ukwm master - en to eu translation catalogue (71 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
eu: Aldatzailea leihoak kudeatzeko eragiketa hedatuetan erabiltzeko

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
eu: Gako honek “overlay“ (gainjarria) hasieratuko du: hau leihoaren ikuspegi orokorraren eta aplikazioa abiarazteko sistemaren arteko konbinazioa da. Lehenetsi gisa, PC ordenagailuko “Windows tekla“ da. Tekla konbinazio hau lehenetsia izatea edo kate huts gisa ezartzea da.

en: Attach modal dialogs
eu: Erantsi elkarrizketa-koadro modala

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
eu: True (egia) bada, titulu-barra independenteak eduki ordez, elkarrizketa-koadro modalak agertuko dira leiho gurasoko titulu-barrari erantsita eta leiho gurasoarekin batera mugituko dira.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
eu: Ertzeko lauza gaitzea pantailaren ertzetan leihoak jaregitean

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
eu: Gaituta egonez gero, pantailaren ertz bertikaletan leihoak jaregiteak hauek bertikalki maximizatuko dira, eta horizontalki tamainaz aldatuko dira area erabilgarriaren erdia estaltzeko. Pantailaren goiko ertzean leihoak jaregitean, hauek erabat maximizatuko dira.

en: Workspaces are managed dynamically
eu: Laneko areak dinamikoki kudeatzen dira

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
eu: Laneko areak dinamikoki kudeatzen diren edo laneko areak kopuru estatikoa (“org.gnome.desktop.wm.preferences“-eko “num-workspaces“ gakoak zehazten du) daukan zehazten du .

en: Workspaces only on primary
eu: Laneko areak soilik nagusian

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
eu: Laneko areaz aldatzean pantaila guztietako leihoei eragingo dien edo pantaila nagusiko leihoei soilik zehazten du.

en: No tab popup
eu: Laster-fitxarik ez

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
eu: Leihoen artean aldatzean laster-leiho eta nabarmentzeko markoen erabilpena desgaitu behar den edo ez zehazten du.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
eu: Atzeratu fokuaren aldaketa erakuslea mugitzeari utzi arte

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
eu: TRUE (egia) gisa ezartzen bada, eta fokuaren modua “sloppy“ edo “mouse“ bada, fokua ez da berehala aldatuko leiho batean sartzean baizik eta soilik erakuslea gelditzean.

en: Draggable border width
eu: Ertz arrastragarriaren zabalera

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
eu: Ertz arrastragarri guztien kopurua. Gaiaren ertz ikusgaiak ez badira nahikoak, ertz ikusezinak gehituko dira balio honekin bat etortzeko.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
eu: Maximizatu automatikoki monitorearen tamainaren gertuko leihoak

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
eu: Gaituta badago, ia monitorearen tamainara iristen diren leiho berriak automatikoki maximizatuko ditu.

en: Place new windows in the center
eu: Jarri leiho berriak zentroan

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
eu: TRUE (egia) denean, leiho berriak beti jarriko dira monitorearen pantaila aktiboaren zentroan.

en: Enable experimental features
eu: Gaitu eginbide esperimentalak

en: Select window from tab popup
eu: Hautatu leihoa laster-fitxatik

en: Cancel tab popup
eu: Utzi laster-fitxa

en: Switch monitor configurations
eu: Aldatu monitorearen konfigurazioak

en: Rotates the built-in monitor configuration
eu: Biratu barneko monitorearen konfigurazioa

en: Switch to VT 1
eu: Aldatu 1. TBra

en: Switch to VT 2
eu: Aldatu 2. TBra

en: Switch to VT 3
eu: Aldatu 3. TBra

en: Switch to VT 4
eu: Aldatu 4. TBra

en: Switch to VT 5
eu: Aldatu 5. TBra

en: Switch to VT 6
eu: Aldatu 6. TBra

en: Switch to VT 7
eu: Aldatu 7. TBra

en: Switch to VT 8
eu: Aldatu 8. TBra

en: Switch to VT 9
eu: Aldatu 9. TBra

en: Switch to VT 10
eu: Aldatu 10. TBra

en: Switch to VT 11
eu: Aldatu 11. TBra

en: Switch to VT 12
eu: Aldatu 12. TBra

en: Re-enable shortcuts
eu: Gaitu berriro laster-teklak

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
eu: Modu aldaketa (%d taldea)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
eu: Aldatu monitorea

en: Show on-screen help
eu: Erakutsi pantailako laguntza

en: Built-in display
eu: Bertako pantaila

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Display
eu: Pantaila ezezaguna

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
eu: Dagoeneko beste konposatze-kudeatzailea ari da exekutatzen “%2$s“ pantailako %1$i. monitorean.

en: Bell event
eu: Soinuaren gertaera

en: Failed to open X Window System display “%s”
eu: Huts egin du X Window sistemaren “%s“ pantaila irekitzean

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Replace the running window manager
eu: Ordeztu exekutatzen dagoen leiho-kudeatzailea

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: X Display to use
eu: X pantaila erabiltzeko

en: Initialize session from savefile
eu: Hasieratu saioa babes-fitxategitik

en: Make X calls synchronous
eu: Egin X deiak sinkronoak izatea

en: Run as a wayland compositor
eu: Exekutatu wayland konposatzaile gisa

en: Run as a nested compositor
eu: Exekutatu habiaratutako konposatzaile gisa

en: Run as a full display server, rather than nested
eu: Exekutatu pantaila-zerbitzari oso bezala, habiaratuta baino

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
eu: '%s'(e)k ez du erantzuten.

en: Application is not responding.
eu: Aplikazioak ez du erantzuten.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
eu: Aukeratu piskatean zai egotea aplikazioak jarraitzeko edo derrigortu aplikazioa erabat ixtea.

en: _Force Quit
eu: _Behartu ixtera

en: _Wait
eu: _Itxaron

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
eu: ukwm %s
    Copyright-a © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., eta beste batzuk
    Hau software librea da; ikus kopiatzeko baldintzak iturburu-kodean.
    EZ du bermerik; ezta MERKATURATZEKO edo XEDE JAKIN BATERAKO EGOKITASUNAREN BERMERIK ERE.

en: Print version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Ukwm plugin to use
eu: Ukwm-en osagaia erabiltzeko

en: Workspace %d
eu: %d. laneko area

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
eu: “%s“ pantailak badu leiho-kudeatzailea; erabili --replace aukera uneko leiho-kudeatzailea ordezteko.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
eu: “%2$s“ bistaratzeko %1$d pantaila ez da baliozkoa

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
eu: Ukwm modu xehatuaren euskarririk gabe konpilatu da

en: Mode Switch: Mode %d
eu: Modu aldaketa: %d modua

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
eu: Leiho hauek ez dute onartzen “gorde uneko konfigurazioa“; eta eskuz berrabiarazi beharko dituzu hurrengo saioa hasten duzunean.

en: %s (on %s)
eu: %s (%s)
