UKUI Desktop Environment - en to ky translation catalogue (148 entries)

en: Accessibility
ky: Жеткиликтүүлүк

en: Toggle magnifier
ky: Тогле магнифье

en: Toggle screen reader
ky: Экранды окуучуну тоголголоо

en: Toggle on-screen keyboard
ky: Экрандагы алиптергичти кесүү

en: On-screen keyboard
ky: Экрандагы алиптергич

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
ky: Экрандагы алиптергич күйгүзүлөбү?

en: Screen magnifier
ky: Экрандын укмуштуудай

en: Whether the screen magnifier is turned on.
ky: Экрандын магнитинин күйгүзүлөбү?

en: Screen reader
ky: Экранды окуучу

en: Whether the screen reader is turned on.
ky: Экранды окуучу күйгүзүлөбү?

en: DPI
ky: ДПИ

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
ky: Шрифт өлчөмдөрүн пиксел өлчөмдөрүнө, дюймдук чекиттерге айлантуу үчүн колдонулган резолюция.

en: Antialiasing
ky: Антициазинг

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ky: шрифттерди чыгарууда колдонуу үчүн антициассия түрү. Мүмкүн болгон баалуулуктар: "жок", стандарттык боз масштабдагы антициалдаштыруу үчүн "боз масштаб" жана субпиксел антициазалоо үчүн "ргба"(LCD экрандары гана).

en: Hinting
ky: Интерпретинг

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ky: Шрифттерди чыгарууда колдонууга шилтеме түрү. Мүмкүн болгон баалуулуктар болуп саналат: "жок" эч кандай белги үчүн, негизги үчүн "анча-мынча", модератордук үчүн "орто" жана максималдуу белги үчүн "толук" (тамга формаларынын бурмаланышына себеп болушу мүмкүн).

en: RGBA order
ky: РГБА тартиби

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ky: ЖК экранында субпиксел элементтеринин тартиби; антициазинг "ргба" орнотулганда гана колдонулат. Мүмкүн болгон баалуулуктар: сол жагында кызыл түскө карата "ргб"), сол жагында көк түскө карата "бгр", үстүнө кызыл түскө карата "вргб", түбүндө кызыл түскө карата "вбгр".

en: Smartcard removal action
ky: Смарт-картаны алып салуу иш-аракеттери

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ky: Муну "жок", "lock_screen", же "force_logout" бирине койгула. Акция кирүү үчүн колдонулган смарт-карта алынып салынган учурда аткарылат.

en: Disable touchpad while typing
ky: Терип жатканда сенсордук тактаны өчүрүү

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ky: Сиз терүү жатканда кокусунан сенсордук тактага сокку менен көйгөйлөр бар болсо, бул ТУУРА орнотуу.

en: Enable mouse clicks with touchpad
ky: Чычканды сенсордук такта менен чыкылдатууга мүмкүндүк берүү

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ky: Сенсордук тактаны түртүп, чычкан чыкылдатууларын жөнөтө алышы үчүн, муну TRUE-ге орнотуу.

en: Enable vertical edge scrolling
ky: Вертикалдык четти жылдыруу

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
ky: Вертикалдык четти жылдыруу үчүн муну TRUE-ге орнотуу

en: Enable horizontal edge scrolling
ky: Горизонталдуу четти жылдыруу

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
ky: Горизонталдуу четти жылдырууга мүмкүндүк берүү үчүн муну TRUE-ге коюу

en: Enable vertical two-finger scrolling
ky: Вертикалдык эки манжа жылдыруу мүмкүндүк берет

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
ky: Вертикалдык эки манжа жылдыруу мүмкүндүк берүү үчүн, муну TRUE орнотуу

en: Enable horizontal two-finger scrolling
ky: Горизонталдуу эки манжа жылдыруу иштетүү

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
ky: Горизонталдуу эки манжа жылдырууга мүмкүндүк берүү үчүн муну TRUE-ге орнотуу

en: Natural scrolling
ky: Табигый жылдыруу

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
ky: Сенсордук такталар үчүн табигый (кайтарым) жылдыруу мүмкүндүк берүү үчүн бул орнотулган

en: Enable touchpad
ky: Сенсордук тактаны иштетүү

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ky: Бардык сенсордук такталарды иштетүү үчүн муну TRUE-ге орнотуу.

en: Enabled two-finger button-click emulation
ky: Иштетилген эки манжалуу баскыч-чыкылдатуу эмуляциясы

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
ky: 0 тру 3, 0 активдүү эмес, 1-3 эмуляциялоо баскычы болуп саналат

en: Enable three-finger button-click emulation
ky: Үч манжалык баскычты басуу эмуляциясын ишке киргизүү

en: One finger tap button
ky: Бир манжа түртүп баскыч

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ky: Бир манжа түртүп үчүн кнопка картурасын тандап алгыла. Колдоого алынган баалуулуктар болуп саналат: 1: сол чычкан баскычы 2: орто чычкан баскычы 3: оң чычкан баскычы

en: Two finger tap button
ky: Эки манжа түртүп баскыч

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ky: Эки манжалык түртүп алуу үчүн кнопка картпикасын тандап алгыла. Колдоого алынган баалуулуктар болуп саналат: 1: сол чычкан баскычы 2: орто чычкан баскычы 3: оң чычкан баскычы

en: Three finger tap button
ky: Үч манжа түртүп баскыч

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ky: Үч манжалык түртүп алуу үчүн кнопка картасын тандап алгыла. Колдоого алынган баалуулуктар болуп саналат: 1: сол чычкан баскычы 2: орто чычкан баскычы 3: оң чычкан баскычы

en: Touchpad button orientation
ky: Touchpad баскычы багыты

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
ky: Сол жана оң баскычтарды чычкан параметрин ээрчип жүрүү үчүн оң колу , «оң» менен сол жана оң кнопкалар менен алмаштыруу.

en: Motion Acceleration
ky: Кыймылды тездетүү

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
ky: Touchpad кыймылы үчүн тездетүү көбөйткүч. -1 наркы система дефолт болуп саналат.

en: Motion Threshold
ky: Кыймылдын чеги

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
ky: Пикселдеги аралык көрсөткүч тездетилген touchpad кыймылы активдештирилгенге чейин кыймылдашы керек. -1 наркы система дефолт болуп саналат.

en: Activation of this plugin
ky: Бул плагинди активдештирүү

en: Whether this plugin would be activated by ukui-settings-daemon or not
ky: Бул плагин укуи-параметр-дамон менен активдештирилетпи же жокпу

en: Priority to use for this plugin
ky: Бул плагинди колдонуу артыкчылыгы

en: Priority to use for this plugin in ukui-settings-daemon startup queue
ky: Укуи-параметр-daemon стартап кезегинде бул плагинди колдонуу артыкчылыгы

en: Free percentage notify threshold
ky: Акысыз пайыздык билдирүү чеги

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ky: Төмөн диск мейкиндигин баштапкы эскертүү үчүн пайыздык акысыз мейкиндик чеги. Эгерде пайыздык акысыз мейкиндик мындан төмөн түшсө, эскертүү көрсөтүлөт.

en: Subsequent free percentage notify threshold
ky: Кийинки акысыз пайыздык билдирүү чеги

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ky: Кийинки эскертүүнү берерден мурун акысыз диск мейкиндигин азайтуу керек болгон пайыздык үлүшү көрсөтүлөт.

en: Free space no notify threshold
ky: Акысыз мейкиндик эскертүү чегин билдирбейт

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ky: ГБда сумманы көрсөтүү. Эгерде эркин мейкиндиктин көлөмү мындан көп болсо, эч кандай эскертүү көрсөтүлбөйт.

en: Minimum notify period for repeated warnings
ky: Кайра-кайра эскертүүлөр үчүн минималдуу билдирүү мөөнөтү

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ky: Убакытты мүнөт менен көрсөтөлү. Бир том үчүн кийинки эскертүүлөр бул мезгилге караганда көп пайда болбойт.

en: Mount paths to ignore
ky: Четке кагуу үчүн жолдорду бириктирүү

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ky: Мейкиндикте төмөн чуркаганда четке кагуу үчүн тоо жолдорунун тизмесин көрсөтөт.

en: Show OSD notification
ky: ОСД билдирүүнү көрсөтүү

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
ky: Өзгөрүүлөр жөнүндө билдирүү үчүн ОСД билдирүүсү көрсөтүлөбү?

en: Volume step
ky: Томдук кадам

en: Volume step as percentage of volume.
ky: Көлөмүнүн пайыздык үлүшү катары көлөмү кадам.

en: Toggle touchpad
ky: Тогле сенсордук такта

en: Binding to enable or disable the touchpad.
ky: Сенсордук тактаны иштетүүгө же өчүрүүгө милдеттүү.

en: Volume mute
ky: Томдун үнү

en: Binding to mute the system volume.
ky: Системанын көлөмүн өчүрүү үчүн милдеттүү.

en: Volume down
ky: Көлөмдүн төмөндөшү

en: Binding to lower the system volume.
ky: Системанын көлөмүн төмөндөтүү үчүн милдеттүү.

en: Volume up
ky: Томду жогорулатуу

en: Binding to raise the system volume.
ky: Системанын көлөмүн жогорулатуу милдеттүү.

en: Shut down
ky: Өчүрүү

en: Binding to shut down.
ky: Өчүрүү үчүн милдеттүү.

en: Open the shutdown management interface
ky: Өчүрүү башкаруу интерфейсин ачуу

en: Binding to log out.
ky: Кирүүгө милдеттүү.

en: Eject
ky: Чыгаруу

en: Binding to eject an optical disc.
ky: Оптикалык диск чыгарууга милдеттүү.

en: Home folder
ky: Башкы бет папкасы

en: Binding to open the Home folder.
ky: Үй папкасын ачууга милдеттүү.

en: Search
ky: Издөө

en: Binding to launch the search tool.
ky: Издөө куралын иштетүү үчүн милдеттүү.

en: Launch email client
ky: Электрондук почта кардар иштетүү

en: Binding to launch the email client.
ky: Электрондук почта кардарын иштетүүгө милдеттүү.

en: Lock screen
ky: Экранды кулпулоо

en: Binding to lock the screen.
ky: Экранды кулпулоо үчүн милдеттүү.

en: Open System Settings
ky: Системаны ачуу

en: Open Window Switch
ky: Терезени ачуу

en: Binding to open system settings.
ky: Система параметрлерин ачууга милдеттүү.

en: Open File Manager
ky: Файлдын ачык менеджери

en: Binding to open file manager.
ky: Файл менеджерин ачууга милдеттүү.

en: Launch help browser
ky: Иштетүү жардам браузери

en: Binding to launch the help browser.
ky: Жардам браузерин иштетүүгө милдеттүү.

en: Launch calculator
ky: Калькуляторду иштетүү

en: Binding to launch the calculator.
ky: Калькуляторду иштетүү үчүн милдеттүү.

en: Launch web browser
ky: Веб-браузерди иштетүү

en: Binding to launch the web browser.
ky: Веб-браузерди иштетүүгө милдеттүү.

en: Launch media player
ky: Медиаойнотуучуну иштетүү

en: Binding to launch the media player.
ky: Медиаойнотуучуну иштетүүгө милдеттүү.

en: Play (or play/pause)
ky: Ойнотуу (же ойнотуу / пауза)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ky: Ойнотууну баштоо үчүн милдеттүү (же ойнотуу / пауза ойнотуу).

en: Pause playback
ky: Ойнотууну токтотуу

en: Binding to pause playback.
ky: Ойнотууну токтотуу үчүн милдеттүү.

en: Stop playback
ky: Ойнотууну токтотуу

en: Binding to stop playback.
ky: Ойнотууну токтотуу үчүн милдеттүү.

en: Previous track
ky: Мурунку жолчо

en: Binding to skip to previous track.
ky: Мурунку жолчого өтүү үчүн милдеттүү.

en: Next track
ky: Кийинки жолчо

en: Binding to skip to next track.
ky: Кийинки жолго өтүү үчүн милдеттүү.

en: Binding to show the screen magnifier
ky: Экрандын магнитинин көрсөтүлүшү үчүн милдеттүү

en: Binding to start the screen reader
ky: Экранды окуучуну баштоо үчүн милдеттүү

en: Binding to show the on-screen keyboard
ky: Экрандагы алиптергичти көрсөтүү үчүн милдеттүү

en: Terminal
ky: Терминал

en: Open mate terminal.
ky: Ачык жубай терминалы.

en: Take a screenshot
ky: Скриншот алып

en: Binding to take a screenshot.
ky: Скриншотту алуу үчүн милдеттүү.

en: Take a screenshot of a window
ky: Терезенин скриншотун алгыла

en: Binding to take a screenshot of a window.
ky: Терезенин скриншотун алуу үчүн милдеттүү.

en: Take a screenshot of an area
ky: Аймактын скриншотун алгыла

en: Binding to take a screenshot of an area.
ky: Бир аймактын скриншотун алуу үчүн милдеттүү.

en: Show Displays in Notification Area
ky: Эскертүү чөйрөсүндөгү дисплейлерди көрсөтүү

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
ky: Панелде дисплейге байланыштуу нерселери бар эскертүү белгиси көрсөтүлүшү керекпи?

en: Do not touch monitor configuration
ky: Монитордун конфигурациясына тийбегиле

en: Usually, ukui-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
ky: Адатта, Укуи-параметрлери-дамон turn_on_external_monitors_at_startup жана turn_on_laptop_monitor_at_startup параметрлерине ылайык ички жана тышкы мониторлорду конфигурациялайт жана тиешелүү клондоо / жан-тарап режимин аныктайт. Бул ачкычты Чыныгы майыптар үчүн орнотуу, ал эми монитор параметрлери такыр тийбейт (колдонуучунун ачык конфигурациясы болбосо).

en: Turn on external monitor after system boot
ky: Система жүктөөдөн кийин тышкы мониторду күйгүзүү

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ky: Системалык жүктөөдө колдонуучу тышкы мониторду туташтырса, система жүктөөдөн кийин тышкы мониторду ачуу.

en: Turn on laptop monitor after system boot
ky: Система жүктөөдөн кийин ноутбук мониторун ачуу

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ky: Системалык жүктөөдө колдонуучу тышкы мониторду туташтырса, система жүктөөдөн кийин ноутбук мониторун ачуу.

en: File for default configuration for RandR
ky: RandR үчүн дефолт конфигурациясы үчүн файл

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
ky: XRandR плагини бул ачкычта көрсөтүлгөн файлда дефолт конфигурациясын издейт. Бул , адатта, колдонуучулардын үй каталогдорунда сакталып турган ~//config/monitors.xml окшош. Эгерде колдонуучуда мындай файл жок болсо, же мониторлорду колдонуучунун орнотуусуна дал келбеген файл болсо, анда анын ордуна бул ачкыч менен көрсөтүлгөн файл колдонулат.

en: UKUI Settings Daemon
ky: УКУИ Орнотуулар Дамон

en: Unflod Ukui Sidebar
ky: Унфлод Укуи Сидербар

en: Open the system monitor
ky: Система мониторун ачуу

en: Open the internet connectionr
ky: Интернет туташтыргычын ачуу

en: Unflod Ukui Search
ky: Укуи издөө унфлоду

en: Kylin Display Switch
ky: Кайлин дисплей которуу

en: If the night light mode is enabled
ky: Түнкү жарык режими иштетилсе

en: Temperature of the display when enabled
ky: Иштетилген учурда дисплейдин температурасы

en: Use the sunrise and sunset
ky: Күндүн чыгышын жана күн батканды колдонгула

en: The start time
ky: Баштоо убактысы

en: The end time
ky: Акыркы убакыт

en: The last detected position
ky: Акыркы аныкталган позиция

en: Mouse wheel speed
ky: Чычкан дөңгөлөк ылдамдыгы
