uGet - en to ku translation catalogue (219 entries)

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
ku: پەیوەندی دەکرێ...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
ku: بڵاودەکرێتەوە

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
ku: دوبارە هەوڵدان

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
ku: داگرتن تەواوبوو

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
ku: تەواوبووە

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
ku: بەردەوامبوون لە توانادا هەیە

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
ku: بەردەوامبوون لە توانادا نیە

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
ku: فایلەکە لەتوانادانیە ناوبنرێتەوە

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
ku: لە توانادا نەبوو پەیوەندی بکرێت

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
ku: فۆلدەرەکە لە توانادانیە دروستبکرێت

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
ku: فایلەکە لەتوانادانیە دروستبکرێت )ناوی فایلەکە خراپە یان دووبارەیە)

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
ku: فایلەکە لەتوانادانیە بکرێتەوە

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
ku: شوێنی بەتاڵ نەماوە ( زاکیرە یان مێمۆری پڕبووە)

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
ku: فایلەکە بوونی نیە

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
ku: هیچ ڕێکخستنێکی دەرخستە.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
ku: ژمارەیەکی زۆر لە هەوڵدانەوە

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
ku: فایلێکی پشتگیرینەکراوە.

en: Too many redirections.
ku: ژمارەیەکی زۆر لە ڕێپیشاندان.

en: Download Manager
ku: بەڕێوەبەری داگرتن

en: tasks
ku: کارەکان

en: New from Clipboard
ku: نوێ لە کلیپبۆردەوە

en: New Download
ku: داگرتنی نوێ

en: Clipboard
ku: کلیپبۆرد

en: Command line
ku: هێڵی فرمان

en: Download Starting
ku: داگرتن دەستی پێکرد

en: Starting download queue.
ku: دەستپێکردنی داگرتنی ڕیز.

en: Download Completed
ku: داگرتن تەواوبوو

en: All queuing downloads have been completed.
ku: هەموو دابەزاندنە دانراوەکان تەواوبوون

note: ---------------------------------------------------- frame for Status (start mode)
en: Status
ku: دۆخ

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
ku: پۆلێن

en: Create new download
ku: دروستکردنی داگرتنی نوێ

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
ku: داگرتنی نوێ...

note: New Category
en: New _Category...
ku: پۆلێنی نوێ...

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
ku: کۆمەڵە لینکێکی نوێی یەک لەدوای یەک

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
ku: تۆرێنتێکی نوێ...

note: New Metalink
en: New Metalink...
ku: مێتالینکێکی نوێ...

en: Set selected download runnable
ku: ئەم دابەزاندنە دیاریکراوانە دەستپێبکە

en: Set selected download to pause
ku: داگرتنی دیاریکراو بوەستێنە

en: Set selected download properties
ku: دانانی زانیاری دابەزاندنە دیاریکراوەکان

en: Move selected download up
ku: ئەم دابەزاندنە دیاریکراوانە ببە لوتکە

en: Move selected download down
ku: ئەم دابەزاندنە دیاریکراوانە ببە خوارەوە

en: Move selected download to top
ku: جوڵاندنی داگرتنی دیاریکراو بۆ سەرەوە

en: Move selected download to bottom
ku: ئەم دابەزاندنە دیاریکراوانە ببە بنەوە

en: New Category
ku: کۆمەڵەیەکی نوێ

en: Copy -
ku: لەبەرگرتنەوە -

en: Category Properties
ku: زانیاری ئەم کۆمەڵە

en: Download Properties
ku: خاسیەتەکانی داگرتن

en: New Torrent
ku: تۆرێنتێکی نوێ

en: New Metalink
ku: مێتا لینکێکی نوێ

en: Open Torrent file
ku: فایلی تۆرێنت بکرەوە

en: Open Metalink file
ku: فایلی مێتالینک بکەرەوە

note: add link
en: Link <A>
ku: لینک<A>

en: Text File
ku: فایلێکی تێکست

en: Import URLs from HTML file
ku: وەرگرتنی لینکەکان لە فایلێکی  HTML

en: Import URLs from text file
ku: وەرگرتنی لینک لە فایلێکی تێکستەوە

en: No URLs found in clipboard.
ku: هیچ لینکێک لە کلیپبۆرد نەدۆزرایەوە

en: Clipboard batch
ku: یەکلەدوای یەک لە کلیپبۆردەوە

en: Error
ku: هەڵە

en: Message
ku: نامە

en: Selected %d items
ku: %d دیاری کراوە

en: Attention uGetters:
ku: ئاگاداری بەکارهێنەرانی یوگێت

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
ku: ئێمە بەخشینێک بۆ یوگێن دەکەین بۆ بەرەوپێشچونی زیاتر ،تکایە کلیک بکە

en: HERE
ku: لێرە

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
ku: تکایە ئەم خزمەتە خێرایە بکە بۆ یوگێت.

en: click here to take survey
ku: کلیک لێرە بکە بۆئەوەی خزمەتێک بکەی

en: Category _name:
ku: ناوی پۆلێن:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_active), 5);
en: Active _downloads:
ku: دابەزاندنە چالاکەکان:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_finished), 5);
en: Capacity of Finished:
ku: قەبارەی تەواوبوو:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_recycled), 5);
en: Capacity of Recycled:
ku: قەبارەی سڕاوە:

en: Really Quit?
ku: دڵنیایت دایدەخەیت؟

en: Are you sure you want to quit?
ku: دڵنیایت دەتەوێت دایبخەیت؟

en: Really delete files?
ku: دڵنیایت دەتەوێت فایلەکان بسڕیتەوە

en: Are you sure you want to delete files?
ku: دڵنیایت دەتەوێ فایلەکان بسڕیتەوە

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
ku: دانەوە

note: File - label
en: File:
ku: پەڕگە:

en: Select Folder
ku: فۆڵدەرەکە دیاری بکە

note: Folder - label
en: _Folder:
ku: ـبوخچە:

en: _Runnable
ku: بەردەوامبێت

en: P_ause
ku: وەستاندن

note: ---------------------------------------------------- frame for login
en: Login
ku: چونەناوەوە

note: User - label user label & entry
en: User:
ku: بەکارهێنەر:

note: Password - label password label & entry
en: Password:
ku: پاسوۆرد

note: label - cookie file
en: Cookie file:
ku: فایلی کووکی

en: Select Cookie File
ku: فایلی کووکی دیاریبکە

note: label - post file
en: Post file:
ku: فایلی پۆست

en: Select Post File
ku: فایلی پۆستەکە دیاری بکە

note: label - user agent
en: User Agent:
ku: بریکاری بەکارهێنەر

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
ku: سنوری دوبارەکردنەوە

note: counts - label
en: counts
ku: ژماردنەکان

note: seconds - label
en: seconds
ku: چرکە

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
ku: زۆرترین خێرایی ناردن

note: label - "KiB/s"
en: KiB/s
ku: کب/چ

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
ku: بەرزترین خێرایی داگرتن:

note: Retrieve timestamp
en: Retrieve timestamp
ku: کاتی وەرگرتن

en: _File
ku: فایل

note: Batch Downloads --- start ---
en: _Batch Downloads
ku: دابەزاندنی یەک لە دوای یەک

note: Batch downloads - URL Sequence batch
en: _URL Sequence batch...
ku: کۆمەڵە لینکی یەک لەدوای یەک

note: Batch downloads - Text file import (.txt)
en: _Text file import (.txt)...
ku: وەرگرتن لە فایلێکی تێکستەوە

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
ku: وەرگرتنی لینک لە فایلێکی HTML

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
ku: ناردنە ناو فایلێکی تێکست(.txt)

en: _Edit
ku: دەستکاری کردن

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
ku: چاودێری کلیپبۆرد

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
ku: یارمەتی

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
ku: ڕێکخستنەکان...

en: _View
ku: بینین

en: _Toolbar
ku: توڵامراز

en: Statusbar
ku: باڕی دۆخ

en: _Summary
ku: کورتە

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
ku: پێشەکی پێکهاتەکان

note: Summary Items - Name
en: _Name
ku: ناو

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
ku: فۆڵدەر

note: Summary Items - Elapsed menu_item = gtk_check_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Elapsed")); gtk_check_menu_item_set_active ((GtkCheckMenuItem*) menu_item, TRUE); gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*) submenu, menu_item); menubar->view.summary_items.elapsed = menu_item; Summary Items - URL Download C
en: _URL
ku: لینک

note: Summary Items - Message
en: _Message
ku: پەیام

en: Download _Columns
ku: ڕیزی دابەزاندنەکان

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
ku: تەواوبوو

note: Download Columns - Total
en: _Size
ku: قەبارە

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
ku: لەسەدا '%'

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
ku: کاتی بەسەرچوو

note: Download Columns - Left
en: _Left
ku: چەپ

note: Download Columns - Speed
en: Speed
ku: خێرایی

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
ku: خێرایی ناردن

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
ku: ناردراو

note: Download Columns - Ratio
en: Ratio
ku: تێکڕا

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
ku: هەوڵدانەوە

note: Download Columns - Added On
en: Added On
ku: دانراوە لە

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
ku: تەواوبوو لە

en: _Category
ku: کۆمەڵە

note: New Category
en: _New Category...
ku: پۆلێنی نوێ

note: Delete Category
en: _Delete Category
ku: سڕینەوەی کۆمەڵە

en: _Download
ku: ـداگرتن

en: Force Start
ku: بە فشار دەستپێکردن

note: Move to --- start ---
en: _Move To
ku: بجوڵێنە بۆ

note: Get Help Online
en: Get Help Online
ku: لە ئینتەرنێت یارمەتی بەدەستبێنە

note: Support Forum
en: Support Forum
ku: کۆڕی پشتگیری

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
ku: ناردنی هەڵەیەک لە بەرنامەکە

note: Report a Bug
en: Report a Bug
ku: هەواڵدان لە کەلێن

note: Check for Updates
en: Check for Updates
ku: گەڕان بۆ ڤێرژنی نوێ

en: Settings
ku: ڕێکخستن

en: Can't launch default application for file '%s'.
ku: لەتوانادا نیە بە بەرنامەیەک فایلی '%s' بکرێتەوە.

en: '%s' - This folder does not exist.
ku: '%s' ئەم فۆڵدەرە بوونی نیە

en: General
ku: گشتی

en: Advanced
ku: پێشکەوتوو

en: Category settings
ku: ڕێکخستنی کۆمەڵە

en: Default for new download 1
ku: ڕێکخستن بۆ دابەزاندنی نوێی 1

en: unnamed
ku: ناونەنراو

en: Recycled
ku: سڕاوە

en: Queuing
ku: هەڵدەگیرێت

en: Active
ku: چالاک

en: Name
ku: ناو

en: Complete
ku: تەواوبوو

en: Size
ku: قەبارە

en: Elapsed
ku: ماوە

en: Left
ku: ماوە

en: Quantity
ku: ژمارە

note: proxy type label & combo box
en: Proxy:
ku: پڕۆکسی

en: Don't use
ku: بەکاری مەهێنە

en: Default
ku: سەرەتا

note: host label & entry
en: Host:
ku: لینک

note: port label & entry
en: Port:
ku: پۆرت

en: Socket args:
ku: فرمانی بۆشایی:

en: Element:
ku: ماددەکان

en: Mon
ku: دوو شەم

en: Tue
ku: سێشەم

en: Wed
ku: چوارشەم

en: Thu
ku: پێنج شەم

en: Fri
ku: هەینی

en: Sat
ku: دانیشت

en: Sun
ku: خۆر

note: Turn off - label
en: Turn off
ku: کوژاندنەوە

note: Turn off - help label
en: - stop all task
ku: هەموو کارەکان بوەستێنە

note: Normal - label
en: Normal
ku: ئاسایی

note: Normal - help label
en: - run task normally
ku: بەئاسایی کارەکە بکە

en: All
ku: هەموو

en: None
ku: هیچ

en: Mark by filter
ku: دیاریکردن بە فلتەر

en: This will reset all marks of URLs.
ku: ئەمە هەموو دیاریکردنەکانی لینکەکەن دەگەڕێنێتەوە شێوەی سەرەتا.

note: filter view ----------------------- left side
en: Host
ku: خانەخوێ

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
ku: پاشکۆی فایل.

en: URL
ku: لینک

en: Base hypertext reference
ku: نیشاندانی بنکەی زۆر نوسین

note: select all
en: Mark _All
ku: هەموو دیاری بکە

note: select none
en: Mark _None
ku: هیچیان دیاری مەکە

note: select by filter
en: _Mark by filter...
ku: دیاریکردن بە فلتەر

note: e.g.
en: e.g.
ku: بۆ نموونە

note: ------------------------------------------------------- radio "From"
en: _From:
ku: لێرەوە

note: label "To"
en: To:
ku: بۆ:

en: F_rom:
ku: لێرەوە

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
ku: کارێکی هەستیارە

en: No wildcard(*) character in URL entry.
ku: نابێت (*) لە لینکەکەدا هەبێت.

en: URL is not valid.
ku: بەستەر نەگونجاوە.

en: No character in 'From' or 'To' entry.
ku: هیچ نەنوسراوە لە ' لێرەوە ' یان ' بۆ '

en: Preview
ku: پیشاندان

en: Scheduler
ku: خشتەی کات

en: Plug-in
ku: پێوەکراو

en: Others
ku: دیکە

note: quiet mode
en: _Quiet mode
ku: جۆری بێدەنگ

en: Separate the types with character '|'.
ku: جۆرەکان جیابکەرەوە بە '|'.

en: You can use regular expressions here.
ku: دەتوانی دەربڕینی ئاسایی بەکاربێنی لێرە.

en: Confirm when deleting files
ku: دڵنیاکردنەوە لەکاتی سڕینەوەی فایلەکان

note: System Tray check buttons
en: Always show tray icon
ku: هەمیشە ئایکۆنی لەسەرەوە پشان بدە

en: Minimize to tray on startup
ku: بچووکبکەوە بۆ سەرەوە لە سەرەتاوە

en: Enable offline mode on startup
ku: ئیشپێکردنی دەرهێڵ لە سەرەتا

en: Download starting notification
ku: ئاگادارکەرەوەی دەستپێکردنی دابەزاندنی نوێ

en: Sound when download is finished
ku: دەنگ کە دابەزاندن تەواوبوو

note: auto save interval label
en: _Interval:
ku: وچان

note: auto save interval unit label
en: minutes
ku: خولەک

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
ku: ڕێکخستنەکانی هێڵی فرمان

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
ku: بێدەنگ هەڵبژێرە وەک سەرەتا

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
ku: ئاریا 2 لە سەرەتاوە ئیشپێبکە

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
ku: کوژاندنەوەی ئاریا 2 پاش داخستن

en: Path
ku: شوێن

en: Arguments
ku: فرمانەکان

en: File
ku: پەڕگە

en: Folder
ku: بوخچە

en: Item
ku: پێکهاتە

en: Value
ku: بڕ

note: Copy All
en: Copy _All
ku: کۆپیکردنی هەموو

note: Show window
en: Show window
ku: پیشاندانی بەرنامە

note: Offline mode
en: _Offline Mode
ku: شێوازی دەرهێڵ
