uGet - en to uz@Latn translation catalogue (274 entries)

en: All Category
uz@Latn: Barcha turkum

note: UGET_EVENT_NORMAL_CUSTOM
en: Connecting...
uz@Latn: Ulanmoqda...

note: UGET_EVENT_NORMAL_CONNECT
en: Transmitting...
uz@Latn: Uzatilmoqda...

note: UGET_EVENT_NORMAL_TRANSMIT,
en: Retry
uz@Latn: Qayta urinish

note: UGET_EVENT_NORMAL_RETRY,
en: Download completed
uz@Latn: Yuklab olish jarayoni tugadi!

note: UGET_EVENT_NORMAL_COMPLETE,
en: Finished
uz@Latn: Tugadi

note: UGET_EVENT_NORMAL_FINISH, resumable
en: Resumable
uz@Latn: Davom ettirsa bo‘ladi

note: UGET_EVENT_NORMAL_RESUMABLE,
en: Not Resumable
uz@Latn: Davom ettirib bo‘lmaydi

note: UGET_EVENT_WARNING_CUSTOM
en: Output file can't be renamed.
uz@Latn: Chiquvchi fayl nomini o‘zgartirib bo‘lmaydi

note: UGET_EVENT_ERROR_CUSTOM
en: couldn't connect to host.
uz@Latn: hostga ulana olmadi.

note: UGET_EVENT_ERROR_CONNECT_FAILED
en: Folder can't be created.
uz@Latn: Jild yaratilmadi.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: File can't be created (bad filename or file exist).
uz@Latn: Fayl yaratilmadi (fayl nomi to‘g‘ri kelmaydi yoki shu nomdagi fayl mavjud).

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_CREATE_FAILED
en: File can't be opened.
uz@Latn: Faylni ochib bo‘lmaydi.

note: UGET_EVENT_ERROR_FILE_OPEN_FAILED
en: Unable to create thread.
uz@Latn: Mavzu yaratilmadi.

note: UGET_EVENT_ERROR_THREAD_CREATE_FAILED,
en: Incorrect source (different file size).
uz@Latn: Noto‘g‘ri manba (boshqa fayl hajmi).

note: UGET_EVENT_ERROR_INCORRECT_SOURCE,
en: Out of resource (disk full or run out of memory).
uz@Latn: Manbadan tashqari (disk to‘la yoki xotira yetishmayapti).

note: UGET_EVENT_ERROR_OUT_OF_RESOURCE
en: No output file.
uz@Latn: Chiquvchi fayl yo‘q.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_FILE
en: No output setting.
uz@Latn: Chiqish sozlamasi o‘rnatilmagan.

note: UGET_EVENT_ERROR_NO_OUTPUT_SETTING
en: Too many retries.
uz@Latn: Juda ko‘p urinildi.

note: UGET_EVENT_ERROR_TOO_MANY_RETRIES
en: Unsupported scheme (protocol).
uz@Latn: Mos kelmaydigan sxema (protokol)

note: UGET_EVENT_ERROR_UNSUPPORTED_SCHEME
en: Unsupported file.
uz@Latn: Mos kelmaydigan fayl.

note: 1 - 10
en: aria2: an unknown error occurred.
uz@Latn: aria2: noma’lum xatolik yuz berdi.

en: aria2: time out occurred.
uz@Latn: aria2: tanaffus yuz berdi.

en: aria2: resource was not found.
uz@Latn: aria2: manba topilmadi.

en: aria2 saw the specfied number of 'resource not found' error. See --max-file-not-found option
uz@Latn: aria2 'resource not found' xatosining ko‘rsatilgan raqamini ko‘ring. --max-file-not-found tanlamasini ko‘ring

en: aria2: speed was too slow.
uz@Latn: aria2: tezlik juda past.

en: aria2: network problem occurred.
uz@Latn: aria2: tarmoqda muammo yuz berdi.

en: aria2: unfinished downloads.
uz@Latn: aria2: tugallanmagan yuklab olishlar.

note: _("Not Resumable"),
en: Out of resource
uz@Latn: Manbadan tashqari

en: aria2: file already existed. See --allow-overwrite option.
uz@Latn: aria2: fayl allaqachon mavjud. Ko‘ring: --allow-overwrite.

note: UGET_EVENT_ERROR_FOLDER_CREATE_FAILED
en: aria2: name resolution failed.
uz@Latn: aria2: o‘lcham nomi amalga oshmadi.

en: aria2: could not parse Metalink document.
uz@Latn: aria2: ma’lumot havolasi hujjatini ajratib bo‘lmadi.

note: 21 - 30
en: aria2: FTP command failed.
uz@Latn: aria2: FTP buyrug‘i amalga oshmadi.

en: aria2: HTTP response header was bad or unexpected.
uz@Latn: aria2: HTTP javob bosh qatori juda yomon yoki kutilmaganda yuz berdi.

en: Too many redirections.
uz@Latn: Juda ko‘p qayta yo‘naltirildi.

en: aria2: HTTP authorization failed.
uz@Latn: aria2: HTTP tasdiqdan o‘tish amalga oshmadi.

en: aria2: Magnet URI was bad.
uz@Latn: aria2: Magnet URI manzili yomon edi.

en: aria2: remote server was unable to handle the request.
uz@Latn: aria2: masofaddagi server so‘rovni ishlay olmadi.

en: aria2: could not parse JSON-RPC request.
uz@Latn: aria2: JSON-RPC so‘rovi tahlil qilinmadi.

en: No response. Is aria2 shutdown?
uz@Latn: Javob bo‘lmadi. aria2 o‘chirilganmi?

note: debug
en: aria2: gid was removed.
uz@Latn: aria2: gid o‘chirilgan edi.

en: Download Manager
uz@Latn: Yuklab olish menejeri

en: uGet Founder:
uz@Latn: uGet asoschisi:

en: uGet Project Manager:
uz@Latn: uGet loyihasi menejeri:

en: tasks
uz@Latn: ta vazifa

en: New from Clipboard
uz@Latn: Almashish buferidan yangi

en: New Download
uz@Latn: Yangi yuklab olish

en: Clipboard
uz@Latn: Almashish buferi

en: Command line
uz@Latn: Buyruq qatori

en: Error Occurred
uz@Latn: Xatolik yuz berdi

en: Error Occurred during downloading.
uz@Latn: Yuklab olinayotganda xatolik yuz berdi.

en: Download Starting
uz@Latn: Yuklab olish boshlanmoqda

en: Starting download queue.
uz@Latn: Yuklash navbati boshlanmoqda

en: Download Completed
uz@Latn: Yuklab olish tugadi

en: All queuing downloads have been completed.
uz@Latn: Barcha navbatga qo‘shilgan yuklab olishlar tugadi.

note: ---------------------------------------------------- frame for Status (start mode)
en: Status
uz@Latn: Holati

note: Summary Items - Category Download Columns - Category
en: Category
uz@Latn: Turkum

en: Create new download
uz@Latn: Yangi yuklab olish  yaratish

note: New Download (accelerators) gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); New Download
en: New _Download...
uz@Latn: Yangi _yuklanish...

note: New Category
en: New _Category...
uz@Latn: Yangi _turkum...

note: New Clipboard batch
en: New Clipboard _batch...
uz@Latn: Yangi almashish buferi _paketi...

note: New URL Sequence batch
en: New _URL Sequence batch...
uz@Latn: Yangi _URL davomiylik paketi...

note: New Torrent separator gtk_menu_shell_append ((GtkMenuShell*)submenu, gtk_separator_menu_item_new() );
en: New Torrent...
uz@Latn: Yangi torrent...

note: New Metalink
en: New Metalink...
uz@Latn: Yangi metahavola...

en: Save all settings
uz@Latn: Barcha sozlamalarni saqlash

en: Set selected download runnable
uz@Latn: Tanlangan yuklab olishni vaqtincha davom etadigan qilish

en: Set selected download to pause
uz@Latn: Tanlangan yuklab olishni vaqtincha to‘xatsa bo‘ladigan qilish

en: Set selected download properties
uz@Latn: Tanlangan yuklab olish xossalarini o‘rnatish

en: Move selected download up
uz@Latn: Tanlangan yuklab olishni yuqoriga o‘tkazish

en: Move selected download down
uz@Latn: Tanlangan yuklab olishni pastga o‘tkazish

en: Move selected download to top
uz@Latn: Tanlangan yuklab olishni eng yuqoriga o‘tkazish

en: Move selected download to bottom
uz@Latn: Tanlangan yuklab olishni eng pastga o‘tkazish

en: New Category
uz@Latn: Yangi turkum

en: Copy -
uz@Latn: Nusxa olish -

en: Category Properties
uz@Latn: Turkum xossalari

en: Download Properties
uz@Latn: Yuklab olish xossalari

en: New Torrent
uz@Latn: Yangi Torrent

en: New Metalink
uz@Latn: Yangi metahavola

en: Open Torrent file
uz@Latn: Torrent faylini ochish

en: Open Metalink file
uz@Latn: Metahavola faylini ochish

en: Failed to save category file.
uz@Latn: Turkum faylini saqlab bo‘lmadi.

en: Failed to load category file.
uz@Latn: Turkum faylini yuklash amalga oshmadi.

en: Save Category file
uz@Latn: Turkum faylini saqlash

en: Open Category file
uz@Latn: Turkum faylini ochish

note: add link
en: Link <A>
uz@Latn: Havola: <A>

note: add image
en: Image <IMG>
uz@Latn: Rasm: <IMG>

en: Text File
uz@Latn: Matn fayli

en: Import URLs from HTML file
uz@Latn: URL manzillarni HTML faylidan import qilish

en: Import URLs from text file
uz@Latn: URL manzillarni matn faylidan import qilish

en: Export URLs to text file
uz@Latn: URL manzillarni matn fayliga eksport qilish

en: URL Sequence batch
uz@Latn: URL davomiyligi to‘plami

en: No URLs found in clipboard.
uz@Latn: Vaqtinchalik xotirada URL manzillar topilmadi.

en: All URLs had existed.
uz@Latn: Barcha URL manzillar mavjud.

en: Clipboard batch
uz@Latn: Almashish buferi paketi

en: New
uz@Latn: Yangi

en: Error
uz@Latn: Xato

en: Message
uz@Latn: Xabar

en: Selected %d items
uz@Latn: %d ta element tanlandi

en: Attention uGetters:
uz@Latn: uGetters’ga diqqat qiling:

en: we are running a Donation Drive for uGet's Future Development, please click
uz@Latn: uGet dasturini kelajakda rivojlantirish uchun xayriya loyihasini ishga tushirdik. Yordam berish uchun

en: HERE
uz@Latn: BU YERGA BOSING!

en: please fill out this quick User Survey for uGet.
uz@Latn: uGet uchun tezkor foydalanuvchi so‘rovnomasini to‘ldirib bering, iltimos.

en: Don't ask me again
uz@Latn: Yana soʻralmasin

note: Mirrors - label
en: Mirrors:
uz@Latn: Oynalar:

note: File - label
en: File:
uz@Latn: Fayl:

en: Select Folder
uz@Latn: Jildni tanlash

note: Folder - label
en: _Folder:
uz@Latn: _Jild:

note: "Max Connections:" - title label
en: _Max Connections:
uz@Latn: _Maksimal ulanishlar:

en: _Runnable
uz@Latn: _Yangilanadigan

en: P_ause
uz@Latn: P_auza

note: ---------------------------------------------------- frame for login
en: Login
uz@Latn: Kirish

note: User - label user label & entry
en: User:
uz@Latn: Foydalanuvchi:

note: Password - label password label & entry
en: Password:
uz@Latn: Parol:

note: label - cookie file
en: Cookie file:
uz@Latn: Kuki fayli:

en: Select Cookie File
uz@Latn: Kuki faylini tanlash

note: label - post file
en: Post file:
uz@Latn: Post fayli

en: Select Post File
uz@Latn: Post faylini tanlash

note: label - user agent
en: User Agent:
uz@Latn: Foydalanuvchi agent

note: Retry limit - label
en: Retry _limit:
uz@Latn: _Qayta urinish cheklovi:

note: counts - label
en: counts
uz@Latn: miqdori

note: Retry delay - label
en: Retry _delay:
uz@Latn: Qayta urinish _orasi:

note: seconds - label
en: seconds
uz@Latn: soniya

note: label - Max upload speed
en: Max upload speed:
uz@Latn: Maksimal yuklash tezligi:

note: label - Max download speed
en: Max download speed:
uz@Latn: Maksimal yuklab olish tezligi:

en: _File
uz@Latn: _Fayl

note: Batch downloads - HTML file import (.html)
en: _HTML file import (.html)...
uz@Latn: _HTML faylni (.html) import qilish...

note: Batch downloads - Export to Text file (.txt)
en: _Export to Text file (.txt)...
uz@Latn: Matn fayilga (.txt) eksport qilish...

note: Open Category
en: _Open category...
uz@Latn: Turkumni _ochish...

note: Save Category
en: _Save category as...
uz@Latn: Turkumni _saqlash...

note: Save All
en: Save _all settings
uz@Latn: _Barcha sozlamalarni saqlash

note: Offline mode
en: Offline Mode
uz@Latn: Oflayn rejimi

en: _Edit
uz@Latn: &Tahrirlash

note: menu.gtk_menu_shell_append((GtkMenuShell*)menu, gtk_tearoff_menu_item_new() ); Settings shortcut
en: Clipboard _Monitor
uz@Latn: Vaqtinchqlik xotirani _nazorat qilish

note: --- Completion Auto-Actions --- start ---
en: Completion _Auto-Actions
uz@Latn: Tugaganda keyingi amallar

note: Completion Auto-Actions - Disable
en: _Disable
uz@Latn: _O‘chirib qo‘yish

en: Hibernate
uz@Latn: Uyquga ketish

en: Suspend
uz@Latn: To‘xtatib turish

en: Shutdown
uz@Latn: Tizimni o‘chirish

en: Reboot
uz@Latn: Qayta ishga tushirish

en: Custom
uz@Latn: Boshqa

note: Completion Auto-Actions - Remember
en: Remember setting
uz@Latn: Sozlamasi eslab qolish

note: Completion Auto-Actions - Help
en: _Help
uz@Latn: _Yordam

note: --- Completion Auto-Actions --- end --- menu_item = gtk_menu_item_new_with_mnemonic (_("_Settings...")); Settings
en: _Settings...
uz@Latn: _Sozlamalar...

en: _View
uz@Latn: _Ko‘rinishi

en: _Toolbar
uz@Latn: _Asboblar paneli

en: Statusbar
uz@Latn: Holat paneli

en: _Summary
uz@Latn: _Natija

note: Summary Items --- start ---
en: Summary _Items
uz@Latn: _Elementlar natijasi

note: Summary Items - Name
en: _Name
uz@Latn: _Nomi

note: Summary Items - Folder
en: _Folder
uz@Latn: _Jild

note: Summary Items - Message
en: _Message
uz@Latn: _Xabar

en: Download _Columns
uz@Latn: Yuklab olish _ustunlari

note: Download Columns - Complete
en: _Complete
uz@Latn: _Tugatish

note: Download Columns - Total
en: _Size
uz@Latn: _Hajmi

note: Download Columns - Percent (%)
en: _Percent '%'
uz@Latn: _Foiz '%'

note: Download Columns - Elapsed
en: _Elapsed
uz@Latn: _Sarflangan vaqt

note: Download Columns - Left
en: _Left
uz@Latn: _Qolgan vaqt

note: Download Columns - Speed
en: Speed
uz@Latn: Tezlik

note: Download Columns - Up Speed
en: Up Speed
uz@Latn: Tezlikni oshirish

note: Download Columns - Uploaded
en: Uploaded
uz@Latn: Yuklandi

note: Download Columns - Ratio
en: Ratio
uz@Latn: Nisbat

note: Download Columns - Retry
en: _Retry
uz@Latn: _Qayta urinish

note: Download Columns - Added On
en: Added On
uz@Latn: Qo‘shilgan

note: Download Columns - Completed On
en: Completed On
uz@Latn: Tugallangan

en: _Category
uz@Latn: _Turkum

note: New Category
en: _New Category...
uz@Latn: _Yangi turkum...

note: Delete Category
en: _Delete Category
uz@Latn: _Turkumni o‘chirish

en: _Download
uz@Latn: _Yuklab olish

note: menu_item = gtk_image_menu_item_new_from_stock (GTK_STOCK_DELETE, accel_group);
en: _Delete Entry
uz@Latn: _Kiritilganni o‘chirish

en: Delete Entry and _File
uz@Latn: Kiritilgan va _Faylni o‘chirish

en: Open _Containing folder
uz@Latn: _Saqlangan jildni ochish

en: Force Start
uz@Latn: Majburiy boshlash

note: Move to --- start ---
en: _Move To
uz@Latn: _Ko‘chirish

note: Priority --- start ---
en: Priority
uz@Latn: Muhimligi

en: _High
uz@Latn: _Yuqori

en: _Normal
uz@Latn: _O‘rtacha

en: _Low
uz@Latn: _Past

note: Get Help Online
en: Get Help Online
uz@Latn: Onlayn yordam olish

note: Documentation
en: Documentation
uz@Latn: Qo‘llanma

note: Support Forum
en: Support Forum
uz@Latn: Yordam forumi

note: Submit Feedback
en: Submit Feedback
uz@Latn: Fikr bildirish

note: Report a Bug
en: Report a Bug
uz@Latn: Nosozlik haqida xabar berish

note: Keyboard Shortcuts
en: Keyboard Shortcuts
uz@Latn: Tugmalar birikmasi

note: Check for Updates
en: Check for Updates
uz@Latn: Yangilanishlar uchun tekshirish

en: Settings
uz@Latn: Sozlamalar

en: Can't launch default application for file '%s'.
uz@Latn: '%s' fayli uchun standart ilova dastur ishga tushmadi.

en: '%s' - This folder does not exist.
uz@Latn: '%s' - Ushbu jild mavjud emas.

note: title
en: URI had existed
uz@Latn: Bunday URI mavjud

en: This URI had existed, are you sure to continue?
uz@Latn: Ushbu URI mavjud. Davom etishni xohlaysizmi?

en: General
uz@Latn: Umumiy

en: Advanced
uz@Latn: Qo‘shimcha

en: Category settings
uz@Latn: Turkum sozlamalari

en: Default for new download 1
uz@Latn: 1-yangi yuklab olish uchun standart

en: Default 2
uz@Latn: Standart 2

en: unnamed
uz@Latn: nomsiz

en: Paused
uz@Latn: Vaqtincha to‘xtatildi

en: Uploading
uz@Latn: Saytga yuklanmoqda

en: Completed
uz@Latn: Tugadi

en: Recycled
uz@Latn: Chiqindiga tashlangan

en: Queuing
uz@Latn: Navbatda

en: Active
uz@Latn: Faol

en: All Status
uz@Latn: Barcha holat

en: Name
uz@Latn: Nomi

en: Complete
uz@Latn: Tugatish

en: Size
uz@Latn: Hajmi

en: Elapsed
uz@Latn: O‘tgan vaqt

en: Left
uz@Latn: Qolgan vaqt

en: Quantity
uz@Latn: Miqdori

note: proxy type label & combo box
en: Proxy:
uz@Latn: Proksi:

en: Don't use
uz@Latn: Foydalanmang

en: Default
uz@Latn: Standart

en: Socket:
uz@Latn: Sokket:

en: Socket args:
uz@Latn: Sokket argumentlari:

en: Mon
uz@Latn: Dush

en: Tue
uz@Latn: Sesh

en: Wed
uz@Latn: Chor

en: Thu
uz@Latn: Pay

en: Fri
uz@Latn: Jum

en: Sat
uz@Latn: Shan

en: Sun
uz@Latn: Yak

en: _Enable Scheduler
uz@Latn: Rejalashtirgichni _yoqish

note: Turn off - label
en: Turn off
uz@Latn: O‘chirish

note: Turn off - help label
en: - stop all task
uz@Latn: - barcha vazifalarni to‘xtatish

note: Normal - label
en: Normal
uz@Latn: O‘rtacha

note: Normal - help label
en: - run task normally
uz@Latn: - vazifani o‘rtacha bajarish

en: All
uz@Latn: Barchasi

en: None
uz@Latn: Yo‘q

en: Mark by filter
uz@Latn: Filter bo‘yicha belgilash

en: Mark URLs by host AND filename extension.
uz@Latn: URL manzillarni host va fayl nomi kengaytmasi bo‘yicha belgilash

en: This will reset all marks of URLs.
uz@Latn: U barcha URL belgilashlarni tiklaydi.

note: right side (filename extension)
en: File Ext.
uz@Latn: Fayl keng.

note: select all
en: Mark _All
uz@Latn: _Barchasini belgilash

note: select none
en: Mark _None
uz@Latn: _Yo‘q deb belgilash

note: e.g.
en: e.g.
uz@Latn: mas-n:

note: label "digits"
en: digits:
uz@Latn: raqamlar:

note: label case-sensitive
en: case-sensitive
uz@Latn: katta-kichik harflarni farqlash

en: URL is not valid.
uz@Latn: URL noto‘g‘ri.

en: Preview
uz@Latn: Ko‘rinishi

en: User Interface
uz@Latn: Foydalanish interfeysi

en: Scheduler
uz@Latn: Rejalashtirgich

en: Plug-in
uz@Latn: Plagin

en: Others
uz@Latn: Boshqalar

en: Separate the types with character '|'.
uz@Latn: Fayl turlarini ajratish uchun '|' belgisidan foydalaning.

en: You can use regular expressions here.
uz@Latn: Siz muntazam ifodalardan bu yerda foydalanishingiz mumkin.

en: Confirmation
uz@Latn: Tasdiqlash

note: Confirmation check buttons
en: Show confirmation dialog on exit
uz@Latn: Chiqishda tasdiqlash oynasini ko‘rsatish

en: Confirm when deleting files
uz@Latn: Fayllar o‘chirilayotganda tasdiqlash

en: System Tray
uz@Latn: Tizim nishonchasi

note: Global speed limit
en: Global speed limit
uz@Latn: Global tezlik cheklovi

en: Max upload speed
uz@Latn: Maksimal yuklash tezligi

en: Max download speed
uz@Latn: Maksimal yuklab olish tezligi

en: Completion Auto-Actions
uz@Latn: Tugaganda keyingi amallar

en: Custom command:
uz@Latn: Boshqa buyruq:

en: Custom command if error occured:
uz@Latn: Boshqa xato yuz bersa, boshqa buyruq:

en: _Autosave
uz@Latn: _Autosaqlash

note: auto save interval unit label
en: minutes
uz@Latn: daqiqa

note: Commandline Settings
en: Commandline Settings
uz@Latn: Buyruqlar qatori sozlamalari

note: --quiet
en: Use '--quiet' by default
uz@Latn: Joriy holat bo‘yicha '--quiet' buyrug‘ida foydalaning

en: Plug-in matching order:
uz@Latn: Plagin mosligi tartibi:

en: Aria2 plug-in options
uz@Latn: Aria2 plug-in moslamalari

note: ------------------------------------------------------------------------ Speed Limits
en: Global speed limit for aria2 only
uz@Latn: Faqat aria2 uchun global tezlik cheklov

note: ------------------------------------------------------------------------ aria2 works on local device launch
en: _Launch aria2 on startup
uz@Latn: aria2’ni tizim bilan birga ishga tushirish

note: shutdown
en: _Shutdown aria2 on exit
uz@Latn: aria2’dan chiqishda _o‘chirish

note: ------------------------------------------------------------------------ Local options
en: Launch aria2 on local device
uz@Latn: aria2’ni kompyuterda ishga tushirish

en: Path
uz@Latn: Yo‘l

en: Arguments
uz@Latn: Argumentlar

note: Arguments - hint
en: You must restart uGet after modifying it.
uz@Latn: uGet moslangandan so‘ng qayta ishga tushirish kerak.

en: File
uz@Latn: Fayl

en: Folder
uz@Latn: Jild

en: Item
uz@Latn: Element

en: Value
uz@Latn: Qiymat

note: Copy All
en: Copy _All
uz@Latn: _Barchasidan nusxa olish

note: Show window
en: Show window
uz@Latn: Oynani ko‘rsatish

note: Offline mode
en: _Offline Mode
uz@Latn: Oflayn rejimi
