ukwm master - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
oc: Tòca d'utilizar per las operacions espandidas de gestion de las fenèstras

en: Attach modal dialogs
oc: Estacar las bóstias de dialòg modal

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
oc: Se verai, al luòc d'aver de barras de títol independantas, las bóstias de dialòg apareisson estacadas a la barra de títol de la fenèstra parenta e son desplaçadas ensembles amb ela.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
oc: Activar l'empilatge de las fenèstras depausadas suls bòrds de l'ecran

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
oc: Se activat, lo depaus de las fenèstras suls bòrds verticals de l'ecran las maximiza verticalament e las redimensiona orizontalament per recobrir la mitat de la zòna disponibla. Lo depaus de las fenèstras sul bòrd superior de l'ecran las maximiza completament.

en: Workspaces are managed dynamically
oc: Les espacis de trabalh son gerits d'un biais dinamic

en: Workspaces only on primary
oc: Espacis de trabalh solament sus l'ecran principal

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
oc: Determina se lo cambiament d'espaci de trabalh se deu produire per las fenèstras de totes los ecrans o solament per las fenèstras de l'ecran principal.

en: No tab popup
oc: Pas cap d'aparicion en seguida d'una quichada sus la tòca tab

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
oc: Determina se l'utilizacion de fenèstras sorgissentas e de mesa en valor deu èsser desactivada per la consultacion de las fenèstras.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
oc: Espèra l'arrèst del puntador abans lo cambiament de focus

en: Draggable border width
oc: Largor de bordadura ajustabla

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
oc: Maximizar automaticament las fenèstras que la talha n'es pròcha de la de l'ecran

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
oc: Se activat, las novèlas fenèstras qu'an gaireben la talha de l'ecran a la dobertura seràn maximizadas automaticament.

en: Place new windows in the center
oc: Plaçar las novèlas fenèstras al centre

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
oc: Se true (verai), las novèlas fenèstras seràn totjorn plaçadas al centre de l'ecran actiu del monitor.

en: Select window from tab popup
oc: Seleccionar la fenèstra dins la vista qu'apareis en seguida d'una quichada sus la tòca tab

en: Cancel tab popup
oc: Tampar la vista qu'apareis en seguida d'una quichada sus la tòca tab

en: Switch to VT 1
oc: Passar a l'emulator de terminal 1

en: Switch to VT 2
oc: Passar a l'emulator de terminal 2

en: Switch to VT 3
oc: Passar a l'emulator de terminal 3

en: Switch to VT 4
oc: Passar a l'emulator de terminal 4

en: Switch to VT 5
oc: Passar a l'emulator de terminal 5

en: Switch to VT 6
oc: Passar a l'emulator de terminal 6

en: Switch to VT 7
oc: Passar a l'emulator de terminal 7

en: Switch to VT 8
oc: Passar a l'emulator de terminal 8

en: Switch to VT 9
oc: Passar a l'emulator de terminal 9

en: Switch to VT 10
oc: Passar a l'emulator de terminal 10

en: Switch to VT 11
oc: Passar a l'emulator de terminal 11

en: Switch to VT 12
oc: Passar a l'emulator de terminal 12

en: Built-in display
oc: Afichatge integrat

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unknown Display
oc: Afichatge desconegut

en: Bell event
oc: Eveniment sonòr

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Replace the running window manager
oc: Remplaçar lo gestionari de fenèstras en cors de foncionament

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de sessions

en: X Display to use
oc: Afichatge X d'utilizar

en: Initialize session from savefile
oc: Inicializar la session dempuèi lo fichièr de salvament

en: Make X calls synchronous
oc: Rendre sincròns los apèls a X

en: Run as a wayland compositor
oc: Aviar coma un compositor wayland

en: Run as a full display server, rather than nested
oc: Aviar coma un servidor d'afichatge complet, puslèu qu'imbricat

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
oc: « %s » respond pas.

en: Application is not responding.
oc: L'aplicacion respond pas.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
oc: Podètz pacientar un moment per contunhar o forçar l'aplicacion a quitar definitivament.

en: _Force Quit
oc: _Forçar a quitar

en: _Wait
oc: _Esperar

en: Print version
oc: Imprimir la version

en: Ukwm plugin to use
oc: Empeuton de Ukwm d'utilizar

en: Workspace %d
oc: Espaci de trabalh %d

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
oc: Ukwm es estat compilat sens la presa en carga del mòde verbós

en: %s (on %s)
oc: %s (sus %s)
