UKUI Desktop Environment - en to mn translation catalogue (37 entries)

en: Sound & Video
mn: Дуу & Видео

en: Multimedia menu
mn: Мультимедиа цэс

en: Programming
mn: Програмчилал

en: Tools for software development
mn: Програм хөгжүүлэлийн хэрэгслүүд

en: Education
mn: Боловсрол

en: Games
mn: Тоглоом

en: Games and amusements
mn: Тоглоом, зугаа цэнгэл

en: Graphics
mn: График

en: Graphics applications
mn: График програмууд

en: Hardware
mn: Техник хангамж

en: Settings for several hardware devices
mn: Техник хангамжийн тохиргоо

en: Internet and Network
mn: Интернет болон сүлжээ

en: Network-related settings
mn: Сүлжээтэй холбоотой тохиргоо

en: Look and Feel
mn: Харагдах байдал

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
mn: Ажлын талбарын харагдалт ба харьцааны тохиргоо

en: Internet
mn: Интернэт

en: Programs for Internet access such as web and email
mn: Вэб болон э-шуудан гэх мэт интернэт хандалтын програмууд

en: Office
mn: Офис

en: Office Applications
mn: Офисын програмууд

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
mn: Хувийн

en: Personal settings
mn: Хувийн тохиргоо

en: Administration
mn: Удирдлага

en: Change system-wide settings (affects all users)
mn: Систем нийтийн тохируулгыг өөрчлөх (бүх хэрэглэгчдэд нөлөөлнө)

en: Preferences
mn: Тохиргоо

en: Personal preferences
mn: Хувийн тохиргоо

en: System
mn: Систем

en: System settings
mn: Системийн тохиргоо

en: System Tools
mn: Системийн хэрэгслүүд

en: System configuration and monitoring
mn: Системийн тохиргоо болон хяналт

en: Universal Access
mn: Саадгүй хандалт

en: Universal Access Settings
mn: Саадгүй хандалтын тохиргоо

en: Accessories
mn: Нэмэлт төхөөрөмж

en: Desktop accessories
mn: Дэлгэцийн нэмэлт төхөөрөмжүүд

en: Applications
mn: Програмууд

en: Personal preferences and administration settings
mn: Хувийн тохиргоо болон удирдлагын тохируулгууд

en: Other
mn: Бусад

en: Applications that did not fit in other categories
mn: Бусад ангилалд тохирохгүй програмууд
