UKUI Desktop Environment - en to ig translation catalogue (24 entries)

en: Sound & Video
ig: Ụda na Vidio

en: Multimedia menu
ig: Mọltimidia menu

en: Programming
ig: Programịn

en: Tools for software development
ig: Ngwaọrụ maka ntolite Sọftwịa

en: Education
ig: Ọmụmụ

en: Games
ig: Egwuregwu

en: Games and amusements
ig: Egwuregwu na obiụtọ

en: Graphics
ig: Nsepụtainyogo

en: Graphics applications
ig: Usoro iheomume nsepụtainyogo

en: Internet
ig: Ịntaneetị

en: Programs for Internet access such as web and email
ig: Program maka ikikembanye ịntaneetị dịka web na Imeelụ

en: Office
ig: Ụlọọrụ

en: Office Applications
ig: Usoro iheomume ụlọọrụ

en: Administration
ig: Nhazi

en: Preferences
ig: Nkarachọ

en: Personal preferences
ig: Nkarachọ nkeonwe

en: System Tools
ig: Ngwaọrụ sistem

en: System configuration and monitoring
ig: Nhazi na ilereanya nke sistem

en: Accessories
ig: Nnyemaka ngwaọrụ

en: Desktop accessories
ig: Nnyemaka ngwaọrụ Desktọọpụ

en: Applications
ig: Usoro ihe omume

en: Personal preferences and administration settings
ig: Nkarachọ nkeonwe na ọdịdị Nhazi

en: Other
ig: Ọzọ

en: Applications that did not fit in other categories
ig: Usoro iheomume na-abanyeghị n'ọ́nụ́ ndị ọzọ
