UKUI Desktop Environment - en to nds translation catalogue (38 entries)

en: Sound
nds: Ton

en: Volume Control
nds: Luutstärkenoppasser

en: Show desktop volume control
nds: Schrievdisk

en: Version of this application
nds: Verschoon vun düssem Programm

en: Startup page
nds: Startsiet

en: Input
nds: Ingang

en: Output
nds: Utgang

[ctx: balance]
en: Left
nds: Links

[ctx: balance]
en: Right
nds: Rechts

[ctx: balance]
en: Rear
nds: Achtern

[ctx: balance]
en: Front
nds: Vorn

note: Mute button
en: Mute
nds: Still

en: _Profile:
nds: _Togang:

en: Co_nnector:
nds: Verbi_nner:

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
nds: Deaktivert

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
nds[0]: %u Utgav
nds[1]: %u Utgaven

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
nds[0]: %u Ingav
nds[1]: %u Ingaven

en: Name
nds: Naam

en: Sound Effects
nds: Toneffekte

en: _Alert volume:
nds: _Alarmluutstärke:

en: _Output volume:
nds: _Utgavluutstärke:

en: C_hoose a device to configure:
nds: Lööpwark wählen, dat _instellt werrn chall:

en: Settings for the selected device:
nds: Instellen för dat utwählte Lööpwark:

en: _Input volume:
nds: _Ingangluutstärke:

en: Input level:
nds: Ingavlevel:

en: Applications
nds: Programme

en: Sound Preferences
nds: Toninstellens

en: No sounds
nds: Keene Töne

en: Custom
nds: Anpasst

en: Testing event sound
nds: ereegniston utproberen

en: Default
nds: Standard

en: From theme
nds: Ut Thema

en: Type
nds: Typ

en: Sound _theme:
nds: Ton_thema:

en: C_hoose an alert sound:
nds: Alarmton _wählen:

en: Enable _window and button sounds
nds: _Finster- un Knopptöne aktiveren

en: _Mute
nds: _Still

en: _Sound Preferences
nds: _Toninstellens
