uGet - en to be translation catalogue (310 entries)

en: All Category
be: Усе катэгорыі

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
be: Злучэнне...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
be: Перадача...

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
be: Спробы

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
be: Сцягванне скончана

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
be: Сцягнутыя

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
be: Можна дацягнуць пазней

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
be: Без дацягвання

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
be: Немагчыма пераназваць выходны файл.

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
be: немагчыма падлучыцца да хоста.

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
be: Немагчыма стварыць каталог.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
be: Немагчыма стварыць файл (памылковая назва файла або файл існуе).

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
be: Немагчыма адкрыць файл.

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_OPEN_FAILED
en: Unable to create thread.
be: Не выйшла стварыць трэд.

note: UGET_EVENT_ERROR_THREAD_CREATE_FAILED,
en: Incorrect source (different file size).
be: Памылковая крыніца (адрозны памер файла).

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
be: Не стае рэсурсаў (дыск перапоўнены або недастаткова памяці).

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
be: Няма выходнага файла.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
be: Няма выходных настáўленняў.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
be: Занадта шмат спробаў.

note: UGET_EVENT_ERROR_TOO_MANY_RETRIES
en: Unsupported scheme (protocol).
be: Схема (пратакол) не падтрымліваецца.

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
be: Файл не падтрымліваецца.

note: _("Not Resumable"),
en: Out of resource
be: Няма рэсурсаў

en: Too many redirections.
be: Занадта шмат перанакіраванняў.

en: No response. Is aria2 shutdown?
be: Няма адказу. Можа, aria2 адключаная?

en: Download Manager
be: Кіраўнік сцягванняў

en: uGet Founder:
be: Заснавальнік uGet:

en: uGet Project Manager:
be: Кіраўнік праекту uGet:

en: tasks
be: заданні

en: New from Clipboard
be: Новае з буферу абмену

en: New Download
be: Новае сцягванне

en: Clipboard
be: Буфер абмену

en: Command line
be: Загадны радок

en: Error Occurred
be: Узнікла памылка

en: Error Occurred during downloading.
be: Падчас сцягвання ўзнікла памылка.

en: Download Starting
be: Пачалося сцягванне

en: Starting download queue.
be: Пачалося сцягванне па чарзе.

en: Download Completed
be: Сцягванне скончана

en: All queuing downloads have been completed.
be: Уся чарга сцягванняў скончана.

note: ---------------------------------------------------- frame for Status (start mode)
en: Status
be: Стан

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
be: Катэгорыі

en: Create new download
be: Стварыць новае сцягванне

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
be: Новае _сцягванне...

note: New Category
en: New _Category...
be: Новая катэгорыя...

note: New Clipboard batch
en: New Clipboard _batch...
be: Новае _з буферу абмену...

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
be: Новае пакетнае сцягванне...

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
be: Новы торэнт...

note: New Metalink
en: New Metalink...
be: Новая мета-спасылка...

en: Save all settings
be: Захаваць усе настáўленні

en: Set selected download runnable
be: Запусціць вылучаныя сцягванні

en: Set selected download to pause
be: Прыпыніць вылучаныя сцягванні

en: Set selected download properties
be: Наставіць вылучаныя сцягванні

en: Move selected download up
be: Пасунуць вылучанае вышэй

en: Move selected download down
be: Пасунуць вылучанае ніжэй

en: Move selected download to top
be: Пасунуць вылучанае дагары

en: Move selected download to bottom
be: Пасунуць вылучанае дадолу

en: New Category
be: Новая катэгорыя

en: Copy -
be: Скапіяваць -

en: Category Properties
be: Уласцівасці катэгорыі

en: Download Properties
be: Уласцівасці сцягвання

en: New Torrent
be: Новы торэнт

en: New Metalink
be: Новая мета-спасылка

en: Open Torrent file
be: Адкрыць Torrent-файл

en: Open Metalink file
be: Адкрыць файл мета-спасылкі

en: Failed to save category file.
be: Не выйшла захаваць файл катэгорыі.

en: Failed to load category file.
be: Не выйшла прачытаць файл катэгорыі.

en: Save Category file
be: Захаваць файл катэгорыі

en: Open Category file
be: Адкрыць файл катэгорыі

note: add link
en: Link <A>
be: Спасылка <A>

note: add image
en: Image <IMG>
be: Выява <IMG>

en: Text File
be: Тэкставы файл

en: Import URLs from HTML file
be: Імпартаваць URL'ы з HTML-файла

en: Import URLs from text file
be: Імпартаваць URL'ы з тэкставага файла

en: Export URLs to text file
be: Экспартаваць URL'ы у тэкставы файл

en: URL Sequence batch
be: Пакетнае сцягванне

en: No URLs found in clipboard.
be: Не знойдзена URL'аў у буферы абмену.

en: All URLs had existed.
be: Усе URL'ы ўжо існавалі.

en: Clipboard batch
be: Настáўленні _буферу абмену

en: New
be: Новы

en: Error
be: Памылка

en: Message
be: Стан

en: Selected %d items
be: Абрана %d элементаў

en: Attention uGetters:
be: Карыстальнікі uGet, увага:

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
be: мы запусцілі Donation Drive для далейшай распрацоўкі uGet. Калі ласка, пстрыкніце

en: HERE
be: ТУТ

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
be: калі ласка, прайдзіце хуткае апытанне карыстальнікаў Uget.

en: click here to take survey
be: пстрыкніце тут, каб прайсці апытанне

en: Category _name:
be: Назва катэгорыі:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_active), 5);
en: Active _downloads:
be: Дзейных сцягванняў, не болей за:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_finished), 5);
en: Capacity of Finished:
be: Памятаць скончаных сцягванняў, не болей за:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_recycled), 5);
en: Capacity of Recycled:
be: Памятаць выдаленых сцягванняў, не болей за:

note: ------------------------------------------------------------------------ URI Matching conditions
en: URI Matching conditions
be: Умовы распазнання URI

en: Matched _Hosts:
be: Распазнаваць _хосты:

en: Matched _Schemes:
be: Распазнаваць _схемы:

en: Matched _Types:
be: Распазнаваць _тыпы:

en: Really Quit?
be: Сапраўды выйсці?

en: Are you sure you want to quit?
be: Вы сапраўды хочаце выйсці?

en: Really delete files?
be: Сапраўды выдаліць файлы?

en: Are you sure you want to delete files?
be: Вы сапраўды хочаце выдаліць файлы?

en: Really delete category?
be: Сапраўды выдаліць катэгорыю?

en: Are you sure you want to delete category?
be: Вы сапраўды хочаце выдаліць катэгорыю?

en: Don't ask me again
be: Болей не пытацца

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
be: Люстэркі:

note: File - label
en: File:
be: Файл:

en: Select Folder
be: Пазначыць каталог

note: Folder - label
en: _Folder:
be: _Каталог:

note: Referrer - label
en: Referrer:
be: Крыніца пераходу:

note: "Max Connections:" - title label
en: _Max Connections:
be: _Максімум злучэнняў:

en: _Runnable
be: _Запусціць

en: P_ause
be: П_рыпыніць

note: ---------------------------------------------------- frame for login
en: Login
be: Уваход

note: User - label user label & entry
en: User:
be: Карыстальнік:

note: Password - label password label & entry
en: Password:
be: Пароль:

note: label - cookie file
en: Cookie file:
be: Файл кукі:

en: Select Cookie File
be: Пазначыць файл кукі

note: label - post file
en: Post file:
be: Файл для дасылання:

en: Select Post File
be: Пазначыць файл, што трэба даслаць

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
be: Колькасць паўтораў:

note: counts - label
en: counts
be: разоў

note: Retry delay - label
en: Retry _delay:
be: Затрымка паўтора:

note: seconds - label
en: seconds
be: секунд

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
be: Найбольшая хуткасць зацягвання:

note: label - "KiB/s"
en: KiB/s
be: КіБ/с

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
be: Найбольшая хуткасць сцягвання:

note: Retrieve timestamp
en: Retrieve timestamp
be: Атрымліваць часавы адбітак

en: _File
be: _Файл

note: Batch Downloads --- start ---
en: _Batch Downloads
be: Новая серыя сцягванняў

note: Batch downloads - Clipboard batch
en: _Clipboard batch...
be: _Настáўленні буферу абмену...

note: Batch downloads - URL Sequence batch
en: _URL Sequence batch...
be: _Пакетнае сцягванне...

note: Batch downloads - Text file import (.txt)
en: _Text file import (.txt)...
be: Імпарт тэкставага файла (.txt)...

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
be: Імпарт HTML-файла (.html)...

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
be: _Экспартаваць у тэкставы файл (.txt)...

note: Open Category
en: _Open category...
be: _Адкрыць катэгорыю...

note: Save Category
en: _Save category as...
be: _Захаваць катэгорыю як...

note: Save All
en: Save _all settings
be: Захаваць _усе настáўленні

note: Offline mode
en: Offline Mode
be: Афлайн-рэжым

en: _Edit
be: _Змяніць

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
be: Сачыць за _буферам абмену

en: Clipboard works quietly
be: Буфер абмену ў аўтаматычным рэжыме

en: Command-line works quietly
be: Загадны радок у аўтаматычным рэжыме

en: Skip existing URI
be: Пропуск існага URI

en: Apply recent download settings
be: Ужываць настáўленні апошняга сцягвання

note: --- Completion Auto-Actions --- start ---
en: Completion _Auto-Actions
be: Дзеянні па сканчэнні

note: Completion Auto-Actions - Disable
en: _Disable
be: _Адключыць

en: Hibernate
be: Заснуць

en: Suspend
be: Прыпыніць

en: Shutdown
be: Адключыць

en: Reboot
be: Перастартаваць

en: Custom
be: Сваё

note: Completion Auto-Actions - Remember
en: Remember setting
be: Запомніць настáўленне

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
be: _Даведка

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
be: _Настáўленні...

en: _View
be: _Выгляд

en: _Toolbar
be: Паліца _начыння

en: Statusbar
be: Радок стану

en: _Summary
be: _Падрабязнасці

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
be: Паказваць у _падрабязнасцях

note: Summary Items - Name
en: _Name
be: _Назва

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
be: _Каталог

note: Summary Items - Message
en: _Message
be: _Стан

en: Download _Columns
be: Слупкі _спісу сцягванняў

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
be: _Колькі сцягнута

note: Download Columns - Total
en: _Size
be: _Памер

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
be: _Рух (у %)

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
be: _Мінула часу

note: Download Columns - Left
en: _Left
be: _Засталося часу

note: Download Columns - Speed
en: Speed
be: Хуткасць сцягвання

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
be: Хуткасць раздачы

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
be: Раздадзена

note: Download Columns - Ratio
en: Ratio
be: Стасунак

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
be: _Паўторныя спробы

note: Download Columns - Added On
en: Added On
be: Калі дададзена

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
be: Калі скончана

en: _Category
be: _Катэгорыя

note: New Category
en: _New Category...
be: _Новая катэгорыя...

note: Delete Category
en: _Delete Category
be: _Выдаліць катэгорыю

en: _Download
be: _Сцягванне

note: menu_item = gtk_image_menu_item_new_from_stock (GTK_STOCK_DELETE, accel_group);
en: _Delete Entry
be: _Выдаліць элемент

en: Delete Entry and _File
be: Выдаліць элемент і _файл

en: Open _Containing folder
be: Адкрыць _змяшчальны каталог

en: Force Start
be: Хуткі старт

note: Move to --- start ---
en: _Move To
be: _Перанесці ў катэгорыю

note: Priority --- start ---
en: Priority
be: Прыярытэт

en: _High
be: _Высокі

en: _Normal
be: _Нармальны

en: _Low
be: _Нізкі

note: Get Help Online
en: Get Help Online
be: Анлайн-даведка

note: Documentation
en: Documentation
be: Дакументацыя

note: Support Forum
en: Support Forum
be: Форум падтрымкі

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
be: Даслаць водгук

note: Report a Bug
en: Report a Bug
be: Паведаміць пра хібу

note: Keyboard Shortcuts
en: Keyboard Shortcuts
be: Клавіятурныя скароты

note: Check for Updates
en: Check for Updates
be: Праверыць на абнаўленні

en: Settings
be: Настáўленні

en: Can't launch default application for file '%s'.
be: Немагчыма запусціць стандартную праграму для файла '%s'

en: '%s' - This folder does not exist.
be: '%s' - гэты каталог не існуе.

note: title
en: URI had existed
be: URI ужо існаваў

en: This URI had existed, are you sure to continue?
be: Гэты URI ужо існаваў. Вы сапраўды жадаеце працягваць?

en: General
be: Галоўныя

en: Advanced
be: Дадатковыя

en: Category settings
be: Настáўленні катэгорыі

en: Default for new download 1
be: Стандартныя настáўленні катэгорыі

en: Default 2
be: Дадатковыя стандартныя настáўленні

en: unnamed
be: безназоўны

en: Paused
be: Прыпынена

en: Uploading
be: Зацягванне

en: Completed
be: Скончана

en: Recycled
be: Выдаленыя

en: Queuing
be: У чарзе

en: Active
be: Дзейныя

en: All Status
be: Агульны стан

en: Name
be: Назва

en: Complete
be: Сцягнута

en: Size
be: Памер

en: %
be: Рух, %

en: Elapsed
be: Мінула

en: Left
be: Засталося

en: Quantity
be: Колькасць

note: proxy type label & combo box
en: Proxy:
be: Проксі:

en: Don't use
be: Не выкарыстоўваць

en: Default
be: Стандартна

note: host label & entry
en: Host:
be: Хост:

note: port label & entry
en: Port:
be: Порт:

en: Socket:
be: Сокет:

en: Socket args:
be: Аргументы сокета:

en: Element:
be: Элемент:

en: Mon
be: Пнд

en: Tue
be: Аўт

en: Wed
be: Срд

en: Thu
be: Чцв

en: Fri
be: Птн

en: Sat
be: Сбт

en: Sun
be: Ндз

en: _Enable Scheduler
be: _Праца паводле раскладу

note: Turn off - label
en: Turn off
be: Спыніць

note: Turn off - help label
en: - stop all task
be: - спыніць усе заданні

note: Normal - label
en: Normal
be: Запусціць

note: Normal - help label
en: - run task normally
be: - запусціць заданні як звычайна

en: All
be: Усе

en: None
be: Нічога

en: Mark by filter
be: Вылучыць паводле фільтру

en: Mark URLs by host AND filename extension.
be: Вылучыць URL'ы паводле хоста І ТАКСАМА тыпу файла.

en: This will reset all marks of URLs.
be: Гэта скіне ўсе вылучэнні URL'аў.

note: filter view ----------------------- left side
en: Host
be: Хост

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
be: Тып файла.

en: Base hypertext reference
be: Базавая гіпертэкставая спасылка

note: select all
en: Mark _All
be: Вылучыць _усё

note: select none
en: Mark _None
be: Зняць _усе вылучэнні

note: select by filter
en: _Mark by filter...
be: _Вылучыць паводле фільтру...

note: e.g.
en: e.g.
be: напрыклад

note: ------------------------------------------------------- radio "From"
en: _From:
be: _З:

note: label "To"
en: To:
be: _Па:

note: label "digits"
en: digits:
be: лічбаў:

en: F_rom:
be: _З:

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
be: зважаць на рэгістр

en: No wildcard(*) character in URL entry.
be: Няма знака падстановы(*) у полі URL.

en: URL is not valid.
be: URL нядзейсны.

en: No character in 'From' or 'To' entry.
be: У палях 'З' ці 'Па' нічога няма.

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: User Interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Bandwidth
be: Прапускная здольнасць

en: Scheduler
be: Планавальнік

en: Plug-in
be: Убудовы

en: Others
be: Іншае

note: Monitor button
en: _Enable clipboard monitor
be: _Уключыць назіральнік буферу абмену

note: quiet mode
en: _Quiet mode
be: _Аўтаматычны рэжым

en: Default category index
be: Стандартны індэкс катэгорыі

en: Adding to Nth category if no matched category.
be: Даданне да N-ай катэгорыі, калі катэгорыя не распазнана.

en: Monitor clipboard for specified file types:
be: Сачыць за буферам абмену на прадмет дадзеных тыпаў файлаў:

en: Separate the types with character '|'.
be: Тыпы размяжоўваюцца знакам '|'.

en: You can use regular expressions here.
be: Дазваляюцца рэгулярныя выразы.

en: Confirmation
be: Пацверджанне

note: Confirmation check buttons
en: Show confirmation dialog on exit
be: Паказваць вакенца пацверджання пры закрыцці

en: Confirm when deleting files
be: Пацверджанне выдалення файлаў

en: System Tray
be: Сістэмны трэй

note: System Tray check buttons
en: Always show tray icon
be: Заўсёды паказваць значок у трэі

en: Minimize to tray on startup
be: Згарнуць у трэй на пачатку

en: Close to tray on window close
be: Згортвацца ў трэй пры закрыцці вакна

en: Use Ubuntu's App Indicator
be: Выкарыстоўваць індыкатар праграм Ubuntu

en: Enable offline mode on startup
be: Увайсці ў афлайн-рэжым на пачатку

en: Download starting notification
be: Абвяшчэнне пра пачатак сцягвання

en: Sound when download is finished
be: Гук, калі сцягванне скончана

en: These will affect all plug-ins.
be: Гэта паўплывае на ўсе ўбудовы.

note: Global speed limit
en: Global speed limit
be: Глабальнае абмежаванне хуткасці

en: Max upload speed
be: Найбольшая хуткасць зацягвання

en: Max download speed
be: Найбольшая хуткасць сцягвання

en: Completion Auto-Actions
be: Дзеянні па сканчэнні

en: Custom command:
be: Свой загад:

en: Custom command if error occured:
be: Свой загад на выпадак узнікнення памылкі:

en: _Autosave
be: _Аўтазахаванне

note: auto save interval label
en: _Interval:
be: _Прамежак часу:

note: auto save interval unit label
en: minutes
be: хвілін

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
be: Загадны радок

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
be: Выкарыстоўваць '--quiet' стандартна

en: Plug-in matching order:
be: Парадак распазнання убудоў:

en: Aria2 plug-in options
be: Параметры убудовы aria2

en: RPC authorization secret token
be: Сакрэтны токен RPC-аўтарызацыі

note: ------------------------------------------------------------------------ Speed Limits
en: Global speed limit for aria2 only
be: Глабальнае абмежаванне хуткасці выключна для aria2

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
be: _Запускаць aria2 на пачатку

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
be: _Спыняць aria2 пры закрыцці

note: ------------------------------------------------------------------------ Local options
en: Launch aria2 on local device
be: Запускаць aria2 на лакальнай прыладзе

en: Path
be: Шлях

en: Arguments
be: Аргументы

note: Arguments - hint
en: You must restart uGet after modifying it.
be: Трэба перазапусціць uGet пасля змянення.

en: File
be: Файл

en: Folder
be: Каталог

en: Item
be: Элемент

en: Value
be: Значэнне

note: Copy All
en: Copy _All
be: Капіяваць _усё

note: Show window
en: Show window
be: Паказаць вакно

note: Offline mode
en: _Offline Mode
be: _Афлайн-рэжым
