UKUI Desktop Environment - en to kk translation catalogue (147 entries)

en: Accessibility
kk: Арнайы мүмкіндіктер

en: Toggle magnifier
kk: Магнифирді ажырату

en: Toggle screen reader
kk: Экран оқу құралын ажырату

en: Toggle on-screen keyboard
kk: Экрандағы пернетақтаны ажырату

en: On-screen keyboard
kk: Экрандағы пернетақта

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
kk: Экрандағы пернетақта қосылған ба?

en: Screen magnifier
kk: Экранды үлкейту

en: Whether the screen magnifier is turned on.
kk: Экран үлкейтіргіші қосылған ба?

en: Screen reader
kk: Экраннан оқу құралы

en: Whether the screen reader is turned on.
kk: Экраннан оқу құралы қосылды ма?

en: DPI
kk: н/ д

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
kk: Қаріп өлшемдерін пиксель өлшемдеріне, нүктелерде бір дюймге түрлендіру үшін қолданылатын ажыратымдылық.

en: Antialiasing
kk: Антиалиязинг

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
kk: Қаріптерді көрсету кезінде қолдануға болатын антиализалау түрі. Мүмкін мәндер: антиалиазияға қарсы «жоқ», стандартты сұр реңкті антиалиазия үшін «сұр реңкті», субпиксельді антиалиазияға арналған «rgba» (тек LCD экрандар).

en: Hinting
kk: Тұспалдау

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
kk: Қаріптерді көрсету кезінде қолданатын тұспалдау түрі. Мүмкін мәндер: тұспалдау үшін «жоқ», негізгі үшін «аздап», орташа үшін «орташа», ал ең көп тұспалдау үшін «толық» (әріптік бланкілердің бұрмалануын тудыруы мүмкін).

en: RGBA order
kk: RGBA реті

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
kk: LCD экранындағы субпиксель элементтерінің реті; антиалиазияны "ргбаға" орнатқанда ғана қолданылады. Мүмкін мәндер: сол жақтағы қызыл үшін «rgb» (ең көп тараған), сол жақтағы көк үшін «bgr», үстіне қызыл үшін «vrgb», төменгі жағында қызыл үшін «vbgr».

en: Smartcard removal action
kk: Смарткартаны жою әрекеті

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
kk: Бұны «жоқ», «lock_screen» немесе «force_logout» деп орнатыңыз. Акция кіру үшін пайдаланылатын смарткартаны жойған кезде орындалады.

en: Disable touchpad while typing
kk: Теру кезінде сенсорлық алаңды өшіру

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
kk: Теру кезінде сенсорлық тақтаға кездейсоқ соққы беруге қатысты мәселелер туындаса, осыны TRUE мәніне орнатыңыз.

en: Enable mouse clicks with touchpad
kk: Сенсорлық алаңы бар тінтуірді басуды қосу

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
kk: Сенсорлық тақтаға түрту арқылы тінтуірдің басуларын жібере алу үшін осыны TRUE мәніне орнатыңыз.

en: Enable vertical edge scrolling
kk: Жиектерді тік айналдыруды қосу

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
kk: Жиектерді тік айналдыруға мүмкіндік беру үшін осыны TRUE мәніне орнатыңыз

en: Enable horizontal edge scrolling
kk: Көлденең жиекті айналдыруды қосу

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
kk: Көлденең жиектерді айналдыруға мүмкіндік беру үшін осыны TRUE мәніне орнатыңыз

en: Enable vertical two-finger scrolling
kk: Екі саусақты тік айналдыруды қосу

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
kk: Екі саусақты тік айналдыруға мүмкіндік беру үшін осыны TRUE мәніне орнатыңыз

en: Enable horizontal two-finger scrolling
kk: Көлденең екі саусақты айналдыруды қосу

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
kk: Екі саусақты көлденең айналдыруға мүмкіндік беру үшін осыны TRUE мәніне орнатыңыз

en: Natural scrolling
kk: Табиғи айналдыру

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
kk: Сенсорлық тақталар үшін табиғи (кері) айналдыруды қосу үшін осыны шын мәніне орнатыңыз

en: Enable touchpad
kk: Сенсорлық тақтаны қосу

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
kk: Барлық сенсорлық тақталарды қосу үшін осыны TRUE параметріне орнатыңыз.

en: Enabled two-finger button-click emulation
kk: Екі саусақты түймешігімен басу эмуляциясы

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
kk: 0 трюм 3, 0 белсенді емес, 1-3 эмуляцияға арналған түйме

en: Enable three-finger button-click emulation
kk: Үш саусақты түймешігімен басу эмуляциясын қосу

en: One finger tap button
kk: Бір саусақпен түрту түймешігі

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
kk: Бір саусақты түрту үшін түймешік картографиясын таңдаңыз. Қолдау көрсетілген мәндер: 1: тінтуірдің сол жақ түймешігі 2: тінтуірдің ортаңғы түймешігі 3: тінтуірдің оң жақ түймешігі

en: Two finger tap button
kk: Екі саусақты түрту түймешігі

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
kk: Екі саусақты түрту үшін түймешік картографиясын таңдаңыз. Қолдау көрсетілген мәндер: 1: тінтуірдің сол жақ түймешігі 2: тінтуірдің ортаңғы түймешігі 3: тінтуірдің оң жақ түймешігі

en: Three finger tap button
kk: Үш саусақпен түрту түймешігі

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
kk: Үш саусақты түрту үшін түймешік картографиясын таңдаңыз. Қолдау көрсетілген мәндер: 1: тінтуірдің сол жақ түймешігі 2: тінтуірдің ортаңғы түймешігі 3: тінтуірдің оң жақ түймешігі

en: Touchpad button orientation
kk: Сенсорлық тақта түймешігі бағдары

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
kk: Тінтуір параметрін орындау үшін сол жақ сенсорлық қалталарға арналған сол және оң жақ түймешіктерді «солға», «оңға», «тінтуір» дегенге ауыстырыңыз.

en: Motion Acceleration
kk: Қозғалыс үдеуі

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
kk: Сенсорлық пад қозғалысына арналған үдеу көбейткіші. -1 мәні - жүйе әдепкі мәні.

en: Motion Threshold
kk: Қозғалыс шегі

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
kk: Пиксельдердегі қашықтық жылдамдатылған сенсорлық пад қозғалысын іске қосу алдында көрсеткіш қозғалуы тиіс. -1 мәні - жүйе әдепкі мәні.

en: Activation of this plugin
kk: Бұл плагин модулін белсендіру

en: Whether this plugin would be activated by ukui-settings-daemon or not
kk: Бұл плагин ukui-suttings-daemon арқылы белсендіріледі ме, жоқ па

en: Priority to use for this plugin
kk: Осы плагин модулі үшін пайдалану басымдылығы

en: Priority to use for this plugin in ukui-settings-daemon startup queue
kk: Ukui-suttings-daemon стартап кезегінде осы плагин модулі үшін пайдалану басымдылығы

en: Free percentage notify threshold
kk: Тегін пайыздық хабарламаның шекті мәні

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
kk: Дискі кеңістігінің төмендігі туралы бастапқы ескерту үшін бос кеңістіктің пайыздық шегі. Егер пайыздық бос кеңістік төмендеген жағдайда ескерту көрсетіледі.

en: Subsequent free percentage notify threshold
kk: Кейіннен тегін пайыздық хабарламаның шекті мәні

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
kk: Келесі ескертуді берер алдында дискідегі бос орынның азаюы тиіс пайызды көрсетіңіз.

en: Free space no notify threshold
kk: Бос орын хабарламаның шегі жоқ

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
kk: Сомасын ГБ-да көрсетіңіз. Егер бос кеңістіктің көлемі бұдан артық болса, ескерту көрсетілмейді.

en: Minimum notify period for repeated warnings
kk: Қайталанған ескертулер үшін хабарлаудың ең аз мерзімі

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
kk: Уақытты минутпен көрсету. Көлем үшін кейінгі ескертулер осы кезеңнен жиі көрінбейді.

en: Mount paths to ignore
kk: Елемеу үшін жолдарды орнату

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
kk: Бос орынға төмен жүгіргенде елемеу үшін бекіту жолдарының тізімін көрсетіңіз.

en: Show OSD notification
kk: OSD хабарландыруын көрсету

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
kk: Өзгерістер туралы хабарлау үшін OSD хабарламасы көрсетіле ме?

en: Volume step
kk: Көлем қадамы

en: Volume step as percentage of volume.
kk: Көлемдік қадам көлемінен пайыздық көрсеткіш.

en: Toggle touchpad
kk: Сенсорлық тақтаны ажырату

en: Binding to enable or disable the touchpad.
kk: Сенсорлық алаңды қосу немесе ажырату үшін байланыстыру.

en: Volume mute
kk: Дыбыстың дыбысын өшіру

en: Binding to mute the system volume.
kk: Жүйе көлемін өшіру үшін байланыстыру.

en: Volume down
kk: Дыбыстың төмен түсуі

en: Binding to lower the system volume.
kk: Жүйе көлемін төмендету үшін байланыстыру.

en: Volume up
kk: Дыбысты жоғарылату

en: Binding to raise the system volume.
kk: Жүйе көлемін көтеру үшін байланыстыру.

en: Shut down
kk: Тоқтату

en: Binding to shut down.
kk: Өшіру үшін байланыстыру.

en: Open the shutdown management interface
kk: Өшіруді басқару интерфейсінің ашылуы

en: Binding to log out.
kk: Журналға кіру үшін байланыстыру.

en: Eject
kk: Эжек

en: Binding to eject an optical disc.
kk: Оптикалық дискіні шығару үшін байланыстыру.

en: Home folder
kk: Басты қалта

en: Binding to open the Home folder.
kk: Басты қалтаны ашу үшін байланыстыру.

en: Search
kk: Іздеу

en: Binding to launch the search tool.
kk: Іздеу құралын іске қосу үшін байланыстыру.

en: Launch email client
kk: Электрондық пошта клиентін іске қосу

en: Binding to launch the email client.
kk: Электрондық пошта клиентін іске қосу үшін байланыстыру.

en: Lock screen
kk: Экранды құлыптау

en: Binding to lock the screen.
kk: Экранды құлыптау үшін байланыстыру.

en: Open System Settings
kk: Жүйе параметрлерін ашу

en: Open Window Switch
kk: Терезе қосқышын ашу

en: Binding to open system settings.
kk: Жүйе параметрлерін ашу үшін байланыстыру.

en: Open File Manager
kk: Файл менеджерін ашу

en: Binding to open file manager.
kk: Файл менеджерін ашу үшін байланыстыру.

en: Launch help browser
kk: Анықтама браузерін іске қосу

en: Binding to launch the help browser.
kk: Анықтама браузерін іске қосу үшін байланыстыру.

en: Launch calculator
kk: Калькуляторды іске қосу

en: Binding to launch the calculator.
kk: Калькуляторды іске қосу үшін байланыстыру.

en: Launch web browser
kk: Веб-браузерді іске қосу

en: Binding to launch the web browser.
kk: Веб-браузерді іске қосу үшін байланыстыру.

en: Launch media player
kk: Медиа ойнатқышты іске қосу

en: Binding to launch the media player.
kk: Медиа ойнатқышты іске қосу үшін міндетті.

en: Play (or play/pause)
kk: Ойнату (немесе ойнату/кідірту)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
kk: Ойнатуды бастау үшін байланыстыру (немесе ойнату/кідіртуді ажырату).

en: Pause playback
kk: Ойнатуды тоқтату

en: Binding to pause playback.
kk: Ойнатуды кідірту үшін байланыстыру.

en: Stop playback
kk: Ойнатуды тоқтату

en: Binding to stop playback.
kk: Ойнатуды тоқтату үшін байланыстыру.

en: Previous track
kk: Алдыңғы жол

en: Binding to skip to previous track.
kk: Алдыңғы жолды өткізіп жіберу үшін байланыстыру.

en: Next track
kk: Келесі жол

en: Binding to skip to next track.
kk: Келесі жолға өткізіп жіберу үшін байланыстыру.

en: Binding to show the screen magnifier
kk: Экранды үлкейтуді көрсету үшін байланыстыру

en: Binding to start the screen reader
kk: Экраннан оқу құралын іске қосу үшін байланыстыру

en: Binding to show the on-screen keyboard
kk: Экрандағы пернетақтаны көрсету үшін байланыстыру

en: Terminal
kk: Терминал

en: Open mate terminal.
kk: Материя терминалын ашу.

en: Take a screenshot
kk: Скриншотты алу

en: Binding to take a screenshot.
kk: Скриншотты алу үшін байланыстыру.

en: Take a screenshot of a window
kk: Терезенің скриншотын алу

en: Binding to take a screenshot of a window.
kk: Терезенің скриншотын алу үшін байланыстыру.

en: Take a screenshot of an area
kk: Аумақтың скриншотын алу

en: Binding to take a screenshot of an area.
kk: Аумақтың скриншотын алу үшін байланыстыру.

en: Show Displays in Notification Area
kk: Хабарландыру аймағындағы дисплейлерді көрсету

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
kk: Панельде көрсетумен байланысты заттары бар хабарландыру белгішесі көрсетілуге тиіс пе?

en: Do not touch monitor configuration
kk: Монитор конфигурациясын тигізбеу

en: Usually, ukui-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
kk: Әдетте ukui-satings-daemon ішкі және сыртқы мониторларды turn_on_external_monitors_at_startup және turn_on_laptop_monitor_at_startup параметрлеріне сәйкес конфигурациялайды және тиісті клондау/қатар режимін анықтайды. True пернесін орнату мұны өшіреді және монитор параметрлері мүлдем қозғалмайды (егер пайдаланушының анық конфигурациясы болмаса).

en: Turn on external monitor after system boot
kk: Жүйелік жүктеуден кейін сыртқы мониторды қосу

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
kk: Егер пайдаланушы сыртқы мониторды жүйелік жүктеуде жалғасады, жүйе жүктеуден кейін сыртқы мониторды қосу.

en: Turn on laptop monitor after system boot
kk: Жүйелік жүктеуден кейін ноутбук мониторын қосу

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
kk: Жүйелік жүктеуден кейін ноутбук мониторын қосу, егер пайдаланушы жүйелік жүктеудегі сыртқы мониторды жалғасады.

en: File for default configuration for RandR
kk: RandR үшін әдепкі конфигурацияға арналған файл

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
kk: XRandR плагин модулі осы кілтпен көрсетілген файлда әдепкі конфигурацияны іздейді. Бұл әдетте пайдаланушылардың үй каталогтарында сақталатын </.config/monitors.xml ұқсас. Егер пайдаланушыда мұндай файл болмаса немесе пайдаланушының мониторлар орнатуына сәйкес келмейтін файл болса, онда оның орнына осы кілтпен көрсетілген файл пайдаланылады.

en: UKUI Settings Daemon
kk: UKUI параметрлері Daemon

en: Open the system monitor
kk: Жүйе мониторын ашу

en: Open the internet connectionr
kk: Интернет қосылымын ашу

en: Unflod Ukui Search
kk: Unflod Ukui іздеу

en: Kylin Display Switch
kk: Килин дисплейінің қосқышы

en: If the night light mode is enabled
kk: Түнгі жарық режимі қосылған болса

en: Temperature of the display when enabled
kk: Қосылған кездегі дисплейдің температурасы

en: Use the sunrise and sunset
kk: Күн шығысы мен күн батуын пайдалану

en: The start time
kk: Басталу уақыты

en: The end time
kk: Соңғы уақыт

en: The last detected position
kk: Соңғы анықталған жағдай

en: Mouse wheel speed
kk: Тінтуір дөңгелегінің жылдамдығы
