ufw - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Aborted
fi: Keskeytetty

en: Profiles directory does not exist
fi: Profiilihakemistoa ei ole olemassa

en: Skipping '%s': couldn't stat
fi: Sivuutetaan '%s': Tilastoa ei saada

en: Skipping '%s': too big
fi: Sivuutetaan '%s': liian iso

en: Skipping '%s': too many files read already
fi: Sivuutetaan '%s': liian monta tiedostoa luettu

en: Skipping '%s': couldn't process
fi: Sivuutetaan '%s': ei voitu käsitellä

en: Skipping '%s': name too long
fi: Sivuutetaan '%s': nimi on liian pitkä

en: Skipping '%s': invalid name
fi: Sivuutetaan '%s': nimi on virheellinen

en: Skipping '%s': also in /etc/services
fi: Sivuutetaan '%s': löytyy myös tiedostosta /etc/services

en: Skipping '%s': field too long
fi: Sivuutetaan '%s': kenttä on liian pitkä

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
fi: Sivutetaan '%(value)s': arvo on liian pitkä paikkaan '%(field)s'

en: Duplicate profile '%s', using last found
fi: Monista profiili '%s', käyttäen viimeistä löytynyttä

en: No ports found in profile '%s'
fi: Portteja ei löytynyt profiilista '%s'

en: Invalid ports in profile '%s'
fi: Virheellisiä portteja profiilissa '%s'

en: New profiles:
fi: Uudet profiilit:

en: Unsupported policy '%s'
fi: Käytäntö '%s' ei ole tuettu

en: Unsupported policy for direction '%s'
fi: Ohjaukselle '%s' ei löytynyt kelvollista käytäntöä

en: Checking iptables
fi: Tarkistetaan iptables

en: Checking ip6tables
fi: Tarkistetaan ip6tables

en: problem running
fi: ongelma ajettaessa

en: Status: inactive
fi: Tila: passiivinen

en: To
fi: Vastaanottaja

en: From
fi: Lähettäjä

en: Action
fi: Toiminto

en: Status: active%s
fi: Tila: käytössä%s

en: running ufw-init
fi: suoritetaan ufw-init

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
fi: IPv6-säännön lisäys epäonnistui: IPv6 ei ole käytössä

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
fi: Sivuutetaan IPv6-sovellussääntö. Tarvitaan vähintään iptablesin versio 1.4

en: Rules updated
fi: Säännöt päivitetty

en: Rules updated (v6)
fi: Säännöt päivitetty (v6)

en: Rule inserted
fi: Sääntö lisätty

en: Rule updated
fi: Sääntö päivitetty

en: Rule deleted
fi: Sääntö poistettu

en: Rule added
fi: Sääntö lisätty

en: Couldn't stat '%s'
fi: Ei voitu luoda statistiikka '%s'

en: Checks disabled
fi: Tarkastukset eivät ole päällä

en: ERROR: this script should not be SUID
fi: VIRHE: tämän komentosarjan ei pitäisi olla SUID

en: ERROR: this script should not be SGID
fi: VIRHE: tämän komentosarjan ei pitäisi olla SGID

en: You need to be root to run this script
fi: Tarvitset pääkäyttäjän oikeudet suorittaaksesi tamän komennon

en: Invalid option
fi: Virheellinen valinta

en: Rules updated for profile '%s'
fi: Säännöt päivitetty profiilille '%s'

en: unknown
fi: tuntematon

en: Bad port '%s'
fi: Virheellinen portti '%s'

en: IPv6 support not enabled
fi: IPv6-tuki ei käytössä

en: Invalid profile name
fi: Virheellinen profiilin nimi

en: Could not find profile '%s'
fi: Profiilia '%s' ei löytynyt

en: Invalid profile
fi: Virheellinen profiili

en: Profile: %s
fi: Profiili: %s

en: Title: %s
fi: Nimi: %s

en: Description: %s
fi: Kuvaus: %s

en: Ports:
fi: Portit:

en: Port:
fi: Portti:

en: Unknown policy '%s'
fi: Tuntematon käytäntö '%s'
