ukwm master - en to fur translation catalogue (70 entries)

en: Modifier to use for extended window management operations
fur: Modificadôr di doprâ pes operazions estesis di gjestion barcons

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
fur: Cheste clâf e tache il “overlay”, che e je une cumbinazion tra la panoramiche dai barcons e il sisteme par inviâ lis aplicazions. Il valôr predefinît al è pensât par jessi il “tast Windows” su hardware PC. Si spiete che cheste scurte e sedi il valôr predefinît o une stringhe vueide.

en: Attach modal dialogs
fur: Dialics modâi tacâts

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
fur: Se metût a VÊR, invezit di vê sbaris di titul indipendentis, i dialics modâi a semein tacâts ae sbare dal titul dal barcon gjenitôr e si spostin cun lui.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
fur: Abilite il piastrelâ tal ôr cuant che si strissine i barcons tal ôr dal visôr

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
fur: Se abilitade, strissinant i barcons sui ôrs verticâi dal schermi, i barcons a vegnin slargjâts in verticâl e ridimensionâts in orizontâl, in mût di cuvierzi metât dal spazi disponibil. Strissinant sul ôr superiôr dal schermi al slargje i barcons dal dut.

en: Workspaces are managed dynamically
fur: I spazis di vore a son ministrât in maniere dinamiche

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
fur: Al determine se i spazis di lavôr a son gjestîts in maniere dinamiche o se il lôr numar al è fis (determinât de clâf num-workspaces in org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
fur: Spazis di vore nome tal visôr primari

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
fur: Determine se il cambi di spazi di lavôr al à di vignî pai barcons su ducj i visôrs o nome pai barcons sul visôr primari.

en: No tab popup
fur: Nissun tab popup

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
fur: Determine se disabilitâ l'ûs di popup e di curnîs di evidenziadure tal passâ di un barcon a chel altri.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
fur: Tarde il cambiament dal focus fintremai che il puntadôr si ferme

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
fur: Se metût a VÊR e la modalitât di focus e je metude a “sloppy” o “mouse” alore il focus nol ven spostât subite cuant che si passe suntun barcon, ma nome cuant che il puntadôr si ferme.

en: Draggable border width
fur: Largjece dal ôr che si pues strissinâ

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
fur: Il spessôr totâl pai ôrs che si puedin strissinâ. Se i ôrs visibii dal teme no bastin, a vegnin zontâts dai ôrs invisibii par rivâ a chest valôr.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
fur: Slargje in automatic i barcons grancj su par ju come il visôr

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
fur: Se abilitât, i gnûfs barcons che a an al inizi la stesse dimension dal visôr a vegnin slargjâts in automatic.

en: Place new windows in the center
fur: Place i gnûfs barcons tal mieç

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
fur: Se metût a VÊR, i gnûfs barcons a vegnaran plaçâts simpri tal mieç dal schermi atîf dal visôr.

en: Enable experimental features
fur: Abilite funzionalitâts sperimentâls

en: Select window from tab popup
fur: Selezione barcon dal tab popup

en: Cancel tab popup
fur: Anule tab popup

en: Switch monitor configurations
fur: Cambie configurazions visôr

en: Rotates the built-in monitor configuration
fur: Al volte la configurazion dal visôr integrât

en: Switch to VT 1
fur: Passe al VT 1

en: Switch to VT 2
fur: Passe al VT 2

en: Switch to VT 3
fur: Passe al VT 3

en: Switch to VT 4
fur: Passe al VT 4

en: Switch to VT 5
fur: Passe al VT 5

en: Switch to VT 6
fur: Passe al VT 6

en: Switch to VT 7
fur: Passe al VT 7

en: Switch to VT 8
fur: Passe al VT 8

en: Switch to VT 9
fur: Passe al VT 9

en: Switch to VT 10
fur: Passe al VT 10

en: Switch to VT 11
fur: Passe al VT 11

en: Switch to VT 12
fur: Passe al VT 12

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
fur: Cambie mût (Grup %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
fur: Cambie visôr

en: Show on-screen help
fur: Mostre jutori a schermi

en: Built-in display
fur: Display integrât

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unknown Display
fur: Display no cognossût

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
fur: Un altri compositing manager al è za in esecuzion sul schermi %i sul display “%s”.

en: Bell event
fur: Event cjampane

en: Failed to open X Window System display “%s”
fur: Impussibil vierzi il display “%s” di X Window System

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr de session

en: Replace the running window manager
fur: Rimplace il window manager in vore

en: Specify session management ID
fur: Specifiche il ID di gjestion session

en: X Display to use
fur: Display X di doprâ

en: Initialize session from savefile
fur: Inizialize session da file salvât

en: Make X calls synchronous
fur: Fâs lis clamadis X sincronis

en: Run as a wayland compositor
fur: Eseguìs come compositor wayland

en: Run as a nested compositor
fur: Eseguìs come compositor nidiât

en: Run as a full display server, rather than nested
fur: Eseguìs come servidôr display complet, invezit che nidiât

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
fur: “%s” nol rispuint.

en: Application is not responding.
fur: La aplicazion no rispuint.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
fur: Al è pussibil sielzi di spietâ un pôc lassant che la aplicazion e continui o sfuarçâ la aplicazion par sierâle dal dut.

en: _Force Quit
fur: Sfuarce _Jessude

en: _Wait
fur: _Spiete

en: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
fur: ukwm %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., e altris
    Chest al è software libar; viodi i sorzints pes condizions di copie.
    No je NISSUNE garanzie; nancje di CUMIERÇABILITÂT o IDONEITÂT A UNE FINALITÂT PARTICOLÂR.

en: Print version
fur: Stampe version

en: Ukwm plugin to use
fur: Plugin Ukwm di doprâ

en: Workspace %d
fur: Spazi di lavôr %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
fur: Il display “%s” al à za un window manager; prove dopre la opzion --replace par rimplaçâ chel atuâl.

en: Screen %d on display “%s” is invalid
fur: Schermi %d su display “%s” no valit

en: Ukwm was compiled without support for verbose mode
fur: Ukwm al è stât compilât cence supuart pe modalitât fetose

en: Mode Switch: Mode %d
fur: Cambie mût: mût %d

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
fur: Chescj barcons no supuartin la funzion “salve impostazions atuâls” e si scugnarà tornâ a inviâlis a man tal prossim acès.

en: %s (on %s)
fur: %s (su %s)
