uGet - en to bg translation catalogue (238 entries)

en: All Category
bg: Всички категории

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
bg: Свързване...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
bg: Предаване...

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
bg: Отново

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
bg: Изтеглянето приключи

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
bg: Завършено

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
bg: Възобновено

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
bg: Не е възобновено

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
bg: Изходния файл не може да се преименува.

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
bg: не може да се свърже с хоста.

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
bg: Папката не може да бъде създадена.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
bg: Файла не може да бъде създаден (лошо име на файл или файла съществува).

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
bg: Файла не може да бъде отворен.

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
bg: Няма ресурси (диска е препълнен или няма достатъчно памет).

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
bg: Няма изходен файл.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
bg: Няма изходящи настройки.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
bg: Твърде много повторни опити.

note: UGET_EVENT_ERROR_TOO_MANY_RETRIES
en: Unsupported scheme (protocol).
bg: Неподдържана схема (протокол).

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
bg: Неподдържан файл.

en: Too many redirections.
bg: Твърде много пренасочвания.

en: Download Manager
bg: Даунлоуд мениджър

en: tasks
bg: задачи

en: New from Clipboard
bg: Нов от клипборда

en: New Download
bg: Ново изтегляне

en: Clipboard
bg: Клипборд

en: Command line
bg: Команден ред

en: Download Starting
bg: Изтеглянето стартира

en: Starting download queue.
bg: Стартиране на чакащо изтегляне.

en: Download Completed
bg: Изтеглянето завърши

en: All queuing downloads have been completed.
bg: Всички чакащи сваляния, са завършени.

note: ---------------------------------------------------- frame for Status (start mode)
en: Status
bg: Статус

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
bg: Категория

en: Create new download
bg: Създай ново изтегляне

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
bg: Ново _изтегляне...

note: New Category
en: New _Category...
bg: Нова _категория...

note: New Clipboard batch
en: New Clipboard _batch...
bg: Нов _от клипборда

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
bg: Нова последователност от _връзки...

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
bg: Нов торент...

note: New Metalink
en: New Metalink...
bg: Нов металинк...

en: Save all settings
bg: Съхрани всички настройки

en: Set selected download runnable
bg: Установи избраното изтегляне на изпълнение

en: Set selected download to pause
bg: Установи избраното изтегляне на пауза

en: Set selected download properties
bg: Настройки на избраните изтегляния

en: Move selected download up
bg: Премести избраното изтегляне нагоре

en: Move selected download down
bg: Премести избраното изтегляне надолу

en: Move selected download to top
bg: Премести избраното изтегляне най-отгоре

en: Move selected download to bottom
bg: Премести избраното изтегляне най-отдолу

en: New Category
bg: Нова категория

en: Copy -
bg: Копирай -

en: Category Properties
bg: Свойства на категорията

en: Download Properties
bg: Свойства на изтеглянето

en: New Torrent
bg: Нов торент

en: New Metalink
bg: Нов металинк

en: Open Torrent file
bg: Отвори торент файл

en: Open Metalink file
bg: Отвори металинк файл

note: add link
en: Link <A>
bg: Връзка <A>

note: add image
en: Image <IMG>
bg: Изображение <IMG>

en: Text File
bg: Текстов файл

en: Import URLs from HTML file
bg: Импорт на връзки от HTML файл

en: Import URLs from text file
bg: Импорт на връзки от текстов файл

en: URL Sequence batch
bg: Последователност на връзките

en: No URLs found in clipboard.
bg: Няма открити връзки в клипборда.

en: Clipboard batch
bg: От клипборда

en: Error
bg: Грешка

en: Message
bg: Съобщение

en: Selected %d items
bg: Избрани %d елемента

en: Attention uGetters:
bg: Внимание, потребители на uGet:

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
bg: ние пуснахме Donation Drive за бъдещото развитие на uGet, моля, кликнете

en: HERE
bg: ТУК

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
bg: моля, попълните потребителската анкетата за uGet.

en: click here to take survey
bg: кликнете тук, за да попълните анкетата

en: Category _name:
bg: _Име на категорията:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_active), 5);
en: Active _downloads:
bg: Активни _изтегляния:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_finished), 5);
en: Capacity of Finished:
bg: Количество изтегляния:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_recycled), 5);
en: Capacity of Recycled:
bg: Количество изтрити:

en: Really Quit?
bg: Наистина ли искате да излезете?

en: Are you sure you want to quit?
bg: Наистина ли искате да излезете?

en: Really delete files?
bg: Наистина ли да изтриете файловете?

en: Are you sure you want to delete files?
bg: Наистина ли искате да изтриете файловете?

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
bg: Огледала:

note: File - label
en: File:
bg: Файл:

en: Select Folder
bg: Изберете папка

note: Folder - label
en: _Folder:
bg: _Папка:

note: Referrer - label
en: Referrer:
bg: Източник на прехода:

en: _Runnable
bg: _Стартирай

en: P_ause
bg: П_ауза

note: ---------------------------------------------------- frame for login
en: Login
bg: Вход

note: User - label user label & entry
en: User:
bg: Потребител:

note: Password - label password label & entry
en: Password:
bg: Парола:

note: label - cookie file
en: Cookie file:
bg: Файл с бисквитките:

en: Select Cookie File
bg: Изберете файл с бисквитките

note: label - post file
en: Post file:
bg: Изпращащ файл:

en: Select Post File
bg: Изберете файл за изпращане

note: label - user agent
en: User Agent:
bg: Потребител:

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
bg: _Число на повторенията:

note: counts - label
en: counts
bg: пъти

note: Retry delay - label
en: Retry _delay:
bg: Забавяне на _повторенията:

note: seconds - label
en: seconds
bg: секунди

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
bg: Max скорост на качване:

note: label - "KiB/s"
en: KiB/s
bg: кб/с

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
bg: Max скорост на изтегляне:

note: Retrieve timestamp
en: Retrieve timestamp
bg: Получавай времевия отпечатък

en: _File
bg: _Файл

note: Batch Downloads --- start ---
en: _Batch Downloads
bg: _Пакетно изтегляне

note: Batch downloads - Clipboard batch
en: _Clipboard batch...
bg: От _клипборда...

note: Batch downloads - URL Sequence batch
en: _URL Sequence batch...
bg: Последователност на _връзки...

note: Batch downloads - Text file import (.txt)
en: _Text file import (.txt)...
bg: Импортирай _текстов файл (.txt)...

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
bg: Импортирай _HTML файл (.html)...

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
bg: _Експортирай в текстов файл (.txt)...

en: _Edit
bg: _Редактиране

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
bg: _Следи за клипборда

en: Apply recent download settings
bg: Приложи настройките от последното изтегляне

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
bg: _Помощ

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
bg: _Настройки...

en: _View
bg: _Преглед

en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Statusbar
bg: Лента за състоянието

en: _Summary
bg: _Подробности

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
bg: _Показвай в подробностите

note: Summary Items - Name
en: _Name
bg: _Име

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
bg: _Папка

note: Summary Items - Elapsed menu_item = gtk_check_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Elapsed")); gtk_check_menu_item_set_active ((GtkCheckMenuItem*) menu_item, TRUE); gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*) submenu, menu_item); menubar->view.summary_items.elapsed = menu_item; Summary Items - URL Download C
en: _URL
bg: _Връзка

note: Summary Items - Message
en: _Message
bg: _Съобщение

en: Download _Columns
bg: _Колони за изтеглянето

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
bg: _Завършено

note: Download Columns - Total
en: _Size
bg: _Размер

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
bg: Про_цент '%'

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
bg: _Изминало

note: Download Columns - Left
en: _Left
bg: _Остава

note: Download Columns - Speed
en: Speed
bg: Скорост

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
bg: Скорост на качване

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
bg: Качено

note: Download Columns - Ratio
en: Ratio
bg: Рейтинг

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
bg: _Повтори

note: Download Columns - Added On
en: Added On
bg: Добавено на

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
bg: Завършено на

en: _Category
bg: _Категория

note: New Category
en: _New Category...
bg: _Нова категория...

note: Delete Category
en: _Delete Category
bg: _Изтрий категорията

en: _Download
bg: _Изтегляне

en: Force Start
bg: Бързо стартиране

note: Move to --- start ---
en: _Move To
bg: П_ремести в

note: Priority --- start ---
en: Priority
bg: Приоритет

note: Get Help Online
en: Get Help Online
bg: Получете помощ онлайн

note: Documentation
en: Documentation
bg: Документация

note: Support Forum
en: Support Forum
bg: Форум за поддръжка

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
bg: Оставете коментар

note: Report a Bug
en: Report a Bug
bg: Съобщете за грешка

note: Check for Updates
en: Check for Updates
bg: Проверете за актуализации

en: Settings
bg: Настройки

en: Can't launch default application for file '%s'.
bg: Не може да се стартира стандартното приложение за файла '%s'.

en: '%s' - This folder does not exist.
bg: '%s' - папката не съществува.

en: General
bg: Главни

en: Advanced
bg: Разширени

en: Category settings
bg: Настройки на категорията

en: Default for new download 1
bg: Стандартно за ново изтегляне 1

en: Default 2
bg: Стандартно 2

en: unnamed
bg: неименуван

en: Paused
bg: На пауза

en: Recycled
bg: Изтрити

en: Queuing
bg: Чакащи

en: Active
bg: Активни

en: Name
bg: Име

en: Complete
bg: Завършено

en: Size
bg: Размер

en: Elapsed
bg: Измина

en: Left
bg: Остава

en: Quantity
bg: Количество

note: proxy type label & combo box
en: Proxy:
bg: Прокси:

en: Don't use
bg: Не използвай

en: Default
bg: Стандартно

note: host label & entry
en: Host:
bg: Хост:

note: port label & entry
en: Port:
bg: Порт:

en: Socket:
bg: Сокет:

en: Socket args:
bg: Сокет аргументи:

en: Element:
bg: Елемент:

en: Mon
bg: Пон

en: Tue
bg: Вто

en: Wed
bg: Сря

en: Thu
bg: Чет

en: Fri
bg: Пет

en: Sat
bg: Съб

en: Sun
bg: Нед

en: _Enable Scheduler
bg: _Включи планировчика

note: Turn off - label
en: Turn off
bg: Изключи

note: Turn off - help label
en: - stop all task
bg: - спри всички задачи

note: Normal - label
en: Normal
bg: Нормално

note: Normal - help label
en: - run task normally
bg: - стартирай нормално задачата

en: All
bg: Всички

en: None
bg: Нищо

en: Mark by filter
bg: Маркирай по филтър

en: Mark URLs by host AND filename extension.
bg: Маркирай връзките по хост и разширение на файла.

en: This will reset all marks of URLs.
bg: Това ще възстанови всички маркирани връзки.

note: filter view ----------------------- left side
en: Host
bg: Хост

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
bg: Разширение на файла

en: URL
bg: Връзка

en: Base hypertext reference
bg: База от връзки

note: select all
en: Mark _All
bg: Маркирай _всички

note: select none
en: Mark _None
bg: Отмаркирай _всички

note: select by filter
en: _Mark by filter...
bg: _Маркирай по филтър...

note: e.g.
en: e.g.
bg: Например:

note: ------------------------------------------------------- radio "From"
en: _From:
bg: О_т:

note: label "To"
en: To:
bg: До:

note: label "digits"
en: digits:
bg: цифри:

en: F_rom:
bg: _От:

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
bg: малки и главни букви

en: No wildcard(*) character in URL entry.
bg: Няма символа в шаблона(*) във връзката.

en: URL is not valid.
bg: Връзката не е валидна.

en: No character in 'From' or 'To' entry.
bg: В полетата 'От' или 'До' няма нищо.

en: Preview
bg: Преглед

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Scheduler
bg: Планировчик

en: Plug-in
bg: Плъгини

en: Others
bg: Други

note: quiet mode
en: _Quiet mode
bg: _Тих режим

en: Separate the types with character '|'.
bg: Разделете видове, използвайки символа "|".

en: You can use regular expressions here.
bg: Можете да използвате регулярни изрази тук.

en: Confirm when deleting files
bg: Потвърждение при изтриване на файлове

note: System Tray check buttons
en: Always show tray icon
bg: Винаги показвай иконката в трея

en: Minimize to tray on startup
bg: Минимизирай в трея при стартиране

en: Enable offline mode on startup
bg: Включи тихия режим при стартиране

en: Download starting notification
bg: Известие при стартиране на изгегляне

en: Sound when download is finished
bg: Звуково известие при завършване на изтеглянето

note: auto save interval label
en: _Interval:
bg: _Интервал:

note: auto save interval unit label
en: minutes
bg: минути

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
bg: Настройки на командния ред

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
bg: Използвай '--quiet' стандартно

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
bg: _Пускай aria2 при стартиране

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
bg: _Изключвай aria2 при изход

en: Path
bg: Път

en: Arguments
bg: Аргументи

en: File
bg: Файл

en: Folder
bg: Папка

en: Item
bg: Елемент

en: Value
bg: Значение

note: Copy All
en: Copy _All
bg: Копирай _всички

note: Show window
en: Show window
bg: Покажи прозореца

note: Offline mode
en: _Offline Mode
bg: _Офлайн режим
