Ukolovnik 1.5 - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Title
fi: Otsikko

en: Description
fi: Kuvaus

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Category
fi: Luokka

en: Can not find needed PHP extension "%s". Please install and enable it.
fi: Ei voitu löytää tarvittavaa PHP-laajennusta "%s". Ole hyvä ja asenna se sekä ota se käyttöön.

en: Can not connect to MySQL database. Please check your configuration.
fi: Ei voitu yhdistää MySQL-tietokantaan. Ole hyvä ja tarkista asetustiedostosi.

en: Can not select configured database. Please check your configuration or use setup.php.
fi: Ei voitu valita määriteltyä tietokantaa. Ole hyvä ja tarkista asetustiedostosi tai käytä setup.php-tiedostoa.

en: Can not find table "%s". Please check your configuration or use setup.php.
fi: Ei voitu löytää taulukkoa "%s". Ole hyvä ja tarkista asetustiedostosi tai käytä setup.php-tiedostoa.

en: Table %s need update. Please upgrade your tables or use setup.php.
fi: Taulukko "%s" vaatii päivityksen. Ole hyvä ja päivitä taulukkosi tai käytä setup.php-tiedostoa.

en: Invalid language (%s) has been chosen.
fi: Valittu kieli (%s) on tuntematon.

en: No categories defined.
fi: Ei määriteltyjä luokkia.

en: Filter
fi: Suodatin

en: Text
fi: Teksti

en: Personal
fi: Henkilökohtainen

en: All
fi: Kaikki

en: Show
fi: Näytä

en: Hide
fi: Piilota

en: Finished
fi: Tehty

en: No entries found.
fi: Ei löydetty merkintöjä.

en: Created
fi: Luotu

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Reopen
fi: Avaa uudelleen

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Invalid parameters.
fi: Vääränlaiset parametrit.

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Closed
fi: Suljettu

en: Task %s reopened.
fi: Tehtävä %s avattu uudelleen.

en: Task %s finished.
fi: Tehtävä %s tehty.

en: Task %s has been deleted.
fi: Tehtävä %s on poistettu.

en: Invalid ID.
fi: Vääränlainen tunnus.

en: Title can not be empty.
fi: Otsikko ei voi olla tyhjä.

en: Invalid category.
fi: Vääränlainen luokka.

en: Invalid priority.
fi: Vääränlainen tärkeys.

en: Task %s has been added.
fi: Tehtävä %s on lisätty.

en: Concurrency error! Changes not saved, because someone else already changed record.
fi: Rinnakkaisuusvirhe! Muutoksia ei tallennettu, sillä joku muu muokkasi jo kirjausta.

en: Task %s has been changed.
fi: Tehtävää %s on muokattu.

en: Add
fi: Lisää

en: Edit category
fi: Muokkaa luokkaa

en: Name can not be empty.
fi: Nimi ei voi olla tyhjä.

en: Category %s has been added.
fi: Luokka %s on lisätty.

en: Category %s has been changed.
fi: Luokkaa %s on muutettu.

en: Add category
fi: Lisää luokka

en: Category %s has been deleted.
fi: Luokka %s on poistettu.

en: You are about to delete category "%s"
fi: Olet poistamassa luokkaa "%s"

en: Number of tasks in category: %d
fi: Tehtävien määrä luokassa: %d

en: What to do with task in deleted category?
fi: Mitä tehdä tehtäville poistettavassa luokassa?

en: Move to another category
fi: Siirrä toiseen luokkaan

en: Target category
fi: Kohdeluokka

en: There are no tasks in this category.
fi: Tässä luokassa ei ole tehtäviä.

en: Name
fi: Nimi

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Total tasks count
fi: Tehtävien määrä yhteensä

en: Opened tasks count
fi: Avoimien tehtävien määrä

en: Opened high priority count
fi: Avoimien suuren tärkeyden tehtävien määrä

en: Opened medium priority tasks
fi: Avoimien keskisuuren tärkeyden tehtävien määrä

en: Opened low priority tasks
fi: Avoimien pienen tärkeyden tehtävien määrä

en: Oldest task
fi: Vanhin tehtävä

en: Oldest task age
fi: Vanhimman tehtävän ikä

en: days
fi: päivää

en: Average task age
fi: Keskimääräinen tehtävien ikä

en: Oldest opened task
fi: Vanhin avoin tehtävä

en: Oldest opened task age
fi: Vanhimman avoimen tehtävän ikä

en: Average opened task age
fi: Keskimääräinen avoimien tehtävien ikä

en: Average age when task is closed
fi: Keskimääräinen tehtävän ikä sulkiessa

en: About Ukolovnik
fi: Tietoja Ukolovnikista

en: Ukolovnik is simple todo manager licensed under GNU GPL version 3 or later.
fi: Ukolovnik on yksinkertainen tehtävänhallinta, joka on lisensoitu GNU:n GPL-lisenssin versiolla 3 tai myöhempi.

en: It has homepage on %s.
fi: Sillä on kotisivut osoitteessa %s.

en: You can support it's development on %s.
fi: Voit tukea sen kehitystä osoitteessa %s.

en: Please select export format:
fi: Ole hyvä ja valitse vientimuoto:

en: CSV (Comma separated values)
fi: CSV (Comma separated values, pilkuilla erotetut arvot)

en: Unknown command! Maybe you hit some not yet implemented functionality.
fi: Tuntematon komento! Ehkä törmäsit johonkin vielä olemattomaan toimintoon.

en: Default style
fi: Oletustyyli

en: Low
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskisuuri

en: High
fi: Suuri

en: Database %s has been created.
fi: Tietokanta %s on luotu.

en: Table %s has been created.
fi: Taulukko %s on luotu.

en: Settings database has been updated
fi: Asetustietokanta on päivitetty

en: Table %s updated.
fi: Taulukko %s päivitetty.

en: SQL query failed: %s
fi: SQL-kysely epäonnistui: %s

en: Categories
fi: Luokat

en: Export
fi: Vienti

en: Stats
fi: Tilastot

en: Settings
fi: Asetukset

en: About
fi: Tietoja

en: Donate
fi: Lahjoita

note: l10n: please keep also English text "Language" in translated text
en: Language
fi: Kieli

en: Style
fi: Tyyli

en: Stay on add page after adding new entry
fi: Pysy lisäyssivulla uuden merkinnän lisäämisen jälkeen

en: Show entries list on add page
fi: Näytä merkintälista lisäyssivulla

en: Show category name in main page output
fi: Näytä luokan nimi etusivun ulostulossa

en: Tables are in correct state (see above messages about needed changes, if any), you can go back to index.php.
fi: Taulukot ovat kunnossa (katso yllä olevat viestit tarvittavista muutoksista, jos tarvitaan), voit mennä takaisin index.php-tiedostoon.

en: Settings has been updated
fi: Asetukset on päivitetty

en: Save
fi: Tallenna
