uGet - en to da translation catalogue (340 entries)

en: Password Manager Daemon: uget
    
    While attempting an SSH connection to %s there was a problem verifying it's hostkey against the known and trusted hosts file because it's hostkey was not found.
    
    Would you like to treat this connection as trusted for this and future connections by adding %s's hostkey to the known hosts file?
da: Adgangskodehåndteringsdæmon: uget
    
    Ved forsøg på en SSH-forbindelse til %s var der et problem med at verificere dets værtsnøgle mod den kendte og betroede værts fil fordi dens værtsnøgle ikke blev fundet.
    
    Vil du gerne behandle denne forbindelse som betroet for denne og fremtidige forbindelser ved at tilføje %ss værtsnøgle til de kendte værts fil?

en: All Category
da: Alle kategorier

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
da: Opretter forbindelse...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
da: Overfører...

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
da: Forsøg

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
da: Download fuldført

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
da: Færdige

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
da: Genoptagelig

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
da: Ikke genoptagelig

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
da: Outputfilen kan ikke omdøbes.

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
da: kunne ikke oprette forbindelse til vært.

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
da: Mappe kan ikke oprettes.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
da: Fil kan ikke oprettes (ugyldigt filnavn eller filen findes allerede).

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
da: Filen kan ikke åbnes.

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_OPEN_FAILED
en: Unable to create thread.
da: Kan ikke oprette tråd.

note: UGET_EVENT_ERROR_THREAD_CREATE_FAILED,
en: Incorrect source (different file size).
da: Forkert kilde (forskellig filstørrelse).

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
da: Ikke flere ressourcer (disken er fyldt eller er løbet tør for hukommelse).

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
da: Ingen outputfil.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
da: Ingen outputindstilling.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
da: For mange forsøg.

note: UGET_EVENT_ERROR_TOO_MANY_RETRIES
en: Unsupported scheme (protocol).
da: Ikke-understøttet skema (protokol).

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
da: Ikke-understøttet fil.

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_FILE
en: post file not found.
da: postfil ikke fundet.

note: UGET_EVENT_ERROR_POST_FILE_NOT_FOUND
en: cookie file not found.
da: cookiefil ikke fundet.

en: This video has been removed.
da: Denne video er blevet fjernet.

en: Error occurred during getting video info.
da: Der opstod fejl under hentning af videoinfo.

en: Error occurred during getting video web page.
da: Der opstod fejl under hentning af videoens webside.

en: No video_id found in URL of YouTube.
da: Ingen video_id fundet i YouTube-URL.

note: 1 - 10
en: aria2: an unknown error occurred.
da: aria2: der opstod en ukendt fejl.

en: aria2: time out occurred.
da: aria2: fik timeout.

en: aria2: resource was not found.
da: aria2: ressource blev ikke fundet.

en: aria2 saw the specfied number of 'resource not found' error. See --max-file-not-found option
da: aria2 så det angivne antal af fejlen 'ressource ikke fundet'. Se tilvalget --max-file-not-found

en: aria2: speed was too slow.
da: aria2: hastighed var for langsom.

en: aria2: network problem occurred.
da: aria2: der opstod et netværksproblem.

en: aria2: unfinished downloads.
da: aria2: ufærdige downloads.

note: _("Not Resumable"),
en: Out of resource
da: Ikke flere ressourcer

note: _(),
en: aria2: piece length was different from one in .aria2 control file.
da: aria2: stykkelængde var ikke som den i .aria2-kontrolfilen.

note: 11 - 20
en: aria2 was downloading same file.
da: aria2 downloadede samme fil.

en: aria2 was downloading same info hash torrent.
da: aria2 downloadede samme infohash-torrent.

en: aria2: file already existed. See --allow-overwrite option.
da: aria2: filen findes allerede. Se tilvalget --allow-overwrite.

note: _("Output file can't be renamed."),
en: aria2: could not open existing file.
da: aria2: kunne ikke åbne eksisterende fil.

en: aria2: could not create new file or truncate existing file.
da: aria2: kunne ikke oprette ny fil eller afkorte eksisterende fil.

en: aria2: file I/O error occurred.
da: aria2: der opstod fil-I/O-fejl.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: aria2: name resolution failed.
da: aria2: navneoversættelse mislykkedes.

en: aria2: could not parse Metalink document.
da: aria2: kunne ikke fortolke metalink-dokument.

note: 21 - 30
en: aria2: FTP command failed.
da: aria2: FTP-kommando mislykkedes.

en: aria2: HTTP response header was bad or unexpected.
da: aria2: HTTP-svar-header var ugyldigt eller uventet.

en: Too many redirections.
da: For mange videresendelser.

en: aria2: HTTP authorization failed.
da: aria2: HTTP-godkendelse mislykkedes.

en: aria2: could not parse bencoded file(usually .torrent file).
da: aria2: kunne ikke fortolke kodet fil (typisk .torrentfil).

en: aria2: torrent file was corrupted or missing information.
da: aria2: torrentfil var ødelagt eller manglede information.

en: aria2: Magnet URI was bad.
da: aria2: Magnet-URI var ugyldigt.

en: aria2: bad/unrecognized option was given or unexpected option argument was given.
da: aria2: ugyldigt/ikke-genkendt tilvalg blev givet eller uventet tilvalgsargument blev givet.

en: aria2: remote server was unable to handle the request.
da: aria2: fjern-serveren kunnen ikke håndtere anmodningen.

en: aria2: could not parse JSON-RPC request.
da: aria2: kunne ikke fortolke JSON-RPC-anmodning.

en: No response. Is aria2 shutdown?
da: Intet svar. Er aria2 stoppet?

note: debug
en: aria2: gid was removed.
da: aria2: gid blev fjernet.

en: Failed to get media link.
da: Kunne ikke hente medielink.

en: No matched media.
da: Intet matchet medie.

en: Download Manager
da: Downloadhåndtering

en: uGet Founder:
da: uGet grundlægger:

en: uGet Project Manager:
da: uGet projektmanager:

en: tasks
da: opgaver

en: New from Clipboard
da: Ny fra udklipsholder

en: New Download
da: Ny download

en: Clipboard
da: Udklipsholder

en: Command line
da: Kommandolinje

en: Error Occurred
da: Der opstod fejl

en: Error Occurred during downloading.
da: Der opstod fejl under download.

en: Download Starting
da: Download starter

en: Starting download queue.
da: Starter downloadkø.

en: Download Completed
da: Download fuldført

en: All queuing downloads have been completed.
da: Alle downloads i køen er fuldførte.

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
da: Kategori

en: Create new download
da: Opret ny download

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
da: Ny _download...

note: New Category
en: New _Category...
da: Ny _kategori...

note: New Clipboard batch
en: New Clipboard _batch...
da: Ny udklipsholder_batch...

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
da: Ny _URL-sekvensbatch...

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
da: Ny torrent...

note: New Metalink
en: New Metalink...
da: Nyt metalink...

en: Save all settings
da: Gem alle indstillinger

en: Set selected download runnable
da: Sæt valgte download kørende

en: Set selected download to pause
da: Sæt valgte download på pause

en: Set selected download properties
da: Sæt egenskaber for valgte download

en: Move selected download up
da: Flyt valgte download op

en: Move selected download down
da: Flyt valgte download ned

en: Move selected download to top
da: Flyt valgte download øverst

en: Move selected download to bottom
da: Flyt valgte download nederst

en: New Category
da: Ny kategori

en: Copy -
da: Kopier -

en: Category Properties
da: Kategoriegenskaber

en: Download Properties
da: Downloadegenskaber

en: New Torrent
da: Ny torrent

en: New Metalink
da: Nyt metalink

en: Open Torrent file
da: Åbn torrentfil

en: Torrent file (*.torrent)
da: Torrentfil (*.torrent)

en: Open Metalink file
da: Åbn metalinkfil

en: Failed to save category file.
da: Kunne ikke gemme kategorifil.

en: Failed to load category file.
da: Kunne ikke indlæse kategorifil.

en: Save Category file
da: Gem kategorifil

en: Open Category file
da: Åbn kategorifil

en: JSON file (*.json)
da: JSON-fil (*.json)

note: add image
en: Image <IMG>
da: Billede <IMG>

en: Text File
da: Tekstfil

en: Import URLs from HTML file
da: Importér URL'er fra HTML-fil

en: HTML file (*.htm, *.html)
da: HTML-fil (*.htm, *.html)

en: Import URLs from text file
da: Importér URL'er fra tekstfil

en: Plain text file
da: Ren tekstfil

en: Export URLs to text file
da: Eksportér URL'er til tekstfil

en: URL Sequence batch
da: URL-sekvensbatch

en: No URLs found in clipboard.
da: Ingen URL'er fundet i udklipsholderen.

en: All URLs had existed.
da: Alle URL'er findes.

en: Clipboard batch
da: Udklipsholderbatch

en: New
da: Ny

en: Error
da: Fejl

en: Message
da: Besked

en: Selected %d items
da: %d elementer valgt

en: Attention uGetters:
da: Hallo uGettere:

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
da: vi kører en donationskampagne for uGets fremtidige udvikling, klik venligst

en: HERE
da: HER

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
da: udfyld venligst denne hurtige brugerundersøgelse for uGet.

en: click here to take survey
da: klik her for at deltage i undersøgelsen

en: Category _name:
da: Kategori_navn:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_active), 5);
en: Active _downloads:
da: Aktive _downloads:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_finished), 5);
en: Capacity of Finished:
da: Kapacitet af færdige:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_recycled), 5);
en: Capacity of Recycled:
da: Kapacitet af papirkurv:

note: ------------------------------------------------------------------------ URI Matching conditions
en: URI Matching conditions
da: URI matchende betingelser

en: Matched _Hosts:
da: Matchede _værter:

en: Matched _Schemes:
da: Matchede _skemaer:

en: Matched _Types:
da: Matchede _typer:

en: Really Quit?
da: Vil du virkelig afslutte?

en: Are you sure you want to quit?
da: Er du sikker på, at du vil afslutte?

en: Really delete files?
da: Vil du virkelig slette filerne?

en: Are you sure you want to delete files?
da: Er du sikker på, at du vil slette filerne?

en: Really delete category?
da: Vil du virkelig slette kategorien?

en: Are you sure you want to delete category?
da: Er du sikker på, at du vil slette kategorien?

en: Don't ask me again
da: Spørg mig ikke igen

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
da: Spejle:

note: File - label
en: File:
da: Fil:

en: Select Folder
da: Vælg mappe

note: Folder - label
en: _Folder:
da: _Mappe:

note: Referrer - label
en: Referrer:
da: Henviser:

note: "Max Connections:" - title label
en: _Max Connections:
da: _Maks. forbindelser:

en: _Runnable
da: _Kørende

note: User - label user label & entry
en: User:
da: Bruger:

note: Password - label password label & entry
en: Password:
da: Adgangskode:

note: label - cookie file
en: Cookie file:
da: Cookiefil:

en: Select Cookie File
da: Vælg cookiefil

note: label - post file
en: Post file:
da: Postfil:

en: Select Post File
da: Vælg postfil

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
da: Forsøgsgr_ænse:

note: counts - label
en: counts
da: gange

note: Retry delay - label
en: Retry _delay:
da: Forsøgs_forsinkelse:

note: seconds - label
en: seconds
da: sekunder

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
da: Maks. uploadhastighed:

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
da: Maks. downloadhastighed:

note: Retrieve timestamp
en: Retrieve timestamp
da: Hent tidsstempel

en: _File
da: _Fil

note: Batch Downloads --- start ---
en: _Batch Downloads
da: _Batchdownloads

note: Batch downloads - Clipboard batch
en: _Clipboard batch...
da: Udklipsholder_batch...

note: Batch downloads - URL Sequence batch
en: _URL Sequence batch...
da: _URL-sekvensbatch...

note: Batch downloads - Text file import (.txt)
en: _Text file import (.txt)...
da: _Tekstfilimport (.txt)...

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
da: _HTML-filimport (.html)...

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
da: _Eksportér til tekstfil (.txt)...

note: Open Category
en: _Open category...
da: _Åbn kategori...

note: Save Category
en: _Save category as...
da: _Gem kategori som...

note: Save All
en: Save _all settings
da: Gem _alle indstillinger

note: Offline mode
en: Offline Mode
da: Offlinetilstand

en: _Edit
da: _Rediger

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
da: _Overvågning af udklipsholder

en: Clipboard works quietly
da: Udklipsholder arbejder stille

en: Command-line works quietly
da: Kommandolinje arbejder stille

en: Skip existing URI
da: Spring eksisterende URI over

en: Apply recent download settings
da: Anvend seneste downloadindstillinger

note: --- Completion Auto-Actions --- start ---
en: Completion _Auto-Actions
da: _Automatiske handlinger ved fuldførelse

note: Completion Auto-Actions - Disable
en: _Disable
da: _Deaktivér

en: Hibernate
da: Dvale

en: Suspend
da: Hvile

en: Shutdown
da: Luk ned

en: Reboot
da: Genstart

en: Custom
da: Tilpasset

note: Completion Auto-Actions - Remember
en: Remember setting
da: Husk indstilling

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
da: _Hjælp

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
da: _Indstillinger...

en: _View
da: _Vis

en: _Toolbar
da: _Værktøjslinje

en: Statusbar
da: Statuslinje

en: _Summary
da: _Opsummering

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
da: Opsummerings_elementer

note: Summary Items - Name
en: _Name
da: _Navn

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
da: _Mappe

note: Summary Items - Message
en: _Message
da: _Besked

en: Download _Columns
da: Download_kolonner

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
da: _Fuldført

note: Download Columns - Total
en: _Size
da: _Størrelse

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
da: _Procent '%'

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
da: _Forløbet

note: Download Columns - Left
en: _Left
da: _Tilbage

note: Download Columns - Speed
en: Speed
da: Hastighed

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
da: Ophastighed

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
da: Uploadet

note: Download Columns - Ratio
en: Ratio
da: Forhold

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
da: _Forsøg

note: Download Columns - Added On
en: Added On
da: Tilføjet den

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
da: Fuldført den

en: _Category
da: _Kategori

note: New Category
en: _New Category...
da: _Ny kategori...

note: Delete Category
en: _Delete Category
da: _Slet kategori

note: menu_item = gtk_image_menu_item_new_from_stock (GTK_STOCK_DELETE, accel_group);
en: _Delete Entry
da: _Slet post

en: Delete Entry and _File
da: Slet post og _fil

en: Open _Containing folder
da: Åbn _indeholdende mappe

en: Force Start
da: Gennemtving start

note: Move to --- start ---
en: _Move To
da: _Flyt til

note: Priority --- start ---
en: Priority
da: Prioritet

en: _High
da: _Høj

en: _Low
da: _Lav

note: Get Help Online
en: Get Help Online
da: Få hjælp online

note: Documentation
en: Documentation
da: Dokumentation

note: Support Forum
en: Support Forum
da: Supportforum

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
da: Indsend feedback

note: Report a Bug
en: Report a Bug
da: Rapportér en fejl

note: Keyboard Shortcuts
en: Keyboard Shortcuts
da: Tastaturgenveje

note: Check for Updates
en: Check for Updates
da: Søg efter opdateringer

en: Settings
da: Indstillinger

en: Can't launch default application for file '%s'.
da: Kan ikke åbne standardprogram for filen '%s'.

en: '%s' - This folder does not exist.
da: '%s' - Denne mappe findes ikke.

note: title
en: URI had existed
da: URI findes

en: This URI had existed, are you sure to continue?
da: Denne URI findes. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: General
da: Generelt

en: Advanced
da: Avanceret

en: Category settings
da: Kategoriindstillinger

en: Default for new download 1
da: Standard for ny download 1

en: Default 2
da: Standard 2

en: unnamed
da: unavngivet

en: Paused
da: Sat på pause

en: Uploading
da: Uploader

en: Completed
da: Fuldført

en: Recycled
da: Papirkurv

en: Queuing
da: I kø

en: Active
da: Aktive

en: All Status
da: Al status

en: Name
da: Navn

en: Complete
da: Fuldført

en: Size
da: Størrelse

en: Elapsed
da: Forløbet

en: Left
da: Tilbage

en: Quantity
da: Mængde

en: Don't use
da: Brug ikke

en: Default
da: Standard

note: host label & entry
en: Host:
da: Vært:

en: Mon
da: Man

en: Tue
da: Tirs

en: Wed
da: Ons

en: Thu
da: Tors

en: Fri
da: Fre

en: Sat
da: Lør

en: Sun
da: Søn

en: _Enable Scheduler
da: _Aktivér planlægger

note: Turn off - label
en: Turn off
da: Slå fra

note: Turn off - help label
en: - stop all task
da: - stop alle opgaver

note: Normal - help label
en: - run task normally
da: - kør opgaver normalt

en: All
da: Alle

en: None
da: Ingen

en: Mark by filter
da: Mærk efter filter

en: Mark URLs by host AND filename extension.
da: Mærk URL'er efter vært OG filnavnendelse.

en: This will reset all marks of URLs.
da: Dette vil gendanne alle mærker for URL'er.

note: filter view ----------------------- left side
en: Host
da: Vært

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
da: Filendelse

en: Base hypertext reference
da: Base hypertekst-reference

note: select all
en: Mark _All
da: Mærk _alle

note: select none
en: Mark _None
da: Mærk _ingen

note: select by filter
en: _Mark by filter...
da: _Mærk efter filter...

note: e.g.
en: e.g.
da: f.eks.

note: ------------------------------------------------------- radio "From"
en: _From:
da: _Fra:

note: label "To"
en: To:
da: Til:

note: label "digits"
en: digits:
da: cifre:

en: F_rom:
da: F_ra:

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
da: forskel på store og små bogstaver

en: No wildcard(*) character in URL entry.
da: Ingen jokertegn(*) i URL-post.

en: URL is not valid.
da: URL'en er ugyldig.

en: No character in 'From' or 'To' entry.
da: Ingen tegn i 'Fra'- eller 'Til'-post.

en: Preview
da: Forhåndsvisning

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Bandwidth
da: Båndbredde

en: Scheduler
da: Planlægger

en: Plug-in
da: Plugin

en: Media website
da: Mediets websted

en: Others
da: Andet

note: Monitor button
en: _Enable clipboard monitor
da: _Aktivér overvågning af udklipsholder

note: quiet mode
en: _Quiet mode
da: _Stilletilstand

en: Default category index
da: Standardkategoriindeks

en: Adding to Nth category if no matched category.
da: Tilføjer til Nth kategori hvis ingen kategori matcher.

note: media website
en: _Monitor URL of media website
da: _Overvåg mediewebstedets URL

en: Monitor clipboard for specified file types:
da: Overvåg udklipsholder for angivne filtyper:

en: Separate the types with character '|'.
da: Adskil typerne med tegnet '|'.

en: You can use regular expressions here.
da: Her kan du bruge regulære udtryk.

en: Confirmation
da: Bekræftelse

note: Confirmation check buttons
en: Show confirmation dialog on exit
da: Vis bekræftelsesdialog ved afslutning

en: Confirm when deleting files
da: Bekræft ved sletning af filer

en: System Tray
da: Systembakke

note: System Tray check buttons
en: Always show tray icon
da: Vis altid systembakkeikon

en: Minimize to tray on startup
da: Minimer til systembakke ved opstart

en: Close to tray on window close
da: Luk til bakke når vindue lukkes

en: Use Ubuntu's App Indicator
da: Brug Ubuntus appindikator

en: Enable offline mode on startup
da: Aktivér offlinetilstand ved opstart

en: Download starting notification
da: Download startsnotifikation

en: Sound when download is finished
da: Lyd når download er færdig

note: widget = gtk_check_button_new_with_label (_("Skip existing URI from clipboard and command-line")); uiform->skip_existing = (GtkToggleButton*) widget; gtk_box_pack_start (vbox, widget, FALSE, FALSE, 1);
en: Display large icon
da: Vis stort ikon

en: These will affect all plug-ins.
da: Dette påvirker alle plugins.

note: Global speed limit
en: Global speed limit
da: Global hastighedsbegrænsning

en: Max upload speed
da: Maks. uploadhastighed

en: Max download speed
da: Maks. downloadhastighed

en: Completion Auto-Actions
da: Automatiske handlinger ved fuldførelse

en: Custom command:
da: Tilpasset kommando:

en: Custom command if error occured:
da: Tilpasset kommando hvis der opstår fejl:

en: _Autosave
da: Gem _automatisk

note: auto save interval unit label
en: minutes
da: minutter

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
da: Kommandolinjeindstillinger

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
da: Brug '--quiet' som standard

en: Plug-in matching order:
da: Plugin som matcher rækkefølge:

en: Aria2 plug-in options
da: Valgmuligheder for aria2-plugin

en: RPC authorization secret token
da: RPC-godkendelse hemmelig token

note: ------------------------------------------------------------------------ Speed Limits
en: Global speed limit for aria2 only
da: Global hastighedsbegrænsning kun for aria2

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
da: _Åbn aria2 ved opstart

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
da: _Stop aria2 ved afslutning

note: ------------------------------------------------------------------------ Local options
en: Launch aria2 on local device
da: Start aria2 på lokal enhed

en: Path
da: Sti

en: Arguments
da: Argumenter

note: Arguments - hint
en: You must restart uGet after modifying it.
da: Du skal genstarte uGet efter den er blevet ændret.

en: Media matching mode:
da: Matchtilstand for medie:

en: Match conditions
da: Matchbetingelser

note: Quality
en: Quality:
da: Kvalitet:

en: File
da: Fil

en: Folder
da: Mappe

en: Item
da: Element

en: Value
da: Værdi

note: Copy All
en: Copy _All
da: Kopiér _alle

note: Show window
en: Show window
da: Vis vindue

note: Offline mode
en: _Offline Mode
da: _Offlinetilstand
