ukwm master - en to bg translation catalogue (72 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
bg: Модификатор, който да се ползва за допълнителните действия по прозорците

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
bg: Този клавиш стартира наслагването, което е комбинация от прозорец и система за стартиране на програми. Стандартно клавишът е „Windows“ при системите съвместими с PC. Очаква се да е или стандартната стойност или празен низ.

en: Attach modal dialogs
bg: Прилепени модални диалогови прозорци

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
bg: Когато е ключът е истина, модалните диалогови прозорци прилепват към заглавната лента на родителския си прозорец и се местят с него, вместо да са отделни и да имат собствена заглавна лента.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
bg: Включване на прилепването и максимизирането на прозорците по границите на екрана

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
bg: Ако е включено, прозорците ще се максимизират по вертикала и ще заемат половината площ по хоризонтала при поставянето им край вертикалните граници на екрана. При поставянето им край горната граница прозорците ще се максимизират изцяло.

en: Workspaces are managed dynamically
bg: Динамично управление на работните места

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
bg: Определя дали се ползва динамично управление на работните места или броят им е установено число (зададено чрез ключа „num-workspaces“ в „org.gnome.desktop.wm.preferences“).

en: Workspaces only on primary
bg: Работни плотове само на основния екран

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
bg: Дали смяната на работни плотове да се извършва на всички екрани или само на основния.

en: No tab popup
bg: Без изскачащ прозорец при обхождане

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
bg: Дали отбелязването на рамка и изскачащият прозорец при обхождане на прозорците да се изключат.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
bg: Смяната на фокуса да изчака спирането на показалеца

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
bg: Ако е включено и начинът за фокусиране е „sloppy“ (мързеливо) или „mouse“ (под мишката), тогава фокусът няма да се предава веднага при навлизането в прозорец, а едва след като показалецът спре да се движи.

en: Draggable border width
bg: Широчина на границата за влачене

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
bg: Общ размер на границите за влачене. Ако видимите граници на темата са по-малки, се добавят невидими граници, за да се достигне тази величина.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
bg: Автоматично максимизиране на прозорци с размер близък до този на екрана

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
bg: Ако е включено, новите прозорци, чийто размер е близък на този на екрана, автоматично ще се максимизират.

en: Place new windows in the center
bg: Поставяне на новите прозорци в центъра на екрана

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
bg: Ако е включено, новите прозорци ще се поставят в центъра на екрана.

en: Enable experimental features
bg: Включване на експерименталните възможности

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
bg: За да включите експерименталните възможности, добавете ги към списъка. В някои случаи това изисква рестартиране на мениджъра за наслагване. Експерименталните възможности може да не са инсталирани или може да не се настройват. Тази секция не гарантира никаква бъдеща съвместимост. Възможните стойности са: • „scale-monitor-framebuffer“ — обединяване на всички монитори в съвместно графично пространство с логически координати на пикселите, при което се мащабират буферите за кадри, а не съдържанието на прозорците — за управление на мониторите с висока разделителна способност, не изисква рестартиране. • „remote-desktop“ — поддръжка на отдалечено работно място. Отдалеченото работно място изиска и предаването на екрана със „screen-cast“. • „screen-cast“ — предаване на екрана.

en: Select window from tab popup
bg: Избиране при обхождане чрез изскачащ прозорец

en: Cancel tab popup
bg: Без изскачащ прозорец при обхождане

en: Switch monitor configurations
bg: Смяна на настройките на екрана

en: Rotates the built-in monitor configuration
bg: Завъртане на вградения екран

en: Switch to VT 1
bg: Превключване към виртуална графична конзола 1

en: Switch to VT 2
bg: Превключване към виртуална графична конзола 2

en: Switch to VT 3
bg: Превключване към виртуална графична конзола 3

en: Switch to VT 4
bg: Превключване към виртуална графична конзола 4

en: Switch to VT 5
bg: Превключване към виртуална графична конзола 5

en: Switch to VT 6
bg: Превключване към виртуална графична конзола 6

en: Switch to VT 7
bg: Превключване към виртуална графична конзола 7

en: Switch to VT 8
bg: Превключване към виртуална графична конзола 8

en: Switch to VT 9
bg: Превключване към виртуална графична конзола 9

en: Switch to VT 10
bg: Превключване към виртуална графична конзола 10

en: Switch to VT 11
bg: Превключване към виртуална графична конзола 11

en: Switch to VT 12
bg: Превключване към виртуална графична конзола 12

en: Re-enable shortcuts
bg: Включване на клавишните комбинации

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
bg: Смяна на режима (режим %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
bg: Смяна на екрана

en: Show on-screen help
bg: Показване на помощта на екрана

en: Built-in display
bg: Вграден екран

en: Unknown
bg: Непознат

en: Unknown Display
bg: Непознат екран

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
bg: На екран %i от дисплея „%s“ вече има мениджър за наслагване.

en: Bell event
bg: Събитие за звънец

en: Failed to open X Window System display “%s”
bg: Неуспешно отваряне на дисплея на X Window „%s“

en: Disable connection to session manager
bg: Прекъсване на връзката към мениджъра на сесиите

en: Replace the running window manager
bg: Замяна на текущия мениджър на прозорци

en: Specify session management ID
bg: Определяне на идентификатор за управлението на сесии

en: X Display to use
bg: X дисплеят, който да се използва

en: Initialize session from savefile
bg: Инициализиране на сесия от файл със запазено състояние

en: Make X calls synchronous
bg: Извикванията на X да са синхронни

en: Run as a wayland compositor
bg: Wayland да е мениджър за наслагване

en: Run as a nested compositor
bg: Изпълнение като вложен сървър за изобразяване

en: Run as a full display server, rather than nested
bg: Изпълнение като самостоятелен, а не вложен сървър за изобразяване

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
bg: „%s“ не отговаря на съобщенията.

en: Application is not responding.
bg: Програмата не отговаря на съобщенията.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
bg: Можете да изчакате малко, преди изрично да накарате програмата да спре работата си.

en: _Force Quit
bg: _Принудително спиране

en: _Wait
bg: Из_чакване

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
bg: ukwm %s
    Авторски права (C) 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., и други
    Тази програма (ukwm) е свободен софтуер, прегледайте изходния код относно условията за разпространение.
    Тази програма се разпространява БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА.

en: Print version
bg: Отпечатване на версията на програмата

en: Ukwm plugin to use
bg: Приставка, която да се ползва

en: Workspace %d
bg: Работен плот %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
bg: Вече има мениджър на прозорци на дисплей „%s“. Пробвайте да го замените с опцията „--replace“.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
bg: Екранът %d на дисплей „%s“ е невалиден

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
bg: Ukwm е компилиран без поддръжка на подробен режим

en: Mode Switch: Mode %d
bg: Смяна на режима: режим %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
bg: Тези прозорци не поддържат операцията по записване на текущото състояние и ще трябва да се стартират ръчно при следващото ви влизане.

en: %s (on %s)
bg: %s (от %s)
