uGet - en to sv translation catalogue (346 entries)

en: Password Manager Daemon: uget
    
    While attempting an SSH connection to %s there was a problem verifying it's hostkey against the known and trusted hosts file because it's hostkey was not found.
    
    Would you like to treat this connection as trusted for this and future connections by adding %s's hostkey to the known hosts file?
sv: Demon för lösenordshanterare: uget
    
    Under försöket att upprätta en SSH anslutning till %s  uppstod det ett problem med verifieringen av dess värdnyckel emot den kända och betrodda värd filen, eftersom dess värdnyckel inte hittades.
    
    Vill du behandla den här anslutningen som betrodda för denna och framtida anslutningar genom att lägga till %s's värdnyckel till den kända värdfilen?

en: All Category
sv: All kategorin

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
sv: Ansluter...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
sv: Överför...

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
sv: Försök igen

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
sv: Nedladdning slutförd

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
sv: Slutförd

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
sv: Kan återupptas

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
sv: Kan ej återupptas

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
sv: Output-fil kan inte döpas om.

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
sv: kunde inte ansluta till värd.

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
sv: Mappen kan inte skapas.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
sv: Filen kan inte skapas (ogiltigt filnamn eller filen existerar redan).

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
sv: Filen kan inte öppnas.

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_OPEN_FAILED
en: Unable to create thread.
sv: Kunde inte skapa tråd.

note: UGET_EVENT_ERROR_THREAD_CREATE_FAILED,
en: Incorrect source (different file size).
sv: Felaktig källa (skiljaktig filstorlek).

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
sv: Slut på resurser (disken är full eller slut på arbetsminne).

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
sv: Ingen output-fil.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
sv: Ingen output inställning

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
sv: För många försök.

note: UGET_EVENT_ERROR_TOO_MANY_RETRIES
en: Unsupported scheme (protocol).
sv: Protokollet stöds ej.

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
sv: Filen stöds ej.

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_FILE
en: post file not found.
sv: post-filen hittades inte.

note: UGET_EVENT_ERROR_POST_FILE_NOT_FOUND
en: cookie file not found.
sv: kakfilen hittades inte.

en: This video has been removed.
sv: Den här videon har tagits bort.

en: Error occurred during getting video info.
sv: Fel uppstod under hämtningen av video info.

en: Error occurred during getting video web page.
sv: Fell uppstod under hämtningen av video webbsida.

en: No video_id found in URL of YouTube.
sv: Inget video_id hittades i URL till YouTube.

note: 1 - 10
en: aria2: an unknown error occurred.
sv: aria2: ett okänt fel inträffade.

en: aria2: time out occurred.
sv: aria2: timeout inträffade.

en: aria2: resource was not found.
sv: aria2: resursen hittades inte.

en: aria2 saw the specfied number of 'resource not found' error. See --max-file-not-found option
sv: aria2 såg det angivna antalet 'resursen hittades inte' fel. Se alternativet --max-file-not-found.

en: aria2: speed was too slow.
sv: aria2: hastigheten var för låg.

en: aria2: network problem occurred.
sv: aria2: ett nätverksproblem uppstod.

en: aria2: unfinished downloads.
sv: aria2: oavslutade nedladdningar.

note: _("Not Resumable"),
en: Out of resource
sv: Slut på resurser

note: _(),
en: aria2: piece length was different from one in .aria2 control file.
sv: aria2: bit längd var annorlunda än en i .aria2 kontroll filen.

note: 11 - 20
en: aria2 was downloading same file.
sv: aria2 hämtade samma fil.

en: aria2 was downloading same info hash torrent.
sv: aria2 hämtade samma info hash torrent.

en: aria2: file already existed. See --allow-overwrite option.
sv: aria2: filen existerade redan. Se --allow-overwrite alternativet.

note: _("Output file can't be renamed."),
en: aria2: could not open existing file.
sv: aria2: kunde inte öppna den befintliga filen.

en: aria2: could not create new file or truncate existing file.
sv: aria2: kunde inte skapa ny fil eller ändra befintlig fil.

en: aria2: file I/O error occurred.
sv: aria2: fil I/O fel inträffade.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: aria2: name resolution failed.
sv: aria2: namn uppslagning misslyckades.

en: aria2: could not parse Metalink document.
sv: aira2: kunde inte tolka Metalink dokumentet.

note: 21 - 30
en: aria2: FTP command failed.
sv: aria2: FTP-kommandot misslyckades.

en: aria2: HTTP response header was bad or unexpected.
sv: aira2: HTTP-svarshuvud var felaktig eller oväntat.

en: Too many redirections.
sv: För många omdirigeringar.

en: aria2: HTTP authorization failed.
sv: aria2: HTTP autentisering misslyckades.

en: aria2: could not parse bencoded file(usually .torrent file).
sv: aria2: kunde inte tolka bencoded fil (vanligtvis .torrent fil).

en: aria2: torrent file was corrupted or missing information.
sv: aira2: torrent filen var korrupt eller saknade information.

en: aria2: Magnet URI was bad.
sv: aira2: Magnetlänk URI var felaktig.

en: aria2: bad/unrecognized option was given or unexpected option argument was given.
sv: aira2: felaktig/oigenkännligt alternativ angavs eller oväntat alternativ argument angivet.

en: aria2: remote server was unable to handle the request.
sv: aria2: fjärrservern kunde inte hantera förfrågan.

en: aria2: could not parse JSON-RPC request.
sv: aria2: kunde inte tolka JSON-RPC förfrågan.

en: No response. Is aria2 shutdown?
sv: Inget svar. Är aria2 nedstängt?

note: debug
en: aria2: gid was removed.
sv: aria2: gid togs bort.

en: Failed to get media link.
sv: Misslyckade att hämta media-länk.

en: No matched media.
sv: Inget matchat media.

en: Download Manager
sv: Nedladdningshanterare

en: uGet Founder:
sv: uGet Grundare:

en: uGet Project Manager:
sv: uGet Projektledare:

en: tasks
sv: uppgifter

en: New from Clipboard
sv: Ny från urklipp

en: New Download
sv: Ny nedladdning

en: Clipboard
sv: Urklipp

en: Command line
sv: Kommandorad

en: Error Occurred
sv: Fel uppstod

en: Error Occurred during downloading.
sv: Fel uppstod under nedladdning.

en: Download Starting
sv: Nedladdning startar

en: Starting download queue.
sv: Startar nedladdnings kö.

en: Download Completed
sv: Nedladdning slutförd

en: All queuing downloads have been completed.
sv: Alla nedladdningar i kön har slutförts.

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
sv: Kategorier

en: Create new download
sv: Skapa ny nedladdning

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
sv: Ny _nedladdning...

note: New Category
en: New _Category...
sv: Ny _kategori...

note: New Clipboard batch
en: New Clipboard _batch...
sv: Ny _sats från urklipp...

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
sv: Ny _URL sekvenssats...

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
sv: Ny torrent...

note: New Metalink
en: New Metalink...
sv: Ny metalänk...

en: Save all settings
sv: Spara alla inställningar

en: Set selected download runnable
sv: Kör markerad nedladdning

en: Set selected download to pause
sv: Pausa markerad nedladdning

en: Set selected download properties
sv: Ställ in den markerade nedladdningens egenskaper

en: Move selected download up
sv: Flytta markerad nedladdning upp

en: Move selected download down
sv: Flytta markerad nedladdning ner

en: Move selected download to top
sv: Flytta markerad nedladdning till toppen

en: Move selected download to bottom
sv: Flytta markerad nedladdning till botten

en: New Category
sv: Ny kategori

en: Copy -
sv: Kopiera -

en: Category Properties
sv: Kategori egenskaper

en: Download Properties
sv: Nedladdnings egenskaper

en: New Torrent
sv: Ny torrent

en: New Metalink
sv: Ny metalänk

en: Open Torrent file
sv: Öppna torrent-fil

en: Torrent file (*.torrent)
sv: Torrent fil (*.torrent)

en: Open Metalink file
sv: Öppna metalänk-fil

en: Failed to save category file.
sv: Det gick inte att spara kategori filen.

en: Failed to load category file.
sv: Det gick inte att läsa in kategori filen.

en: Save Category file
sv: Spara kategori fil

en: Open Category file
sv: Öppna kategori fil

en: JSON file (*.json)
sv: JSON fil (*.json)

note: add link
en: Link <A>
sv: Länk <A>

note: add image
en: Image <IMG>
sv: Bild <IMG>

en: Text File
sv: Textfil

en: Import URLs from HTML file
sv: Importera URL:er från HTML-fil

en: HTML file (*.htm, *.html)
sv: HTML fil (*.htm, *.html)

en: Import URLs from text file
sv: Importera URL:er från textfil

en: Plain text file
sv: Vanlig textfil

en: Export URLs to text file
sv: Exportera URL:er till text fil

en: URL Sequence batch
sv: URL sekvenssats

en: No URLs found in clipboard.
sv: Inga URL:er hittades i urklipp.

en: All URLs had existed.
sv: Alla URL:er har existerat.

en: Clipboard batch
sv: Urklippssats

en: New
sv: Ny

en: Error
sv: Fel

en: Message
sv: Meddelande

en: Selected %d items
sv: Markerade %d objekt

en: Attention uGetters:
sv: Observera! uGet användare:

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
sv: vi har en donations insamling för uGets framtida utveckling, vänligen klicka

en: HERE
sv: HÄR

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
sv: vänligen fyll i den här snabba användarundersökningen för uGet.

en: click here to take survey
sv: klicka här för att ta undersökningen

en: Category _name:
sv: Kategori _namn:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_active), 5);
en: Active _downloads:
sv: Aktiva _nedladdningar:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_finished), 5);
en: Capacity of Finished:
sv: Kapacitet för slutförda:

note: gtk_entry_set_width_chars (GTK_ENTRY(cform->spin_recycled), 5);
en: Capacity of Recycled:
sv: Kapacitet för borttagna:

note: ------------------------------------------------------------------------ URI Matching conditions
en: URI Matching conditions
sv: URI matchande förhållanden

en: Matched _Hosts:
sv: Matchade _värdar:

en: Matched _Schemes:
sv: Matchade _scheman:

en: Matched _Types:
sv: Matchade _typer:

en: Really Quit?
sv: Vill du avsluta?

en: Are you sure you want to quit?
sv: Är du säker på att du vill avsluta?

en: Really delete files?
sv: Vill du ta bort filerna?

en: Are you sure you want to delete files?
sv: Är du säker på att du vill ta bort filerna?

en: Really delete category?
sv: Vill du ta bort kategorin?

en: Are you sure you want to delete category?
sv: Är du säker på att du vill radera kategorin?

en: Don't ask me again
sv: Fråga mig inte igen

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
sv: Speglar:

note: File - label
en: File:
sv: Fil:

en: Select Folder
sv: Välj mapp

note: Folder - label
en: _Folder:
sv: _Mapp:

note: Referrer - label
en: Referrer:
sv: Hänvisare:

note: "Max Connections:" - title label
en: _Max Connections:
sv: _Max anslutningar:

en: _Runnable
sv: _Körbar

en: P_ause
sv: _Pausa

note: ---------------------------------------------------- frame for login
en: Login
sv: Inloggning

note: User - label user label & entry
en: User:
sv: Användare:

note: Password - label password label & entry
en: Password:
sv: Lösenord:

note: label - cookie file
en: Cookie file:
sv: Cookie-fil:

en: Select Cookie File
sv: Välj en Cookie-fil

note: label - post file
en: Post file:
sv: Post-fil:

en: Select Post File
sv: Välj en post-fil

note: label - user agent
en: User Agent:
sv: Användaragent:

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
sv: Gräns för återförsök:

note: counts - label
en: counts
sv: antal

note: Retry delay - label
en: Retry _delay:
sv: Fördröjning mellan _återförsök:

note: seconds - label
en: seconds
sv: sekunder

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
sv: Max uppladdningshastighet:

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
sv: Max nedladdningshastighet:

note: Retrieve timestamp
en: Retrieve timestamp
sv: Hämta tidsstämpel

en: _File
sv: _Arkiv

note: Batch Downloads --- start ---
en: _Batch Downloads
sv: _Satsvisa nedladdningar

note: Batch downloads - Clipboard batch
en: _Clipboard batch...
sv: Ur_klippssats...

note: Batch downloads - URL Sequence batch
en: _URL Sequence batch...
sv: _URL sekvenssats...

note: Batch downloads - Text file import (.txt)
en: _Text file import (.txt)...
sv: Import av _textfil (.txt)...

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
sv: Import av _HTML-fil (.html)...

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
sv: _Exportera till textfil (.txt)...

note: Open Category
en: _Open category...
sv: _Öppna kategori...

note: Save Category
en: _Save category as...
sv: _Spara kategori som...

note: Save All
en: Save _all settings
sv: Spara _alla inställningar

note: Offline mode
en: Offline Mode
sv: Offlineläge

en: _Edit
sv: _Redigera

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
sv: Urklipps_övervakare

en: Clipboard works quietly
sv: Urklipp arbetar tyst

en: Command-line works quietly
sv: Kommandorad arbetar tyst

en: Skip existing URI
sv: Hoppa över befintlig URI

en: Apply recent download settings
sv: Tillämpa senaste nedladdnings inställningar

note: --- Completion Auto-Actions --- start ---
en: Completion _Auto-Actions
sv: Slutförande _auto-åtgärder

note: Completion Auto-Actions - Disable
en: _Disable
sv: _Inaktivera

en: Hibernate
sv: Vila

en: Suspend
sv: Viloläge

en: Shutdown
sv: Stäng av

en: Reboot
sv: Starta om

en: Custom
sv: Anpassad

note: Completion Auto-Actions - Remember
en: Remember setting
sv: Kom ihåg inställning

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
sv: _Hjälp

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
sv: _Inställningar...

en: _View
sv: _Visa

en: _Toolbar
sv: _Verktygsfält

en: Statusbar
sv: Statusrad

en: _Summary
sv: _Sammanfattning

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
sv: Sammanfattning av _objekt

note: Summary Items - Name
en: _Name
sv: _Namn

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
sv: _Mapp

note: Summary Items - Message
en: _Message
sv: _Meddelande

en: Download _Columns
sv: Nedladdnings _kolumner

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
sv: _Slutförd

note: Download Columns - Total
en: _Size
sv: _Storlek

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
sv: _Procent '%'

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
sv: _Förlopp

note: Download Columns - Left
en: _Left
sv: _Kvar

note: Download Columns - Speed
en: Speed
sv: Hastighet

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
sv: Upp hastighet

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
sv: Uppladdat

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
sv: _Försök

note: Download Columns - Added On
en: Added On
sv: Lades till

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
sv: Slutförd den

en: _Category
sv: _Kategori

note: New Category
en: _New Category...
sv: _Ny kategori...

note: Delete Category
en: _Delete Category
sv: _Ta bort kategori

en: _Download
sv: _Nedladdning

note: menu_item = gtk_image_menu_item_new_from_stock (GTK_STOCK_DELETE, accel_group);
en: _Delete Entry
sv: _Ta bort inlägg

en: Delete Entry and _File
sv: Ta bort inlägg och _fil

en: Open _Containing folder
sv: Öppna _innehållande mapp

en: Force Start
sv: Tvinga uppstart

note: Move to --- start ---
en: _Move To
sv: _Flytta till

note: Priority --- start ---
en: Priority
sv: Prioritet

en: _High
sv: _Hög

en: _Low
sv: _Låg

note: Get Help Online
en: Get Help Online
sv: Få hjälp online

note: Documentation
en: Documentation
sv: Dokumentation

note: Support Forum
en: Support Forum
sv: Support forum

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
sv: Skicka feedback

note: Report a Bug
en: Report a Bug
sv: Rapportera ett fel

note: Keyboard Shortcuts
en: Keyboard Shortcuts
sv: Kortkommandon

note: Check for Updates
en: Check for Updates
sv: Sök efter uppdateringar

en: Settings
sv: Inställningar

en: Can't launch default application for file '%s'.
sv: Kan inte öppna standardprogram för fil '%s'.

en: '%s' - This folder does not exist.
sv: '%s' - Den här mappen finns inte.

note: title
en: URI had existed
sv: URI har existerat

en: This URI had existed, are you sure to continue?
sv: Denna URI hade existerat, är du säker på att fortsätta?

en: General
sv: Allmänt

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Category settings
sv: Kategori inställningar

en: Default for new download 1
sv: Standard för ny nedladdning 1

en: Default 2
sv: Standard 2

en: unnamed
sv: namnlös

en: Paused
sv: Pausade

en: Uploading
sv: Uppladdat

en: Completed
sv: Slutförda

en: Recycled
sv: Borttagna

en: Queuing
sv: I kö

en: Active
sv: Aktiva

en: All Status
sv: Alla status

en: Name
sv: Namn

en: Complete
sv: Slutförd

en: Size
sv: Storlek

en: Elapsed
sv: Förlopp

en: Left
sv: Kvar

en: Quantity
sv: Kvantitet

en: Don't use
sv: Använd ej

en: Default
sv: Standard

note: host label & entry
en: Host:
sv: Värd:

en: Socket args:
sv: Socket argument:

en: Tue
sv: Tis

en: Wed
sv: Ons

en: Thu
sv: Tor

en: Fri
sv: Fre

en: Sat
sv: Lör

en: Sun
sv: Sön

en: _Enable Scheduler
sv: Aktivera _schemaläggare

note: Turn off - label
en: Turn off
sv: Stäng av

note: Turn off - help label
en: - stop all task
sv: - stoppa alla uppgifter

note: Normal - help label
en: - run task normally
sv: - kör uppgifter som vanligt

en: All
sv: Alla

en: None
sv: Ingen

en: Mark by filter
sv: Markera efter filter

en: Mark URLs by host AND filename extension.
sv: Markera URL:er efter värd OCH filändelse.

en: This will reset all marks of URLs.
sv: Detta kommer att återställa alla URL:ers markeringar.

note: filter view ----------------------- left side
en: Host
sv: Värd

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
sv: Filändelse

en: Base hypertext reference
sv: Grundreferens för hypertext

note: select all
en: Mark _All
sv: Markera _alla

note: select none
en: Mark _None
sv: Markera _ingen

note: select by filter
en: _Mark by filter...
sv: _Markera efter filter...

note: e.g.
en: e.g.
sv: ex.

note: ------------------------------------------------------- radio "From"
en: _From:
sv: _Från:

note: label "To"
en: To:
sv: Till:

note: label "digits"
en: digits:
sv: siffror:

en: F_rom:
sv: F_rån:

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
sv: Skillnad mellan små/större bokstäver

en: No wildcard(*) character in URL entry.
sv: Inga asterisk(*) tecken i URL:en.

en: URL is not valid.
sv: URL:en är inte giltig

en: No character in 'From' or 'To' entry.
sv: Inga tecken i 'Från' eller 'Till' fälten.

en: Preview
sv: Förhandsvisning

en: User Interface
sv: Användargränssnitt

en: Bandwidth
sv: Bandbredd

en: Scheduler
sv: Schemaläggare

en: Plug-in
sv: Insticksmodul

en: Media website
sv: Media webbplats

en: Others
sv: Övriga

note: Monitor button
en: _Enable clipboard monitor
sv: _Aktivera urklippsövervakare

note: quiet mode
en: _Quiet mode
sv: _Tyst läge

en: Default category index
sv: Standard kategori index

en: Adding to Nth category if no matched category.
sv: Lägger till i Nth kategori om ingen matchade kategori.

note: media website
en: _Monitor URL of media website
sv: _Övervaka URL till media webbplats

en: Monitor clipboard for specified file types:
sv: Övervaka urklipp efter specificerade filtyper:

en: Separate the types with character '|'.
sv: Separera typerna med '|' tecknet.

en: You can use regular expressions here.
sv: Du kan använda reguljära uttryck här.

en: Confirmation
sv: Bekräftelse

note: Confirmation check buttons
en: Show confirmation dialog on exit
sv: Visa bekräftelsedialog vid avslut

en: Confirm when deleting files
sv: Bekräfta när du tar bort filer

en: System Tray
sv: Systemfältet

note: System Tray check buttons
en: Always show tray icon
sv: Visa alltid en ikon i systemfältet

en: Minimize to tray on startup
sv: Minimera till systemfält vid uppstart

en: Close to tray on window close
sv: Stäng till systemfält vid stängning

en: Use Ubuntu's App Indicator
sv: Använd Ubuntu's app indikator

en: Enable offline mode on startup
sv: Aktivera offline läge vid uppstart

en: Download starting notification
sv: Notifiera när en nedladdning påbörjas

en: Sound when download is finished
sv: Spela en ton när nedladdning är slutförd

note: widget = gtk_check_button_new_with_label (_("Skip existing URI from clipboard and command-line")); uiform->skip_existing = (GtkToggleButton*) widget; gtk_box_pack_start (vbox, widget, FALSE, FALSE, 1);
en: Display large icon
sv: Visa stor ikon

en: These will affect all plug-ins.
sv: Dessa kommer att påverka alla insticksmoduler.

note: Global speed limit
en: Global speed limit
sv: Global hastighetsbegränsning

en: Max upload speed
sv: Max uppladdningshastighet

en: Max download speed
sv: Max nedladdningshastighet

en: Completion Auto-Actions
sv: Slutförande auto-åtgärder

en: Custom command:
sv: Anpassat kommando:

en: Custom command if error occured:
sv: Anpassat kommando om fel inträffade:

en: _Autosave
sv: _Auto-spara

note: auto save interval label
en: _Interval:
sv: _Intervall:

note: auto save interval unit label
en: minutes
sv: minuter

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
sv: Kommandorad inställningar

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
sv: Använd '--quiet' som standard

en: Plug-in matching order:
sv: Insticksmoduler i matchande ordning:

en: Aria2 plug-in options
sv: Alternativ för aria2 insticksmodul

en: RPC authorization secret token
sv: RPC hemligt autentiserings token

note: ------------------------------------------------------------------------ Speed Limits
en: Global speed limit for aria2 only
sv: Endast global hastighetsbegränsning för aria2

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
sv: _Starta aria2 vid uppstart

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
sv: _Stäng aria2 vid nedstängning

note: ------------------------------------------------------------------------ Local options
en: Launch aria2 on local device
sv: Starta aria2 på lokal enhet

en: Path
sv: Sökväg

en: Arguments
sv: Argument

note: Arguments - hint
en: You must restart uGet after modifying it.
sv: Du måste starta om uGet efter att ha modifierat det.

en: Media matching mode:
sv: Media matchningsläge:

en: Match conditions
sv: Match förhållanden:

note: Quality
en: Quality:
sv: Kvalitet:

note: Type
en: Type:
sv: Typ:

en: File
sv: Fil

en: Folder
sv: Mapp

en: Item
sv: Objekt

en: Value
sv: Värde

note: Copy All
en: Copy _All
sv: Kopiera _alla

note: Show window
en: Show window
sv: Visa fönster

note: Offline mode
en: _Offline Mode
sv: _Offline-läge
