UKUI Desktop Environment - en to mk translation catalogue (37 entries)

en: Sound & Video
mk: Звук и видео

en: Multimedia menu
mk: Мени со мултимедија

en: Programming
mk: Програмирање

en: Tools for software development
mk: Алатки за развој на софтвер

en: Education
mk: Едукација

en: Games
mk: Игри

en: Games and amusements
mk: Игри и забава

en: Graphics
mk: Графика

en: Graphics applications
mk: Графички апликации

en: Hardware
mk: Хардвер

en: Settings for several hardware devices
mk: Поставувања за неколку хардверски уреди

en: Internet and Network
mk: Интернет и мрежа

en: Network-related settings
mk: Поставувања кои се однесуваат на мрежа

en: Look and Feel
mk: Изглед

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
mk: Поставувања кои го контролираат изгледот на работната површина и однесувањето

en: Internet
mk: Интернет

en: Programs for Internet access such as web and email
mk: Програми за пристап на интернет

en: Office
mk: Канцелариски

en: Office Applications
mk: Канцелариски апликации

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
mk: Лично

en: Personal settings
mk: Лични поставувања

en: Administration
mk: Администрација

en: Change system-wide settings (affects all users)
mk: Промени ги поставувањата на целиот систем (има ефект врз сите корисници)

en: Preferences
mk: Преференции

en: Personal preferences
mk: Лични преференции

en: System
mk: Систем

en: System settings
mk: Системски поставувања

en: System Tools
mk: Системски алатки

en: System configuration and monitoring
mk: Конфигурација и надгледување на системот

en: Universal Access
mk: Универзален пристап

en: Universal Access Settings
mk: Поставувања за универзален пристап

en: Accessories
mk: Услужни

en: Desktop accessories
mk: Алатки за работната површина

en: Applications
mk: Апликации

en: Personal preferences and administration settings
mk: Лични преференции и администраторски поставувања

en: Other
mk: Други

en: Applications that did not fit in other categories
mk: Апликации кои што не влегуваат во ниедна категорија
