ukwm master - en to hu translation catalogue (72 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
hu: A kiterjesztett ablakkezelési műveletekhez használandó módosító

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
hu: Ez a kulcs indítja az „átfedést”, amely egy kombinációs ablakáttekintés és alkalmazásindító rendszer. Az alapértelmezés a „Windows” billentyű PC hardver esetén. Ezt vagy az alapértelmezetten, vagy üresen kell hagyni.

en: Attach modal dialogs
hu: Kizárólagos párbeszédablakok csatolása

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a kizárólagos ablakok nem önálló címsorral, hanem a szülőablak címsorához csatolva jelennek meg, és a szülőablakkal együtt kerülnek mozgatásra.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
hu: Szélek csempézésének engedélyezése ablakok képernyőszélekre ejtésekor

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
hu: Ha engedélyezett, akkor a függőleges képernyőélekre ejtett ablakok függőlegesen maximalizálva lesznek, vízszintesen pedig az elérhető terület felét fogják elfoglalni. Az ablakok felső képernyőszélre ejtése teljesen maximalizálja azokat.

en: Workspaces are managed dynamically
hu: Munkaterületek dinamikus kezelése

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
hu: A munkaterületek dinamikusan vannak-e kezelve, vagy a számuk rögzített (ezt a num-workspaces kulcs adja meg az org.gnome.desktop.wm.preferences fájlban).

en: Workspaces only on primary
hu: Munkaterületek csak az elsődlegesen

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
hu: A munkaterület-váltás minden monitor ablakaihoz, vagy csak az elsődleges monitor ablakaihoz történjen meg.

en: No tab popup
hu: Nincs tab felugró

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
hu: Megadja, hogy a felugró ablak és a kiemelő keret letiltandó-e az ablakok közti lépkedéskor.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
hu: Fókuszváltozások késleltetése a mutató mozgásának megállásáig

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
hu: Ha igazra van állítva, és a fókuszmód a „sloppy” vagy „mouse”, akkor a fókusz nem változik meg azonnal egy ablakra mutatáskor, hanem csak a mutató megállása után.

en: Draggable border width
hu: Húzható szegély szélessége

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
hu: A húzható szegélyek teljes mennyisége. Ha a téma látható szegélyei nem elegendők, akkor láthatatlan szegélyek kerülnek hozzáadásra ezen érték eléréséhez.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
hu: Közel monitorméretű ablakok automatikus maximalizálása

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a monitor méretével egyező méretű új ablakok automatikusan maximalizálva lesznek.

en: Place new windows in the center
hu: Az új ablakok középre helyezése

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
hu: Ha igaz, az új ablakok mindig a monitor aktív képernyőjének közepére lesznek helyezve.

en: Enable experimental features
hu: Kísérleti funkciók engedélyezése

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
hu: A kísérleti funkciók engedélyezéséhez adja hozzá a funkció kulcsszavát a listához. A funkció a betűszedő újraindítását igényelheti az adott funkciótól függően. Egyik kísérleti funkciónál sem szükséges, hogy továbbra is elérhető vagy beállítható legyen. Ne várja el azt, hogy ha bármit hozzáad ehhez a beállításhoz, akkor az a jövőben is elérhető lesz. Jelenleg lehetséges kulcsszavak: • „scale-monitor-framebuffer” — alapértelmezetté teszi a ukwm programot a logikai monitorok elrendezéséhez egy logikai képpontkoordináta-térben, miközben átméretezi a monitor keretpufferét az ablaktartalom helyett azért, hogy kezelje a HiDPI monitorokat. Nem igényel újraindítást. • „remote-desktop” — engedélyezi a távoli asztal támogatást. A távoli asztal képernyőmegosztással való támogatásához a „screen-cast” funkciónak is engedélyezve kell lennie. • „screen-cast” — engedélyezi a képernyőrögzítés támogatását.

en: Select window from tab popup
hu: Ablakok kiválasztása tab billentyűre felugró ablakból

en: Cancel tab popup
hu: Tab felugró kikapcsolása

en: Switch monitor configurations
hu: Monitorkonfiguráció átváltása

en: Rotates the built-in monitor configuration
hu: Cserélgeti a beépített monitorkonfigurációkat

en: Switch to VT 1
hu: Váltás az 1. VT-re

en: Switch to VT 2
hu: Váltás a 2. VT-re

en: Switch to VT 3
hu: Váltás a 3. VT-re

en: Switch to VT 4
hu: Váltás a 4. VT-re

en: Switch to VT 5
hu: Váltás az 5. VT-re

en: Switch to VT 6
hu: Váltás a 6. VT-re

en: Switch to VT 7
hu: Váltás a 7. VT-re

en: Switch to VT 8
hu: Váltás a 8. VT-re

en: Switch to VT 9
hu: Váltás a 9. VT-re

en: Switch to VT 10
hu: Váltás a 10. VT-re

en: Switch to VT 11
hu: Váltás a 11. VT-re

en: Switch to VT 12
hu: Váltás a 12. VT-re

en: Re-enable shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk újraengedélyezése

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
hu: Módkapcsoló (%d. csoport)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
hu: Monitorváltás

en: Show on-screen help
hu: Képernyősúgó megjelenítése

en: Built-in display
hu: Beépített kijelző

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Display
hu: Ismeretlen kijelző

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
hu: Már fut egy másik kompozitálás-kezelő a(z) %i. képernyőn a(z) „%s” megjelenítőn.

en: Bell event
hu: Csengetés esemény

en: Failed to open X Window System display “%s”
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” X Window rendszer képernyőt

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Replace the running window manager
hu: A futó ablakkezelő helyettesítése

en: Specify session management ID
hu: A munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: X Display to use
hu: A használandó X megjelenítő

en: Initialize session from savefile
hu: A munkamenet előkészítése a mentési fájlból

en: Make X calls synchronous
hu: Az X-hívások szinkronná tétele

en: Run as a wayland compositor
hu: Futtatás wayland betűszedőként

en: Run as a nested compositor
hu: Futtatás beágyazott betűszedőként

en: Run as a full display server, rather than nested
hu: Futtatás teljes megjelenítő kiszolgálóként az egymásba ágyazott helyett

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
hu: „%s” nem válaszol.

en: Application is not responding.
hu: Az alkalmazás nem válaszol.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
hu: Várhat egy kicsit a folytatódására, vagy kikényszerítheti az alkalmazás teljes kilépését.

en: _Force Quit
hu: _Erőltetett kilépés

en: _Wait
hu: Vá_rakozás

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hu: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., és mások
    Ez egy szabad szoftver; lásd a forrást a másolás feltételeiről.
    NINCS garancia; még az ELADHATÓSÁGRA vagy EGY ADOTT CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁGRA vonatkozólag sem.

en: Print version
hu: Verzió kiírása

en: Ukwm plugin to use
hu: Használandó Ukwm bővítmény

en: Workspace %d
hu: %d. munkaterület

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hu: A(z) „%s” kijelző már rendelkezik ablakkezelővel; próbálja a --replace kapcsolóval helyettesíteni a jelenlegi ablakkezelőt.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
hu: A(z) %d. képernyő a(z) „%s” megjelenítőn érvénytelen

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
hu: A Ukwm ablakkezelőt a részletes mód támogatása nélkül fordították

en: Mode Switch: Mode %d
hu: Módkapcsoló: %d. mód

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
hu: Az alábbi ablakok nem támogatják az „aktuális beállítások mentését”, emiatt ezeket a legközelebbi bejelentkezéskor manuálisan újra kell indítania.

en: %s (on %s)
hu: %s (ezen: %s)
