί αυτό το σενάριο

en: '%s' does not exist
el: Το '%s' δεν υπάρχει

en: uid is %(uid)s but '%(path)s' is owned by %(st_uid)s
el: Το uid είναι %(uid)s αλλά η διαδρομή '%(path)s' ανήκει στον %(st_uid)s

en: %s is world writable!
el: Το %s είναι εγγράψιμο από όλους!

en: %s is group writable!
el: Το %s είναι εγγράψιμο από όλη την ομάδα!

en: '%(f)s' file '%(name)s' does not exist
el: Το όνομα '%(name)s' του αρχείου '%(f)s' δεν υπάρχει

en: Missing policy for '%s'
el: Λείπει η πολιτική για το '%s'

en: Invalid policy '%(policy)s' for '%(chain)s'
el: Μη έγκυρη πολιτική '%(policy)s' για '%(chain)s'

en: Invalid option
el: Άκυρη επιλογή

en: Default application policy changed to '%s'
el: Η προεπιλεγμένη πολιτική της εφαρμογής έχει αλλάξει σε '%s'

en: No rules found for application profile
el: Δεν βρέθηκαν κανόνες για το προφίλ της εφαρμογής

en: Rules updated for profile '%s'
el: Οι κανόνες ενημερώθηκαν για το προφίλ '%s'

en: Couldn't update application rules
el: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση των κανόνων της εφαρμογής

en: Found multiple matches for '%s'. Please use exact profile name
el: Βρέθηκαν πολλαπλά αποτελέσματα για το '%s'. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το ακριβές όνομα του προφίλ

en: Could not find a profile matching '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης προφίλ που να ταιριάζει με το '%s'

en: Logging:
el: Καταγραφή:

en: unknown
el: άγνωστο

en: Logging disabled
el: Καταγραφή απενεργοποιημένη

en: Logging enabled
el: Καταγραφή ενεργοποιημένη

en: Bad port '%s'
el: Λανθασμένη θύρα '%s'

en: Unsupported protocol '%s'
el: Μη υποστηριζόμενο πρωτόκολλο '%s'

en: Bad source address
el: Λανθασμένη διεύθυνση πηγής

en: Bad destination address
el: Λανθασμένη διεύθυνση προορισμού

en: Bad interface type
el: Λανθασμένος τύπος διεπαφής

en: Bad interface name
el: Λανθασμένο όνομα διεπαφής

en: Bad interface name: can't use interface aliases
el: Λανθασμένο όνομα διεπαφής: δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ψευδώνυμα διεπαφών

en: Insert position '%s' is not a valid position
el: Η θέση εισαγωγής '%s' δεν είναι έγκυρη θέση

en: Invalid log type '%s'
el: Μη έγκυρος τύπος καταγραφής '%s'

en: Unsupported direction '%s'
el: Μη υποστηριζόμενη κατεύθυνση '%s'

en: Could not normalize source address
el: Αδυναμία κανονικοποίησης διεύθυνσης πηγής

en: Could not normalize destination address
el: Αδυναμία κανονικοποίησης διεύθυνσης προορισμού

en: Found exact match
el: Βρέθηκε ακριβής αντιστοιχία

en: Found non-action/non-logtype match (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)
el: Βρέθηκε ταύτιση non-action/non-logtype (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)

en: n
el: ο

en: y
el: ν

en: yes
el: ναι

en: Firewall is active and enabled on system startup
el: Το τείχος προστασίας είναι ενεργό και ενεργοποιείται κατά την εκκίνηση του συστήματος

en: Firewall stopped and disabled on system startup
el: Το τείχος προστασίας είναι σταματημένο και δεν ενεργοποιείται κατά την εκκίνηση του συστήματος

en: Could not get listening status
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη της κατάστασης ακρόασης

en: Added user rules (see 'ufw status' for running firewall):
el: Πρόσθετοι κανόνες χρήστη (δείτε την 'κατάσταση του ufw' για την εκτέλεση τείχους προστασίας):

en: 
    (None)
el: 
    (Κανένας)

en: Invalid IP version '%s'
el: Μη έγκυρη έκδοση IP '%s'

en: Invalid position '
el: Μη έγκυρη θέση '

en: IPv6 support not enabled
el: Η υποστήριξη για IPv6 δεν είναι ενεργοποιημένη

en: Rule changed after normalization
el: Ο κανόνας αλλάχτηκε μετά την κανονικοποίηση

en: Could not back out rule '%s'
el: Αδυναμία υπαναχώρησης από κανόνα '%s'

en: 
    Error applying application rules.
el: 
    Σφάλμα κατά την εφαρμογή κανόνων προγράμματος.

en:  Some rules could not be unapplied.
el:  Αδυναμία αναίρεσης κάποιων κανόνων.

en:  Attempted rules successfully unapplied.
el:  Επιτυχημένη αναίρεση δοκιμαστικών κανόνων.

en: Could not find rule '%s'
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του κανόνα '%s'

en: Could not find rule '%d'
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του κανόνα '%d'

en: Deleting:
     %(rule)s
    Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
el: Διαγραφή:
     %(rule)s
    Να συνεχιστεί η ενέργεια (%(yes)s|%(no)s);

en: Unsupported default policy
el: Μη υποστηριζόμενη προεπιλεγμένη πολιτική

en: Firewall reloaded
el: Το τείχος προστασίας επαναφορτώθηκε

en: Firewall not enabled (skipping reload)
el: Το τείχος προστασίας δεν είναι ενεργό (παράκαμψη επαναφόρτωσης)

en: Invalid profile name
el: Μη έγκυρο όνομα προφίλ

en: Unsupported action '%s'
el: Μη υποστηριζόμενη ενέργεια '%s'

en: Available applications:
el: Διαθέσιμες εφαρμογές:

en: Could not find profile '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης του προφίλ '%s'

en: Invalid profile
el: Μη έγκυρο προφίλ

en: Profile: %s
el: Προφίλ: %s

en: Title: %s
el: Τίτλος: %s

en: Description: %s
el: Περιγραφή: %s

en: Ports:
el: Θύρες:

en: Port:
el: Θύρα:

en: Skipped reloading firewall
el: Η επαναφόρτωση του τείχους προστασίας παρακάμφθηκε

en: Cannot specify 'all' with '--add-new'
el: Αδυναμία προσδιορισμού 'all' με '--add-new'

en: Unknown policy '%s'
el: Άγνωστη πολιτική '%s'

en: Command may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
el: Είναι πιθανό, η εντολή, να επηρεάσει τις υπάρχουσες συνδέσεις ssh. Να συνεχιστεί η ενέργεια (%(yes)s|%(no)s);

en: Resetting all rules to installed defaults. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
el: Επαναφορά των κανόνων στους προκαθορισμένους από την εγκατάσταση. Να συνεχιστεί η ενέργεια (%(yes)s|%(no)s);

en: Resetting all rules to installed defaults. This may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
el: Επαναφορά των κανόνων στους προκαθορισμένους από την εγκατάσταση. Είναι πιθανό να επηρεαστούν οι υπάρχουσες συνδέσεις ssh. Να συνεχιστεί η ενέργεια (%(yes)s|%(no)s);

en: Cannot insert rule at position '%s'
el: Αδυναμία εισαγωγής κανόνα στη θέση '%s'

en: Invalid interface clause
el: Μη έγκυρη συνιστώσα διεπαφής

en: Option 'log' not allowed here
el: Η επιλογή 'log' δεν επιτρέπεται εδώ

en: Option 'log-all' not allowed here
el: Η επιλογή 'log-all' δεν επιτρέπεται εδώ

en: Bad port
el: Λάθος θύρα

en: Port ranges must be numeric
el: Τα εύρη θυρών πρέπει να είναι αριθμητικά

en: Invalid port with protocol '%s'
el: Λανθασμένη θύρα με το πρωτόκολλο '%s'

en: Wrong number of arguments
el: Λάθος αριθμός παραμέτρων

en: Need 'to' or 'from' clause
el: Χρειάζεται όρο 'προς' ή 'από'

en: Improper rule syntax
el: Μη έγκυρη σύνταξη κανόνα

en: Invalid token '%s'
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό '%s'

en: Invalid 'proto' clause
el: Μη έγκυρη συνιστώσα 'proto'

en: Invalid '%s' clause
el: Μη έγκυρη πρόταση '%s'

en: Invalid 'from' clause
el: Μη έγκυρη πρόταση 'από'

en: Invalid 'to' clause
el: Μη έγκυρη πρόταση 'προς'

en: Need 'from' or 'to' with '%s'
el: Χρειάζεται το 'από' ή το 'προς' με '%s'

en: Invalid 'port' clause
el: Μη έγκυρη συνιστώσα 'port'

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
el: Μεικτές εκδόσεις IP για 'από' και 'προς'

en: Could not find protocol
el: Αδυναμία εύρεσης πρωτοκόλλου

en: Protocol mismatch (from/to)
el: Ασυμβατότητα πρωτοκόλλου (από/προς)

en: Protocol mismatch with specified protocol %s
el: Ασυμβατότητα πρωτοκόλλου με καθορισμένο πρωτόκολλο %s

en: Improper rule syntax ('%s' specified with app rule)
el: Ακατάλληλη σύνταξη κανόνα ('%s' specified with app rule)

en: Invalid IPv6 address with protocol '%s'
el: Λανθασμένη διεύθυνση IPv6 με το πρωτόκολλο '%s'

en: Command '%s' already exists
el: Η εντολή '%s' υπάρχει ήδη

en: Couldn't find pid (is /proc mounted?)
el: Αδυναμία εύρεσης του pid (είναι προσαρτημένο το /proc;)

en: Couldn't find parent pid for '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης γονεϊκού pid για '%s'

en: Couldn't find '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης του '%s'

en: Could not find executable for '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης εκτελέσιμου για το '%s'

en: Could not get statistics for '%s'
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη στατιστικών για το '%s'
