UKUI Desktop Environment - en to sr@latin translation catalogue (36 entries)

en: Sound & Video
sr@latin: Zvuk i pokretne slike

en: Multimedia menu
sr@latin: Meni za multimediju

en: Programming
sr@latin: Programiranje

en: Tools for software development
sr@latin: Alatke za razvoj softvera

en: Education
sr@latin: Obrazovanje

en: Games
sr@latin: Igre

en: Games and amusements
sr@latin: Igre i zabava

en: Graphics
sr@latin: Grafika

en: Graphics applications
sr@latin: Grafički programi

en: Hardware
sr@latin: Uređaji

en: Settings for several hardware devices
sr@latin: Podešavanja za neke uređaje

en: Internet and Network
sr@latin: Internet i mreža

en: Network-related settings
sr@latin: Mrežna podešavanja

en: Look and Feel
sr@latin: Izgled i ponašanje

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
sr@latin: Podešavanje izgleda i ponašanja radnog okruženja

en: Programs for Internet access such as web and email
sr@latin: Programi za pristup Internetu kao što je veb i e-pošta

en: Office
sr@latin: Kancelarija

en: Office Applications
sr@latin: Programi za kancelariju

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
sr@latin: Lično

en: Personal settings
sr@latin: Lična podešavanja

en: Administration
sr@latin: Administracija

en: Change system-wide settings (affects all users)
sr@latin: Promenite sistemska podešavanja (utiče na sve korisnike)

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Personal preferences
sr@latin: Lične postavke

en: System
sr@latin: Sistem

en: System settings
sr@latin: Podešavanja sistema

en: System Tools
sr@latin: Sistemske alatke

en: System configuration and monitoring
sr@latin: Podešavanje i praćenje sistema

en: Universal Access
sr@latin: Univerzalni pristup

en: Universal Access Settings
sr@latin: Podešavanja univerzalnog pristupa

en: Accessories
sr@latin: Alatke

en: Desktop accessories
sr@latin: Alatke okruženja

en: Applications
sr@latin: Programi

en: Personal preferences and administration settings
sr@latin: Lične postavke i administratorska podešavanja

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Applications that did not fit in other categories
sr@latin: Programi koji ne pripadaju ostalim kategorijama
