uGet - en to it translation catalogue (344 entries)

en: Password Manager Daemon: uget
    
    While attempting an SSH connection to %s there was a problem verifying it's hostkey against the known and trusted hosts file because it's hostkey was not found.
    
    Would you like to treat this connection as trusted for this and future connections by adding %s's hostkey to the known hosts file?
it: Demone di gestione delle password: uget
    
    Nel tentativo di connessione SSH a %s c'è stato un problema nella verifica della chiave del rispettivo host considerando il file degli host conosciuti e fidati perché la sua chiave host non è stata trovata.
    
    Vuoi considerare questa connessione come fidata per questa e le future connessioni aggiungendo la chiave host di %s al file di host conosciuti?

en: All Category
it: Tutte le categorie

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
it: Connessione...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
it: Trasmissione...

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
it: Riprova

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
it: Download completato

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
it: Completato

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
it: Riprendibile

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
it: Non riprendibile

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
it: Impossibile rinominare il file destinazione.

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
it: impossibile connettersi all'host.

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
it: La cartella non può essere creata.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
it: Il file non può essere creato (nome non valido o già utilizzato).

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
it: Il file non può essere aperto.

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_OPEN_FAILED
en: Unable to create thread.
it: Impossibile creare il thread.

note: UGET_EVENT_ERROR_THREAD_CREATE_FAILED,
en: Incorrect source (different file size).
it: Sorgente errata (dimensione file differente)

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
it: Risorse non disponibili (disco pieno o memoria esaurita).

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
it: Nessun file destinazione.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
it: Nessuna impostazione destinazione.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
it: Troppi tentativi.

note: UGET_EVENT_ERROR_TOO_MANY_RETRIES
en: Unsupported scheme (protocol).
it: Schema (protocollo) non supportato.

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
it: File non supportato.

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_FILE
en: post file not found.
it: file post non trovato.

note: UGET_EVENT_ERROR_POST_FILE_NOT_FOUND
en: cookie file not found.
it: file coockie non trovato

en: This video has been removed.
it: Questo video è stato rimosso.

en: Error occurred during getting video info.
it: Errore durante il recupero delle informazioni video.

en: Error occurred during getting video web page.
it: Errore durante il recupero della pagina web del video.

en: No video_id found in URL of YouTube.
it: Nessun video_id trovato nell'URL di YouTube.

note: 1 - 10
en: aria2: an unknown error occurred.
it: aria2: errore sconosociuto.

en: aria2: time out occurred.
it: aria: si è verificato un timeout.

en: aria2: resource was not found.
it: aria2: risorsa non trovata.

en: aria2 saw the specfied number of 'resource not found' error. See --max-file-not-found option
it: aria2 vede il numero di errori 'risorse non trovate'. Vedi l'opzione --max-file-not-found

en: aria2: speed was too slow.
it: aria2: la velocità era troppo bassa.

en: aria2: network problem occurred.
it: aria2: problemi di rete.

en: aria2: unfinished downloads.
it: aria2: download non completati.

note: _("Not Resumable"),
en: Out of resource
it: Risorse esaurite

note: _(),
en: aria2: piece length was different from one in .aria2 control file.
it: aria2: lunghezza segmento differente da quella nel file di controllo .aria2.

note: 11 - 20
en: aria2 was downloading same file.
it: aria2 sta scaricando lo stesso file.

en: aria2 was downloading same info hash torrent.
it: aria2 sta scaricando lo stesso torrrent info hash.

en: aria2: file already existed. See --allow-overwrite option.
it: aria2: il file esiste già. Vedi opzione --allow-overwrite.

note: _("Output file can't be renamed."),
en: aria2: could not open existing file.
it: aria2: impossibile aprire file esistente.

en: aria2: could not create new file or truncate existing file.
it: aria2: impossibile creare nuovo file o troncare file esistente.

en: aria2: file I/O error occurred.
it: aria2: errore I/O.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: aria2: name resolution failed.
it: aria2: risoluzione nomi fallita.

en: aria2: could not parse Metalink document.
it: aria2: impossibile analizzare documento metalink.

note: 21 - 30
en: aria2: FTP command failed.
it: aria2: comando FTP fallito.

en: aria2: HTTP response header was bad or unexpected.
it: aria2: intestazione risposta HTTP errata o inaspettata.

en: Too many redirections.
it: Troppi reindirizzamenti.

en: aria2: HTTP authorization failed.
it: aria2: autorizzazione HTTP fallita.

en: aria2: could not parse bencoded file(usually .torrent file).
it: aria2: impossibile analizzare file codificato (di solito file .torrent).

en: aria2: torrent file was corrupted or missing information.
it: aria2: il file .torrent è corrotto o mancano informazioni.

en: aria2: Magnet URI was bad.
it: aria2: URI Magnet errata.

en: aria2: bad/unrecognized option was given or unexpected option argument was given.
it: aria2: opzione errata/non riconosciuta o argomento opzione inaspettato.

en: aria2: remote server was unable to handle the request.
it: aria2: il server remoto non può gestire la richiesta.

en: aria2: could not parse JSON-RPC request.
it: aria2: impossibile analizzare richiesta JSON-RPC.

en: No response. Is aria2 shutdown?
it: Nessuna risposta. Aria2 è in chiusura?

note: debug
en: aria2: gid was removed.
it: aria2: gid è stato rimosso.

en: Failed to get media link.
it: Impossibile aprire il link del media.

en: No matched media.
it: Nessun media corrispondente.

en: Download Manager
it: Gestore download

en: uGet Founder:
it: uGet (sviluppatore):

en: uGet Project Manager:
it: uGet (manager progetto):

en: tasks
it: attività

en: New from Clipboard
it: Nuovo da Appunti

en: New Download
it: Nuovo download

en: Clipboard
it: Appunti

en: Command line
it: Linea di comando

en: Error Occurred
it: Si è verificato un errroe

en: Error Occurred during downloading.
it: Errore durante il download.

en: Download Starting
it: Inizio download

en: Starting download queue.
it: Avvia elaborazione coda download.

en: Download Completed
it: Download completato

en: All queuing downloads have been completed.
it: Tutti i download in coda sono stati completati.

note: ---------------------------------------------------- frame for Status (start mode)
en: Status
it: Stato

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
it: Categoria

en: Create new download
it: Crea un nuovo download

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
it: Nuovo _download...

note: New Category
en: New _Category...
it: Nuova _categoria...

note: New Clipboard batch
en: New Clipboard _batch...
it: Nuovo _batch Appunti

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
it: Batch nuova sequenza _URL

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
it: Nuovo torrent...

note: New Metalink
en: New Metalink...
it: Nuovo collegamento meta...

en: Save all settings
it: Salva tutte le impostazioni

en: Set selected download runnable
it: Imposta download come attivo

en: Set selected download to pause
it: Imposta download in pausa

en: Set selected download properties
it: Imposta proprietà download

en: Move selected download up
it: Sposta in su il download selezionato

en: Move selected download down
it: Sposta in giù il download selezionato

en: Move selected download to top
it: Sposta in alto il download selezionato

en: Move selected download to bottom
it: Sposta in basso il download selezionato

en: New Category
it: Nuova categoria

en: Copy -
it: Copia -

en: Category Properties
it: Proprietà categoria

en: Download Properties
it: Proprietà download

en: New Torrent
it: Nuovo torrent

en: New Metalink
it: Nuovo collegamento meta

en: Open Torrent file
it: Apri file torrent

en: Torrent file (*.torrent)
it: File Torrent (*.torrent)

en: Open Metalink file
it: Apri file collegamento meta

en: Failed to save category file.
it: Impossibile salvare file categoria.

en: Failed to load category file.
it: Caricamento fallito file categoria.

en: Save Category file
it: Salva file categoria

en: Open Category file
it: Apri file categoria

en: JSON file (*.json)
it: File JSON (*.json)

note: add link
en: Link <A>
it: Collegamento <A>

note: add image
en: Image <IMG>
it: Immagine <IMG>

en: Text File
it: File di testo

en: Import URLs from HTML file
it: Importa URL da file HTML

en: HTML file (*.htm, *.html)
it: File HTML (*.htm, *.html)

en: Import URLs from text file
it: Importa URL da file di testo

en: Plain text file
it: File di solo testo

en: Export URLs to text file
it: Esporta URL in un file di testo

en: URL Sequence batch
it: Batch sequenza URL

en: No URLs found in clipboard.
it: Nessun URL trovato negli appunti.

en: All URLs had existed.
it: Tutti gli URL esistevano.

en: Clipboard batch
it: Batch Appunti

en: New
it: Nuovo

en: Error
it: Errore

en: Message
it: Messaggio

en: Selected %d items
it: Selezionati %d elementi

en: Attention uGetters:
it: Attenzione utenti uGet:

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
it: Stiamo eseguendo una unità donazione per futuri sviluppi di uGet. Fai clic

en: HERE
it: QUI

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
it: compila per favore questo veloce sondaggio per uGet.

en: click here to take survey
it: fai clic qui per partecipare al sondaggio

en: Category _name:
it: _Nome categoria:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_active), 5);
en: Active _downloads:
it: Download attivi:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_finished), 5);
en: Capacity of Finished:
it: Limite dei finiti:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_recycled), 5);
en: Capacity of Recycled:
it: Limite dei riciclati:

note: ------------------------------------------------------------------------ URI Matching conditions
en: URI Matching conditions
it: Condizioni corrispondenza URI:

en: Matched _Hosts:
it: Corrispondenza _host:

en: Matched _Schemes:
it: Corrispondenza _schemi:

en: Matched _Types:
it: Corrispondenza _tipi:

en: Really Quit?
it: Confermi la chiusura?

en: Are you sure you want to quit?
it: Confermi la chiusura dell'applicazione?

en: Really delete files?
it: Vuoi veramente eliminare i file?

en: Are you sure you want to delete files?
it: Confermi la cancellazione dei file?

en: Really delete category?
it: Vuoi veramente eliminare la categoria?

en: Are you sure you want to delete category?
it: Sei sicuro di voler eliminare la categoria?

en: Don't ask me again
it: Non chiederlo nuovamente

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
it: Mirror:

en: Select Folder
it: Scegli cartella

note: Folder - label
en: _Folder:
it: _Cartella:

note: "Max Connections:" - title label
en: _Max Connections:
it: Connessioni _max:

en: _Runnable
it: _Attivo

en: P_ause
it: P_ausa

note: ---------------------------------------------------- frame for login
en: Login
it: Accedi

note: User - label user label & entry
en: User:
it: Utente:

note: label - cookie file
en: Cookie file:
it: File cookie:

en: Select Cookie File
it: Scegli file cookie:

note: label - post file
en: Post file:
it: Carica file:

en: Select Post File
it: Scegli file da caricare

note: label - user agent
en: User Agent:
it: Agente utente:

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
it: _Limite tentativi:

note: counts - label
en: counts
it: volte

note: Retry delay - label
en: Retry _delay:
it: _Pausa tra ogni tentativo:

note: seconds - label
en: seconds
it: secondi

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
it: Velocità massima upload:

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
it: Velocità massima download:

note: Retrieve timestamp
en: Retrieve timestamp
it: Ottieni data/ora file

note: Batch Downloads --- start ---
en: _Batch Downloads
it: Download _batch...

note: Batch downloads - Clipboard batch
en: _Clipboard batch...
it: Bat_ch Appunti

note: Batch downloads - URL Sequence batch
en: _URL Sequence batch...
it: Batch sequenza _URL...

note: Batch downloads - Text file import (.txt)
en: _Text file import (.txt)...
it: Importa file di _testo (.txt)...

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
it: Importa file _HTML (.html)...

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
it: _Esporta in un file di testo (.txt)...

note: Open Category
en: _Open category...
it: Apri categ_oria...

note: Save Category
en: _Save category as...
it: _Salva categoria come...

note: Save All
en: Save _all settings
it: S_alva tutte le impostazioni

note: Offline mode
en: Offline Mode
it: Modo offline

en: _Edit
it: _Modifica

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
it: _Monitorizza Appunti

en: Clipboard works quietly
it: Gli Appunti funzionano silenziosamente

en: Command-line works quietly
it: La linea di comando funziona silenziosamente

en: Skip existing URI
it: Ignora URI esistente

en: Apply recent download settings
it: Applica impostazioni download recenti

note: --- Completion Auto-Actions --- start ---
en: Completion _Auto-Actions
it: Completato - Azioni automatiche

note: Completion Auto-Actions - Disable
en: _Disable
it: _Disabilita

en: Hibernate
it: Iberna

en: Suspend
it: Sospendi

en: Shutdown
it: Spegnimento

en: Reboot
it: Riavvio

en: Custom
it: Personalizzato

note: Completion Auto-Actions - Remember
en: Remember setting
it: Ricorda impostazioni

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
it: _Aiuto

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
it: _Impostazioni...

en: _View
it: _Vista

en: _Toolbar
it: _Barra strumenti

en: Statusbar
it: Barra di stato

en: _Summary
it: _Sommario

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
it: _Elementi sommario

note: Summary Items - Name
en: _Name
it: _Nome

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
it: _Cartella

note: Summary Items - Message
en: _Message
it: _Messaggio

en: Download _Columns
it: _Colonne download

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
it: _Completato

note: Download Columns - Total
en: _Size
it: _Dimensioni

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
it: _Percentuale '%'

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
it: _Trascorso

note: Download Columns - Left
en: _Left
it: _Rimanente

note: Download Columns - Speed
en: Speed
it: Velocità

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
it: Velocità upload

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
it: Inviato

note: Download Columns - Ratio
en: Ratio
it: Rapporto

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
it: _Ritenta

note: Download Columns - Added On
en: Added On
it: Aggiunto il

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
it: Completato il

en: _Category
it: _Categoria

note: New Category
en: _New Category...
it: _Nuova categoria

note: Delete Category
en: _Delete Category
it: _Elimina categoria

note: menu_item = gtk_image_menu_item_new_from_stock (GTK_STOCK_DELETE, accel_group);
en: _Delete Entry
it: _Elimina elemento

en: Delete Entry and _File
it: Elimina elemento e _file

en: Open _Containing folder
it: Apri cartella _contenitore

en: Force Start
it: Forza avvio

note: Move to --- start ---
en: _Move To
it: _Sposta in

note: Priority --- start ---
en: Priority
it: Priorità

en: _High
it: _Alto

en: _Normal
it: _Normale

en: _Low
it: _Bassa

note: Get Help Online
en: Get Help Online
it: Vai alla Guida in linea

note: Documentation
en: Documentation
it: Documentazione

note: Support Forum
en: Support Forum
it: Forum di supporto

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
it: Invia feedback

note: Report a Bug
en: Report a Bug
it: Segnala un problema

note: Keyboard Shortcuts
en: Keyboard Shortcuts
it: Scorciatoie tastiera

note: Check for Updates
en: Check for Updates
it: Verifica aggiornamenti

en: Settings
it: Impostazioni

en: Can't launch default application for file '%s'.
it: Non posso lanciare l'applicazione predefinita per il file '%s'.

en: '%s' - This folder does not exist.
it: '%s' - questa cartella non esiste.

note: title
en: URI had existed
it: L'URI esisteva

en: This URI had existed, are you sure to continue?
it: Questa URI esisteva. Sei sicuro di voler continuare?

en: General
it: Generale

en: Advanced
it: Avanzate

en: Category settings
it: Impostazioni categoria

en: Default for new download 1
it: Predefinito per nuovo download 1

en: Default 2
it: Predefinito 2

en: unnamed
it: senza nome

en: Paused
it: In pausa

en: Uploading
it: Upload...

en: Completed
it: Completato

en: Recycled
it: Riciclati

en: Queuing
it: In coda

en: Active
it: Attivi

en: All Status
it: Tutti gli stati

en: Name
it: Nome

en: Complete
it: Completato

en: Size
it: Dimensioni

en: Elapsed
it: Trascorsi

en: Left
it: Rimanente

en: Quantity
it: Quantità

en: Don't use
it: Non usare

en: Default
it: Predefinito

note: port label & entry
en: Port:
it: Porta:

en: Socket args:
it: Argomenti socket:

en: Element:
it: Elemento:

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: _Enable Scheduler
it: _Abilita pianificazione

note: Turn off - label
en: Turn off
it: Disattiva

note: Turn off - help label
en: - stop all task
it: - ferma tutte le attività

note: Normal - label
en: Normal
it: Normale

note: Normal - help label
en: - run task normally
it: - esegui normalmente le attività

en: All
it: Tutti

en: None
it: Nessuno

en: Mark by filter
it: Seleziona tramite filtro

en: Mark URLs by host AND filename extension.
it: Seleziona URL per host E per estensione del file.

en: This will reset all marks of URLs.
it: Questo ripristinerà i marcatori delle URL.

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
it: Estensione file

en: Base hypertext reference
it: Riferimento ipertesto di base

note: select all
en: Mark _All
it: Seleziona _tutti

note: select none
en: Mark _None
it: Deselezio_na tutti

note: select by filter
en: _Mark by filter...
it: _Seleziona tramite filtro...

note: ------------------------------------------------------- radio "From"
en: _From:
it: Da:

note: label "To"
en: To:
it: A:

note: label "digits"
en: digits:
it: numeri:

en: F_rom:
it: _Da:

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
it: sensibile maiuscole/minuscole

en: No wildcard(*) character in URL entry.
it: Nessun carattere jolly (*) nell'URL.

en: URL is not valid.
it: URL non valido.

en: No character in 'From' or 'To' entry.
it: Nessun carattere nel campo 'Da' o 'A'.

en: Preview
it: Anteprima

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Bandwidth
it: Banda

en: Scheduler
it: Pianificazione

en: Plug-in
it: Plugin

en: Media website
it: Sito web media

en: Others
it: Varie

note: Monitor button
en: _Enable clipboard monitor
it: A_bilita monitoraggio Appunti

note: quiet mode
en: _Quiet mode
it: _Modalità pausa

en: Default category index
it: Indice categoria predefinita

en: Adding to Nth category if no matched category.
it: Aggiunta alla n categoria se nessuna categoria corrsiponde.

note: media website
en: _Monitor URL of media website
it: _Monitora URL del sito web del media

en: Monitor clipboard for specified file types:
it: Monitorizza Appunti per i tipi di file specificati:

en: Separate the types with character '|'.
it: Separa i tipi con il carattere '|'.

en: You can use regular expressions here.
it: Qui puoi usare normali espressioni.

en: Confirmation
it: Conferme

note: Confirmation check buttons
en: Show confirmation dialog on exit
it: Visualizza finestra conferma all'uscita

en: Confirm when deleting files
it: Conferma quando elimini i file

en: System Tray
it: Barra di sistema

note: System Tray check buttons
en: Always show tray icon
it: Mostra sempre icona nella barra di sistema

en: Minimize to tray on startup
it: Minimizza nella barra di sistema all'avvio

en: Close to tray on window close
it: Mininimizza nella barra sistema alla chiusura finestra

en: Use Ubuntu's App Indicator
it: Usa indicatore app Ubuntu

en: Enable offline mode on startup
it: Abilità modalita offline all'avvio

en: Download starting notification
it: Notifica avvio download

en: Sound when download is finished
it: Suono a download completato

note: widget = gtk_check_button_new_with_label (_("Skip existing URI from clipboard and command-line")); uiform->skip_existing = (GtkToggleButton*) widget; gtk_box_pack_start (vbox, widget, FALSE, FALSE, 1);
en: Display large icon
it: Mostra icona grande

en: These will affect all plug-ins.
it: Questo si applicaherà a tutti i plugin.

note: Global speed limit
en: Global speed limit
it: Limite globale velocità

en: Max upload speed
it: Velocità upload max

en: Max download speed
it: Velocità download max

en: Completion Auto-Actions
it: Azioni automatiche al completamento

en: Custom command:
it: Comando personalizzato:

en: Custom command if error occured:
it: Comando personalizzato in caso di errore:

en: _Autosave
it: _Auto salvataggio

note: auto save interval label
en: _Interval:
it: _Intervallo:

note: auto save interval unit label
en: minutes
it: minuti

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
it: Impostazioni linea di comando

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
it: Usa '--quiet' come predefinito

en: Plug-in matching order:
it: Ordine controllo plugin:

en: Aria2 plug-in options
it: Opzioni plugin Aria2

en: RPC authorization secret token
it: Token segreto autorizzazione RPC

note: ------------------------------------------------------------------------ Speed Limits
en: Global speed limit for aria2 only
it: Limite globale velocità solo per aria2

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
it: _Avvia aria2 all'avvio

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
it: _Chiudi aria2 alla chiusura

note: ------------------------------------------------------------------------ Local options
en: Launch aria2 on local device
it: Esegui aria2 sul dispositivo locale

en: Path
it: Percorso

en: Arguments
it: Argomenti

note: Arguments - hint
en: You must restart uGet after modifying it.
it: Devi riavviare uGet dopo averlo modificato.

en: Media matching mode:
it: Modalità corrispondenza media:

en: Match conditions
it: Condizioni corrispondenze

note: Quality
en: Quality:
it: Qualità:

note: Type
en: Type:
it: Tipo:

en: Folder
it: Cartella

en: Item
it: Elemento

en: Value
it: Valore

note: Copy All
en: Copy _All
it: Copi_a tutto

note: Show window
en: Show window
it: Visualizza la finestra

note: Offline mode
en: _Offline Mode
it: _Modalità offline
