UKUI Desktop Environment - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Sound
oc: Son

en: Volume Control
oc: Contraròtle de volum

en: Version of this application
oc: Version d'aquesta aplicacion

en: Input
oc: Entrada

en: Output
oc: Sortida

[ctx: balance]
en: Left
oc: Esquèrra

[ctx: balance]
en: Right
oc: Dreita

[ctx: balance]
en: Front
oc: Avant

en: _Balance:
oc: _Balança :

en: _Fade:
oc: _Fondut :

en: _Subwoofer:
oc: _Caisson de bassa :

[ctx: volume]
en: Unamplified
oc: Pas amplificat

[ctx: volume]
en: 100%
oc: 100 %

note: Mute button
en: Mute
oc: Mut

en: _Profile:
oc: _Perfil :

en: Co_nnector:
oc: Co_nnectador :

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
oc: Desactivat

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
oc[0]: %u sortida
oc[1]: %u sortidas

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
oc[0]: %u entrada
oc[1]: %u entradas

en: Name
oc: Nom

en: Hardware
oc: Material

en: _Input volume:
oc: Volum d'_entrada :

en: Input level:
oc: Nivèl d'entrada :

en: Applications
oc: Aplicacions

en: Sound Preferences
oc: Preferéncias del son

en: No sounds
oc: Pas cap de son

en: Built-in
oc: Predefinit

en: Custom
oc: Personalizat

en: Default
oc: Defaut

en: Type
oc: Tipe

en: Stop
oc: Arrestar

en: Test
oc: Testar

en: _Mute
oc: _Mut

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Side Right
oc: Costat dreit

en: Top Front Left
oc: Naut Avant Esquèrra

en: Top Front Right
oc: Naut Avant Dreit

en: Top Front Center
oc: Naut Avant Centre

en: Top Center
oc: Naut Central

en: Top Rear Left
oc: Naut Arrièr Esquèrra

en: Top Rear Right
oc: Naut Arrièr Dreit

en: Top Rear Center
oc: Naut Arrièr Central

en: Stereo
oc: Esterèo
