ufw - en to sl translation catalogue (177 entries)

en: : Need at least python 2.6)
sl: : zahtevan je najmanj python 2.6)

en: Aborted
sl: Preklicano

en: Profiles directory does not exist
sl: Mapa profilov ne obstaja

en: Skipping '%s': couldn't stat
sl: Preskok '%s': ukaza stat ni mogoče izvesti

en: Skipping '%s': too big
sl: Preskok '%s': preveliko

en: Skipping '%s': too many files read already
sl: Preskok '%s': preveč prebranih datotek

en: Skipping '%s': couldn't process
sl: Preskok '%s': ni mogoče obdelati

en: Skipping '%s': name too long
sl: Preskok '%s': ime je predolgo

en: Skipping '%s': invalid name
sl: Preskok '%s': neveljavno ime

en: Skipping '%s': also in /etc/services
sl: Preskok '%s': tudi v /etc/services

en: Skipping '%s': field too long
sl: Preskok '%s': polje je predolgo

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
sl: Preskok '%(value)s': vrednost je predolga za '%(field)s'

en: Duplicate profile '%s', using last found
sl: Dvojnik profila '%s', uporaba zadnjega najdenega

en: Profile '%(fn)s' missing required field '%(f)s'
sl: Profilu '%(fn)s' manjka zahtevano polje '%(f)s'

en: Profile '%(fn)s' has empty required field '%(f)s'
sl: Profil '%(fn)s' ima prazno zahtevno polje '%(f)s'

en: No ports found in profile '%s'
sl: V profilu '%s' ni mogoče najti vrat

en: Invalid ports in profile '%s'
sl: Neveljavna vrata v profilu '%s'

en: New profiles:
sl: Novi profili:

en: Unsupported policy '%s'
sl: Nepodprta pravila '%s'

en: Unsupported policy for direction '%s'
sl: Nepodprta pravila za smer '%s'

en: Default %(direction)s policy changed to '%(policy)s'
sl: Privzeto pravilo %(direction)s spremenjeno v '%(policy)s'

en: (be sure to update your rules accordingly)
sl: (zagotovite ustrezno posodabljanje vaših pravil)

en: Checking raw iptables
sl: Preverjanje surovih iptables

en: Checking raw ip6tables
sl: Preverjanje surovih ip6tables

en: Checking iptables
sl: Preverjanje iptables

en: Checking ip6tables
sl: Preverjanje ip6tables

en: problem running
sl: težave z zagonom

en: Status: inactive
sl: Stanje nedejavno

en: To
sl: Za

en: From
sl: Od

en: Action
sl: Dejanje

en: Default: %(in)s (incoming), %(out)s (outgoing), %(routed)s (routed)
sl: Privzeto: %(in)s (dohodni), %(out)s (odhodni), %(routed)s (usmerjeni)

en: Status: active
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s
sl: Stanje: dejavno
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s

en: Status: active%s
sl: Stanje: dejavno%s

en: running ufw-init
sl: zaganjanje ufw-init

en: problem running ufw-init
    %s
sl: napaka med izvajanjem ufw-init
    %s

en: Could not set LOGLEVEL
sl: RAVNIDNEVNIKA ni mogoče nastaviti

en: Could not load logging rules
sl: Pravil beleženja ni mogoče naložiti

en: Couldn't open '%s' for reading
sl: '%s' ni mogoče odpreti za branje

en: Skipping malformed tuple (bad length): %s
sl: Preskok slabo oblikovane n-terice (napačna dolžina): %s

en: Skipping malformed tuple: %s
sl: Preskok slabo oblikovane n-terice: %s

en: '%s' is not writable
sl: '%s' ni zapisljivo

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
sl: Dodajanje pravil za IPv6 ni uspelo: IPv6 ni omogočen

en: Skipping unsupported IPv6 '%s' rule
sl: Izpustitev nepodprtega pravila za IPv6 '%s'

en: Skipping unsupported IPv4 '%s' rule
sl: Preskok nepodprtega pravila IPv4 '%s'

en: Must specify 'tcp' or 'udp' with multiple ports
sl: Potrebno je določiti 'tcp' ali 'udp' z več vrati

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
sl: Preskok IPv6 pravila programa. Zahtevan je vsaj iptables 1.4

en: Invalid position '%d'
sl: Neveljaven položaj '%d'

en: Cannot specify insert and delete
sl: Vstavitve in izbrisa ni mogoče določiti

en: Cannot insert rule at position '%d'
sl: Pravila ni mogoče vstaviti na položaj '%d'

en: Skipping inserting existing rule
sl: Preskok vstavljanja obstoječega pravila

en: Could not delete non-existent rule
sl: Neobstoječega pravila ni mogoče izbrisati

en: Skipping adding existing rule
sl: Preskok dodajanja obstoječega prvila

en: Couldn't update rules file
sl: Datoteke s pravili ni bilo mogoče posodobiti

en: Rules updated
sl: Pravila posodobljena

en: Rules updated (v6)
sl: Pravila posodobljena (v6)

en: Rule inserted
sl: Pravilo je vstavljeno

en: Rule updated
sl: Pravilo posodobljeno

en:  (skipped reloading firewall)
sl:  (preskok ponovnega nalaganja požarnega zidu)

en: Rule deleted
sl: Pravilo izbrisano

en: Rule added
sl: Pravilo dodano

en: Could not update running firewall
sl: Požarnega zidu ni mogoče posodobiti med tekom

en: Could not perform '%s'
sl: '%s' ni mogoče izvesti

en: Couldn't update rules file for logging
sl: Ni bilo mogoče posodobiti datoteke pravil za beleženje

en: Invalid log level '%s'
sl: Neveljavna raven dnevnika '%s'

en: Could not find '%s'. Aborting
sl: Ni mogoče najti '%s'. Prekinitev

en: '%s' already exists. Aborting
sl: '%s' že obstaja. Prekinitev

en: Backing up '%(old)s' to '%(new)s'
sl: Ustvarjanje varnostne kopije '%(old)s' na '%(new)s'

en: Couldn't stat '%s'
sl: Ukaza stat ni mogoče izvesti na '%s'

en: WARN: '%s' is world writable
sl: OPOZORILO: '%s' je splošno zapisljivo

en: WARN: '%s' is world readable
sl: OPOZORILO: '%s' lahko bere ves svet

en: Couldn't determine iptables version
sl: Ni mogoče določiti različice iptables

en: problem running sysctl
sl: težave pri izvajanju sysctl

en: Checks disabled
sl: Preverjanje je onemogočeno

en: ERROR: this script should not be SUID
sl: NAPAKA: ta skripta ne sme biti SUID

en: ERROR: this script should not be SGID
sl: NAPAKA: ta skripta ne sme biti SGID

en: You need to be root to run this script
sl: Za zagon te skripte morate biti skrbnik (root)

en: '%s' does not exist
sl: '%s' ne obstaja

en: uid is %(uid)s but '%(path)s' is owned by %(st_uid)s
sl: uid je %(uid)s toda '%(path)s ' nadzira %(st_uid)s

en: %s is world writable!
sl: V %s lahko piše kdorkoli!

en: %s is group writable!
sl: V %s lahko pišejo člani skupine!

en: '%(f)s' file '%(name)s' does not exist
sl: '%(f)s' datoteka '%(name)s' ne obstaja

en: Missing policy for '%s'
sl: Manjka pravilo za '%s'

en: Invalid policy '%(policy)s' for '%(chain)s'
sl: Neveljavno pravilo '%(policy)s' za '%(chain)s'

en: Invalid option
sl: neveljavna možnost

en: Default application policy changed to '%s'
sl: Privzeto pravilo programa spremenjeno v '%s'

en: No rules found for application profile
sl: Ni pravil za profil programa

en: Rules updated for profile '%s'
sl: Pravila za profil '%s' so posodobljena

en: Couldn't update application rules
sl: Pravil programa ni mogoče posodobiti

en: Found multiple matches for '%s'. Please use exact profile name
sl: Najdenih je bilo več ujemanj za '%s'. Uporabite točno ime profila

en: Could not find a profile matching '%s'
sl: Profila skladajočega z '%s' ni mogoče najti

en: Logging:
sl: Beleženje:

en: unknown
sl: neznano

en: Logging disabled
sl: Beleženje onemogočeno

en: Logging enabled
sl: Beleženje omogočeno

en: Bad port '%s'
sl: Neveljavna vrata '%s'

en: Unsupported protocol '%s'
sl: Nepodprt protokol '%s'

en: Bad source address
sl: Neveljaven izvorni naslov

en: Bad destination address
sl: Neveljaven ciljni naslov

en: Bad interface type
sl: Slaba vrsta vmesnika

en: Bad interface name: reserved character: '!'
sl: Slabo ime vmesnika: pridržan znak: '!'

en: Bad interface name
sl: Slabo ime vmesnika

en: Bad interface name: can't use interface aliases
sl: Slabo ime vmesnika: vzdevkov vmesnika ni mogoče uporabiti

en: Insert position '%s' is not a valid position
sl: Vstavljen položaj '%s' ni veljaven položaj

en: Invalid log type '%s'
sl: Neveljavna vrsta dnevnika '%s'

en: Unsupported direction '%s'
sl: Nepodprta smer '%s'

en: Could not normalize source address
sl: Izvornega naslova ni mogoče normalizirati

en: Could not normalize destination address
sl: Ciljnega naslova ni mogoče normalizirati

en: Found exact match
sl: Najden točen zadetek

en: Found non-action/non-logtype match (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)
sl: Najden ne-dejavni/ne-dnevniški zadetek (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)

en: 
    Usage: %(progname)s %(command)s
    
    %(commands)s:
     %(enable)-31s enables the firewall
     %(disable)-31s disables the firewall
     %(default)-31s set default policy
     %(logging)-31s set logging to %(level)s
     %(allow)-31s add allow %(rule)s
     %(deny)-31s add deny %(rule)s
     %(reject)-31s add reject %(rule)s
     %(limit)-31s add limit %(rule)s
     %(delete)-31s delete %(urule)s
     %(insert)-31s insert %(urule)s at %(number)s
     %(reload)-31s reload firewall
     %(reset)-31s reset firewall
     %(status)-31s show firewall status
     %(statusnum)-31s show firewall status as numbered list of %(rules)s
     %(statusverbose)-31s show verbose firewall status
     %(show)-31s show firewall report
     %(version)-31s display version information
    
    %(appcommands)s:
     %(applist)-31s list application profiles
     %(appinfo)-31s show information on %(profile)s
     %(appupdate)-31s update %(profile)s
     %(appdefault)-31s set default application policy
sl: 
    Uporaba: %(progname)s %(command)s
    
    %(commands)s:
     %(enable)-31s omogoči požarni zid
     %(disable)-31s onemogoči požarni zid
     %(default)-31s nastavi privzeti pravilnik
     %(logging)-31s nastavi beleženje na %(level)s
     %(allow)-31s dodaj dovoli %(rule)s
     %(deny)-31s dodaj prepovej %(rule)s
     %(reject)-31s dodaj zavrni %(rule)s
     %(limit)-31s dodaj omejitev %(rule)s
     %(delete)-31s izbriši %(urule)s
     %(insert)-31s vstavi %(urule)s na %(number)s
     %(reload)-31s ponovno naloži požarni zid
     %(reset)-31s ponastavi požarni zid
     %(status)-31s prikaži stanje požarnega zidu
     %(statusnum)-31s prikaži stanje požarnega zidu kot oštevilčen seznam %(rules)s
     %(statusverbose)-31s prikaži podrobni izpis stanja požarnega zidu
     %(show)-31s prikaži poročilo požarnega zidu
     %(version)-31s prikaži podrobnosti različice
    %(appcommands)s:
     %(applist)-31s navedi profile programov
     %(appinfo)-31s prikaži podatke %(profile)s
     %(appupdate)-31s posodobi %(profile)s
     %(appdefault)-31s nastavi privzet pravilnik programov

en: yes
sl: da

en: Firewall is active and enabled on system startup
sl: Požarni zid je dejaven in omogočen ob sistemskem zagonu

en: Firewall stopped and disabled on system startup
sl: Požarni zid je zaustavljen in onemogočen ob sistemskem zagonu

en: Could not get listening status
sl: Ni mogoče pridobiti stanja poslušanja

en: Added user rules (see 'ufw status' for running firewall):
sl: Dodana uporabniška pravila (za izvajanje požarnega zidu si oglejte 'ufw status'):

en: 
    (None)
sl: 
    (Ničesar)

en: Invalid IP version '%s'
sl: Neveljavna različica IP '%s'

en: Invalid position '
sl: Neveljaven položaj '

en: IPv6 support not enabled
sl: Poodpora za IPv6 ni omogočena

en: Rule changed after normalization
sl: Pravilo je spremenjeno po izenačenju

en: Could not back out rule '%s'
sl: Pravila '%s' ni mogoče umakniti

en: 
    Error applying application rules.
sl: 
    Napaka med uveljavljanjem pravil programa

en:  Some rules could not be unapplied.
sl:  Nekaterih pravil ni mogoče razveljaviti

en:  Attempted rules successfully unapplied.
sl:  Poskušana pravila so uspešno oduveljavljena

en: Could not find rule '%s'
sl: Ni mogoče najti pravila '%s'

en: Could not find rule '%d'
sl: Ni mogoče najti pravila '%d'

en: Deleting:
     %(rule)s
    Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
sl: Brisanje:
     %(rule)s
    Nadaljevanje opravila (%(yes)s|%(no)s)?

en: Unsupported default policy
sl: Nepodprta privzeta pravila

en: Firewall reloaded
sl: Požarni zid je ponovno naložen

en: Firewall not enabled (skipping reload)
sl: Požarni zid ni onemogočen (preskok ponovnega nalaganja)

en: Invalid profile name
sl: Neveljavno ime profila

en: Unsupported action '%s'
sl: Nepodprto dejanje '%s'

en: Available applications:
sl: Dostopni programi:

en: Could not find profile '%s'
sl: Profila '%s' ni mogoče najti

en: Invalid profile
sl: Neveljaven profil

en: Profile: %s
sl: Profil: %s

en: Title: %s
sl: Naslov: %s

en: Description: %s
sl: Opis: %s

en: Ports:
sl: Vrata:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Skipped reloading firewall
sl: Preskok ponovnega nalaganja požarnega zidu

en: Cannot specify 'all' with '--add-new'
sl: Z '--add-new' ni mogoče določiti 'all'

en: Unknown policy '%s'
sl: Neznano pravilo '%s'

en: Command may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
sl: Ukaz lahko prekine obstoječe povezave ssh. Ali želite nadaljevati z opravilom (%(yes)s|%(no)s)?

en: Resetting all rules to installed defaults. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
sl: Ponastavljanje vseh pravil na privzete vrednosti. Ali želite nadaljevati z opravilom (%(yes)s|%(no)s)?

en: Resetting all rules to installed defaults. This may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
sl: Ponastavljanje vseh pravil na privzete vrednosti. Ukaz lahko prekine obstoječe povezave ssh. Ali želite nadaljevati z opravilom (%(yes)s|%(no)s)?

en: Cannot insert rule at position '%s'
sl: Pravila ni mogoče vstaviti na položaj '%s'

en: Invalid interface clause
sl: Neveljavna določba vmesnika

en: Option 'log' not allowed here
sl: Možnost 'beleži' tukaj ni dovoljena

en: Option 'log-all' not allowed here
sl: Možnost 'beleži-vse' tukaj ni dovoljena

en: Bad port
sl: Neveljavna vrata

en: Port ranges must be numeric
sl: Obseg vrat mora biti število

en: Invalid port with protocol '%s'
sl: Neveljavna vrata s protokolom '%s'

en: Wrong number of arguments
sl: Napačno število argumentov

en: Need 'to' or 'from' clause
sl: Zahtevana je določba 'od' ali 'za'

en: Improper rule syntax
sl: Neveljavno pravilo skladnje

en: Invalid token '%s'
sl: Neveljaven žeton '%s'

en: Invalid 'proto' clause
sl: Neveljavna določba 'proto'

en: Invalid '%s' clause
sl: Neveljavna določba '%s'

en: Invalid 'from' clause
sl: Neveljavna določba 'od'

en: Invalid 'to' clause
sl: Neveljavna določba 'do'

en: Need 'from' or 'to' with '%s'
sl: Z '%s' je zahtevan 'od' ali 'do'

en: Invalid 'port' clause
sl: Neveljavna določba 'vrata'

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
sl: Mešane različice IP za 'od' in 'do'

en: Could not find protocol
sl: Protokola ni mogoče najti

en: Protocol mismatch (from/to)
sl: Neustrezen protokol (od/do)

en: Protocol mismatch with specified protocol %s
sl: Neustrezen protokol z določenim protokolom %s

en: Improper rule syntax ('%s' specified with app rule)
sl: Nepravilna skladnja pravila ('%s' je določen s pravilom programa)

en: Invalid IPv6 address with protocol '%s'
sl: Neveljaven naslov IPv6 s protokolom '%s'

en: Invalid interface clause for route rule
sl: Neveljavna določba vmesnika za pravilo usmerjanja

en: Command '%s' already exists
sl: Ukaz '%s' že obstaja

en: Couldn't find pid (is /proc mounted?)
sl: Ni mogoče najti (je /proc priklopljen?)

en: Couldn't find parent pid for '%s'
sl: Nadrejenega pid za '%s' ni mogoče najti

en: Couldn't find '%s'
sl: '%s' ni mogoče najti

en: Could not find executable for '%s'
sl: Izvršilne datoteke za '%s' ni mogoče najti

en: Could not get statistics for '%s'
sl: Ni mogoče pridobiti statistike za '%s'
