UKUI Desktop Environment - en to ro translation catalogue (83 entries)

en: Sound
ro: Sunet

en: Change sound volume and sound events
ro: Schimbă volumul sunetului și sunetele evenimentelor

en: Volume Control
ro: Control volum

en: Show desktop volume control
ro: Afișare control volum desktop

en: Version of this application
ro: Versiunea aceastei aplicații

en: Enable debug
ro: Activează depanare

en: Sound system is not available
ro: Sistemul de sunet nu este disponibil

en: Waiting for sound system to respond
ro: Se așteatpă răspuns de la sistemul de sunet

en: Sound system backend
ro: Furnizor din spate pentru sistemul de sunet

en: Startup page
ro: Pagină pornire

en: Input
ro: Intrare

en: Output
ro: Ieșire

en: Microphone Volume
ro: Volum microfon

en: Sound Output Volume
ro: Volum sunet ieșire

[ctx: balance]
en: Left
ro: Stânga

[ctx: balance]
en: Right
ro: Dreapta

[ctx: balance]
en: Rear
ro: Spate

[ctx: balance]
en: Front
ro: Față

[ctx: balance]
en: Minimum
ro: Minim

[ctx: balance]
en: Maximum
ro: Maxim

en: _Balance:
ro: _Balanță:

en: _Fade:
ro: _Estompare:

[ctx: volume]
en: Unamplified
ro: Neamplificat

note: Mute button
en: Mute
ro: Tăcut

en: _Profile:
ro: _Profil:

en: Co_nnector:
ro: Co_nector:

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ro: Dezactivat

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ro[0]: %u ieșire
ro[1]: %u ieșiri
ro[2]: %u de ieșiri

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ro[0]: %u intrare
ro[1]: %u intrări
ro[2]: %u de intrări

en: Name
ro: Nume

en: Speaker Testing for %s
ro: Testare difuzoare pentru %s

en: Test Speakers
ro: Testează difuzoarele

en: Sound Effects
ro: Efecte sunet

en: _Alert volume:
ro: Volum _alertă:

en: _Output volume:
ro: V_olum ieșire:

en: C_hoose a device to configure:
ro: Ale_geți un dispozitiv pentru configurare:

en: Settings for the selected device:
ro: Configurări pentru dispozitivul ales:

en: _Input volume:
ro: Volum _intrare:

en: Input level:
ro: Nivel intrare:

en: C_hoose a device for sound input:
ro: Ale_geți un dispozitiv pentru intrare sunet:

en: C_hoose a device for sound output:
ro: Ale_geți un dispozitiv pentru ieșire sunet:

en: Applications
ro: Aplicații

en: No application is currently playing or recording audio.
ro: Nicio aplicație nu redă sau înregistrează sunete în acest moment.

en: Sound Preferences
ro: Preferințe sunet

en: No sounds
ro: Niciun sunet

en: Built-in
ro: Integrat

en: Custom
ro: Personalizat

en: Testing event sound
ro: Testare eveniment sunet

en: Default
ro: Implicit

en: From theme
ro: Din temă

en: Type
ro: Tip

en: Sound _theme:
ro: _Temă sunet:

en: C_hoose an alert sound:
ro: Ale_geți un sunet de alertă:

en: Enable _window and button sounds
ro: Acti_vare sunete pentru fereastră și butoane

en: Test
ro: Testează

en: Failed to start Sound Preferences: %s
ro: Pornirea preferințelor sunet a eșuat: %s

en: _Mute
ro: _Tăcut

en: _Sound Preferences
ro: Preferințe _sunet

en: Muted at
ro: Tăcut la

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Front Left
ro: Stânga față

en: Front Right
ro: Dreapta față

en: Front Center
ro: Centru față

en: LFE
ro: Efecte de frecvență joasă

en: Rear Left
ro: Stânga spate

en: Rear Right
ro: Dreapta spate

en: Rear Center
ro: Centru spate

en: Front Left of Center
ro: La stânga de centru în față

en: Front Right of Center
ro: La dreapta de centru în față

en: Side Left
ro: Stânga lateral

en: Side Right
ro: Dreapta lateral

en: Top Front Left
ro: Stânga față sus

en: Top Front Right
ro: Dreapta față sus

en: Top Front Center
ro: Centru față sus

en: Top Center
ro: Centru sus

en: Top Rear Left
ro: Stânga spate sus

en: Top Rear Right
ro: Dreapta spate sus

en: Top Rear Center
ro: Centru spate sus

en: Surround 4.0
ro: Sunet înconjurător 4.0

en: Surround 4.1
ro: Sunet înconjurător 4.1

en: Surround 5.0
ro: Sunet înconjurător 5.0

en: Surround 5.1
ro: Sunet înconjurător 5.1

en: Surround 7.1
ro: Sunet înconjurător 7.1
