ukwm - en to pl translation catalogue (72 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
pl: Modyfikator używany do rozszerzonych działań menedżera okien

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
pl: Ten klawisz inicjuje tryb „overlay” (nakładki), który jest połączeniem podglądu okien i systemu uruchamiania programów. Domyślnie jest przeznaczony do powiązania z klawiszem „Windows” na komputerach typu PC. Ustawienie tego powiązania powinno być domyślne lub puste.

en: Attach modal dialogs
pl: Dołączanie modalnych okien dialogowych

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
pl: Jeśli wynosi wartość „true”, to modalne okna dialogowe pojawiają się dołączone do paska tytułowego okna nadrzędnego, zamiast mieć oddzielne paski tytułowe, i są przenoszone razem z nim.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
pl: Włączenie kafelkowania przy krawędziach podczas przenoszenia okien do krawędzi ekranu

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
pl: Jeśli jest włączone, to przeniesienie okien do pionowych krawędzi ekranu spowoduje ich maksymalizację w pionie i zmianę rozmiaru w poziomie, aby pokryć połowę dostępnego obszaru. Przeniesienie okien na górną krawędź ekranu spowoduje ich całkowitą maksymalizację.

en: Workspaces are managed dynamically
pl: Dynamiczne zarządzanie obszarami roboczymi

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
pl: Określa, czy obszary robocze są zarządzane dynamicznie, czy istnieje statyczna liczba obszarów (określona przez klucz „num-workspaces” w „org.gnome.desktop.wm.preferences”).

en: Workspaces only on primary
pl: Obszary robocze tylko na pierwszym monitorze

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
pl: Określa, czy przełączanie obszarów roboczych powinno być wykonywane dla okien na wszystkich monitorach, czy tylko dla okien na pierwszym monitorze.

en: No tab popup
pl: Bez wyskakującego okna dla tabulacji

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
pl: Określa, czy wyłączyć użycie wyskakującej, wyróżnionej ramki podczas przełączania między oknami.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
pl: Opóźnienie zmian aktywności do zatrzymania ruchu kursora

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, a tryb aktywności to „sloppy” lub „mouse”, to aktywność nie będzie zmieniana od razu po przejściu do okna, ale dopiero po zatrzymaniu ruchu kursora.

en: Draggable border width
pl: Szerokość krawędzi możliwej do przenoszenia

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
pl: Suma całkowitych krawędzi możliwych do przenoszenia. Jeśli widoczne krawędzie motywu nie są dostateczne, to zostaną dodane niewidoczne krawędzie, aby spełnić tę wartość.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
pl: Automatyczne maksymalizowanie okien o rozmiarze zbliżonym do rozmiaru monitora

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
pl: Jeśli jest włączone, to nowe okna o początkowym rozmiarze zbliżonym do rozmiaru monitora zostają automatycznie maksymalizowane.

en: Place new windows in the center
pl: Umieszczanie nowych okien na środku

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
pl: Jeśli wynosi wartość „true”, to nowe okna będą zawsze umieszczane na środku aktywnego ekranu monitora.

en: Enable experimental features
pl: Funkcje eksperymentalne

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
pl: Aby włączyć eksperymentalne funkcje, należy dodać słowo kluczowe funkcji do tej listy. Niektóre funkcje wymagają ponownego uruchomienia menedżera okien. Dostępność funkcji eksperymentalnych nie jest gwarantowana. W przyszłości każda funkcja może zostać usunięta. Obecnie obsługiwane słowa kluczowe: • „scale-monitor-framebuffer” — sprawia, że menedżer okien do zarządzania monitorami o wysokiej rozdzielczości domyślnie układa logiczne monitory w przestrzeni współrzędnych logicznych pikseli, jednocześnie skalując bufory ramki monitorów zamiast zawartości okien. Nie wymaga ponownego uruchomienia. • „remote-desktop” — włącza obsługę zdalnego pulpitu. Aby dodać udostępnianie ekranu, należy włączyć także opcję „screen-cast”. • „screen-cast” — włącza obsługę nagrywania ekranu.

en: Select window from tab popup
pl: Wybór okna z wyskakującego okna dla tabulacji

en: Cancel tab popup
pl: Anulowanie wyskakującego okna dla tabulacji

en: Switch monitor configurations
pl: Przełączenie konfiguracji monitorów

en: Rotates the built-in monitor configuration
pl: Obrócenie wbudowanego monitora

en: Switch to VT 1
pl: Przełączenie na 1. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 2
pl: Przełączenie na 2. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 3
pl: Przełączenie na 3. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 4
pl: Przełączenie na 4. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 5
pl: Przełączenie na 5. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 6
pl: Przełączenie na 6. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 7
pl: Przełączenie na 7. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 8
pl: Przełączenie na 8. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 9
pl: Przełączenie na 9. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 10
pl: Przełączenie na 10. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 11
pl: Przełączenie na 11. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 12
pl: Przełączenie na 12. konsolę wirtualną

en: Re-enable shortcuts
pl: Ponowne włączenie skrótów

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
pl: Przełącznik trybu (%d. grupa)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
pl: Przełączenie monitora

en: Show on-screen help
pl: Ekran pomocy

en: Built-in display
pl: Wbudowany ekran

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown Display
pl: Nieznany ekran

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
pl: Inny menedżer składania jest już uruchomiony na podekranie %i ekranu „%s”.

en: Bell event
pl: Zdarzenie sygnału dźwiękowego

en: Failed to open X Window System display “%s”
pl: Otwarcie połączenia z ekranem „%s” systemu X Window się nie powiodło

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Replace the running window manager
pl: Zastępuje uruchomionego menedżera okien

en: Specify session management ID
pl: Podaje identyfikator zarządzania sesją

en: X Display to use
pl: Używany ekran X

en: Initialize session from savefile
pl: Inicjuje sesję z zapisanego pliku

en: Make X calls synchronous
pl: Synchroniczne wywołania X

en: Run as a wayland compositor
pl: Uruchamia jako menedżer składania Wayland

en: Run as a nested compositor
pl: Uruchamia jako osadzony menedżer składania

en: Run as a full display server, rather than nested
pl: Uruchamia jako pełny serwer wyświetlania zamiast osadzonego

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
pl: Okno „%s” nie odpowiada.

en: Application is not responding.
pl: Program nie odpowiada.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
pl: Można poczekać chwilę dłużej lub wymusić zakończenie programu.

en: _Force Quit
pl: _Zakończ

en: _Wait
pl: _Czekaj

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
pl: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., oraz inni
    Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem, aby poznać warunki, pod
    jakimi dopuszczalne jest kopiowanie programu, zajrzyj do jego źródeł.
    Na program nie udziela się ŻADNYCH GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji
    PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ.

en: Print version
pl: Wyświetla wersję

en: Ukwm plugin to use
pl: Używana wtyczka menedżera Ukwm

en: Workspace %d
pl: %d. obszar roboczy

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
pl: Na ekranie „%s” działa już menedżer okien. Aby zastąpić działającego menedżera okien, należy użyć opcji „--replace”.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
pl: Podekran %d ekranu „%s” jest nieprawidłowy

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
pl: Menedżer Ukwm został skompilowany bez obsługi trybu z obszerną informacją

en: Mode Switch: Mode %d
pl: Przełącznik trybu: %d. tryb

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
pl: Te okna nie obsługują opcji zapisu obecnego stanu („save current setup”), więc przy następnym zalogowaniu będą musiały zostać uruchomione ręcznie.

en: %s (on %s)
pl: %s (na %s)
