UKUI Desktop Environment - en to uz translation catalogue (24 entries)

en: Sound
uz: Ovoz

en: Volume Control
uz: Ovoz Nazorati

en: Microphone Volume
uz: Mikrofon Ovozi

[ctx: balance]
en: Left
uz: Chap

[ctx: balance]
en: Right
uz: Oʻng

[ctx: balance]
en: Rear
uz: Orqa

[ctx: balance]
en: Front
uz: Oldi

[ctx: balance]
en: Maximum
uz: Maksimum

en: _Balance:
uz: _Balans:

note: Mute button
en: Mute
uz: Ovozsiz

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

en: Name
uz: Nomi

en: Test Speakers
uz: Spikerlarni Sinash

en: Sound Effects
uz: Ovoz Effektlari

en: Hardware
uz: Qurilmalar

en: Applications
uz: Dasturlar

en: Sound Preferences
uz: Tovush Xususiyatlari

en: Default
uz: Standart

en: Type
uz: Turi

en: Stop
uz: To'xtatish

en: Test
uz: Sinash

en: _Mute
uz: _Ovozsiz

en: _Sound Preferences
uz: _Tovush Xususiyatlari

en: Unknown
uz: Noma'lum
