umbrello - en to ca translation catalogue (55 entries)

en: Override
ca: Sobreescriu

en: Implement
ca: Implementa

en: From %1
ca: Des de %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
ca: Integració manual de PHP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocNote)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="http://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP documentation</span></a> is used remotely. Alternatively you can set the location to a local copy of the documentation in the language of your choice. Make sure you downloaded the <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> package.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De manera predeterminada s'usarà remotament la <a href="http://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">documentació de PHP</span></a> en línia. De manera alternativa, podreu establir la ubicació a una còpia local de la documentació en l'idioma que escolliu. Assegureu-vos que heu baixat el paquet <span style=" font-style:italic;">«Many HTML files»</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
ca: Ubicació:

en: <lost declaration>
ca: <declaració perduda>

en: PHP Documentation
ca: Documentació de PHP

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
ca: Especifica la ubicació a usar per a la documentació de PHP.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: The location of the PHP documentation to use. You can either use a remote
                     location like https://php.net or a local directory which contains the
                     PHP documentation in HTML format with many files.
ca: La ubicació de la documentació de PHP que useu. Podeu usar una ubicació
                     remota com ara https://php.net o un directori local que contingui la
                     documentació de PHP en format HTML amb molts fitxers.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
ca: Assegureu-vos que les còpies locals es baixen en format HTML amb molts fitxers.

en: ...loading documentation...
ca: ...s'està carregant la documentació...

en: Circular inheritance of %1 and %2
ca: Herència circular de %1 i %2

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
ca: El tipus d'accés per al mètode d'interfície %1 ha de ser omès.

en: Interface function %1 cannot contain body.
ca: La funció d'interfície %1 no pot contenir cos.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
ca: La classe %1 conté el mètode abstracte %2 i, per tant, ha de ser declarada abstracta o aplicar el mètode.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
ca: La funció abstracta %1 no pot contenir cos.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
ca: No es pot usar el modificador final en un membre d'una classe abstracta.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
ca: El mètode no abstracte %1 ha de contenir cos.

en: Properties cannot be declared final.
ca: Les propietats no es poden declarar finals.

en: Properties cannot be declared abstract.
ca: Les propietats no es poden declarar abstractes.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
ca: El mètode «trait» %1 no s'ha aplicat, perquè hi ha col·lisions amb altres mètodes «trait» a %2

en: Cannot redeclare private property %1 from this context.
ca: No es pot redeclarar la propietat privada %1 des d'aquest context.

en: Cannot redeclare protected property %1 from this context.
ca: No es pot redeclarar la propietat protegida %1 des d'aquest context.

en: Traits cannot have constants.
ca: Els «traits» no poden tenir constants.

en: Only booleans, ints, floats and strings are allowed for class constants.
ca: Només booleans, enters, números de coma flotant i cadenes estan permesos per les constants de classes.

en: Cannot use 'final' as method modifier
ca: No es pot usar «final» com a modificador de mètode

en: Cannot use 'static' as method modifier
ca: No es pot usar «static» com a modificador de mètode

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
ca: El valor predeterminat per als paràmetres amb tipus suggerit de classe només pot ser NULL.

en: Following parameters must have a default value assigned.
ca: Els paràmetres següents han de tenir assignat un valor predeterminat.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
ca: No es pot tornar a declarar la funció interna %1 de PHP.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
ca: %1 i %2 defineixen la mateixa propietat (%3) en la composició de %1. Això podria ser incompatible. Per a millorar les tasques de manteniment, considereu l'ús de mètodes d'accés en els «traits».

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
ca: No es pot tornar a declarar %1, ja s'ha declarat a %2 a la línia %3.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
ca: La classe %1 conté %2 mètodes abstractes i, per tant, ha de ser declarada abstracta o implementar el mètode romanent.

en: Cannot re-assign $this.
ca: No es pot tornar a assignar $this.

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
ca: La sentència «use» amb el nom no compost «%1» no té cap efecte.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
ca: No es pot usar «%1» com a «%2» perquè el nom ja està en ús.

en: Usage of %1 is deprecated.
ca: L'ús de %1 és obsolet.

en: Declaration not found: %1
ca: No s'ha trobat la declaració: %1

en: Lost trait alias %1
ca: S'ha perdut l'àlies del «trait» %1

en: Use of %1 from %2<br />
ca: Ús de %1 des de %2<br />

en: Broken member alias trait.
ca: El tret d'àlies del membre està trencat.

en: PHP internal
ca: PHP intern

en: magic constant
ca: constant màgica

en: empty (not inside a class)
ca: buida (no dins d'una classe)

en: empty (not inside a method)
ca: buida (no dins d'un mètode)

en: empty (not inside a function)
ca: buida (no dins d'una funció)

en: empty (not inside a namespace)
ca: buida (no dins d'un espai de nom)

en: current value: %1
ca: valor actual: %1

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
ca: %1 de %2

en: KDevelop PHP parser debugging utility
ca: Utilitat de depuració de l'analitzador PHP del KDevelop

en: Could not open file '%1'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: File could not be read from.
ca: No s'ha pogut llegir del fitxer.

en: File could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: File permissions prevent opening for read.
ca: Els permisos del fitxer impedeixen que s'obri per a lectura.
