ukwm - en to sr translation catalogue (73 entries)

en: Ukwm
sr: Матер

en: Modifier to use for extended window management operations
sr: Тастер који се користи за проширене радње управника прозорима

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
sr: Овај кључ покреће „overlay“ (преклапање), које комбинује преглед прозора и покретач програма. Подразумевано је намењен као „Windows key“ (кључ прозора) за компоненте рачунара. Очекује се да ово везује или подразумевани или низ празних знакова.

en: Attach modal dialogs
sr: Прилагање модалних прозорчића

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
sr: Када је изабрано, уместо независних линија наслова, модални прозорчићи се појављују приложени на траку алата матичног прозора и бивају премештани заједно са матичним прозором.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sr: Укључује поплочавање ивице приликом отпуштања прозора на ивицама екрана

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sr: Ако је укључено, отпуштање прозора на усправним ивицама екрана увећава их усправно и мења им величину водоравно да прекрију половину доступне области. Отпуштање прозора на горњој ивици екрана увећава их у потпуности.

en: Workspaces are managed dynamically
sr: Радним просторима се управља динамички

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
sr: Одређује да ли се радним просторима управља динамички или ће постојати стални број радних простора (одређен бројем радних простора у „org.gnome.desktop.wm.preferences“).

en: Workspaces only on primary
sr: Радни простори само на примарне

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
sr: Одређује да ли пребацивање радног простора треба да се деси за прозоре на свим мониторима или само за прозоре на главном монитору.

en: No tab popup
sr: Без искакања језичка

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
sr: Одређује да ли ће употреба оквира искакања и истицања бити приказана за кретање по прозорима.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
sr: Застој првог плана се мења док се показивач не заустави

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
sr: Ако је изабрано, а режим првог плана је или „sloppy“ или „mouse“ онда први план неће бити мењан одмах по уласку у прозор, већ само након што показивач престане да се помера.

en: Draggable border width
sr: Ширина ивице за превлачење

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
sr: Износ укупне ивице за превлачење. Ако видљиве ивице теме нису довољне, биће додате невидљиве ивице за достизање ове вредности.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
sr: Сам увећава повећане прозоре најближег монитора

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
sr: Ако је укључено, нови прозори који су почетно величине монитора самостално бивају увећани.

en: Place new windows in the center
sr: Нови прозор у средиште

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
sr: Ако је изабрано, нови прозори ће увек бити постављени на средину радног екрана монитора.

en: Enable experimental features
sr: Укључује експерименталне функције

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
sr: Да укључите пробне функције, додајте кључну реч функције на списак. Да ли функција захтева поновно покретање састављача зависи од дате функције. Није потребно да нека пробна могућност буде и даље доступна или подесива. Немојте очекивати да додавање било чега у овом подешавању буде отпорно на будуће измене. Тренутно могуће кључне речи су: • „scale-monitor-framebuffer“ — чини да матер подразумевано распоређује логичке екране у логичком координантном простору пиксела, приликом промене величине спремишта кадрова екрана уместо садржаја прозора, зарад управљања екранима високе резолуције. Не захтева поновно покретање. • “remote-desktop” — омогућава удаљену техничку подршку. Да бисте подржали удаљену техничку подршку са дељењем екрана, “screen-cast” такође мора бити омогућен. • “screen-cast” — омогућава подршку за пројектовање екрана.

en: Select window from tab popup
sr: Бира прозор из језичка искакања

en: Cancel tab popup
sr: Отказивање језичка искакања

en: Switch monitor configurations
sr: Мења подешавања монитора

en: Rotates the built-in monitor configuration
sr: Заокреће уграђена подешавања монитора

en: Switch to VT 1
sr: Прелазак на ВТ 1

en: Switch to VT 2
sr: Прелазак на ВТ 2

en: Switch to VT 3
sr: Прелазак на ВТ 3

en: Switch to VT 4
sr: Прелазак на ВТ 4

en: Switch to VT 5
sr: Прелазак на ВТ 5

en: Switch to VT 6
sr: Прелазак на ВТ 6

en: Switch to VT 7
sr: Прелазак на ВТ 7

en: Switch to VT 8
sr: Прелазак на ВТ 8

en: Switch to VT 9
sr: Прелазак на ВТ 9

en: Switch to VT 10
sr: Прелазак на ВТ 10

en: Switch to VT 11
sr: Прелазак на ВТ 11

en: Switch to VT 12
sr: Прелазак на ВТ 12

en: Re-enable shortcuts
sr: Поново укључивање пречица

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
sr: Режим прекидача (група %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
sr: Промени монитор

en: Show on-screen help
sr: Прикажи помоћ на екрану

en: Built-in display
sr: Уграђени дисплеј

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Display
sr: Непознат дисплеј

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
sr: Неки други композитни управник је већ покренут на приказу %i еркана „%s“.

en: Bell event
sr: Звонца

en: Failed to open X Window System display “%s”
sr: Нисам успео да отворим екран „%s“ Икс система прозора

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Replace the running window manager
sr: Мења текућег управника прозорима

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: X Display to use
sr: Икс екран који ће бити коришћен

en: Initialize session from savefile
sr: Покреће сесију из датотеке чувања

en: Make X calls synchronous
sr: Чини Икс позиве усклађеним

en: Run as a wayland compositor
sr: Ради као вајландов саставник

en: Run as a nested compositor
sr: Ради као угнеждени саставник

en: Run as a full display server, rather than nested
sr: Ради као пуни сервер приказа, уместо као угнеждени

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
sr: „%s“ не даје одзив.

en: Application is not responding.
sr: Програм не даје одзив.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr: Можете мало сачекати док се програм не сабере или приморати програм да комплетно прекине са радом.

en: _Force Quit
sr: _Приморај излаз

en: _Wait
sr: _Сачекај

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: матер %s
    Сва права задржана © 2001–%d Хевок Пенингтон, Ред Хет, Инк., и остали
    Ово је слободан програм; погледајте изворни кôд за услове коришћења.
    НЕ постоји никаква гаранција; чак ни гаранција о ТРЖИШНОЈ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.

en: Print version
sr: Исписује издање

en: Ukwm plugin to use
sr: Прикључци Матера за коришћење

en: Workspace %d
sr: %d. радни простор

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sr: Приказ „%s“ већ има управника прозора; пробајте да користите опцију „--replace“ да замените тренутног управника прозора.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
sr: Приказ „%d“ на екрану „%s“ није исправан

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
sr: Матер је преведен без подршке за опширан режим

en: Mode Switch: Mode %d
sr: Режим прекидача: Режим %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
sr: Ови прозори не подржавају могућност „сачувај тренутна подешавања“ па ћете морати ручно да их поново покренете када се следећи пут пријавите.

en: %s (on %s)
sr: %s (на %s)
