ukwm - en to sk translation catalogue (71 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
sk: Modifikátor pre rozšírené operácie správcu okien

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
sk: Tento kláves spustí „prekrytie“, čo znamená kombináciu náhľadu okna a systému na spustenie aplikácií. Štandardne nastavená je na osobných počítačoch „kláves Windows“. Očakáva sa štandardné nastavenie alebo nastavenie na prázdny reťazec.

en: Attach modal dialogs
sk: Pripojiť modálne dialógové okná

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
sk: Ak je nastavené na true, namiesto nezávislých titulkov okien sa modálnym dialógovým oknám pripojí titulok z okna rodiča. Súčasne budú aj presúvané spolu s oknom rodiča.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sk: Povoliť natiahnutie k okraju pri pustení okien na okrajoch obrazovky

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sk: Ak je povolené, upustenie okien pri zvislých okrajoch obrazovky ich zvislo maximalizuje a vodorovná veľkosť sa zmení na polovicu dostupnej plochy. Upustenie okien pri vrchnom okraji obrazovky ich maximalizuje úplne.

en: Workspaces are managed dynamically
sk: Pracovné priestory sú spravované dynamicky

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
sk: Určuje, či pracovné priestory sú spravované dynamicky alebo ich počet je pevný (určený kľúčom num-workspaces v org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
sk: Pracovné priestory len na hlavnom monitore

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
sk: Určuje, či sa má pracovný priestor prepínať medzi oknami na všetkých monitoroch alebo iba medzi oknami na hlavnom monitore.

en: No tab popup
sk: Bez vyvolávania tabulátorom

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
sk: Určuje, či sa má používať rozbaľovacia ponuka a zvýraznenie rámcom sa má vypnúť pri prepínaní okien.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
sk: Odložiť zmeny zamerania až po zastavení pohybu ukazovateľa

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
sk: Ak je nastavené na true, a režim aktivácie okien je buď „sloppy“ (nedbalý) alebo „mouse“ (myš), potom sa záber nezmení okamžite ale až po vstupe do okna a zastavení ukazovateľa.

en: Draggable border width
sk: Šírka posúvateľného okraja

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
sk: Celkový počet preťahovateľných okrajov. Ak nestačia viditeľné okraje, nastavené témou, budú pridané neviditeľné okraje až do požadovanej hodnoty.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
sk: Automaticky maximalizovať okná podobnej veľkosti ako je monitor

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
sk: Ak je povolené, nové okná inicializované na veľkosť monitora budú automaticky maximalizované.

en: Place new windows in the center
sk: Umiestniť nové okná do stredu

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
sk: Ak je nastavené na true, budú nové okná vždy umiestnené v strede aktívnej obrazovky monitoru.

en: Enable experimental features
sk: Povoliť experimentálne funkcie

en: Select window from tab popup
sk: Vybrať okno z rozbaľovacej ponuky tabulátora

en: Cancel tab popup
sk: Zrušit rozbaľovaciu ponuku tabulátora

en: Switch monitor configurations
sk: Prepnúť nastavenia monitorov

en: Rotates the built-in monitor configuration
sk: Otočí nastavenie vstavaného monitora

en: Switch to VT 1
sk: Prepnúť na VT č. 1

en: Switch to VT 2
sk: Prepnúť na VT č. 2

en: Switch to VT 3
sk: Prepnúť na VT č. 3

en: Switch to VT 4
sk: Prepnúť na VT č. 4

en: Switch to VT 5
sk: Prepnúť na VT č. 5

en: Switch to VT 6
sk: Prepnúť na VT č. 6

en: Switch to VT 7
sk: Prepnúť na VT č. 7

en: Switch to VT 8
sk: Prepnúť na VT č. 8

en: Switch to VT 9
sk: Prepnúť na VT č. 9

en: Switch to VT 10
sk: Prepnúť na VT č. 10

en: Switch to VT 11
sk: Prepnúť na VT č. 11

en: Switch to VT 12
sk: Prepnúť na VT č. 12

en: Re-enable shortcuts
sk: Znovu povoliť klávesové skratky

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
sk: Prepínač režimu (skupina č. %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
sk: Prepnúť monitor

en: Show on-screen help
sk: Zobraziť pomocníka na obrazovke

en: Built-in display
sk: Vstavaný displej

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown Display
sk: Neznámy displej

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
sk: Pre obrazovku č. %i na displeji „%s“ je spustený už iný správca rozloženia.

en: Bell event
sk: Udalosť zvončeka

en: Failed to open X Window System display “%s”
sk: Zlyhalo otvorenie displeja systému na správu okien X „%s“

en: Disable connection to session manager
sk: Zakáže pripojenia k správcovi relácií

en: Replace the running window manager
sk: Nahradí bežiaceho správcu okien

en: Specify session management ID
sk: Zadá identifikátor správy relácií

en: X Display to use
sk: X displej, ktorý bude použitý

en: Initialize session from savefile
sk: Inicializuje reláciu z uloženého súboru

en: Make X calls synchronous
sk: Použije synchrónne volania X

en: Run as a wayland compositor
sk: Spustí ako kompozitor protokolu wayland

en: Run as a nested compositor
sk: Spustí ako kompozitor s vnoreným režimom

en: Run as a full display server, rather than nested
sk: Spustí ako plnohodnotný zobrazovací server, namiesto vnoreného režimu

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
sk: „%s“ neodpovedá.

en: Application is not responding.
sk: Aplikácia neodpovedá.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sk: Môžete chvíľu počkať na pokračovanie aplikácie, alebo ju môžete ukončiť.

en: _Force Quit
sk: _Vynútiť ukončenie

en: _Wait
sk: _Počkať

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sk: ukwm %s
    Autorské práva © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., a ostatní
    Toto je slobodný softvér; pozrite podmienky kopírovania v zdrojových kódoch.
    Záruka sa NEPOSKYTUJE; ani na PREDAJNOSŤ alebo VHODNOSŤ PRE URČITÝ ÚČEL.

en: Print version
sk: Zobrazí verziu

en: Ukwm plugin to use
sk: Použije zásuvný modul Ukwm

en: Workspace %d
sk: Pracovný priestor č. %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sk: Displej „%s“ už má správcu okien. Skúste použiť prepínač --replace, aby sa aktuálny správca nahradil.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
sk: Obrazovka č. %d na displeji „%s“ nie je platná

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
sk: Ukwm bol skompilovaný bez výpisu podrobností pri behu

en: Mode Switch: Mode %d
sk: Prepínač režimu: Režim č. %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
sk: Tieto okná nepodporujú „uloženie aktuálnych nastavení“ a pri budúcom prihlásení ich budete musieť znovu spustiť ručne.

en: %s (on %s)
sk: %s (na %s)
