ukwm - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
fi: Muunnosnäppäin laajennettuja ikkunoidenhallintatoimintoja varten

en: Attach modal dialogs
fi: Liitä modaalisia valintaikkunoita

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
fi: Jos tosi, niin itsenäisten otsikkopalkkien sijaan modaaliset valintaikkunan liitetään pääikkunan otsikkopalkkiin ja niitä siirretään yhdessä pääikkunan kanssa.

en: Workspaces are managed dynamically
fi: Työtilat hallitaan dynaamisesti

en: Workspaces only on primary
fi: Työtilat vain ensisijaisella

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
fi: Määrittää tapahtuuko työtilan vaihto ikkunoille kaikilla näytöillä vaiko vain ikkunoille ensisijaisella näytöllä.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
fi: Viivästytä kohdistuksen vaihtumista, kunnes osoitin lopettaa liikkumisen

en: Draggable border width
fi: Raahattava reunaleveys

en: Place new windows in the center
fi: Aseta uudet ikkunat keskelle näyttöä

en: Enable experimental features
fi: Ota käyttöön kokeelliset ominaisuudet

en: Switch to VT 1
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 1

en: Switch to VT 2
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 2

en: Switch to VT 3
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 3

en: Switch to VT 4
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 4

en: Switch to VT 5
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 5

en: Switch to VT 6
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 6

en: Switch to VT 7
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 7

en: Switch to VT 8
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 8

en: Switch to VT 9
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 9

en: Switch to VT 10
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 10

en: Switch to VT 11
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 11

en: Switch to VT 12
fi: Siirry virtuaalikonsoliin 12

en: Built-in display
fi: Sisäänrakennettu näyttö

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Display
fi: Tuntematon näyttö

en: Bell event
fi: Äänimerkki

en: Failed to open X Window System display “%s”
fi: X-ikkunointijärjestelmän näytön “%s” avaaminen epäonnistui

en: Disable connection to session manager
fi: Estä yhteys sessionhallintaan

en: Replace the running window manager
fi: Vaihda käytössä oleva ikkunanhallinta

en: Specify session management ID
fi: Anna sessionhallinnan ID

en: X Display to use
fi: Käytettävä X-näyttö

en: Initialize session from savefile
fi: Alusta sessio tiedostosta

en: Make X calls synchronous
fi: Käytä synkronisia X-kutsuja

en: Run as a wayland compositor
fi: Suorita wayland-koostajana

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
fi: "%s" ei vastaa.

en: Application is not responding.
fi: Sovellus ei vastaa.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
fi: Voit odottaa sovellusta vielä hetken tai sulkea sovelluksen väkisin heti.

en: _Force Quit
fi: Sulje _väkisin

en: _Wait
fi: _Odota

en: Print version
fi: Näytä versio

en: Ukwm plugin to use
fi: Käytettävä Ukwm-liitännäinen

en: Workspace %d
fi: Työtila %d

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
fi: Ukwm on käännetty ilman tukea monisanaisille ilmoituksille

en: %s (on %s)
fi: %s @ %s
