UKUI Desktop Environment - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Sound
fa: صدا

en: Volume Control
fa: کنترل بلندی صدا

en: Startup page
fa: صفحه شروع

en: Input
fa: ورودی

en: Output
fa: خروجی

en: Sound Output Volume
fa: میزان صدای خروجی

[ctx: balance]
en: Left
fa: چپ

[ctx: balance]
en: Right
fa: راست

[ctx: balance]
en: Rear
fa: عقب

[ctx: balance]
en: Front
fa: جلو

[ctx: balance]
en: Minimum
fa: کم‌ترین مقدار

[ctx: balance]
en: Maximum
fa: بیش‌ترین مقدار

[ctx: volume]
en: 100%
fa: ۱۰۰٪

note: Mute button
en: Mute
fa: بی‌صدا

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
fa: غیر فعال شده

en: Name
fa: نام

en: Test Speakers
fa: آزمایش بلندگو ها

en: Hardware
fa: سخت افزار

en: _Input volume:
fa: ورودی صدا

en: Custom
fa: سفارشی

en: Stop
fa: توقف

en: _Mute
fa: بی صدا
