UKUI Desktop Environment - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Sound & Video
pl: Dźwięk i obraz

en: Multimedia menu
pl: Multimedia

en: Programming
pl: Programowanie

en: Tools for software development
pl: Narzędzia do tworzenia oprogramowania

en: Education
pl: Nauka

en: Games
pl: Gry

en: Games and amusements
pl: Gry i rozrywka

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics applications
pl: Programy graficzne

en: Hardware
pl: Sprzęt

en: Settings for several hardware devices
pl: Ustawienia dla wielu urządzeń

en: Internet and Network
pl: Internet i sieć

en: Network-related settings
pl: Ustawienia związane z siecią

en: Look and Feel
pl: Wygląd

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
pl: Ustawienia wyglądu i działania środowiska

en: Programs for Internet access such as web and email
pl: Programy umożliwiające dostęp do Internetu, jak strony WWW, czy e-mail

en: Office
pl: Biuro

en: Office Applications
pl: Programy biurowe

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
pl: Osobiste

en: Personal settings
pl: Ustawienia osobiste

en: Administration
pl: Administracja

en: Change system-wide settings (affects all users)
pl: Zmiana ustawień systemowych (wpływa na wszystkich użytkowników)

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Personal preferences
pl: Ustawienia osobiste

en: System settings
pl: Ustawienia systemowe

en: System Tools
pl: Narzędzia systemowe

en: System configuration and monitoring
pl: Monitorowanie i konfiguracja systemu

en: Universal Access
pl: Dostęp uniwersalny

en: Universal Access Settings
pl: Ustawienia uniwersalnego dostępu

en: Accessories
pl: Akcesoria

en: Desktop accessories
pl: Akcesoria pulpitu

en: Applications
pl: Programy

en: Personal preferences and administration settings
pl: Preferencje osobiste i ustawienia administracyjne

en: Other
pl: Inne

en: Applications that did not fit in other categories
pl: Programy niepasujące do innych kategorii
