ukwm master - en to sl translation catalogue (72 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
sl: Spremenilnik, ki naj se uporabi za upravljanje oken

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
sl: Ta vrednost določa »prekrivno plast«, ki združuje predogled okna in zaganjalnik programa. Vrednost je zamišljena kot »ključ oken« na strojni opremi računalnika. Pričakovano je, da je vrednost določena privzeto ali pa ni določena.

en: Attach modal dialogs
sl: Pripni modalna pogovorna okna

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
sl: Izbrana možnost omogoči, da je namesto samostojnih nazivnih vrstic, na to mesto pripeto modalno pogovorno okno, ki se premika z nadrejenim oknom.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sl: Omogoči prilagajanje velikosti okna ob dotiku robov zaslona

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se okna, ki se dotaknejo navpičnih robov zaslona razpeta po navpični osi in razširjena na polovično širino. Dotik vrhnjega roba razpne okno čez cel zaslon.

en: Workspaces are managed dynamically
sl: Število delovnih površin je spremenljivo

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
sl: Možnost določa ali je število delovnih površin spremenljivo ali pa je to število stalno (določenih s ključem števila delovnih površin med možnostmi v org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
sl: Delovne površine le na prvem zaslonu

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
sl: Določa ali naj se delovne površine preklapljajo na vseh zaslonih ali le na prvem, glavnem zaslonu.

en: No tab popup
sl: Brez pojavnih zavihkov

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
sl: Določa ali naj bo uporaba pojavnih zavihkov in poudarjanja onemogočena med kroženjem oken.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
sl: Zamakni spremembe žarišča, dokler se kazalnik še premika

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se žarišče, v kolikor je izbran način »sloppy« ali »miška«, ne spremeni takoj ob izbiri okna. Žarišče se spremeni, ko se kazalnik preneha premikati.

en: Draggable border width
sl: Prilagodljiva obroba pravokotnika

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
sl: Delež skupne prilagodljive obrobe. V kolikor vidni robovi teme niso dovolj, so dodane nevidne obrobe za dodatno prilagajanje.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
sl: Samodejno razpni okna, ki so skoraj enaka velikosti zaslona

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bodo okna, ki so skoraj tako velika, kot je velik zaslon, med preslikavo samodejno razpeta.

en: Place new windows in the center
sl: Postavi novo okno v središče

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
sl: Izbrana možnost določa, da bo novo okno vedno v središču dejavnega zaslona.

en: Enable experimental features
sl: Omogoči preizkusne možnosti

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
sl: Za omogočanje preizkusnih možnosti, dodajte na seznam ključne besedo možnosti. Ali vpisana možnost zahteva ponovni zagon sestavljalnika, je odvisno od posamezne možnosti. Te možnosti niso zahtevane niti nastavljive. Trenutno so na voljo ključne besede: • »scale-monitor-framebuffer« – določi privzeto rabo sistema ukwm za logične zaslone v logičnem točkovnem koordinatnem prostoru, pri čemer prilagaja predpomnilnik in ne vsebine za upravljanje z zasloni HiDPI. Možnost ne zahteva ponovnega zagona. • »remote-desktop« – omogoči podporo oddaljenim namizjem. Za souporabo zaslona mora biti omogočena tudi možnost »screen-cast«. • »screen-cast« – omogoči podporo objavljanja na zaslon.

en: Select window from tab popup
sl: Izbor okna iz pojavnega zavihka

en: Cancel tab popup
sl: Prekliči pojavni zavihek

en: Switch monitor configurations
sl: Nastavitve nadzornika preklopa

en: Rotates the built-in monitor configuration
sl: Zavrti vgrajene nastavitve zaslona

en: Switch to VT 1
sl: Preklopi na VT 1

en: Switch to VT 2
sl: Preklopi na VT 2

en: Switch to VT 3
sl: Preklopi na VT 3

en: Switch to VT 4
sl: Preklopi na VT 4

en: Switch to VT 5
sl: Preklopi na VT 5

en: Switch to VT 6
sl: Preklopi na VT 6

en: Switch to VT 7
sl: Preklopi na VT 7

en: Switch to VT 8
sl: Preklopi na VT 8

en: Switch to VT 9
sl: Preklopi na VT 9

en: Switch to VT 10
sl: Preklopi na VT 10

en: Switch to VT 11
sl: Preklopi na VT 11

en: Switch to VT 12
sl: Preklopi na VT 12

en: Re-enable shortcuts
sl: Ponovno omogoči tipkovne bližnjice

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
sl: Preklop načina (skupina %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
sl: Nadzornik preklopa

en: Show on-screen help
sl: Pokaži zaslonsko pomoč

en: Built-in display
sl: Vgrajen zaslon

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown Display
sl: Neznan zaslon

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
sl: Drug upravljalnik sestavljanja je že zagnan na zaslonu %i prikaza »%s«.

en: Bell event
sl: Dogodek zvonjenja

en: Failed to open X Window System display “%s”
sl: Odpiranje zaslona »%s« okenskega sistema X je spodletelo

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom sej

en: Replace the running window manager
sl: Zamenjaj trenutni upravljalnik oken

en: Specify session management ID
sl: Navedite ID upravljanja seje

en: X Display to use
sl: Zaslon X za uporabo

en: Initialize session from savefile
sl: Začni sejo iz shranjene datoteke

en: Make X calls synchronous
sl: Uskladi klice X

en: Run as a wayland compositor
sl: Zaženi izbirnik wayland

en: Run as a nested compositor
sl: Zaženi kot gnezden vpisovalnik

en: Run as a full display server, rather than nested
sl: Zaženi kot polni strežnik zaslona in ne vstavljeno

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
sl: Okno »%s« se ne odziva.

en: Application is not responding.
sl: Program se ne odziva.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sl: Lahko še malo počakate, če program morda spet začne delovati, ali pa vsilite končanje delovanja.

en: _Force Quit
sl: _Vsili konec

en: _Wait
sl: _Počakaj

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sl: ukwm %s
    Avtorske pravice pridržane (C) 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat in drugi
    To je prosta programska oprema; za pogoje kopiranja si oglejte dovoljenje.
    Program je na voljo BREZ KAKRŠNIHKOLI ZAGOTOVIL.

en: Print version
sl: Izpiši različico

en: Ukwm plugin to use
sl: Vstavek Ukwm za uporabo

en: Workspace %d
sl: Delovna površina %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sl: Zaslon »%s« že ima določen upravljalnik oken; poskušajte uporabiti možnost --replace za zamenjavo trenutnega upravljalnika zaslona.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
sl: Zaslon %d na prikazu »%s« ni veljaven

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
sl: Program Ukwm je kodno preveden brez podpore za podrobni način izpisovanja

en: Mode Switch: Mode %d
sl: Način preklopa: način %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
sl: Ta okna ne podpirajo možnosti »shranjevanja trenutnih nastavitev«, zato jih bo treba ob naslednji prijavi zagnati ročno.

en: %s (on %s)
sl: %s (na %s)
