UKUI Desktop Environment - en to dz translation catalogue (37 entries)

en: Sound & Video
dz: སྒྲ་སྐད་དང་གཟུགས་བརྙན།

en: Multimedia menu
dz: སྣ་མང་བརྡ་ལམ་དཀར་ཆག།

en: Programming
dz: ལས་རིམ་བཟོ་བ།

en: Tools for software development
dz: མཉེན་ཆས་བཟོ་ནིའི་ལག་ཆས།

en: Education
dz: ཤེས་རིག

en: Games
dz: རྩེད་རིགས།

en: Games and amusements
dz: རྩེད་རིགས་དང་ དགོད་བྲ་ཚུ།

en: Graphics
dz: ཚད་རིས།

en: Graphics applications
dz: ཚད་རིས་ཀྱི་གློག་རིམ།

en: Hardware
dz: སྲ་ཆས་

en: Settings for several hardware devices
dz: སྲ་ཆས་ཀྱི་ཐབས་འཕྲུལ་ལེ་ཤ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་སྒྲིག་སྟངས་

en: Internet and Network
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་དང་ཡོངས་འབྲེལ་

en: Network-related settings
dz: ཡོང་འབྲེལ་དང་འབྲེལ་བའི་སྒྲིག་སྟངས་

en: Look and Feel
dz: བལྟ་ནི་དང་འཚོར་སྣང་

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་འབྱུང་སྣང་དང་སྤཡོད་ལམ་འདི་ཚད་འཛིན་འབད་མི་སྒྲིག་སྟངས་

en: Internet
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི།

en: Programs for Internet access such as web and email
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནིའི་ལས་རིམ་ དཔེར་ན་ ཝེབ་དང་གློག་འཕྲིན་ལྟ་བུ།

en: Office
dz: ཡིག་ཚང་།

en: Office Applications
dz: ཡིག་ཚང་གི་གློག་རིམ།

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
dz: རང་དོན་

en: Personal settings
dz: རང་དོན་སྒྲིག་སྟངས་

en: Administration
dz: བདག་སྐྱོང་།

en: Change system-wide settings (affects all users)
dz: རིམ་ལུགས་ཡོངས་ཀྱི་ གཞི་སྒྲིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད (ལག་ལེན་པ་ཀུན་ལུ་ཕན་གནོད་ཡོད)

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Personal preferences
dz: རང་དོན་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: System
dz: རིམ་ལུགས་

en: System settings
dz: རིམ་ལུགས་སྒྲིག་སྟངས་

en: System Tools
dz: རིམ་ལུགས་ལག་ཆས།

en: System configuration and monitoring
dz: རིམ་ལུགས་རིམ་སྒྲིག་དང་ལྟ་རྟོག།

en: Universal Access
dz: འཛམ་གླིང་ཡོངས་ཁྱབ་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི

en: Universal Access Settings
dz: འཛམ་གླིང་ཡོངས་ཁྱབ་འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་གཞི་སྒྲིག་ཚུ

en: Accessories
dz: ཡན་ལག་ཅ་ཆས།

en: Desktop accessories
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་ ཡན་ལག་ཅ་ཆས།

en: Applications
dz: གློག་རིམ།

en: Personal preferences and administration settings
dz: རང་དོན་དགའ་གདམ་དང་ བདག་སྐྱོང་གི་གཞི་སྒྲིག་ཚུ།

en: Other
dz: གཞན།

en: Applications that did not fit in other categories
dz: དབྱེ་ཁག་གཞན་ནང་ ཚུད་སྒྲིག་མེད་པའི་གློག་རིམ།
