UKUI Desktop Environment - en to bo_CN translation catalogue (148 entries)

en: Accessibility
bo_CN: ཞུགས་ཆོག་པའི་རང་བཞིན།

en: Toggle magnifier
bo_CN: ཆེ་ཤེལ་ཆེ་གྲས་ཀྱི་ཆེ་རུ་གཏོང་དགོས།

en: Toggle screen reader
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་ཀློག་མཁན་ལ་མིག་གིས་ལྟ་རུ་འཇུག་དགོས།

en: Toggle on-screen keyboard
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་སྟེང་གི་མཐེབ་གཞོང་།

en: On-screen keyboard
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་གྱི་མཐེབ་གཞོང་།

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་གྱི་མཐེབ་གཞོང་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མེད།

en: Screen magnifier
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་གྱི་ཆེ་ཤེལ་འཕྲུལ་ཆས།

en: Whether the screen magnifier is turned on.
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་གྱི་ཆེ་ཤེལ་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མེད།

en: Screen reader
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་ཀློག་པ་པོ།

en: Whether the screen reader is turned on.
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་ཀློག་མཁན་གྱི་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མེད།

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
bo_CN: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང་དེ་པར་རིས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང་དུ་བསྒྱུར་བར་སྤྱོད་པའི་གྲོས་ཆོད་དེ་དབྱིན་ཚུན་རེར་ཚེག་རྡར་བྱས་ནས་ཚེག་རྡར་བྱས་ཏེ་ཚེག་རྡ

en: Antialiasing
bo_CN: ངོ་རྒོལ་བྱེད་པ།

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
bo_CN: ཡིག་གཟུགས་བསྒྱུར་སྐབས་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་པར་ངོ་རྒོལ་བྱེད་པའི་རིགས་ཤིག་ཡིན། འབྱུང་སྲིད་པའི་རིན་ཐང་ལྟ་བ་ནི་"གཅིག་ཀྱང་མེད་"ཅེས་པ་ནི་ཚད་ལྡན་གྱི་ཐལ་མདོག་ལ་ངོ་རྒོལ་བྱེད་པའི་"ཐལ་མདོག་"དང་" rgba"ལ་ངོ་རྒོལ་བྱེད་པའི་"LCDབརྙན་ཤེལ་ཁོ་ན་"ཡིན།

en: Hinting
bo_CN: ལྐོག་བརྡ་གཏོང་བ།

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
bo_CN: ཡིག་གཟུགས་བསྒྱུར་སྐབས་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་པའི་བརྡ་གཏོང་བའི་རིགས་ཤིག་ཡིན། འབྱུང་སྲིད་པའི་རིན་ཐང་ལྟ་བ་ནི་"གཅིག་ཀྱང་མེད་"ཅེས་པ་ནི་"གཅིག་ཀྱང་མེད་"ཅེས་པ་དང་། "ཕྲན་བུ་"དང་། གཞི་རྩའི་"འབྲིང་རིམ་"། ཚད་གཞི་མཐོ་ཤོས་ཀྱི་སྒོ་ནས་"ཆ་ཚང་བ་"བཅས་ཡིན། (འཕྲིན་ཡིག་གི་རེའུ་མིག་ལ་འཁྱོག་བཤད།

en: RGBA order
bo_CN: མི་དམངས་ཤོག་སྒོར་གྱི་མངགས་ཐོ།

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
bo_CN: LCDབརྙན་ཤེལ་སྟེང་གི་ཆེས་ཆུང་བའི་རྒྱུ་རྐྱེན་གཙོ་བོའི་གོ་རིམ། "rgba"ལ་ངོ་རྒོལ་བྱེད་པའི་དུས་སུ་ད་གཟོད་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ། འབྱུང་སྲིད་པའི་རིན་ཐང་ལྟ་བ་ནི་"rgb"ནི་གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་དམར་པོ་(ཆེས་རྒྱུན་མཐོང་གི་སྣང་ཚུལ་)དང་། གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་ཁ་དོག་སྔོན་པོའི་"bgr"། "vrgb"བཅས་ཡིན།

en: Smartcard removal action
bo_CN: རིག་ནུས་བྱང་བུ་མེད་པར་བཟོ་བའི་

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
bo_CN: དེ་"གཅིག་ཀྱང་མེད་"ཅེས་པ་དང་། "lock_screen་"དང་ཡང་ན་"force_logout་"གྲས་ཤིག་ལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་པ་རེད། ཐོ་འགོད་བྱེད་པར་སྤྱོད་པའི་རིག་ནུས་བྱང་བུ་མེད་པར་བཟོས་རྗེས་འགུལ་སྐྱོད་འདི་ལག་བསྟར་བྱེད་རྒྱུ་རེད།

en: Disable touchpad while typing
bo_CN: ཡི་འཇུག་བྱེད་སྐབས་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
bo_CN: གལ་ཏེ་ཁྱོད་ཀྱིས་ཡི་གཏག་སྐབས་སེམས་ཆུང་མ་བྱས་པར་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་ལ་བརྡབས་ན་གནད་དོན་འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱ་དགོས།

en: Enable mouse clicks with touchpad
bo_CN: ལག་ཐོགས་ཁ་པར་སྤྱད་དེ་བྱི་བའི་མཐེབ་གནོན་བྱེད་ཐུབ

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
bo_CN: འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ན་ད་གཟོད་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་མཐིལ་རྟོགས་བྱེད་ཐུབ།

en: Enable vertical edge scrolling
bo_CN: གཞུང་ཕྱོགས་ནས་མཐའ་འཁོར་དུ་ཕར་འགྲོ་ཚུར་འོང་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
bo_CN: འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ནས་དྲང་འཕྱང་གི་མཐའ་ལ་འགྲིལ་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Enable horizontal edge scrolling
bo_CN: འཕྲེད་ཕྱོགས་ཀྱི་མཐའ་ལ་ཕར་འགྲོ་ཚུར་འོང་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
bo_CN: འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ནས་འཕྲེད་ཕྱོགས་ཀྱི་མཐའ་ལ་ཕར་འགྲོ་ཚུར་འོང་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Enable vertical two-finger scrolling
bo_CN: གཞུང་ཕྱོགས་ནས་ལག་པ་གཉིས་ཀྱིས་ལག་པ་གཉིས་ལ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
bo_CN: འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ནས་དྲང་འཕྱང་གི་མཛུབ་མོ་གཉིས་ལ་འདྲེད་ཤུད་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Enable horizontal two-finger scrolling
bo_CN: འཕྲེད་ཕྱོགས་ཀྱི་མཛུབ་མོ་གཉིས་ལ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
bo_CN: འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ནས་འཕྲེད་ཕྱོགས་ཀྱི་མཛུབ་མོ་གཉིས་ལ་འདྲེད་ཤུད་བྱེད་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Natural scrolling
bo_CN: རང་བྱུང་གི་ཤོག་ལྷེ།

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
bo_CN: དོན་དངོས་སུ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ན་ད་གཟོད་རེག་ཐུག་ལ་རང་བྱུང་(ལྡོག་ཕྱོགས་)འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་ཐུབ།

en: Enable touchpad
bo_CN: ལག་ཐོགས་ཁ་པར་སྤྱོད་ཐུབ་པ

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
bo_CN: འདི་TRUEལ་གཏན་འཁེལ་བྱས་ན་ད་གཟོད་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་ཡོད་ཚད་འདོན་ཐུབ།

en: Enabled two-finger button-click emulation
bo_CN: ལག་པ་གཉིས་ཀྱི་མཐེབ་གཅུས་ལད་མོ་བྱེད་ཐུབ་པ་བྱུང་།

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
bo_CN: 0 3, 0 འགུལ་སྐྱོད་མི་བྱེད་པ། 1-3ནི་ལད་མོ་བྱེད་པའི་སྒྲོག་གུ་ཡིན།

en: Enable three-finger button-click emulation
bo_CN: ལག་པ་གསུམ་གྱི་མཐེབ་གཅུས་ལད་མོ་བྱེད་ཐུབ་པར་བྱ་དགོས།

en: One finger tap button
bo_CN: མཛུབ་མོ་གཅིག་གི་མཐེབ་གཅུས

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
bo_CN: མཐེབ་གཅུས་ཐིག་ལེན་རིས་འབྲི་བྱས་ནས་ལག་པ་གཅིག་གིས་ཐིག་ལེན་རིས་འབྲི་བྱེད རྒྱབ་སྐྱོར་བྱས་པའི་རིན་ཐང་ནི། 1:གཡོན་གྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ་2:དཀྱིལ་གྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ་3:གཡས་ཀྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ

en: Two finger tap button
bo_CN: མཛུབ་མོ་གཉིས་ཀྱི་མཐེབ་གཅུས

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
bo_CN: མཐེབ་གཅུས་ཐིག་ལེན་རིས་འབྲི་བྱས་ནས་མཛུབ་མོ་གཉིས་ཀྱི་ཐིག་ལེན་རིས་འབྲི་ རྒྱབ་སྐྱོར་བྱས་པའི་རིན་ཐང་ནི། 1:གཡོན་གྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ་2:དཀྱིལ་གྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ་3:གཡས་ཀྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ

en: Three finger tap button
bo_CN: མཛུབ་མོ་གསུམ་གྱི་མཐེབ་གཅུས

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
bo_CN: མཐེབ་གཅུས་ཐིག་ལེན་རིས་འབྲི་བྱས་ནས་མཛུབ་མོ་གསུམ་གྱི་ཐིག་ལེན་རིས་འབྲི་ རྒྱབ་སྐྱོར་བྱས་པའི་རིན་ཐང་ནི། 1:གཡོན་གྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ་2:དཀྱིལ་གྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ་3:གཡས་ཀྱི་བྱི་བའི་སྒྲོག་གུ

en: Touchpad button orientation
bo_CN: ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་མཐེབ་གཅུས

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
bo_CN: གཡས་གཡོན་གྱི་མཐེབ་གཅུས་བརྗེ་རེས་བྱས་ནས་གཡོན་ལག་གི་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་ལ་"གཡོན་"དང་། "གཡས་"ཀྱི་ལག་པ་གཡས་པ། "བྱི་བ་"བཅས་ཀྱིས་བྱི་བའི་སྒྲིག་བཀོད་ལ་བརྩི་སྲུང་བྱེད་དགོས།

en: Motion Acceleration
bo_CN: འགུལ་སྐྱོད་ཀྱི་མྱུར་ཚད་ཇེ་མགྱོགས་

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
bo_CN: ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་འགུལ་སྐྱོད་ལ་མགྱོགས་ཚད་ཇེ་མགྱོགས་སུ་གཏོང་དགོས། -1རི་བའི་རིན་ཐང་ནི་མ་ལག་གི་ཁ་ཆད་དང་འགལ་བ་རེད།

en: Motion Threshold
bo_CN: འགུལ་སྐྱོད་ཀྱི་ཚད་གཞི།

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
bo_CN: མགྱོགས་མྱུར་ངང་འགུལ་སྐྱོད་བྱེད་པའི་སྔོན་ལ་ཕྱོགས་སྟོན་འཁོར་ལོ་ངེས་པར་དུ་འགུལ་སྐྱོད་བྱེད་དགོས། -1རི་བའི་རིན་ཐང་ནི་མ་ལག་གི་ཁ་ཆད་དང་འགལ་བ་རེད།

en: Activation of this plugin
bo_CN: གློག་སྒུལ་འཕྲུལ་འཁོར་འདིའི་འགུལ་སྐྱོད།

en: Whether this plugin would be activated by ukui-settings-daemon or not
bo_CN: གློག་སྒུལ་འཕྲུལ་འཁོར་འདི་དབྱིན་ཇིའི་སྒྲིག་བཀོད་ཀྱི་བུ་མོ་མོན་གྱིས་སྐུལ་སློང་བྱེད་ཐུབ་མིན་ལ་མ་བལྟོས་པར་ཚང་མས་སྐུལ་སློང་བྱེད་ཐུབ་མིན།

en: Priority to use for this plugin
bo_CN: སྔོན་ལ་གློག་སྒུལ་འཕྲུལ་འཁོར་འདི་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་དགོས།

en: Priority to use for this plugin in ukui-settings-daemon startup queue
bo_CN: ཝུའུ་ཁི་ལན་གྱི་སྒྲིག་བཀོད་དང་ཏའེ་མོན་གསར་གཏོད་རུ་ཁག་ཁྲོད་ཀྱི་གློག་སྒུལ་འཕྲུལ་འཁོར་འདི་སྔོན་ལ་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་དགོས།

en: Free percentage notify threshold
bo_CN: རིན་མེད་ངང་བརྒྱ་ཆའི་བསྡུར་ཚད་ལ་བརྡ

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
bo_CN: ཁབ་ལེན་གྱི་བར་སྟོང་དམའ་བའི་ཐོག་མའི་ཉེན་བརྡའི་བརྒྱ་ཆའི་བསྡུར་ཚད་མེད་པའི་བར་སྟོང་གི་ཚད གལ་ཏེ་བརྒྱ་ཆའི་བསྡུར་ཚད་ལས་དམའ་བའི་བར་སྟོང་མར་ཆག་ན་ཉེན་བརྡ་གཏོང་རྒྱུ་རེད།

en: Subsequent free percentage notify threshold
bo_CN: དེའི་རྗེས་ཀྱི་རིན་མེད་བརྒྱ་ཆའི་བསྡུར་ཚད་ཀྱིས་

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
bo_CN: དེའི་རྗེས་ཀྱི་ཉེན་བརྡ་མ་བཏང་གོང་ལ་རིན་མི་དགོས་པར་ཁབ་ལེན་གྱི་བར་སྟོང་ཇེ་ཉུང་དུ་གཏོང་དགོས་པའི་བརྒྱ་ཆའི་བསྡུར་ཚད་གཏན་འབེབས་བྱ་དགོས།

en: Free space no notify threshold
bo_CN: རང་དབང་གི་བར་སྟོང་ལ་བརྡ་ཐོ་མི་གཏོང་བའི

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
bo_CN: GBཡིས་གྲངས་འབོར་ཞིག་གཏན་འབེབས་བྱས་ཡོད། གལ་ཏེ་རང་དབང་གི་བར་སྟོང་གི་གྲངས་འབོར་འདི་ལས་བརྒལ་ན་ཐ་ཚིག་བསྒྲགས་མི་སྲིད།

en: Minimum notify period for repeated warnings
bo_CN: ཐ་ཚིག་ཡང་ཡང་བསྒྲགས་པའི་ཆེས་དམའ་བའི་བརྡ་ཐོ་གཏོང་བའི་དུས

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
bo_CN: སྐར་མ་འགའི་ནང་དུ་དུས་ཚོད་ཅིག་གཏན་འཁེལ་བྱ་དགོས། སྒྲ་གདངས་གཅིག་གི་རྗེས་མཐུད་ཀྱི་ཉེན་བརྡ་དེ་དུས་སྐབས་འདི་ལས་མང་བ་འབྱུང་མི་སྲིད།

en: Mount paths to ignore
bo_CN: སྣང་མེད་དུ་བཞག་པའི་ལམ་ཕྲན་རི་མོ།

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
bo_CN: བར་སྣང་དུ་དམའ་སར་རྒྱུག་སྐབས་སྣང་མེད་དུ་འཇོག་པའི་རི་བོའི་ལམ་ཕྲན་གྱི་རེའུ་མིག་ཅིག་གཏན་འབེབས་བྱས་ཡོད།

en: Show OSD notification
bo_CN: OSDལ་བརྡ་ཐོ་གཏོང་བ།

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
bo_CN: OSD བརྡ་ཐོ་བཏང་ནས་འགྱུར་ལྡོག་ལ་བརྡ་ཐོ་གཏོང་མིན་

en: Volume step
bo_CN: སྒྲ་གདངས་ཀྱི་གོམ་རིམ།

en: Volume step as percentage of volume.
bo_CN: བོངས་ཚད་ཀྱི་བརྒྱ་ཆའི་བསྡུར་ཚད་ལྟར་གོམ་པ་སྤོས་པ་

en: Toggle touchpad
bo_CN: ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་ལག་ཐོགས་ཁ་པར།

en: Binding to enable or disable the touchpad.
bo_CN: ཚོད་འཛིན་བྱས་ནས་ལག་ཐོགས་ཁ་པར་གྱི་ནུས་པ་འདོན་སྤེལ་བྱེད་ཐུབ་པའམ་ཡང

en: Volume mute
bo_CN: སྒྲ་གདངས་མི་གསལ་བ།

en: Binding to mute the system volume.
bo_CN: མ་ལག་གི་བོངས་ཚད་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Volume down
bo_CN: སྒྲ་གདངས་མར་ཆག་པ།

en: Binding to lower the system volume.
bo_CN: མ་ལག་གི་བོངས་ཚད་ཇེ་དམའ་རུ་གཏོང་བར་ཚོད་འཛིན་

en: Volume up
bo_CN: གྲངས་འབོར་འཕར་སྣོན་བྱུང་བ

en: Binding to raise the system volume.
bo_CN: མ་ལག་གི་བོངས་ཚད་ཇེ་མཐོར་གཏོང་བར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་

en: Shut down
bo_CN: ལས་མཚམས་འཇོག

en: Binding to shut down.
bo_CN: ལས་མཚམས་འཇོག་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Open the shutdown management interface
bo_CN: ཁ་གཏན་མཐུད་མཚམས་

en: Binding to log out.
bo_CN: ཐོ་འགོད་བྱེད་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Eject
bo_CN: ཕྱིར་འབུད་བྱེད་པ།

en: Binding to eject an optical disc.
bo_CN: འོད་སྡེར་ཕྱིར་འབུད་བྱེད་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Home folder
bo_CN: ཁྱིམ་ཚང་གི་ཡིག་སྣོད

en: Binding to open the Home folder.
bo_CN: ཁྱིམ་ཚང་གི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Search
bo_CN: འཚོལ་ཞིབ།

en: Binding to launch the search tool.
bo_CN: འཚོལ་ཞིབ་ཡོ་བྱད་སྤྱོད་འགོ་ཚུགས་པར་ཚོད་འཛིན་བྱ་དགོས།

en: Launch email client
bo_CN: གློག་རྡུལ་ཡིག་ཟམ་གྱི་མངགས་

en: Binding to launch the email client.
bo_CN: སྦྲག་རྫས་མངགས་བཅོལ་བྱེད་མཁན་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Lock screen
bo_CN: སྒོ་ལྕགས་རྒྱག་པའི་བརྙན་ཤེལ

en: Binding to lock the screen.
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་ལ་ཟྭ་རྒྱག་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Open System Settings
bo_CN: ཚོད་འཛིན་ངོས་པང་ཁ་ཕྱེ།

en: Open Window Switch
bo_CN: ལས་ཀའི་ཁུལ་མངོན་པ།（ལས་འགན་མང་བའི་མཐོང་རིས་ཁ་འབྱེད་）

en: Binding to open system settings.
bo_CN: མ་ལག་གི་སྒྲིག་བཀོད་ཁ་ཕྱེ་བར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Open File Manager
bo_CN: ཡིག་ཆ་ཁ་འབྱེད་དོ་དམ་ཆས་

en: Binding to open file manager.
bo_CN: ཡིག་ཆའི་སྤྱི་གཉེར་བར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Launch help browser
bo_CN: རོགས་སྐྱོར་འཚོལ་བཤེར་ཆས་སྤྱོད་འགོ་

en: Binding to launch the help browser.
bo_CN: རོགས་སྐྱོར་བཤེར་ཆས་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་རང་བཞིན་ལྡན་པ་རེད།

en: Launch calculator
bo_CN: འཕེན་གཏོང་རྩིས་རྒྱག་འཕྲུལ་ཆས།

en: Binding to launch the calculator.
bo_CN: ཚོད་འཛིན་བྱས་ནས་རྩིས་རྒྱག་འཕྲུལ་ཆས་གཏོང་དགོས།

en: Launch web browser
bo_CN: དྲ་རྒྱའི་བལྟ་ཀློག་ཆས་སྤྱོད་

en: Binding to launch the web browser.
bo_CN: དྲ་རྒྱའི་བལྟ་ཀློག་ཆས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Launch media player
bo_CN: སྨྱན་སྦྱོར་གྱི་བདམས་ཐོན་

en: Binding to launch the media player.
bo_CN: སྨྱན་སྦྱོར་གྱི་བདམས་ཐོན་པ་སྐུལ་སློང་བྱེད་པར་ཚོད་འཛིན

en: Play (or play/pause)
bo_CN: རྩེད་མོ་རྩེ་བ་(ཡང་ན་རྩེད་མོ་རྩེ་བ་དང་

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
bo_CN: ཕྱིར་ལྡོག་བྱེད་འགོ་ཚུགས་པ་(ཡང་ན་རྩེད་མོ་རྩེ་བ་དང་མཚམས་འཇོག་པ་)ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Pause playback
bo_CN: ཕྱིར་ལྡོག་བྱེད་མཚམས་འཇོག་པ།

en: Binding to pause playback.
bo_CN: ཕྱིར་ལྡོག་བྱེད་མཚམས་འཇོག་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Stop playback
bo_CN: ཕྱིར་ལྡོག་བྱེད་མཚམས་འཇོག་དགོས།

en: Binding to stop playback.
bo_CN: ཕྱིར་ལྡོག་བྱེད་མཚམས་འཇོག་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Previous track
bo_CN: སྔོན་ཆད་ཀྱི་བགྲོད་ལམ།

en: Binding to skip to previous track.
bo_CN: སྔོན་ཆད་ཀྱི་བགྲོད་ལམ་དུ་བསྐྱོད་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Next track
bo_CN: རྗེས་མའི་བགྲོད་ལམ།

en: Binding to skip to next track.
bo_CN: རྗེས་མའི་བགྲོད་ལམ་དུ་བསྐྱོད་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Binding to show the screen magnifier
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་གྱི་ཆེ་ཤེལ་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Binding to start the screen reader
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་ཀློག་མཁན་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Binding to show the on-screen keyboard
bo_CN: བརྙན་ཤེལ་སྟེང་གི་མཐེབ་གཞོང་མངོན་པར་བྱེད་པའི་ཚོད་འཛིན་

en: Terminal
bo_CN:  ཕྱེ་བའི་མཐའ་སྣེ་

en: Open mate terminal.
bo_CN:  ཕྱེ་བའི་མཐའ་སྣེ་

en: Take a screenshot
bo_CN: པར་བཅད་ལེན་ཅོག་ངོས་

en: Binding to take a screenshot.
bo_CN: པར་ལེན་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Take a screenshot of a window
bo_CN: པར་བཅད་ལེན་བྱེད་པའི་མིག་སྔའི་སྒེའུ་ཁུང་

en: Binding to take a screenshot of a window.
bo_CN: སྒེའུ་ཁུང་གི་པར་རིས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Take a screenshot of an area
bo_CN: ཁ་ཕྱེ་པར་བཅད་ལེན་

en: Binding to take a screenshot of an area.
bo_CN: ས་ཁོངས་ཤིག་གི་པར་རིས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Binding open the kylin-asrassistant.
bo_CN: ཆི་ལིན་སྐད་འཕྲིན་གྱི་ལས་རོགས་ཁ་ཕྱེ་དང་།

en: Show Displays in Notification Area
bo_CN: བརྡ་ཁྱབ་ཁུལ་དུ་འགྲེམས་སྟོན་བྱས་པའི་འགྲེམས་སྟོན།

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
bo_CN: ཚོགས་ཆུང་ནང་དུ་མངོན་པ་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་དངོས་པོ་ཡོད་པའི་བརྡ་ཁྱབ་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་སྟོན་དགོས་མིན་ལ་ཐུག་ཡོད།

en: Do not touch monitor configuration
bo_CN: ལྟ་ཞིབ་ཚད་ལེན་གྱི་བཀོད་སྒྲིག་ལ་ཐུག་མི་ཆོག

en: Usually, ukui-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
bo_CN: སྤྱིར་བཏང་དུ་ukui settings-daemonཡིས་turn_on_external_monitors_at_startup་དང་turn_on_laptop_monitor_at_startup་སྒྲིག་ལ་གཞིགས་ནས་ཕྱི་ནང་གི་ལྟ་ཞིབ་ཡོ་བྱད་བཀོད་སྒྲིག་བྱས་ཏེ་འོས་འཚམ་གྱི་ཁུ་ལོན་དང་དཔུང་པ་མཉམ་གཤིབ་ཀྱི་རྣམ་པ་ཞིག་གཏན་འཁེལ་བྱས་ཡོད། Trueལ་ལྡེ་མིག་འདི་བཞག་ན་དེ་མེད་པར་བཟོ་ཐུབ་པ་དང་། ལྟ་ཞིབ་ཚད་ལེན་གྱི་སྒྲིག་བཀོད་ལ་རྩ་བ་ནས་ཐུག་མི་ཐུབ། (མངོན་གསལ་གྱི་སྤྱོད་མཁན་བཀོད་སྒྲིག་བྱས་ན་མ་གཏོགས། )

en: Turn on external monitor after system boot
bo_CN: མ་ལག་གི་ལྷམ་ཡུ་རིང་གི་རྗེས་ནས་ཕྱི་རོལ་གྱི་

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
bo_CN: གལ་ཏེ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མ་ལག་གི་ལྷམ་སྟེང་གི་ཕྱི་རོལ་གྱི་ལྟ་ཞིབ་ཡོ་བྱད་ནང་དུ་བཅུག་ན། མ་ལག་གི་ལྷམ་ཡུ་རིང་གི་

en: Turn on laptop monitor after system boot
bo_CN: མ་ལག་གི་ལྷམ་ཡུ་རིང་གི་རྗེས་ནས་ལག་ཐོགས་གློག

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
bo_CN: གལ་ཏེ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མ་ལག་གི་ལྷམ་སྟེང་གི་ཕྱི་རོལ་གྱི་ལྟ་ཞིབ་ཡོ་བྱད་ནང་དུ་བཅུག་ན། མ་ལག་གི་ལྷམ་ཡུ་རིང་གི

en: File for default configuration for RandR
bo_CN: ལན་ཏེར་གྱི་ཁ་ཆད་དང་འགལ་བའི་བཀོད་སྒྲིག་ཡིག་ཆ།

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
bo_CN: XRandR pluginཡིས་ལྡེ་མིག་འདིས་གཏན་ཁེལ་བྱས་པའི་ཡིག་ཆའི་ནང་དུ་ཁ་ཆད་དང་འགལ་བའི་བཀོད་སྒྲིག་ཅིག་འཚོལ་རྒྱུ་རེད། འདི་ནི་སྤྱིར་བཏང་དུ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཁྱིམ་ཚང་གི་དཀར་ཆག་ནང.xml དུ་ཉར་ཚགས་བྱས་པའི་~/.config/monitorsདང་འདྲ་མཚུངས་ཡིན། གལ་ཏེ་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཡིག་ཆ་འདི་འདྲ་ཞིག་མེད་པའམ་ཡང་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ལྟ་ཞིབ་ཡོ་བྱད་སྒྲིག་འཛུགས་དང་མི་མཐུན་པའི་ཡིག་ཆ་ཞིག་མེད་ན། ལྡེ་མིག་འདིས་གཏན་འབེབས་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་དེའི་ཚབ་བྱ་རྒྱུ་རེད།

en: Unflod Ukui Sidebar
bo_CN:  མངོན་པའམ་ཡང་ན་གབ་པའི་གཞོགས་ཀྱི་སྒེའུ་ཁུང་།

en: Open the system monitor
bo_CN: རྒྱུད་ཁོངས་ལྟ་ཞིབ་ཆས་ཁ་འབྱེད་

en: Open the internet connection
bo_CN: འཆར་བའམ་གབ་པའི་དྲ་རྒྱ་འབྲེལ་མཐུད།

en: Unflod Ukui Search
bo_CN: ཝུའུ་ཁི་ལན་གྱི་འཚོལ་བཤེར་

en: Kylin Display Switch
bo_CN: ཁ་ཕྱེ་རྒྱུད་ཁོངས་རྨང་གཞིའི་སྒྲིག་བཀོད་མ་འཇོག་ཡོལ་བ་།

en: Kylin Asrassistant
bo_CN: སྐད་གདངས་ལག་རོགས།

en: If the night light mode is enabled
bo_CN: གལ་ཏེ་མཚན་མོའི་འོད་རྣམ་པར་འགྱུར་ཐུབ་ན།

en: Temperature of the display when enabled
bo_CN: སྒོ་རྒྱག་སྐབས་འགྲེམས་སྟོན་གྱི་དྲོད་ཚད།

en: Use the sunrise and sunset
bo_CN: ཉི་མ་ཤར་བ་དང་ཉི་མ་ནུབ་པ་བེད་སྤྱོད་བྱ་དགོས།

en: The start time
bo_CN: ལས་འགོ་ཚུགས་པའི་དུས་ཚོད།

en: The end time
bo_CN: མཇུག་སྒྲིལ་བའི་དུས་ཚོད།

en: The last detected position
bo_CN: མཇུག་མཐར་ཞིབ་དཔྱད་ཚད་ལེན་བྱས་པའི་གནས་

en: Mouse wheel speed
bo_CN: བྱི་བའི་འཁོར་ལོའི་མྱུར་ཚད།
