UKUI Desktop Environment - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Sound
fi: Äänet

en: Change sound volume and sound events
fi: Muuta äänenvoimakkuutta ja äänitapahtumia

en: Volume Control
fi: Äänenvoimakkuuden hallinta

en: Show desktop volume control
fi: Näytä työpöydän äänenvoimakkuuden hallinta

en: Version of this application
fi: Tämän ohjelman versio

en: Enable debug
fi: Käytä vianetsintää

en: Sound system is not available
fi: Äänijärjestelmä ei ole käytettävissä

en: Waiting for sound system to respond
fi: Odotetaan äänijärjestelmän vastausta

en: Sound system backend
fi: Äänijärjestelmä taustaosa

en: Startup page
fi: Aloitussivu

en: Input
fi: Tallennus

en: Output
fi: Toisto

en: Microphone Volume
fi: Mikrofonin Äänenvoimakkuus

en: Sound Output Volume
fi: Äänentoisto Voimakkuus

[ctx: balance]
en: Left
fi: vasen

[ctx: balance]
en: Right
fi: oikea

[ctx: balance]
en: Rear
fi: taka

[ctx: balance]
en: Front
fi: etu

[ctx: balance]
en: Minimum
fi: Minimi

[ctx: balance]
en: Maximum
fi: Maksimi

en: _Balance:
fi: _Tasapaino:

en: _Fade:
fi: _Häivytys:

[ctx: volume]
en: Unamplified
fi: Vahvistamaton

[ctx: volume]
en: 100%
fi: 100 %

note: Mute button
en: Mute
fi: Vaimenna

en: _Profile:
fi: _Profiili:

en: Co_nnector:
fi: _Liitin:

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
fi: Ei käytössä

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
fi[0]: %u ulostulo
fi[1]: %u ulostuloa

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
fi[0]: %u sisääntulo
fi[1]: %u sisääntuloa

en: Name
fi: Nimi

en: Sound Effects
fi: Ääniefektit

en: _Alert volume:
fi: _Hälytysten voimakkuus:

en: _Output volume:
fi: _Toistovoimakkuus:

en: Hardware
fi: Laitteisto

en: C_hoose a device to configure:
fi: _Valitse määriteltävä laite:

en: Settings for the selected device:
fi: Valitun laitteen asetukset:

en: _Input volume:
fi: _Äänitysvoimakkuus:

en: Input level:
fi: Äänitystaso:

en: C_hoose a device for sound input:
fi: _Valitse laite äänen tallentamiseksi:

en: C_hoose a device for sound output:
fi: _Valitse laite äänen toistamiseksi:

en: Applications
fi: Sovellukset

en: No application is currently playing or recording audio.
fi: Mikään sovellus ei nyt soita tai tallenna ääntä.

en: Sound Preferences
fi: Ääniasetukset

en: No sounds
fi: Ei ääniä

en: Built-in
fi: Sisäänrakennetut

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Testing event sound
fi: Kokeillaan tapahtuman ääntä

en: Default
fi: Oletus

en: From theme
fi: Teemasta

en: Type
fi: Tyyppi

en: Sound _theme:
fi: Ääni_teema:

en: C_hoose an alert sound:
fi: _Valitse hälytysääni:

en: Enable _window and button sounds
fi: Ota _ikkuna- ja painikeäänet käyttöön

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Failed to start Sound Preferences: %s
fi: Ääniasetuksia ei voitu käynnistää: %s

en: _Mute
fi: _Vaimenna

en: _Sound Preferences
fi: _Ääniasetukset
