ukwm master - en to tr translation catalogue (72 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
tr: Genişletilmiş pencere yönetimi işlemleri için kullanılacak değiştirici

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
tr: Bu tuş, pencere genel görünümü ve uygulama başlatma sisteminin bir birleşimi olan “bindirme” işlemini başlatır. Öntanımlı olarak PC donanımındaki “Windows tuşu” olması tasarlanmıştır. Bu bağlayıcının öntanımlı veya boş dizge olarak ayarlanması beklenir.

en: Attach modal dialogs
tr: Yardımcı diyalogları ekle

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
tr: Seçili olduğunda, bağımsız başlık çubuklarına sahip olmak yerine, kipsel diyaloglar üst pencerenin başlık çubuğunda ekli gözükür ve üst pencere ile birlikte hareket ettirilebilirler.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
tr: Pencereler ekran kenarlarında bırakıldığında kenar döşemeyi etkinleştir.

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
tr: Eğer etkinleştirilirse, dikey ekran kenarlarına bırakılan pencereler dikey olarak ekranı kaplar ve yatayda kullanılabilir alanın yarısını kaplayacak şekilde yeniden boyutlandırılır. Ekranın tepedeki kenarına bırakılan pencereler ekranı tamamen kaplar.

en: Workspaces are managed dynamically
tr: Çalışma alanları dinamik olarak yönetilir

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
tr: Çalışma alanlarının dinamik olarak mı yönetileceğini yoksa sabit sayıda çalışma alanı mı olacağını belirler (org.gnome.desktop.wm.preferences içindeki num-workspaces değişkeni tarafından belirlenir).

en: Workspaces only on primary
tr: Yalnızca birincil monitördeki çalışma alanları

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
tr: Çalışma alanı değiştirilmesinin, tüm monitörlerdeki pencerelerde mi yoksa yalnızca birincil monitördekilerde mi gerçekleşeceğini belirler.

en: No tab popup
tr: Sekme açılır penceresi yok

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
tr: Pencere geçişinde çerçeve vurgulanması ve açılır pencere kullanımının kapatılıp kapatılmayacağını belirler.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
tr: Odak değişikliklerini işaretçi hareketi durana kadar ertele

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
tr: Eğer seçiliyse ve odaklama kipi “sloppy” yada “mouse” ise bir pencereye geçişte odak hemen değil, yanlızca işaretçi hareket etmeyi bıraktığında değişir.

en: Draggable border width
tr: Sürüklenebilir kenarlık genişliği

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
tr: Sürüklenebilir kenarlıkların toplam miktarı. Eğer temanın görünür kenarlıkları yetersiz gelirse, bu değere ulaşmak için görünmez kenarlıklar eklenir.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
tr: Ekran boyutuna yakın pencereleri kendiliğinden ekranı kaplattır

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
tr: Etkinleştirildiğinde ekran boyutunda başlayan yeni pencereler kendiliğinden ekranı kaplar.

en: Place new windows in the center
tr: Yeni pencereleri ekranın ortasına yerleştir

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
tr: Etkinleştirildiğinde, yeni pencereler her zaman monitörün etkin ekranında ortaya yerleştirilir.

en: Enable experimental features
tr: Deneysel özellikleri etkinleştir

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes ukwm default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
tr: Deneysel özellikleri etkinleştirmek için özelliğin anahtar sözcüğünü listeye ekleyin. Özelliğin yeniden başlatmayı gerektirip gerektirmeyeceği verilen özelliğe bağlıdır. Hiçbir deneysel özellik hala kullanılabilir veya yapılandırılabilir olmak zorunda değildir. Bu ayara eklenecek herhangi bir şeyin gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyeceğini düşünmeyin. Şu anda kullanılabilir anahtar sözcükler: • “monitor-config-manager” — eskisinin yerini alması amaçlanan yeni monitör yapılandırma sistemini kullan. Bu, yapılandırma uygulamaları tarafından kullanılmak üzere daha yüksek düzeyde bir yapılandırma API’sini etkinleştirir ve ayrıca mantıksal monitör ölçeğinde yapılandırma yapmaya olanak tanır.• “scale-monitor-framebuffer” — ukwm’in HiDPI monitörleri yönetmesi için pencere içeriği yerine monitör çerçeve arabelleğini ölçeklendirirken, mantıksal monitörleri mantıksal piksel koordinat aralığına yerleştirmesini öntanımlı yapar. Yeniden başlatma gerektirmez. • “remote-desktop” — uzak masaüstü desteğini etkinleştirir. Uzak masaüstünü ekran paylaşmayla desteklemek için “screen-cast” mutlaka etkinleştirilmelidir. • “screen-cast” — ekran kaydı desteğini etkinleştirir.

en: Select window from tab popup
tr: Pencereyi, sekme açılır penceresinden seç

en: Cancel tab popup
tr: Sekmeyi yeni pencerede açmayı iptal et

en: Switch monitor configurations
tr: Monitör yapılandırmaları arasında geçiş yap

en: Rotates the built-in monitor configuration
tr: Yerleşik monitör yapılandırmaları arasında geçiş yapar

en: Switch to VT 1
tr: VT 1’e geç

en: Switch to VT 2
tr: VT 2’ye geç

en: Switch to VT 3
tr: VT 3’e geç

en: Switch to VT 4
tr: VT 4’e geç

en: Switch to VT 5
tr: VT 5’e geç

en: Switch to VT 6
tr: VT 6’ya geç

en: Switch to VT 7
tr: VT 7’ye geç

en: Switch to VT 8
tr: VT 8’e geç

en: Switch to VT 9
tr: VT 9’a geç

en: Switch to VT 10
tr: VT 10’a geç

en: Switch to VT 11
tr: VT 11’e geç

en: Switch to VT 12
tr: VT 12’ye geç

en: Re-enable shortcuts
tr: Kısayolları yeniden etkinleştir

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
tr: Kip anahtarı (Group %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
tr: Monitör değiştir

en: Show on-screen help
tr: Ekranda yardımı göster

en: Built-in display
tr: Yerleşik ekran

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown Display
tr: Bilinmeyen Ekran

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
tr: “%2$s” monitöründeki %1$i ekranında zaten başka bir birleştirme yöneticisi çalışıyor.

en: Bell event
tr: Etkinlik zili

en: Failed to open X Window System display “%s”
tr: X Pencere Sistemi “%s” ekranı açılamadı

en: Disable connection to session manager
tr: Ortam yöneticisine olan bağlantıyı kapat

en: Replace the running window manager
tr: Çalışan pencere yöneticisinin yerini al

en: Specify session management ID
tr: Ortam yönetim ID’sini belirt

en: X Display to use
tr: Kullanılacak X Ekranı

en: Initialize session from savefile
tr: Ortamı kayıtlı dosyadan başlat

en: Make X calls synchronous
tr: X çağrılarını eşazamanlı yap

en: Run as a wayland compositor
tr: Bir wayland dizgicisi olarak çalıştır

en: Run as a nested compositor
tr: Yuvalanmış dizgici olarak çalıştır

en: Run as a full display server, rather than nested
tr: İç içe değil tam ekran sunucusu olarak çalıştır

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
tr: “%s” yanıt vermiyor.

en: Application is not responding.
tr: Uygulama yanıt vermiyor

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
tr: Uygulamanın devam etmesi için bir süre beklemeyi seçebilir veya tümüyle çıkması için zorlayabilirsiniz.

en: _Force Quit
tr: _Zorla Çık

en: _Wait
tr: _Bekle

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
tr: ukwm %s
    Telif Hakkı © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., ve diğerleri
    Bu bir özgür yazılımdır; kopyalama koşullarını öğrenmek için kaynağa bakın.
    Hiçbir garanti YOK; BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK ya da SATILABİLİRLİK için dahi.

en: Print version
tr: Sürümü yazdır

en: Ukwm plugin to use
tr: Kullanılacak Ukwm eklentisi

en: Workspace %d
tr: Çalışma Alanı %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
tr: “%s” ekranı zaten bir pencere yöneticisine sahip; geçerli pencere yöneticisinin yerine bir başkasını koymak için --replace seçeneğini kullanmayı deneyin.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
tr: “%2$s” monitöründeki %1$d ekranı geçersiz

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
tr: Ukwm, ayrıntılı kip desteği olmadan derlenmiş

en: Mode Switch: Mode %d
tr: Kip Anahtarı: Kip %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
tr: Bu pencereler, “geçerli ayarları kaydet” özelliğini desteklemiyor ve bir dahaki girişinizde elle yeniden başlatılmak zorundadır.

en: %s (on %s)
tr: %s (%s üzerinde)
