umbrello - en to bg translation catalogue (377 entries)

en: Dependency
bg: Зависимост

en: Composition
bg: Съставяне

en: Anchor
bg: Котва

en: Activity
bg: Дейност

en: Exception
bg: Изключение

en: Relationship
bg: Отношение

en: Unknown
bg: Непознато

en: Paste Error
bg: Грешка при поставяне

en: Change text : %1 to %2
bg: Промяна на текст: %1 на %2

en: Change visibility : %1
bg: Промяна на видимостта : %1

en: Rename object : %1 to %2
bg: Преименуване на обект : %1 в %2

en: Change fill color : %1
bg: Промяна цвета на запълването: %1

en: Change font : %1
bg: Промяна на шрифта : %1

en: Change line color : %1
bg: Промяна цвета на линия: %1

en: Create widget : %1
bg: Създаване на джаджа : %1

en: Move widget : %1
bg: Преместване на джаджа: %1

en: Resize widget : %1
bg: Преоразмеряване на джаджа: %1

en: Cannot Open File
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Cannot create the folder:
bg: Грешка при създаване на папка:

en: 
    Please check the access rights
bg: 
    Проверете правата за достъп.

en: Cannot Create Folder
bg: Грешка при създаване на папка

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
bg: вектор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
bg: <b>Променлива</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
bg: низ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
bg: <p align="center">Низ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
bg: <p align="center">Списък</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
bg: Име на клас

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
bg: Документация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
bg: Стил:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
bg: Публичен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
bg: Частен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
bg: Защитен

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Do Not Create
bg: Без създаване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
bg: Език

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
bg: Папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
bg: Из&бор...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
bg: Из&бор...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
bg: &Презапис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
bg: П&итане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
bg: Използване на &различно име

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
bg: Форматиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
bg: Редове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
bg: Вид отстъп:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
bg: Без отстъп

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
bg: Табулация

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
bg: Интервал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
bg: Налични класове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
bg: Добавяне >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
bg: << Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
bg: Избрани класове

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
bg: Състояние

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
bg: Клас

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
bg: Генериране

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
bg: Внасяне на файл: %1 Напредък: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
bg: Готово.

en: Class Name
bg: Име на клас

en: Properties
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
bg: Общи настройки

[ctx: general properties page]
en: General
bg: Общи

en: Activity type:
bg: Вид дейност:

en: Activity name:
bg: Име на дейността:

[ctx: general settings page name]
en: General
bg: Общи

en: General Settings
bg: Общи настройки

[ctx: display option page name]
en: Display
bg: Показване

en: Display Options
bg: Опции за показване

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Operations
bg: Операции

en: Templates
bg: Шаблони

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
bg: Съдържание

[ctx: instance general settings page name]
en: General
bg: Общи

en: Hide
bg: Скриване

en: Show
bg: Показване

en: Hide Comment
bg: Скриване на коментар

en: Show Comment
bg: Показване на коментар

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Cut
bg: Изрязване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
bg: Цветове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
bg: Шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
bg: Хартия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
bg: Избор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
bg: <p align="right">Скрит блок:</p>

en: Delete Diagram?
bg: Да се изтрие ли диаграмата?

en: &Delete
bg: &Изтриване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
bg: Филтър

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
bg: Категория

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
bg: Пакет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
bg: Интерфейс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
bg: Действие

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
bg: Атрибут

[ctx: general settings]
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
bg: Шрифт

en: Font Settings
bg: Настройки на шрифта

en: Role Settings
bg: Настройки на роля

[ctx: properties group title]
en: Properties
bg: Настройки

[ctx: enter state label]
en: State :
bg: Състояние:

en: &Overwrite
bg: &Презаписване

en: Activities
bg: Дейности

en: Move selected item up
bg: Преместване нагоре на избраната задача

en: Move selected item down
bg: Преместване надолу на избраната задача

en: New Activity...
bg: Нова дейност...

en: Delete
bg: Изтриване

en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: name of association widget]
en: Name:
bg: Име:

en: Stereotype
bg: Стереотип

en: Type:
bg: Вид:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
bg: Разновидност:

en: Multiple instance
bg: Множествен екземпляр

en: Name is Not Unique
bg: Името не е уникално

en: Constraints
bg: Ограничения

en: &Properties
bg: &Информация

en: Comment
bg: Коментар

en: Source Code
bg: Изходен код

en: Operatio&ns
bg: Де&йствия

en: &Visibility
bg: &Видимост

en: Pac&kage
bg: &Пакет

en: Draw as circle
bg: Чертане като кръг

en: <p align="center">No Options Available.</p>
bg: <p align="center">Няма налични настройки.</p>

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
bg: Избрано

en: The name you have entered is invalid.
bg: Въведеното име не е правилно.

en: Invalid Name
bg: Неправилно име

en: The name you have entered is not unique.
bg: Въведеното име не е уникално.

en: Name Not Unique
bg: Името не е уникално

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
bg: Настройки на диаграмата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
bg: Мащаб:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
bg: Показване на &мрежа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
bg: При&лепяне към мрежата

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Autosave
bg: Автоматичен запис

en: E&nable autosave
bg: Включване на &автоматичен запис

en: Startup
bg: Стартиране

en: &Load last project
bg: &Зареждане на последния проект

en: New Operation...
bg: Ново действие...

[ctx: color group box]
en: Color
bg: Цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
bg: Имплементация

[ctx: title of color group]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: default line color button]
en: &Default
bg: &По подразбиране

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
bg: &По подразбиране

[ctx: default background color button]
en: De&fault
bg: &По подразбиране

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
bg: &По подразбиране

[ctx: property name]
en: &Name:
bg: &Име:

en: Umbrello Setup
bg: Настройки на Umbrello

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: User Interface Settings
bg: Настройки на потребителски интерфейс

[ctx: general settings page]
en: General
bg: Общи

[ctx: class settings page]
en: Class
bg: Клас

[ctx: general page]
en: General
bg: Общи

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
bg: Начално състояние

[ctx: state in statechart]
en: State
bg: Състояние

[ctx: end state in statechart]
en: End state
bg: Крайно състояние

en: State type:
bg: Вид състояние:

en: State name:
bg: Име на състоянието:

[ctx: attribute name]
en: &Name:
bg: &Име:

[ctx: name label]
en: Name
bg: Име

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
bg: &Име:

en: Attributes:
bg: Атрибути:

en: Indexing
bg: Индексиране

[ctx: general page title]
en: General
bg: Общи

[ctx: general group title]
en: General
bg: Общи

[ctx: label for entering name]
en: Name
bg: Име

en: Actions
bg: Действия

en: No Action
bg: Без действие

en: Cascade
bg: Каскадно

en: Set Default
bg: Настройки по подразбиране

en: Columns
bg: Колони

[ctx: column header local]
en: Local
bg: Локално

en: &Add
bg: До&бавяне

[ctx: operation name]
en: &Name:
bg: &Име:

en: Parameters
bg: Параметри

[ctx: template name]
en: &Name:
bg: &Име:

[ctx: classes display options page]
en: Display
bg: Показване

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

en: &Library
bg: &Библиотека

en: &Table
bg: &Таблица

[ctx: draw as default]
en: &Default
bg: &Възстановяване

en: &Type:
bg: &Вид:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
bg: П&убличен

en: Visibility
bg: Видимост

[ctx: scope for A is public]
en: Public
bg: Публичен

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
bg: Защитено

[ctx: scope for A is private]
en: Private
bg: Частен

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
bg: Имплементация

[ctx: scope for B is public]
en: Public
bg: Публичен

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
bg: Защитен

[ctx: scope for B is private]
en: Private
bg: Частен

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
bg: Имплементация

en: Exporting to XHTML...
bg: Изнасяне в XHTML...

en: Generating Docbook...
bg: Създаване на DocBook...

en: Docbook Generation Complete...
bg: Създаването на DocBook приключи...

en: Docbook Generation Failed...
bg: Грешка при създаване на Docbook...

en: Exporting to DocBook...
bg: Изнасяне в DocBook...

en: Umbrello UML Modeller Authors
bg: Авторите на Umbrello UML Modeller

en: Generating XHTML...
bg: Създаване на XHTML...

en: XHTML Generation Complete...
bg: Създаването на XHTML приключи...

en: Copying CSS...
bg: Копиране на CSS...

en: Finished Copying CSS...
bg: Копирането на CSS приключи...

en: Failed Copying CSS...
bg: Грешка при копиране на CSS...

en: File to open
bg: Файл за отваряне

en: Delete Anchor
bg: Изтриване на опорна точка

en: Select Operation...
bg: Избор на действие...

en: New Template...
bg: Нов шаблон...

en: Activity...
bg: Дейност...

en: Actor
bg: Участник

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
bg: Артефакт

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
bg: Избор на шрифт...

[ctx: new class menu item]
en: Class...
bg: Клас...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Collapse All
bg: Сгъване на всичко

en: Component
bg: Компонент

en: Folder
bg: Папка

en: End State
bg: Крайно състояние

en: Expand All
bg: Разгъване на всичко

en: Fill Color...
bg: Цвят на запълване...

en: Flip Horizontal
bg: Обръщане по хоризонтал

en: Flip Vertical
bg: Обръщане по вертикал

en: Fork
bg: Разклонение

en: Initial State
bg: Начално състояние

en: New Attribute...
bg: Нов атрибут...

en: Line Color...
bg: Цвят на линия...

en: New Parameter...
bg: Нов параметър...

en: Node
bg: Възел

en: Object...
bg: Обект...

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
bg: Пакет...

en: Redo
bg: Повтаряне

en: Region
bg: Област

en: Rename...
bg: Преименуване...

en: Rename Object...
bg: Преименуване на обект...

[ctx: add new state]
en: State...
bg: Състояние...

en: Subsystem
bg: Подсистема

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
bg: Шаблон

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: new container menu]
en: New
bg: Нов

[ctx: new sub menu]
en: New
bg: Нов

en: Union
bg: Обединение

en: Snap to Grid
bg: Прилепяне към мрежата

en: Show Grid
bg: Показване на мрежа

en: Draw as Circle
bg: Чертане като кръг

en: Rename Class...
bg: Преименуване на клас...

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

[ctx: clear note]
en: Clear
bg: Изчистване

en: Change Text...
bg: Промяна на текста...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
bg: Изчистване

en: Change Name
bg: Промяна на името

[ctx: color menu]
en: Color
bg: Цвят

en: Align Right
bg: Дясно подравняване

en: Align Left
bg: Ляво подравняване

en: Align Top
bg: Подравняване в горния край

en: Align Bottom
bg: Подравняване в долния край

en: OK
bg: ОК

[ctx: parse status]
en: Empty
bg: Празно

en: Unspecified error
bg: Неуказана грешка

en: Name
bg: Име

en: Add Base Class
bg: Добавяне на основен клас

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
bg: Добавяне на действие

en: Add Base Interface
bg: Добавяне на основен интерфейс

en: Choose a different name.
bg: Изберете друго име

en: new activity
bg: нова дейност

en: Enter the name of the new activity:
bg: Въведете име за новата дейност:

en: Enter Signal Name
bg: Въведете име на сигнал

en: Enter Signal
bg: Въведете сигнал

en: new state
bg: ново състояние

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
bg: Геометрия

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
bg: Автоматично запазване

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
bg: Цвят на запълване

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
bg: Използван цвят за запълването

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
bg: Цвят на линия

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
bg: Цветът на линиите

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
bg: Широчина на линия

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
bg: Широчината на линията

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
bg: Цвят на текста

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
bg: Цветът на текста

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
bg: Използван шрифт

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
bg: Цвят на фона

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
bg: Цвят на точките на мрежата

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
bg: Показване на видимост

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
bg: Показване видимостта на свойствата (напр. частен, публичен, защитен)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
bg: Показване на свойствата

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
bg: Показване свойствата на класа

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
bg: Показване на пакет

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
bg: Показване на стереотипи

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
bg: Височина

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
bg: Широчина

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
bg: Показване на скрити блокове

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
bg: Осветяване на блокове

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
bg: Включване и изключване осветяването на блокове

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
bg: Цвят на хартията

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
bg: Цветът на хартията

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
bg: Цвят на шрифта

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
bg: Цветът на шрифта

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
bg: Стил на коментар

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
bg: Задължителна документация

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
bg: Включване и изключване на подробната документация

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
bg: Вид отстъп

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
bg: Видът на отстъпа

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
bg: Вид край на ред

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
bg: Видът край на ред (или нов ред)

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
bg: Изходна папка

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
bg: &Диаграма

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
bg: &Нов

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
bg: &Показване

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
bg: &Увеличение

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
bg: &Подравняване

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
bg: &Код

en: Creates a new document
bg: Създаване на нов документ

en: Opens an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

en: Opens a recently used file
bg: Отваряне на последния използван файл

en: Quits the application
bg: Изход от програмата

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
bg: Изрязване на маркираните елементи и поставянето им в системния буфер

en: Copies the selected section to the clipboard
bg: Копиране на маркираните елементи в системния буфер

en: &Tree View
bg: &Дървовиден преглед

[ctx: init status bar]
en: Ready
bg: Готово

en: Doc&umentation
bg: &Документация

en: Opening file...
bg: Отваряне на файл...

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Creating new document...
bg: Създаване на нов документ...

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Saving file...
bg: Запис на файл...

en: Saving file with a new filename...
bg: Запис на файла под ново име...

en: Save As
bg: Запис като

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
bg: Вече има файл "%1".
    Искате ли да бъде презаписан?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Overwrite
bg: Презапис

en: Closing file...
bg: Затваряне на файл...

en: Printing...
bg: Отпечатване...

en: Print %1
bg: Печат на %1

en: Exiting...
bg: Изход...

en: Cutting selection...
bg: Изрязване на маркировката...

en: Copying selection to clipboard...
bg: Копиране на маркировката в системния буфер...

en: Inserting clipboard contents...
bg: Вмъкване съдържанието на системния буфер...

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
bg: Готово.

en: UML Model
bg: Модел на UML

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
bg: Текущият файл е променен.
    Искате ли промените да бъдат записани?

[ctx: warning message]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: Load Error
bg: Грешка при зареждане

en: Save Error
bg: Грешка при запис

[ctx: diagram name]
en: Name
bg: Име

en: Enter name:
bg: Въведете име:

[ctx: renaming diagram]
en: Name
bg: Име

[ctx: renaming uml object]
en: Name
bg: Име

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
bg: Име

en: Enter New Name
bg: Въведете ново име

en: Loading diagrams...
bg: Зареждане на диаграми...

en: Enter Model Name
bg: Въведете име на модела

en: Enter the new name of the model:
bg: Въведете ново име за модела:

en: Views
bg: Изгледи

en: Folder Not Empty
bg: Папката не е празна

en: Rename canceled
bg: Преименуването е отменено

[ctx: object name]
en: Name
bg: Име

en: Node &name:
bg: &Име на възела:

en: Diagram: %2 Page %1
bg: Диаграма: %2 Страница: %1

en: Enter Diagram Name
bg: Въведене име на диаграма

en: Enter the new name of the diagram:
bg: Въведете ново име за диаграмата:

en: File Already Exists
bg: Файлът вече съществува

en: Change Text
bg: Промяна на текст

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

[ctx: operation name]
en: Name
bg: Име

en: Enter Activity
bg: Въдевете дейност

en: Enter the new name of the activity:
bg: Въведете ново име за дейността:

en: Box
bg: Кутия

en: Message
bg: Съобщение

en: Note
bg: Бележка

en: Object
bg: Обект

[ctx: selection arrow]
en: Select
bg: Избор

en: Label
bg: Етикет

[ctx: UML class]
en: Class
bg: Клас

en: Send signal
bg: Изпращане на сигнал

en: Accept signal
bg: Приемане на сигнал

[ctx: join states]
en: Join
bg: Присъединяване

[ctx: state choice]
en: Choice
bg: Избор

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
bg: Добавяне на ред

[ctx: state diagram]
en: State
bg: Състояние
