UKUI Desktop Environment - en to ca translation catalogue (85 entries)

en: Sound
ca: So

en: Change sound volume and sound events
ca: Canvieu el volum del so i els sons dels esdeveniments

en: Volume Control
ca: Control del volum

en: Show desktop volume control
ca: Mostra el control del volum de l'escriptori

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

en: Enable debug
ca: Habilita la depuració

en: Sound system is not available
ca: El sistema de so no està disponible

en: Waiting for sound system to respond
ca: S'està esperant que el sistema de so respongui

en: Sound system backend
ca: Programari especialitzat del sistema de so

en: Startup page
ca: Pàgina inicial

en: Input
ca: Entrada

en: Output
ca: Sortida

en: Microphone Volume
ca: Volum del micròfon

en: Sound Output Volume
ca: Volum de sortida

[ctx: balance]
en: Left
ca: Esquerre

[ctx: balance]
en: Right
ca: Dret

[ctx: balance]
en: Rear
ca: Posterior

[ctx: balance]
en: Front
ca: Frontal

[ctx: balance]
en: Minimum
ca: Mínim

[ctx: balance]
en: Maximum
ca: Màxim

en: _Balance:
ca: _Balanç:

en: _Fade:
ca: _Esvair:

en: _Subwoofer:
ca: _Altaveu de greus:

[ctx: volume]
en: Unamplified
ca: Sense amplificar

note: Mute button
en: Mute
ca: Silenci

en: _Profile:
ca: _Perfil:

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ca: Inhabilitat

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ca[0]: %u sortida
ca[1]: %u sortides

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ca[0]: %u entrada
ca[1]: %u entrades

en: Name
ca: Nom

en: Speaker Testing for %s
ca: Prova d'altaveus per a %s

en: Test Speakers
ca: Prova els altaveus

en: Sound Effects
ca: Efectes de so

en: _Alert volume:
ca: Volum d'_alerta:

en: _Output volume:
ca: _Volum de sortida:

en: Hardware
ca: Maquinari

en: C_hoose a device to configure:
ca: Seleccioneu un _dispositiu per configurar-lo:

en: Settings for the selected device:
ca: Ajusts per al dispositiu seleccionat:

en: _Input volume:
ca: _Volum d'entrada:

en: Input level:
ca: Nivell d'entrada:

en: C_hoose a device for sound input:
ca: _Seleccioneu un dispositiu per a l'entrada de so:

en: C_hoose a device for sound output:
ca: S_eleccioneu un dispositiu per a la sortida de so:

en: Applications
ca: Aplicacions

en: No application is currently playing or recording audio.
ca: No hi ha cap aplicació que estigui reproduint o enregistrant àudio.

en: Sound Preferences
ca: Preferències de so

en: No sounds
ca: Sense sons

en: Built-in
ca: Integrat

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Testing event sound
ca: Prova d'esdeveniment de so

en: Default
ca: Predeterminat

en: From theme
ca: Del tema

en: Type
ca: Tipus

en: Sound _theme:
ca: _Tema de sons:

en: C_hoose an alert sound:
ca: _Trieu un so d'alerta:

en: Enable _window and button sounds
ca: Habilita els sons de les _finestres i dels botons

en: Stop
ca: Atura

en: Test
ca: Prova

en: Failed to start Sound Preferences: %s
ca: No s'han pogut iniciar les preferències del so: %s

en: _Mute
ca: _Silenci

en: _Sound Preferences
ca: Preferències del _so

en: Muted at
ca: Silenciat a

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Front Left
ca: Frontal esquerre

en: Front Right
ca: Frontal dret

en: Front Center
ca: Frontal centre

en: Rear Left
ca: Posterior esquerre

en: Rear Right
ca: posterior dret

en: Rear Center
ca: Posterior centre

en: Front Left of Center
ca: Frontal esquerre del centre

en: Front Right of Center
ca: Frontal dret del centre

en: Side Left
ca: Costat esquerre

en: Side Right
ca: costat dret

en: Top Front Left
ca: Frontal esquerre superior

en: Top Front Right
ca: Frontal dret superior

en: Top Front Center
ca: Frontal esquerre centre

en: Top Center
ca: Superior centre

en: Top Rear Left
ca: Superior posterior esquerre

en: Top Rear Right
ca: Superior posterior dret

en: Top Rear Center
ca: Superior posterior centre

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Surround 4.0
ca: Envoltant 4.0

en: Surround 4.1
ca: Envoltant 4.1

en: Surround 5.0
ca: Envoltant 5.0

en: Surround 5.1
ca: Envoltant 5.1

en: Surround 7.1
ca: Envoltant 7.1
