ukwm - en to cs translation catalogue (72 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
cs: Modifikátor, který se má použít u operací rozšířené správy oken

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
cs: Tato klávesa spustí „překrytí“ („overlay“), což je kombinace přehledu oken a systému spouštění aplikací. Výchozí u osobních počítačů je „klávesa Windows“. Předpokládá se, že tato zkratka bude výchozí, nebo nastavena na prázdný řetězec.

en: Attach modal dialogs
cs: Připojit modální dialogová okna

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
cs: Je-li zapnuto, pak se namísto samostatných záhlaví oken modální dialogy zobrazují jako připojené k záhlaví okna rodiče a jsou přesunovány společně s oknem rodiče.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
cs: Zapnout dlaždice na okrajích při upuštění oken na okrajích obrazovky

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
cs: Je-li zapnuto, upuštění oken na svislých okrajích provede svislou maximalizaci a změní vodorovnou velikost tak, aby okna zabírala polovinu dostupného prostoru. Upuštění oken na horním okraji obrazovky je maximalizuje úplně.

en: Workspaces are managed dynamically
cs: Pracovní plochy jsou spravovány dynamicky

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
cs: Určuje, zda jsou pracovní plochy spravovány dynamicky nebo jich je pevný počet (daný klíčem num-workspaces v org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
cs: Pracovní plochy pouze na primárním

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
cs: Určuje, zda by se měly pracovní plochy přepínat u všech oken na všech monitorech, nebo pouze u oken na primárním monitoru.

en: No tab popup
cs: Bez překryvné nabídky tabulátoru

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
cs: Určuje, zda by se mělo používání překryvné nabídky se zvýrazněním vypnout při procházení okny.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
cs: Se změnou zaměření čekat na zastavení pohybu ukazatele

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
cs: Je-li zapnuto a režim zaměření je buď „sloppy“ nebo „mouse“, pak se zaměření nezmění hned, když vstoupíte do kona, ale až se přestane pohybovat ukazatel.

en: Draggable border width
cs: Šířka přetažitelného okraje

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
cs: Počet všech přetažitelných okrajů. Nestačí-li viditelné okraje motivu, budou přidány neviditelné okraje, aby bylo docíleno zadané hodnoty.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
cs: Automaticky maximalizovat okna téměř o velikosti monitoru

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
cs: Je-li povoleno, budou automaticky maximalizována okna, která mají počáteční velikost shodnou s velikostí monitoru.

en: Place new windows in the center
cs: Umístit nová okna do středu

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
cs: Je-li zapnuto, nová okna budou vždy umístěna ve středu aktivní obrazovky monitoru.

en: Enable experimental features
cs: Povolit experimentální funkce

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
cs: Chcete-li povolit experimentální funkce, přidejte klíčové slovo funkce do seznamu. Zda funkce vyžaduje restartování kompozitoru, závisí na dané funkci. Ne u každé experimentální funkce je vyžadováno, aby byla stále dostupná nebo konfigurovatelná. Neočekávejte, že by bylo v tomto nastavení přidáno něco, co by do budoucna přineslo vylepšení. V současné době jsou možná tato klíčová slova: • „scale-monitor-framebuffer“ – zajistí, aby byl ukwm výchozí pro logické uspořádání monitorů v logickém souřadnicovém prostoru pixelů, zatímco škáluje přímo v grafické vyrovnávací paměti, namísto v obsahu oken, aby se postaral o správu montorů s HiDPI. Nevyžaduje restart. • „remote-desktop“ – zapne podporu pro vzdálenou pracovní plochu. Pro podporu vzdálené plochy se sdílením obrazovky musít být zapnuto také „screen-cast“. • „screen-cast“ – zapne podporu pro vysílání obsahu obrazovky.

en: Select window from tab popup
cs: Vybrat okno z překryvné nabídky tabulátoru

en: Cancel tab popup
cs: Zrušit překryvné okno tabulátoru

en: Switch monitor configurations
cs: Přepnout nastavení monitoru

en: Rotates the built-in monitor configuration
cs: Postupně mění vestavěná nastavení monitoru

en: Switch to VT 1
cs: Přepnout na VT 1

en: Switch to VT 2
cs: Přepnout na VT 2

en: Switch to VT 3
cs: Přepnout na VT 3

en: Switch to VT 4
cs: Přepnout na VT 4

en: Switch to VT 5
cs: Přepnout na VT 5

en: Switch to VT 6
cs: Přepnout na VT 6

en: Switch to VT 7
cs: Přepnout na VT 7

en: Switch to VT 8
cs: Přepnout na VT 8

en: Switch to VT 9
cs: Přepnout na VT 9

en: Switch to VT 10
cs: Přepnout na VT 10

en: Switch to VT 11
cs: Přepnout na VT 11

en: Switch to VT 12
cs: Přepnout na VT 12

en: Re-enable shortcuts
cs: Znovu povolit klávesové zkratky

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
cs: Přepínač režimu (skupina %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
cs: Přepnout monitor

en: Show on-screen help
cs: Zobrazit nápovědu na obrazovce

en: Built-in display
cs: Vestavěný displej

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown Display
cs: Neznámý displej

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
cs: Jiný kompozitní správce již běží na obrazovce %i displeje „%s“.

en: Bell event
cs: Událost zvonku

en: Failed to open X Window System display “%s”
cs: Nelze otevřít displej X Window System „%s“

en: Disable connection to session manager
cs: Zakáže připojení ke správci sezení

en: Replace the running window manager
cs: Nahradí běžícího správce oken

en: Specify session management ID
cs: Určení ID správy sezení

en: X Display to use
cs: Displej X, který použije

en: Initialize session from savefile
cs: Spustí sezení z uloženého souboru

en: Make X calls synchronous
cs: Provede volání X synchronně

en: Run as a wayland compositor
cs: Spustit jako kompozitor protokolu Wayland

en: Run as a nested compositor
cs: Spustit jako podkladový kompozitor

en: Run as a full display server, rather than nested
cs: Spustit jako plnohodnotný server displeje, nikoliv vnořeně

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
cs: „%s“ nereaguje.

en: Application is not responding.
cs: Aplikace nereaguje.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
cs: Je možné chvíli počkat, aby aplikace mohla pokračovat, nebo si vynutit úplné ukončení aplikace.

en: _Force Quit
cs: _Vynutit ukončení

en: _Wait
cs: _Počkat

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
cs: ukwm %s
    Copyright © 2001 – %d Havoc Pennington, Red Hat, Inc. a další.
    Toto je svobodný software; podmínky kopírování a rozšiřování naleznete ve zdrojových textech.
    Tento software je BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL.

en: Print version
cs: Vypsat verzi

en: Ukwm plugin to use
cs: Zásuvný modul Ukwm, který se má použít

en: Workspace %d
cs: Plocha %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
cs: Displej „%s“ již správce oken má; zkuste prosím nahradit aktuálního správce oken pomocí přepínače --replace.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
cs: Obrazovka %d na displeji „%s“ je neplatná

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
cs: Ukwm bylo přeloženo bez podpory podrobného režimu

en: Mode Switch: Mode %d
cs: Přepínač režimu: režim %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
cs: Tato okna nepodporují „uložení aktuálního nastavení“ a po svém příštím přihlášení je budete muset spustit ručně.

en: %s (on %s)
cs: %s (na %s)
