umbrello - en to ca translation catalogue (1560 entries)

en: Class Diagram
ca: Diagrama de classes

en: Use Case Diagram
ca: Diagrama de casos d'ús

en: Sequence Diagram
ca: Diagrama de seqüències

en: Collaboration Diagram
ca: Diagrama de col·laboració

en: State Diagram
ca: Diagrama d'estats

en: Activity Diagram
ca: Diagrama d'activitats

en: Component Diagram
ca: Diagrama de components

en: Deployment Diagram
ca: Diagrama de desplegament

en: Entity Relationship Diagram
ca: Diagrama de relació d'entitats

en: Object Diagram
ca: Diagrama d'objectes

en: No Diagram
ca: Cap diagrama

en: Generalization
ca: Generalització

en: Aggregation
ca: Agregació

en: Dependency
ca: Dependència

en: Association
ca: Associació

en: Self Association
ca: Auto associació

en: Collaboration Asynchronous Message
ca: Missatge asíncron de col·laboració

en: Collaboration Synchronous Message
ca: Missatge síncron de col·laboració

en: Sequence Message
ca: Diagrama de seqüència

en: Collaboration Self Message
ca: Auto missatge de col·laboració

en: Sequence Self Message
ca: Auto missatge de seqüència

en: Containment
ca: Contenció

en: Composition
ca: Composició

en: Realization
ca: Realització

en: Uni Association
ca: Associació UNI

en: Anchor
ca: Ancoratge

en: State Transition
ca: Transició d'estat

en: Activity
ca: Activitat

en: Exception
ca: Excepció

en: Category to Parent
ca: Categoria a Pare

en: Child to Category
ca: Fill a Categoria

en: Relationship
ca: Relació

en: Unknown
ca: Desconegut

en: ? AssociationType ?
ca: ? TipusAssociació ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
ca: Almenys un dels elements del porta-retalls no s'ha pogut enganxar perquè ja n'existeix un altre amb el mateix nom. Qualsevol altre element sí que ha estat enganxat.

en: Paste Error
ca: Error en enganxar

en: Create diagram %1: %2
ca: Crea un diagrama de %1: %2

en: Change text : %1 to %2
ca: Canvia al text: %1 a %2

en: Remove diagram %1
ca: Elimina el diagrama %1

en: Set stereotype : %1 to %2
ca: Estableix l'estereotip: %1 a %2

en: Change visibility : %1
ca: Canvia la visibilitat: %1

en: Create UML object : %1
ca: Crea un objecte UML: %1

en: Remove UML object : %1
ca: Elimina un objecte UML: %1

en: Rename object : %1 to %2
ca: Reanomena l'objecte: %1 a %2

en: Change fill color : %1
ca: Canvia el color de farciment: %1

en: Change font : %1
ca: Canvia el tipus de lletra: %1

en: Change line color : %1
ca: Canvia el color de línia: %1

en: Change line width : %1
ca: Canvia l'amplada de línia: %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
ca: Canvia la multiplicitat: %1 a %2

en: Change text color : %1
ca: Canvia el color del text: %1

en: Use fill color : %1
ca: Usa el color de farciment: %1

en: No fill color : %1
ca: Sense color de farciment: %1

en: Change visual property : %1
ca: Canvia la propietat visual: %1

en: Create widget : %1
ca: Crea un giny: %1

en: Move widget : %1
ca: Mou el giny: %1

en: Remove widget : %1
ca: Suprimeix un giny: %1

en: Resize widget : %1
ca: Redimensiona el giny: %1

en: Set name : %1 to %2
ca: Estableix el nom: %1 a %2

en: Set text : %1 to %2
ca: Estableix el text: %1 a %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1 per a escriptura. Si us plau, assegureu-vos que la carpeta existeix i que hi teniu permisos d'escriptura.

en: Cannot Open File
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Cannot create the folder:
ca: No es pot crear la carpeta:

en: 
    Please check the access rights
ca: 
    Si us plau, comproveu els drets d'accés

en: Cannot Create Folder
ca: No es pot crear la carpeta

en: Package is a namespace
ca: Paquet és un espai de nom

en: Virtual destructors
ca: Destructors virtuals

en: Generate empty constructors
ca: Genera constructors buits

en: Generate accessor methods
ca: Genera mètodes accessoris

en: Operations are inline
ca: Operacions són incloses

en: Accessors are inline
ca: Accessors són inclosos

en: Accessors are public
ca: Accessors són públics

en: Create getters with 'get' prefix
ca: Crea els «getters» amb el prefix «get»

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
ca: Elimina el prefix «[a-zA-Z]_» dels noms dels mètodes d'accés

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
ca: Els mètodes d'accés comencen per lletres majúscules

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
ca: Usa «\» com a etiqueta de documentació en lloc de «@»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
ca: <p align="center">Generació de codi C++</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
ca: Prefix dels membres de classe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
ca: Generació del cos del mètode

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
ca: cadena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
ca: <p align="center">Cadena</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
ca: <p align="center">Llista</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
ca: Nom de classe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
ca: <i><p align="center">Fitxer «include»</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
ca: Fes servir el següent per a les classes del codi generat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
ca: Documentació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
ca: Estil:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
ca: Doble barra (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
ca: Barra-estrella (/** */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
ca: Generació del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
ca: Crea un document ANT de construcció nou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
ca: Genera mètodes automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
ca: Mètodes de constructors buits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
ca: Mètodes accessoris d'associació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
ca: Mètodes accessoris d'atribut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
ca: Àmbit predeterminat accessori de l'atribut:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
ca: Públic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
ca: Privat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
ca: Protegit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
ca: Des d'objecte pare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
ca: Àmbit predeterminat del camp d'associació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
ca: Des de rol pare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
ca: <p align="center">Generació de codi D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
ca: <p align="center">Generació de codi Java</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
ca: <p align="center">Generació de codi Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
ca: Coixinet (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
ca: Inici-final (=begin =end)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
ca: Mètodes generats automàticament

en: Code Generation Wizard
ca: Assistent de generació de codi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
ca: Opcions de generació de codi

en: Adjust code generation options.
ca: Ajusta les opcions de generació de codi.

en: Language Options
ca: Opcions de llenguatge

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
ca: La carpeta de sortida ja existeix, però no s'hi pot escriure.
    Si us plau, establiu-hi els permisos apropiats o escolliu-ne una altra.

en: Error Writing to Output Folder
ca: Error en escriure a la carpeta de sortida

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
ca: %1 no sembla tractar-se d'una carpeta. Escolliu-ne una de vàlida.

en: Please Choose Valid Folder
ca: Si us plau, escolliu una carpeta vàlida

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
ca: La carpeta %1 no existeix. La voleu crear ara?

en: Output Folder Does Not Exist
ca: La carpeta de sortida no existeix

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Do Not Create
ca: No creïs la carpeta

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
ca: La carpeta no s'ha pogut crear.
    Assegureu-vos de tenir permisos d'escriptura per a la carpeta pare o seleccioneu una carpeta vàlida.

en: Error Creating Folder
ca: Error en crear la carpeta

en: Please select a valid folder.
ca: Si us plau, seleccioneu una carpeta vàlida.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
ca: Llenguatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
ca: Carpetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
ca: Escriu tots els fitxers generats a una carpeta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
ca: Els fitxers generats pel generador de codi s'han d'escriure en aquesta carpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
ca: E&xplora...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
ca: &Inclou els fitxers de capçalera des de la carpeta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
ca: Els fitxers en aquesta carpeta seran usats com a fitxers de capçalera en el codi generat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
ca: Ex&plora...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
ca: Política de sobreescriptura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
ca: Si ja existeix un fitxer amb el mateix nom que al que el
    generador de codi desitja usar com a fitxer de sortida:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
ca: Sobreescriu els fitxers existents sí que ja estan a la carpeta de destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
ca: S&obreescriu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
ca: Si un fitxer coincideix en el nom amb un d'existent, pregunta què fer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
ca: &Pregunta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
ca: Si un fitxer ja existeix a la carpeta de destinació, seleccioneu un nom diferent per a usar-lo afegint-hi un sufix al nom de fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
ca: &Usa un nom diferent

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
ca: Format

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
ca: Detall en els comentaris

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
ca: Escriu els comentaris de la documentació &de classes i mètode encara que estiguin buits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
ca: &Escriu els comentaris de la documentació encara que estiguin buits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
ca: Escriu els comentaris de secció:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
ca: Escriu els comentaris per a indicar les diferents seccions (pública, privada, etc.) en una classe, fins i tot si les seccions estan buides

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
ca: Sense

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
ca: Quan la secció no estigui buida

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
ca: Sempre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
ca: Línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
ca: Tipus de sagnat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
ca: Sense sagnat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
ca: Tabulació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
ca: Espaiat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
ca: Quantitat de sagnat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
ca: Estil del final de línia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: *NIX ("\n")
ca: *NIX («\n»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Windows ("\r\n")
ca: Windows («\r\n»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Mac ("\r")
ca: Mac («\r»)

en: Select Classes
ca: Seleccioneu classes

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
ca: Situeu a la llista de la dreta totes les classes que
    desitgeu de les quals voleu generar el codi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
ca: Selecció de generació de codi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
ca: Classes disponibles

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
ca: Afegeix una classe per a generar el codi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
ca: Afegeix >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
ca: Elimina classe de la generació de codi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
ca: << Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
ca: Classes seleccionades

en: Status of Code Generation Progress
ca: Estat del progrés de la generació de codi

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
ca: Premeu el botó Genera per a iniciar la generació de codi.
    Comproveu l'estat d'èxit per a cada classe.

en: Not Yet Generated
ca: Encara no s'ha generat

en: Code Generated
ca: Codi generat

en: Not Generated
ca: No generat

en: Skipped
ca: S'ha omès

en: Cannot open file!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
ca: Generació de codi de l'Umbrello - Exportació del registrador

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
ca: Estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
ca: Classe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
ca: Registrador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
ca: Neteja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
ca: Exporta...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
ca: Genera

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
ca: S'està important el fitxer: %1 Progrés %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
ca: Llest.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
ca: Ha fallat.

en: Code Importing Wizard
ca: Assistent d'importació de codi

en: Code Importing Path
ca: Camí d'importació de codi

en: Select the code importing path.
ca: Selecciona el camí d'importació de codi.

en: File System Model
ca: Model del sistema de fitxers

en: Select the desired language to filter files.
ca: Selecciona el llenguatge desitjat per a filtrar fitxers.

en: Select also all the files in the subdirectories.
ca: Selecciona també tots els fitxers als subdirectoris.

en: Select all the files below the current directory.
ca: Selecciona tots els fitxers per sota del directori actual.

en: Clear all selections.
ca: Neteja totes les seleccions.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
ca: Afegeix les extensions de fitxer p. ex. «*.h *.hpp».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
ca: El llenguatge del projecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
ca: Llenguatge de programació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
ca: Inclou els subdirectoris.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
ca: Llista de les extensions de fitxers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
ca: Desselecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
ca: Nombre de fitxers:

en: Status of Code Importing Progress
ca: Estat del progrés de la importació de codi

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
ca: Premeu el botó «Inicia la importació» per a iniciar la importació de codi.
    Comproveu l'estat d'èxit per a cada classe.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
ca[0]: <b>Importació de codi d'1 fitxer:</b><br>
ca[1]: <b>Importació de codi d'%1 fitxers:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
ca: S'està important el fitxer... FET<br>

en: Import Done
ca: Importació acabada

en: importing file ... FAILED<br>
ca: S'està important el fitxer... HA FALLAT<br>

en: Import Failed
ca: Ha fallat en importar

en: importing file ...
ca: S'està important el fitxer...

en: importing file ... stopped<br>
ca: S'està important el fitxer... s'ha aturat<br>

en: Import stopped
ca: S'ha aturat la Importació

en: Not Imported
ca: No s'ha importat

en: Umbrello Code Import - Logger Export
ca: Importació de codi de l'Umbrello - Exportació del registrador

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
ca: Importa l'estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
ca: Importació inicial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
ca: Atura

en: Importing file: %1
ca: S'està important el fitxer: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
ca: Ha fallat.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
ca: Llest.

en: No code importer for file: %1
ca: No hi ha cap importador de codi per al fitxer: %1

en: Class Name
ca: Nom de la classe

en: Properties
ca: Propietats

en: Initial activity
ca: Activitat inicial

en: End activity
ca: Finalitza l'activitat

en: Final activity
ca: Activitat final

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
ca: Ramifica/fusiona

en: Invoke action
ca: Invoca una acció

en: Parameter activity
ca: Activitat del paràmetre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
ca: Propietats generals

en: Activity type:
ca: Tipus d'activitat:

en: Activity name:
ca: Nom de l'activitat:

en: Precondition :
ca: Condició prèvia:

en: Postcondition :
ca: Condició posterior:

en: &Normal activity
ca: &Activitat normal

en: &Invoke action
ca: &Invoca una acció

en: &Parameter activity node
ca: &Node d'activitat del paràmetre

en: Association Properties
ca: Propietats de les associacions

en: General Settings
ca: Arranjaments generals

[ctx: display option page name]
en: Display
ca: Visualització

en: Display Options
ca: Opcions de visualització

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attribute Settings
ca: Arranjaments de l'atribut

en: Operations
ca: Operacions

en: Operation Settings
ca: Arranjaments d'operació

en: Templates
ca: Plantilles

en: Templates Settings
ca: Arranjaments de les plantilles

en: Enum Literals
ca: Literals enumerats

en: Enum Literals Settings
ca: Arranjaments dels literals enumerats

en: Entity Attributes
ca: Atributs de l'entitat

en: Entity Attributes Settings
ca: Arranjaments dels atributs d'entitat

en: Entity Constraints
ca: Restriccions d'entitat

en: Entity Constraints Settings
ca: Arranjaments de restriccions d'entitat

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
ca: Contingut

en: Contents Settings
ca: Arranjament dels continguts

en: Associations
ca: Associacions

en: Class Associations
ca: Associacions de classes

en: new_class
ca: classe_nova

en: Class Wizard
ca: Assistent de classes

en: New Class
ca: Classe nova

en: Add general info about the new class.
ca: Afegeix la informació general sobre la classe nova.

en: Class Attributes
ca: Atributs de classe

en: Add attributes to the new class.
ca: Afegeix els atributs a aquesta classe.

en: Class Operations
ca: Operacions de classe

en: Add operations to the new class.
ca: Afegeix les operacions a la classe nova.

en: Hide
ca: Oculta

en: Show
ca: Mostra

en: Hide Comment
ca: Oculta el comentari

en: Show Comment
ca: Mostra el comentari

en: Insert Code Block Before
ca: Insereix bloc de codi al principi

en: Insert Code Block After
ca: Insereix bloc de codi al final

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Cut
ca: Retalla

en: Code Viewer - %1
ca: Visualitzador de codi - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
ca: Mostra els blocs ocults

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
ca: <p align="center">nom del component aquí</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
ca: Mostra el tipus de bloc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
ca: Tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
ca: Seleccionat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
ca: <p align="right">Bloc de l'objecte UML:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
ca: <p align="right">Bloc ocult:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
ca: <p align="right">Text no editable:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
ca: <p align="right">Text editable:</p>

en: Enable all messages
ca: Activa tots els missatges

en: Enable 'delete association' related messages
ca: Activa els missatges relacionats amb «suprimeix associació»

en: Enable 'delete diagram' related messages
ca: Activa els missatges relacionats amb «suprimeix diagrama»

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
ca: Esteu a punt de suprimir una associació. Realment voleu continuar?

en: Delete Association
ca: Suprimeix associació

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
ca: Esteu a punt de suprimir el diagrama sencer.
    N'esteu segur?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
ca: Esteu segur de voler suprimir el diagrama %1?

en: Delete Diagram?
ca: Suprimeixo el diagrama?

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Notifications
ca: Notificacions

en: The format that the images will be exported to
ca: El format al qual exportar les imatges

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
ca: Exporta totes les vistes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
ca: El directori base usat per a desar les imatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
ca: &Directori per a desar els diagrames a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
ca: Crea en el directori de destinació la mateixa estructura en arbre
    usada en el document per a desar les vistes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
ca: Les vistes són desades en carpetes en el document. Amb aquesta opció es pot crear en el directori base seleccionat la mateixa estructura en arbre usada en el document per a desar les vistes.
    Tan sols les carpetes creades per l'usuari seran creades en el directori base (la vista lògica, la vista de cas d'ús i altres no seran creades).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
ca: Usa &carpetes

en: Find
ca: Cerca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
ca: Filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
ca: Vista en arbre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
ca: &Diagrama actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
ca: &Tots els diagrames

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
ca: Categoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
ca: Tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
ca: Paquet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
ca: Interfície

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
ca: Operació

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
ca: Atribut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
ca: Terme a cercar:

en: Default
ca: Predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Settings
ca: Arranjament del tipus de lletra

[ctx: widget style page]
en: Style
ca: Estil

en: Widget Style
ca: Estil del giny

[ctx: style page name]
en: Style
ca: Estil

en: Line Style
ca: Estil de la línia

[ctx: role page name]
en: Roles
ca: Rols

en: Role Settings
ca: Opcions dels rols

en: Note Properties
ca: Propietats de la nota

en: Central Buffer
ca: Memòria intermèdia central

en: Data Store
ca: Magatzem de dades

en: ObjectFlow
ca: Flux de l'objecte

[ctx: properties group title]
en: Properties
ca: Propietats

en: Object Node type:
ca: Tipus de node de l'objecte:

en: Object Node name:
ca: Nom del node de l'objecte:

[ctx: enter state label]
en: State :
ca: Estat:

en: &Central Buffer
ca: &Memòria intermèdia central

en: &Data Store
ca: Magatzem de &dades

en: &Object Flow
ca: &Flux de l'objecte

en: Destination File Already Exists
ca: El fitxer de destinació ja existeix

en: &Overwrite
ca: &Sobreescriu

en: &Generate Similar File Name
ca: &Genera un fitxer de nom similar

en: &Do Not Generate File
ca: &No generis el fitxer

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
ca: El fitxer %1 ja existeix a %2.
    
    Umbrello el pot sobreescriure, generar un nom
    de fitxer similar o no generar aquest fitxer.

en: &Apply to all remaining files
ca: &Aplica a tots els fitxers restants

en: Activities
ca: Activitats

en: Move selected item to the top
ca: Mou l'element seleccionat a dalt de tot

en: Move selected item up
ca: Puja l'element seleccionat

en: Move selected item down
ca: Baixa l'element seleccionat

en: Move selected item to the bottom
ca: Mou l'element seleccionat a baix de tot

en: New Activity...
ca: Activitat nova...

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: name of association widget]
en: Name:
ca: Nom:

en: Stereotype
ca: Estereotip

en: Type:
ca: Tipus:

en: Role A Properties
ca: Propietats del rol A

en: Role B Properties
ca: Propietats del rol B

en: Role A Changeability
ca: Variabilitat Rol A

en: Role B Changeability
ca: Variabilitat Rol B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
ca: Nom de rol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
ca: Multiplicitat:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
ca: Canviable

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
ca: Congelada

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
ca: Tan sols afegir

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
ca: Canviable

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
ca: Congelada

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
ca: Tan sols afegir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
ca: Generador de disposicions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: <p>The auto layout feature depends on layout generators provided by the GraphViz package, which is normally installed aside Umbrello by a package manager.</p>
    <p>Umbrello has built in support for detecting the install location of  these layout generators. For cases where this dependency is not available or do not fit, a different installation path could be provided.</p>
ca: <p>La funcionalitat de disposicions automàtiques depèn dels generadors de disposicions proporcionats pel paquet GraphViz, el qual normalment s'instal·la a banda de l'Umbrello amb un gestor de paquets.</p>
    <p>L'Umbrello ha integrat la implementació per a detectar la ubicació d'instal·lació d'aquests generadors de disposicions. Per als casos en què aquesta dependència no estigui disponible o no s'ajusta, es pot indicar un camí d'instal·lació diferent.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
ca: Detecta automàticament el generador de disposicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
ca: Camí cap a l'executable generador:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
ca: <p>L'exportació del fitxer «dot» es porta a terme usant la disposició d'exportació.</p><p>Amb aquesta opció activada, la disposició d'exportació s'afegeix a la llista de disposicions de diagrama disponibles i activa una vista prèvia de l'exportació del «dot».</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
ca: Mostra la disposició d'exportació en el menú contextual del diagrama

en: Reference:
ca: Referència:

en: A&bstract class
ca: Classe a&bstracta

en: A&bstract use case
ca: Cas d'ús a&bstracte

en: Draw as actor
ca: Dibuixa com a actor

en: Multiple instance
ca: Instància múltiple

en: Show destruction
ca: Mostra la destrucció

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
ca: El nom que heu escollit
    ja s'està usant.
    El nom ha sigut reinicialitzat.

en: Name is Not Unique
ca: El nom no és únic

en: N&ew Attribute...
ca: Atribut n&ou...

en: N&ew Operation...
ca: Op&eració nova...

en: N&ew Template...
ca: Plantilla no&va...

en: N&ew Enum Literal...
ca: Lit&eral enumerat nou...

en: N&ew Entity Attribute...
ca: Atribut nou d'&entitat...

en: Constraints
ca: Restriccions

en: N&ew Constraint...
ca: R&estricció nova...

en: Instance Attribute
ca: Atributs de la instància

en: N&ew Instance Attribute...
ca: Atribut n&ou d'instància...

en: &Properties
ca: &Propietats

en: Comment
ca: Comentari

en: Source Code
ca: Codi font

en: &Documentation
ca: &Documentació

en: Operatio&ns
ca: Operacio&ns

en: &Visibility
ca: &Visibilitat

en: O&peration signature
ca: O&peració de signatura

en: Pac&kage
ca: Pa&quet

en: Att&ributes
ca: At&ributs

en: Attr&ibute signature
ca: Atr&ibuts de signatura

en: &Public Only
ca: &Només públic

en: Draw as circle
ca: Dibuixa com un cercle

en: &Attribute associations
ca: &Mètodes d'associació de l'atribut

en: Starting Scope
ca: Àmbit inicial

en: Default attribute scope:
ca: Àmbit predeterminat dels atributs:

en: Default operation scope:
ca: Àmbit predeterminat de les operacions:

en: Attribute Signatures
ca: Signatures dels atributs

en: No Stereotype
ca: Sense estereotip

en: Stereotype Name
ca: Nom de l'estereotip

en: Stereotype with Tags
ca: Estereotip amb etiquetes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
ca: Camins de cerca d'inclusions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
ca: Es poden afegir camins addicionals de cerca d'inclusions especificant la variable d'entorn UMBRELLO_INCPATH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
ca: Importació de C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
ca: Crea un artefacte a la vista de components per a cada fitxer importat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
ca: Resol les dependències (redueix la velocitat d'importació)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
ca: Activa el C++11 estàndard (experimental)

en: Unique Constraint...
ca: Restricció única...

en: Primary Key Constraint...
ca: Restricció de clau primària...

en: Foreign Key Constraint...
ca: Restricció de clau externa...

en: Check Constraint...
ca: Restricció de comprovació...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
ca: <p align="center">No hi ha opcions disponibles.</p>

en: &Diagrams
ca: &Diagrames

en: &Select diagrams
ca: Diagrames &seleccionats

en: &Type of diagram
ca: Ti&pus de diagrama

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
ca: Selecció

en: No diagrams selected.
ca: No hi ha diagrames seleccionats.

en: The name you have entered is invalid.
ca: El nom que heu introduït no és vàlid.

en: Invalid Name
ca: Nom no vàlid

en: The name you have entered is not unique.
ca: El nom que heu introduït no és únic.

en: Name Not Unique
ca: Nom no únic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
ca: Propietats del diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
ca: Apropa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
ca: Amplada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
ca: Alçada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
ca: Mostra la &quadrícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
ca: Ajusta &a la quadrícula

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
ca: Ajusta la mida dels components per a ser un múltiple de l'espaiat de la quadrícula.
    Si «Ajusta a la quadrícula» està habilitat, un component permetrà que s'alineï a la quadrícula pels 4 costats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
ca: Ajusta a la mida dels components

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
ca: Espaiat de la quadrícula:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
ca: Seqüència d'increment automàtic

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Enable undo
ca: Habilita desfer

en: Use tabbed diagrams
ca: Usa diagrames amb pestanyes

en: Use new C++/Java/Ruby generators
ca: Usa els generadors nous de C++/Java/Ruby

en: Turn on footer and page numbers when printing
ca: Activa el peu i els números de pàgina en imprimir

en: Enable UML2 support
ca: Activa el funcionament amb l'UML2

en: Autosave
ca: Desa automàticament

en: E&nable autosave
ca: &Habilita el desament automàtic

en: Select auto-save time interval (mins):
ca: Selecciona l'interval de temps del desament automàtic (minuts):

en: Set autosave suffix:
ca: Estableix el sufix de desament automàtic:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
ca: <qt><p>El fitxer es desarà automàticament a ~/autosave.xmi si ocorre abans que el deseu manualment.</p><p>Si ja l'havíeu desat anteriorment, es desarà automàticament en la mateixa carpeta en la qual es troba el fitxer i amb el mateix nom seguit pel sufix especificat.</p><p>Si el sufix és igual que al del fitxer desat, en desar automàticament se sobreescriurà el fitxer existent.</p></qt>

en: Startup
ca: Inici

en: &Load last project
ca: Ca&rrega l'últim projecte

en: Start new project with:
ca: Comença el projecte nou amb:

en: Default Language :
ca: Idioma predeterminat:

en: Contained Items
ca: Elements continguts

en: Select Operation
ca: Selecciona operació

en: Sequence number:
ca: Número de seqüència:

en: Auto increment:
ca: Increment automàtic:

en: Class operation:
ca: Operació de classe:

en: New Operation...
ca: Operació nova...

en: Custom operation:
ca: Operació personalitzada:

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
ca: Interfície d'usuari de dreta a esquerra

en: Use alignment guides
ca: Empra les guies d'alineació

[ctx: Association options]
en: Associations
ca: Associacions

en: Create new association lines as:
ca: Crea línies d'associació noves com a:

en: Custom text color
ca: Color de text personalitzat

en: Custom line color
ca: Color de línia personalitzat

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
ca: Color de farciment personalitzat

en: Custom grid color
ca: Color de la quadrícula personalitzat

en: Custom background color
ca: Color de fons personalitzat

en: Custom line width
ca: Amplada de línia personalitzada

en: &Use fill color
ca: &Usa el color de farciment

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
ca: Propietats del rol

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
ca: Rol visibilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
ca: Implementació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
ca: Variabilitat del rol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
ca: Canviable

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
ca: Congelada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
ca: Tan sols afegir

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
ca: Prede&terminat

[ctx: line color]
en: &Line:
ca: &Línia:

[ctx: default line color button]
en: &Default
ca: Pre&determinat

en: &Fill:
ca: &Farciment:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
ca: Pr&edeterminat

en: &Use fill
ca: &Usa el farciment

[ctx: background color]
en: &Background:
ca: &Fons:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
ca: Predeter&minat

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
ca: &Punt de la quadrícula:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
ca: Predetermin&at

[ctx: title of width group]
en: Width
ca: Amplada

[ctx: line width]
en: Line &width:
ca: A&mplada de la línia:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
ca: Predetermi&nat

en: Layout of the line:
ca: Disposició de la línia:

en: Parameter Properties
ca: Propietats del paràmetre

[ctx: property name]
en: &Name:
ca: &Nom:

en: Passing Direction
ca: Direcció de l'anàlisi

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
ca: «in» és un paràmetre de només lectura, «out» és un paràmetre de només escriptura i «inout» és un paràmetre de lectura i escriptura.

en: You have entered an invalid parameter name.
ca: Heu introduït un nom de paràmetre no vàlid.

en: Parameter Name Invalid
ca: Nom de paràmetre no vàlid

en: Select diagram
ca: Selecció de diagrama

en: Diagram
ca: Diagrama

en: Umbrello Setup
ca: Configura Umbrello

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: User Interface Settings
ca: Opcions interfície d'usuari

[ctx: class settings page]
en: Class
ca: Classe

en: Class Settings
ca: Opcions classes

en: Code Importer
ca: Importador de codi

en: Code Import Settings
ca: Arranjament de l'importador de codi

en: Code Generation
ca: Generació de codi

en: Code Generation Settings
ca: Opcions generació de codi

en: Code Viewer
ca: Visualitzador de codi

en: Code Viewer Settings
ca: Opcions del visualitzador de codi

en: Auto Layout
ca: Disposició automàtica

en: Auto Layout Settings
ca: Configuració de la disposició automàtica

en: Search
ca: Cerca

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
ca: Estat inicial

[ctx: state in statechart]
en: State
ca: Estat

[ctx: end state in statechart]
en: End state
ca: Estat final

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
ca: Bifurca

[ctx: join state in statechart]
en: Join
ca: Uneix

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
ca: Unió

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
ca: Historial detallat

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
ca: Historial general

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
ca: Elecció

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
ca: Combinat

en: State type:
ca: Tipus d'estat:

en: State name:
ca: Nom de l'estat:

en: Linked diagram:
ca: Diagrames enllaçats:

en: Stereotype Properties
ca: Propietats de l'estereotip

en: Stereotype Attributes for
ca: Atributs d'estereotip per a

[ctx: attribute name]
en: &Name:
ca: &Nom:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
ca: &Tipus:

[ctx: default value]
en: &Default:
ca: Pre&determinat:

en: Attribute Properties
ca: Propietats de l'atribut

en: &Initial value:
ca: Valor &inicial:

en: Classifier &scope ("static")
ca: Àmbit cla&ssificador («static»)

en: You have entered an invalid attribute name.
ca: Heu introduït un nom d'atribut no vàlid.

en: Attribute Name Invalid
ca: Nom d'atribut no vàlid

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
ca: El nom d'atribut que heu escollit ja s'està usant en aquesta operació.

en: Attribute Name Not Unique
ca: Nom d'atribut no únic

en: Check Constraint Properties
ca: Propietats de la restricció de comprovació

[ctx: name label]
en: Name
ca: Nom

en: Check Condition :
ca: Comprova la condició:

en: Entity Attribute Properties
ca: Propietats de l'atribut d'entitat

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
ca: &Nom:

en: Length/Values:
ca: Longitud/valors:

en: &Auto increment
ca: &Increment automàtic

en: Allow &null
ca: Permet &nul

en: Attributes:
ca: Atributs:

en: Indexing
ca: Indexat

en: &Not Indexed
ca: &No indexat

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
ca: &Indexat

en: You have entered an invalid entity attribute name.
ca: Heu introduït un nom d'atribut d'entitat no vàlid.

en: Entity Attribute Name Invalid
ca: Nom d'atribut d'entitat no vàlid

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
ca: El nom de l'atribut d'entitat que heu escollit ja s'està usant en aquesta operació.

en: Entity Attribute Name Not Unique
ca: Nom de l'atribut d'entitat no únic

en: EnumLiteral Properties
ca: Propietats de «EnumLiteral»

[ctx: literal name]
en: &Name:
ca: &Nom:

en: &Value:
ca: &Valor:

en: Foreign Key Setup
ca: Configuració de clau externa

[ctx: label for entering name]
en: Name
ca: Nom

en: Referenced Entity
ca: Entitat referenciada

en: Actions
ca: Accions

en: On Update
ca: En actualitzar

en: On Delete
ca: En suprimir

en: No Action
ca: Cap acció

en: Restrict
ca: Restringeix

en: Cascade
ca: Cascada

en: Set Null
ca: Estableix nul

en: Set Default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Columns
ca: Columnes

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
ca: Referenciada

en: Local Column
ca: Columna local

en: Referenced Column
ca: Columna referenciada

en: &Add
ca: &Afegeix

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
ca: Esteu intentant modificar l'entitat referenciada d'aquesta restricció de clau externa. Qualsevol canvi no aplicat al mapat entre les entitats locals i les referenciades es perdrà. Esteu segur que voleu continuar?

en: Object Attribute Properties
ca: Propietats de l'atribut d'objecte

en: You have entered an invalid attribute value.
ca: Heu introduït un valor d'atribut no vàlid.

en: Value Invalid
ca: Valor no vàlid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
ca: Nom de l'atribut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
ca: Valor:

en: Operation Properties
ca: Propietats de l'operació

[ctx: operation name]
en: &Name:
ca: &Nom:

en: &Abstract operation
ca: Operació &abstracta

en: &Query ("const")
ca: &Consulta («const»)

en: &inline
ca: &inclou

en: &Override
ca: &Sobreescriu

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Ne&w Parameter...
ca: Paràmetre no&u...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
ca: El nom de paràmetre que heu escollit
    ja s'està usant en aquesta operació.

en: Parameter Name Not Unique
ca: Nom de paràmetre no únic

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
ca: El nom de paràmetre que heu escollit ja s'està usant en aquesta operació.

en: You have entered an invalid operation name.
ca: Heu introduït un nom d'operació no vàlid.

en: Operation Name Invalid
ca: Nom d'operació no vàlid

en: An operation with that signature already exists in %1.
ca: Ja existeix una operació amb aquesta signatura en %1.

en: Choose a different name or parameter list.
ca: Trieu un nom o llista de paràmetres diferent.

en: Template Properties
ca: Propietats de la plantilla

[ctx: template name]
en: &Name:
ca: &Nom:

en: You have entered an invalid template name.
ca: Heu introduït un nom de plantilla no vàlid.

en: Template Name Invalid
ca: Nom de plantilla no vàlid

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
ca: El nom de paràmetre de la plantilla que heu escollit ja s'està usant en aquesta operació.

en: Template Name Not Unique
ca: Nom de plantilla no únic

en: Unique Constraint Properties
ca: Propietats de restricció única

en: Attribute Details
ca: Detalls de l'atribut

en: You have entered an invalid constraint name.
ca: Heu introduït un nom de restricció no vàlid.

en: Constraint Name Invalid
ca: Nom de restricció no vàlid

[ctx: classes display options page]
en: Display
ca: Visualitza

en: Classes Display Options
ca: Opcions de visualització de les classes

[ctx: diagram style page]
en: Style
ca: Estil

en: Diagram Style
ca: Estil del diagrama

en: &Default value:
ca: &Valor predeterminat:

en: &Image type:
ca: Tipus d'&imatge:

en: &Resolution:
ca: &Resolució:

en: DPI
ca: ppp

en: New
ca: Nou

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

en: &Library
ca: &Biblioteca

en: &Table
ca: &Taula

[ctx: draw as default]
en: &Default
ca: Pre&determinat

en: Draw As
ca: Dibuixa com a

en: &Type:
ca: &Tipus:

[ctx: @action:button]
en: Yes
ca: Sí

en: Package path:
ca: Camí del paquet:

en: Stereotype &name:
ca: &Nom de l'estereotip:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
ca: P&úblic

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
ca: Pro&tegida

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
ca: P&rivat

en: Imple&mentation
ca: Imple&mentació

en: Visibility
ca: Visibilitat

[ctx: scope for A is public]
en: Public
ca: Públic

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
ca: Protegit

[ctx: scope for A is private]
en: Private
ca: Privat

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
ca: Implementació

en: Role A Visibility
ca: Visibilitat del rol A

[ctx: scope for B is public]
en: Public
ca: Públic

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
ca: Protegit

[ctx: scope for B is private]
en: Private
ca: Privat

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
ca: Implementació

en: Role B Visibility
ca: Visibilitat del rol B

en: Exporting to XHTML...
ca: S'està exportant el model a XHTML...

en: Exporting all views...
ca: Exporta totes les vistes...

en: Some errors happened when exporting the images:
ca: S'han generat alguns errors en exportar les imatges:

en: Generating Docbook...
ca: S'està generant el Docbook...

en: Docbook Generation Complete...
ca: S'ha completat la generació del Docbook...

en: Docbook Generation Failed...
ca: Ha fallat la generació del Docbook...

en: Exporting to DocBook...
ca: S'està exportant el model a DocBook...

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
ca: Generador de codi autònom del modelador UML Umbrello

en: Umbrello UML Modeller Authors
ca: Autors del modelador UML Umbrello

en: File to transform
ca: Fitxer a transformar

en: The XSLT file to use
ca: El fitxer XSLT a usar

en: Generating XHTML...
ca: S'està generant XHTML...

en: XHTML Generation Complete...
ca: S'ha completat la generació del XHTML...

en: Copying CSS...
ca: S'està copiant el CSS...

en: Finished Copying CSS...
ca: S'ha acabat de copiar el CSS...

en: Failed Copying CSS...
ca: Ha fallat en copiar el CSS...

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
ca: Assenyala si s'ha modificat la documentació. Premeu el botó esquerre per a aplicar el contingut modificat.

en: Documentation type
ca: Tipus de documentació

en: Activate documentation edit after focus change.
ca: Activa l'edició de la documentació després de canviar el focus.

en: Apply layout
ca: Aplica la disposició

en: Umbrello UML Modeller
ca: Modelador UML Umbrello

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
ca: Umbrello – Entorn visual de desenvolupament per programari, fonamentat en l'estàndard de la indústria «Unified Modelling Language (UML)».<br/>Vegeu també <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Author of initial version.
ca: Autor de la versió inicial.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
ca: Esmena d'errors, treball d'adaptació, neteja de codi, funcionalitats noves.

en: Porting work, code cleanup, new features.
ca: Treball d'adaptació, neteja de codi, funcionalitats noves.

en: Current maintainer.
ca: Mantenidor actual.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
ca: Molta feina per a la generació de codi C++ i Java. Editor de codi.

en: File to open
ca: Fitxer a obrir

en: export diagrams to extension and exit
ca: Exporta els diagrames a l'extensió i surt

en: list available export extensions
ca: Llista les extensions d'exportació disponibles

en: the local directory to save the exported diagrams in
ca: El directori local en el qual desar els diagrames exportats

en: import files
ca: Importa fitxers

en: list supported languages
ca: llista dels llenguatges admesos

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
ca: Manté l'estructura en arbre usada per a desar les vistes en el document en el directori de destinació

en: import files from directory <dir>
ca: importa fitxers des del directori <dir>

en: set language
ca: estableix el llenguatge

en: Delete Anchor
ca: Elimina ancoratge

en: Add Point
ca: Afegeix un punt

en: Delete Point
ca: Suprimeix punt

en: Choose Spline points automatically
ca: Tria automàticament els punts de la «Spline»

en: Change Association Name...
ca: Canvia nom de l'associació...

en: Change Role A Name...
ca: Canvia nom del rol A...

en: Change Role B Name...
ca: Canvia nom del rol B...

en: Select Operation...
ca: Selecciona operació...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
ca: Disposició

en: Polyline
ca: Polilínia

en: Direct
ca: Directe

en: Orthogonal
ca: Ortogonal

en: New Template...
ca: Plantilla nova...

en: Accept Signal
ca: Accepta un senyal

en: Accept Time Event
ca: Accepta un esdeveniment de temps

en: Activity...
ca: Activitat...

en: Activity Transition
ca: Transició d'activitat

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
ca: Artefacte

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
ca: Canvia el tipus de lletra...

en: Choice
ca: Elecció

[ctx: new class menu item]
en: Class...
ca: Classe...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
ca: Duplica

en: Collapse All
ca: Redueix-ho tot

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
ca: Estat combinat...

en: Folder
ca: Carpeta

en: Datatype...
ca: Tipus de dada...

en: Deep History
ca: Historial detallat

en: Edit combined state
ca: Edita un estat combinat

en: End Activity
ca: Finalitza activitat

en: End State
ca: Estat final

en: Entity
ca: Entitat

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
ca: Atribut d'entitat...

en: Enum Literal...
ca: Enum literal...

en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

en: Export as Picture...
ca: Exporta com a imatge...

en: Externalize Folder...
ca: Externalitza carpeta...

en: Fill Color...
ca: Color de farciment...

en: Final Activity
ca: Activitat final

en: Flip Horizontal
ca: Inverteix horitzontalment

en: Flip Vertical
ca: Inverteix verticalment

en: Text Line...
ca: Línia de text...

en: Fork
ca: Bifurca

en: Go to state diagram
ca: Ves al diagrama d'estat

en: Hide destruction box
ca: Oculta el quadre de destrucció

en: Import File(s)...
ca: Importa fitxer/s...

en: Import from Directory...
ca: Importa des del directori...

en: from file...
ca: des del fitxer...

en: Initial Activity
ca: Activitat inicial

en: Initial State
ca: Estat inicial

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
ca: Instància...

en: New Attribute...
ca: Atribut nou...

en: Provided interface
ca: Interfície proporcionada

en: Required interface
ca: Interfície obligatòria

en: Internalize Folder
ca: Internalitza carpeta

en: Junction
ca: Unió

en: Line Color...
ca: Color de línia...

en: Asynchronous Message
ca: Missatge asíncron

en: Creation Message
ca: Missatge de creació

en: Destroy Message
ca: Destrueix el missatge

en: Found Message
ca: Missatge trobat

en: Lost Message
ca: Missatge perdut

en: Synchronous Message
ca: Missatge síncron

en: New Entity Attribute...
ca: Atribut nou d'entitat...

en: New Literal...
ca: Literal nou...

en: New Parameter...
ca: Paràmetre nou...

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
ca: Nota...

en: Object...
ca: Objecte...

en: Object Node
ca: Node d'objecte

en: Open file
ca: Obre un fitxer

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
ca: Paquet...

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
ca: Pre post condició

en: Redo
ca: Refés

en: Region
ca: Regió

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove state diagram
ca: Elimina el diagrama d'estat

en: Rename...
ca: Reanomena...

en: Rename Object...
ca: Reanomena objecte...

en: Return to combined state
ca: Retorna a l'estat combinat

en: Return to class
ca: Retorna a la classe

en: Reset Label Positions
ca: Inicialitza les posicions de les etiquetes

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Select state diagram
ca: Selecció de diagrama d'estat

en: Send Signal
ca: Envia un senyal

en: Shallow History
ca: Historial general

en: Show destruction box
ca: Mostra el quadre de destrucció

[ctx: add new state]
en: State...
ca: Estat...

en: Join
ca: Uneix

en: Subsystem
ca: Subsistema

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
ca: Plantilla

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
ca: Desfés

en: Use Case
ca: Cas d'ús

[ctx: new container menu]
en: New
ca: Nou

[ctx: new sub menu]
en: New
ca: Nou

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
ca: Tipus de categoria

en: Disjoint(Specialisation)
ca: Separat (especialització)

en: Overlapping(Specialisation)
ca: Superposat (especialització)

en: Union
ca: Unió

en: Change into Class
ca: Canvia a classe

en: Change into Package
ca: Canvia a paquet

en: Clear Diagram
ca: Neteja el diagrama

en: Snap to Grid
ca: Ajusta a la quadrícula

en: Snap Component Size to Grid
ca: Ajusta la mida del component a la quadrícula

en: Show Grid
ca: Mostra la quadrícula

en: Show Documentation Indicator
ca: Mostra l'indicador de la documentació

en: apply '%1'
ca: aplica «%1»

en: Public Only
ca: Només públic

en: Operation Signature
ca: Operació signatura

en: Attribute Signature
ca: Atribut signatura

en: Show Signatures
ca: Mostra les signatures

en: Hide Signatures
ca: Oculta les signatures

en: Hide Non-public members
ca: Oculta els membres no públics

en: Show Non-public members
ca: Mostra els membres no públics

en: Packages
ca: Paquets

en: Stereotypes
ca: Estereotips

en: View Code
ca: Mostra el codi

en: Change into Interface
ca: Canvia a interfície

en: Draw as Circle
ca: Dibuixa com un cercle

en: Rename Class...
ca: Reanomena una classe...

en: Name as Tooltip
ca: Nom com a consell d'eina

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

[ctx: clear note]
en: Clear
ca: Neteja

en: Change Text...
ca: Canvia el text...

en: Auto resize
ca: Redimensiona automàticament

en: Change State Name...
ca: Canvia el nom de l'estat...

en: Change Activity Name...
ca: Canvia el nom de l'activitat...

en: Change Object Node Name...
ca: Canvia el nom del node d'objecte...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
ca: Neteja

en: Add Interaction Operand
ca: Afegeix un operador d'iteració

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
ca: Neteja

en: Change Multiplicity...
ca: Canvia la multiplicitat...

en: Change Name
ca: Canvia el nom

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
ca: Usa el color de farciment

en: No Fill Color
ca: Sense color de farciment

[ctx: align menu]
en: Align
ca: Alinea

en: Align Right
ca: Alinea a la dreta

en: Align Left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align Top
ca: Alinea a dalt

en: Align Bottom
ca: Alinea a baix

en: Align Vertical Middle
ca: Alinea al mig verticalment

en: Align Horizontal Middle
ca: Alinea al mig horitzontalment

en: Align Vertical Distribute
ca: Distribució alineada verticalment

en: Align Horizontal Distribute
ca: Distribució alineada horitzontalment

en: new_actor
ca: actor_nou

en: new_artifact
ca: artefacte_nou

en: new_association
ca: associació_nova

en: new_attribute
ca: atribut_nou

en: new_category
ca: categoria_nova

en: new_check_constraint
ca: restricció_comprovació_nova

en: new_component
ca: component_nou

en: new_datatype
ca: tipusdada_nou

en: new_entity
ca: entitat_nova

en: new_entity_attribute
ca: atribut_nou_entitat

en: new_entity_constraint
ca: restricció_nova_entitat

en: new_enum
ca: enum_nou

en: new_enum_literal
ca: literal_nou_enum

en: new_folder
ca: carpeta_nova

en: new_foreign_key_constraint
ca: restricció_nova_clau_externa

en: new_instance
ca: instància_nova

en: new_instance_attribute
ca: atribut_nou_instància

en: new_interface
ca: interficie_nova

en: new_node
ca: node_nou

en: new_operation
ca: operació_nova

en: new_package
ca: paquet_nou

en: new_port
ca: port_nou

en: new_role
ca: rol_nou

en: new_stereotype
ca: estereotip_nou

en: new_template
ca: plantilla_nova

en: new_unique_constraint
ca: restricció_única_nova

en: new_use_case
ca: cas ús_nou

en: new_object
ca: objecte_nou

en: New actor
ca: Actor nou

en: New artifact
ca: Artefacte nou

en: New association
ca: Associació nova

en: New attribute
ca: Atribut nou

en: New category
ca: Categoria nova

en: New check constraint
ca: Restricció de comprovació nova

en: New class
ca: Classe nova

en: New component
ca: Component nou

en: New datatype
ca: Tipus de dada nou

en: New entity
ca: Entitat nova

en: New entity attribute
ca: Atribut nou d'entitat

en: New entity constraint
ca: Restricció nova d'entitat

en: New enum
ca: Enumeració nova

en: New enum literal
ca: Literal enumerat nou

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: New foreign key constraint
ca: Restricció nova de clau externa

en: New instance
ca: Instància nova

en: New instance attribute
ca: Atribut nou d'instància

en: New interface
ca: Interfície nova

en: New node
ca: Node nou

en: New operation
ca: Operació nova

en: New package
ca: Paquet nou

en: New port
ca: Port nou

en: New role
ca: Rol nou

en: New stereotype
ca: Estereotip nou

en: New template
ca: Plantilla nova

en: New unique constraint
ca: Restricció nova única

en: New use case
ca: Cas d'ús nou

en: New UML object
ca: Objecte UML nou

en: Enter the name of the new actor:
ca: Introduïu el nom de l'actor nou:

en: Enter the name of the new artifact:
ca: Introduïu el nom de l'artefacte nou:

en: Enter the name of the new association:
ca: Introduïu el nom de l'associació nova:

en: Enter the name of the new attribute:
ca: Introduïu el nom de l'atribut nou:

en: Enter the name of the new category:
ca: Introduïu el nom de la categoria nova:

en: Enter the name of the new check constraint:
ca: Introduïu el nom de la restricció de verificació nova:

en: Enter the name of the new class:
ca: Introduïu el nom de la classe nova:

en: Enter the name of the new component:
ca: Introduïu el nom del component nou:

en: Enter the name of the new datatype:
ca: Introduïu el nom del tipus de dades nou:

en: Enter the name of the new entity:
ca: Introduïu el nom de l'entitat nova:

en: Enter the name of the new entity attribute:
ca: Introduïu el nom de l'atribut nou d'entitat:

en: Enter the name of the new entity constraint:
ca: Introduïu el nom de la restricció nova d'entitat:

en: Enter the name of the new enum:
ca: Introduïu el nom de l'enumeració nova:

en: Enter the name of the new enum literal:
ca: Introduïu el nom del literal d'enumeració nou:

en: Enter the name of the new folder:
ca: Introduïu el nom de la carpeta nova:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
ca: Introduïu el nom de la restricció nova de clau externa:

en: Enter the name of the new instance:
ca: Introduïu el nom de la instància nova:

en: Enter the name of the new instance attribute:
ca: Introduïu el nom de l'atribut nou d'instància:

en: Enter the name of the new interface:
ca: Introduïu el nom de la interfície nova:

en: Enter the name of the new node:
ca: Introduïu el nom del node nou:

en: Enter the name of the new operation:
ca: Introduïu el nom de l'operació nova:

en: Enter the name of the new package:
ca: Introduïu el nom del paquet nou:

en: Enter the name of the new port:
ca: Introduïu el nom del port nou:

en: Enter the name of the new role:
ca: Introduïu el nom del rol nou:

en: Enter the name of the new stereotype:
ca: Introduïu el nom de l'estereotip nou:

en: Enter the name of the new template:
ca: Introduïu el nom de la plantilla nova:

en: Enter the name of the new unique constraint:
ca: Introduïu el nom de la restricció única nova:

en: Enter the name of the new use case:
ca: Introduïu el nom del cas d'ús nou:

en: Enter the name of the new UML object
ca: Introduïu el nom de l'objecte UML nou

en: Rename actor
ca: Reanomena un actor

en: Rename artifact
ca: Reanomena un artefacte

en: Rename association
ca: Reanomena una associació

en: Rename attribute
ca: Reanomena un atribut

en: Rename category
ca: Reanomena una categoria

en: Rename check constraint
ca: Reanomena una restricció de comprovació

en: Rename class
ca: Reanomena una classe

en: Rename component
ca: Reanomena un component

en: Rename datatype
ca: Reanomena un tipus de dada

en: Rename entity
ca: Reanomena una entitat

en: Rename entity attribute
ca: Reanomena un atribut d'entitat

en: Rename entity constraint
ca: Reanomena una restricció d'entitat

en: Rename enum
ca: Reanomena una enumeració

en: Rename enum literal
ca: Reanomena un literal enumerat

en: Rename folder
ca: Reanomena la carpeta

en: Rename foreign key constraint
ca: Reanomena una restricció de clau externa

en: Rename instance
ca: Reanomena una instància

en: Rename instance attribute
ca: Reanomena un atribut d'instància

en: Rename interface
ca: Reanomena una interfície

en: Rename node
ca: Reanomena un node

en: Rename operation
ca: Reanomena una operació

en: Rename package
ca: Reanomena un paquet

en: Rename port
ca: Reanomena un port

en: Rename role
ca: Reanomena un rol

en: Rename stereotype
ca: Reanomena un estereotip

en: Rename template
ca: Reanomena una plantilla

en: Rename unique constraint
ca: Reanomena una restricció única

en: Rename use case
ca: Reanomena un cas d'ús

en: Rename UML object
ca: Reanomena un objecte UML

en: Enter the new name of the actor:
ca: Introduïu el nom nou de l'actor:

en: Enter the new name of the artifact:
ca: Introduïu el nom nou de l'artefacte:

en: Enter the new name of the association:
ca: Introduïu el nom nou de l'associació:

en: Enter the new name of the attribute:
ca: Introduïu el nom nou de l'atribut:

en: Enter the new name of the category:
ca: Introduïu el nom nou de la categoria:

en: Enter the new name of the check constraint:
ca: Introduïu el nom nou de la restricció de comprovació:

en: Enter the new name of the class:
ca: Introduïu el nom nou de la classe:

en: Enter the new name of the component:
ca: Introduïu el nom nou del component:

en: Enter the new name of the datatype:
ca: Introduïu el nom nou del tipus de dada:

en: Enter the new name of the entity:
ca: Introduïu el nom nou de l'entitat:

en: Enter the new name of the entity attribute:
ca: Introduïu el nom nou de l'atribut d'entitat:

en: Enter the new name of the entity constraint:
ca: Introduïu el nom nou de la restricció d'entitat:

en: Enter the new name of the enum:
ca: Introduïu el nom nou de l'enumeració:

en: Enter the new name of the enum literal:
ca: Introduïu el nom nou del literal d'enumeració:

en: Enter the new name of the folder:
ca: Introduïu el nom nou de la carpeta:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
ca: Introduïu el nom nou de la restricció de clau externa:

en: Enter the new name of the instance:
ca: Introduïu el nom nou de la instància:

en: Enter the new name of the instance attribute:
ca: Introduïu el nom nou de l'atribut d'instància:

en: Enter the new name of the interface:
ca: Introduïu el nom nou de la interfície:

en: Enter the new name of the node:
ca: Introduïu el nom nou del node:

en: Enter the new name of the operation:
ca: Introduïu el nom nou de l'operació:

en: Enter the new name of the package:
ca: Introduïu el nom nou del paquet:

en: Enter the new name of the port:
ca: Introduïu el nom nou del port:

en: Enter the new name of the role:
ca: Introduïu el nom nou del rol:

en: Enter the new name of the stereotype:
ca: Introduïu el nom nou de l'estereotip:

en: Enter the new name of the template:
ca: Introduïu el nom nou de la plantilla:

en: Enter the new name of the unique constraint:
ca: Introduïu el nom nou de la restricció única:

en: Enter the new name of the use case:
ca: Introduïu el nom nou del cas d'ús:

en: Enter the new name of the UML object
ca: Introduïu el nom nou de l'objecte UML

en: OK
ca: D'acord

[ctx: parse status]
en: Empty
ca: Buit

en: Malformed argument
ca: Argument escrit malament

en: Unknown argument type
ca: Tipus d'argument desconegut

en: Illegal method name
ca: Nom il·legal de mètode

en: Unknown return type
ca: Tipus de retorn desconegut

en: Unspecified error
ca: Error sense especificar

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: Widgets/Associations
ca: Ginys/Associacions

en: Saved
ca: Desat

en: Parent
ca: Pare

en: Pointer
ca: Apuntador

en: Usage
ca: Ús

en: That is an invalid name.
ca: Aquest nom no és vàlid.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
ca: Aquesta és una paraula clau reservada del llenguatge del generador de codi configurat.

en: Reserved Keyword
ca: Paraula clau reservada

en: That name is already being used.
ca: Aquest nom ja s'està usant.

en: Not a Unique Name
ca: No és un nom únic

en: Add Base Class
ca: Afegeix una classe base

en: Add Derived Class
ca: Afegeix una classe derivada

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
ca: Afegeix una operació

en: Add Attribute
ca: Afegeix un atribut

en: Add Base Interface
ca: Afegeix una interfície base

en: Add Derived Interface
ca: Afegeix una interfície derivada

en: Base Classifiers
ca: Classificadors base

en: Derived Classifiers
ca: Classificadors derivats

en: An attribute with that name already exists in %1.
ca: Ja existeix un atribut amb aquest nom en %1.

en: Choose a different name.
ca: Trieu un nom diferent.

en: Incorrect use of associations.
ca: Ús incorrecte de les associacions.

en: Association Error
ca: Error d'associació

en: destroy
ca: destrueix

en: Enter Activity Name
ca: Introduïu el nom de l'activitat

en: new activity
ca: activitat nova

en: Enter the name of the new activity:
ca: Introduïu el nom de l'activitat nova:

en: Enter Signal Name
ca: Introduïu el nom del senyal

en: Enter Signal
ca: Introduïu senyal

en: new Signal
ca: Senyal nou

en: Enter Time Event Name
ca: Introduïu el nom de l'esdeveniment de temps

en: Enter Time Event
ca: Introduïu esdeveniment de temps

en: new time event
ca: esdeveniment nou de temps

en: Enter Combined Fragment Name
ca: Introduïu el nom del fragment combinat

en: Enter the Combined Fragment
ca: Introduïu el fragment combinat

en: new Combined Fragment
ca: fragment combinat nou

en: Enter State Name
ca: Introduïu el nom de l'estat

en: new state
ca: estat nou

en: Enter the name of the new state:
ca: Introduïu el nom de l'estat nou:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
ca: Geometria

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
ca: Tipus imatge MIME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
ca: Tipus MIME de les imatges

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
ca: Permetre refer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
ca: Permetre refer és actiu quan això és «cert»

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
ca: Diagrames amb pestanyes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
ca: Activa/desactiva la vista amb pestanyes dels diagrames a l'àrea de visualització

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
ca: Generador de codi nou

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
ca: Activa/desactiva l'ús del generador de codi nou

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
ca: Tipus de disposició

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
ca: El tipus de disposició a usar per a les línies noves

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
ca: Impressió del peu de pàgina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
ca: Activa/desactiva la impressió del peu de pàgina

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
ca: Desament automàtic

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
ca: Activa/desactiva el desament automàtic a intervals de temps regulars

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
ca: Interval de temps del desament automàtic (antic)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
ca: Interval de temps del desament automàtic (antic)

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
ca: Sufix del desament automàtic

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
ca: El sufix per al desament automàtic del fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
ca: Carrega l'últim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
ca: Activa/desactiva la càrrega de l'últim fitxer obert

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
ca: Diagrama a carregar a l'inici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
ca: El diagrama a carregar en iniciar

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
ca: Llenguatge predeterminat a l'inici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
ca: El llenguatge amb el qual l'Umbrello ha d'iniciar de manera predeterminada

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
ca: Usa la notació UML-2.x

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
ca: Activa/desactiva la notació UML2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
ca: Activa/desactiva l'ús del color de farciment

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
ca: Color de farciment

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
ca: El color de farciment que s'ha d'usar

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
ca: Color de línia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
ca: El color de les línies

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
ca: Amplada de línia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
ca: L'amplada de la línia

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
ca: Color de text

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
ca: El color del text

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
ca: Mostra la finestra del document

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
ca: Activa/desactiva la visualització de la finestra del document

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
ca: El tipus de lletra que s'ha d'usar

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
ca: Color de fons

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
ca: El color de fons del diagrama

note: i18n: ectx: label, entry (useBackgroundColor), group (UI Options)
en: Use background color
ca: Usa un color de fons

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useBackgroundColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables the usage of a custom background color
ca: Activa/desactiva l'ús d'un color de fons personalitzat

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
ca: Color del punt de la quadrícula

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
ca: El color del punt de la quadrícula

note: i18n: ectx: label, entry (useAlignmentGuides), group (UI Options)
en: Use Alignment Guides
ca: Empra guies d'alineació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useAlignmentGuides), group (UI Options)
en: Enable/disable alignment guides when dragging or resizing widgets
ca: Activa/desactiva les guies d'alineació en arrossegar o redimensionar ginys

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
ca: Activa/desactiva la direcció de la interfície d'usuari de dreta a esquerra

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
ca: Mostra la visibilitat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
ca: Mostra la visibilitat dels atributs (p. ex. privat, públic, protegit)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
ca: Mostra els atributs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
ca: Mostra els atributs de la classe

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
ca: Mostra les operacions

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
ca: Mostra el paquet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
ca: Activa/desactiva la visualització dels paquets

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
ca: Mostra els estereotips

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
ca: Mostra les associacions de l'atribut

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
ca: Només públic

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
ca: Activa/desactiva la visualització dels atributs/mètodes públics

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
ca: Mostra la signatura de l'atribut

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
ca: Mostra la signatura de l'operació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
ca: Mostra la signatura de l'operació

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
ca: Àmbit predeterminat dels atributs

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
ca: Àmbit predeterminat de les operacions

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
ca: Alçada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
ca: Alçada del visualitzador de codi

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
ca: Amplada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
ca: Amplada del visualitzador de codi

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
ca: Mostra els blocs ocults

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
ca: Ressalta els blocs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
ca: Activa/desactiva el ressaltat dels blocs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
ca: Tipus de lletra a usar al visualitzador de codi

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
ca: Color del fons

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
ca: Color del paper de fons

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
ca: Color del tipus de lletra

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
ca: Color del tipus de lletra

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
ca: Color seleccionat

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
ca: Color del bloc editable

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
ca: Color del bloc editable

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
ca: Color del bloc no editable

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
ca: Color de l'objecte UML

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
ca: Color de l'objecte UML

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
ca: Color d'ocult

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
ca: Crea artefactes per als fitxers importats

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
ca: Crea un artefacte a la vista de components per a cada fitxer importat

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
ca: Resol les dependències

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
ca: Resol les dependències en importar un fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
ca: Implementa el C++11 estàndard

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
ca: Implementa el C++11 estàndard en importar codi

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
ca: Genera constructors buits automàticament

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
ca: Activa/desactiva la generació de constructors buits

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
ca: Estil dels comentaris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
ca: Estableix l'estil dels comentaris

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
ca: Àmbit predeterminat del camp d'associació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
ca: Estableix l'àmbit predeterminat del camp d'associació

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
ca: Àmbit predeterminat accessori de l'atribut

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
ca: Estableix l'àmbit predeterminat accessori de l'atribut

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
ca: Força documentació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
ca: Activa/desactiva la documentació detallada

note: i18n: ectx: label, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Section Comment Policy
ca: Política de comentaris de secció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Whether section comments shall be written
ca: Si s'han d'escriure els comentaris de secció

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
ca: Directori de capçaleres

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
ca: El camí en el qual es desen les capçaleres

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
ca: Inclou capçaleres

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
ca: Activa/desactiva la inclusió de capçaleres

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
ca: Quantitat de sagnat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
ca: La quantitat de sagnat

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
ca: Tipus de sagnat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
ca: El tipus de sagnat

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
ca: Estil del final de línia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
ca: L'estil del final de línia (o tipus de línia nova)

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
ca: Política de noms de modificadors

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
ca: Directori de sortida

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
ca: El directori de sortida per al codi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
ca: La política a seguir quan hi hagi conflictes amb els noms

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
ca: Genera accessoris automàticament

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
ca: Activa/desactiva la generació automàtica dels accessoris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
ca: El prefix dels membres de classe

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
ca: Accessoris «inline»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
ca: Activa/desactiva els accessoris «inline»

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
ca: Operacions «inline»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
ca: Activa/desactiva les operacions «inline»

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
ca: El paquet és un espai de noms

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
ca: Activa/desactiva el tractament del paquet com un espai de noms

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
ca: Accessors públics

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
ca: Activa/desactiva els accessors públics

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
ca: Nom de la classe de cadena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
ca: El nom de la classe de cadena

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
ca: Inclou nom de classe de cadena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
ca: El nom de la classe de cadena que s'ha d'incloure

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
ca: Inclou cadenes és global

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
ca: Activa/desactiva la inclusió global de cadenes

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
ca: Nom de classe de vector

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
ca: El nom de la classe de vector

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name Include
ca: Inclou nom de classe de vector

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
ca: El nom de la classe de vector que s'ha d'incloure

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
ca: Inclou vectors és global

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
ca: Activa/desactiva la inclusió global de la classe de vector

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
ca: Destructors virtuals

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
ca: Activa/desactiva els destructors virtuals

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
ca: «Getters» amb el prefix «get»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
ca: Si està activat, crea els «getters» amb el prefix «get»

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
ca: Elimina el prefix «[a-zA-Z]_» dels mètodes d'accés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
ca: Si està activat, elimina el prefix «[a-zA-Z]_» dels mètodes d'accés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
ca: Si està activat, els mètodes d'accés comencen per lletres majúscules

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
ca: Etiquetes de documentació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
ca: L'etiqueta usada per a generar documentació doxygen (\\, @)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors ( D )
ca: Genera accessoris d'atribut automàticament ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
ca: Activa/desactiva la generació automàtica d'accessoris d'atribut ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
ca: Genera accessoris «assoc» automàticament ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
ca: Activa/desactiva la generació automàtica d'accessoris d'associació ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Build ANT Document (D)
ca: Construeix document ANT (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (D)
ca: Activa/desactiva la construcció del document ANT (D)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
ca: Genera accessoris d'atribut automàticament (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
ca: Activa/desactiva la generació automàtica d'accessoris d'atribut (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Java)
ca: Genera accessoris «assoc» automàticament (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Java)
ca: Activa/desactiva la generació automàtica d'accessoris d'associació (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Build ANT Document (Java)
ca: Construeix document ANT (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (Java)
ca: Activa/desactiva la construcció del document ANT (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Ruby)
ca: Genera accessoris d'atribut automàticament (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
ca: Activa/desactiva la generació automàtica d'accessoris d'atribut (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
ca: Genera accessoris «assoc» automàticament (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
ca: Activa/desactiva la generació automàtica d'accessoris d'associació (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
ca: Camí automàtic del «dot»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
ca: Determina automàticament el camí a l'executable del «dot»

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
ca: Camí del «dot»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
ca: Defineix el camí a l'executable «dot» (opcional)

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
ca: Mostra la disposició d'exportació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
ca: Mostra la disposició d'exportació

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
ca: &Exporta el model

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (view_window)
en: &Show/hide window
ca: Mo&stra/oculta la finestra

note: i18n: ectx: Menu (diagram)
en: &Diagram
ca: &Diagrama

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
ca: &Nou

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
ca: M&ostra

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
ca: &Alinea

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
ca: &Codi

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
ca: &Llenguatge actiu

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjament

en: &Export model to DocBook
ca: &Exporta el model a DocBook

en: &Export model to XHTML
ca: &Exporta el model a XHTML

en: &New Class Wizard...
ca: &Assistent de classe nova...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
ca: &Afegeix els tipus de dades predeterminats per al llenguatge actiu

en: Code &Importing Wizard...
ca: Assistent d'&importació de codi...

en: &Code Generation Wizard...
ca: Assistent de generació de &codi...

en: &Generate All Code
ca: &Genera tot el codi

en: Creates a new document
ca: Crea un document nou

en: Opens an existing document
ca: Obre un document existent

en: Opens a recently used file
ca: Obre un fitxer usat recentment

en: Saves the document
ca: Desa el document

en: Saves the document as...
ca: Desa el document com a...

en: Closes the document
ca: Tanca el document

en: Prints out the document
ca: Imprimeix el document

en: Print Preview of the document
ca: Vista prèvia d'impressió del document

en: Quits the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Exports the model to the docbook format
ca: Exporta el model al format docbook

en: Exports the model to the XHTML format
ca: Exporta el model al format XHTML

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ca: Retalla la secció seleccionada i la posa al porta-retalls

en: Copies the selected section to the clipboard
ca: Copia la secció seleccionada al porta-retalls

en: Pastes the contents of the clipboard
ca: Copia el contingut del porta-retalls

en: Undo last action
ca: Desfà l'última acció

en: Redo last undone action
ca: Refà l'última acció desfeta

en: Set the default program preferences
ca: Estableix les opcions del programa predeterminat

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
ca: Suprimeix la &selecció

en: &Class Diagram...
ca: Diagrama de &classes...

en: &Object Diagram...
ca: Diagrama d'&objectes...

en: &Sequence Diagram...
ca: Diagrama de &seqüències...

en: C&ommunication Diagram...
ca: Diagrama de c&omunicació...

en: &Use Case Diagram...
ca: Diagrama de casos d'&ús...

en: S&tate Diagram...
ca: Diagrama d'&estats...

en: &Activity Diagram...
ca: Diagrama d'&activitats...

en: Co&mponent Diagram...
ca: Diagrama de co&mponents...

en: &Deployment Diagram...
ca: Diagrama de &desplegament...

en: &Entity Relationship Diagram...
ca: Diagrama de relació d'&entitats...

en: &Clear Diagram
ca: &Neteja el diagrama

en: &Snap to Grid
ca: &Ajusta a la quadrícula

en: S&how Grid
ca: M&ostra quadrícula

en: &Delete Diagram
ca: Su&primeix el diagrama

en: &Export as Picture...
ca: &Exporta com a imatge...

en: Export &Diagrams as Pictures...
ca: Exporta els &diagrames com a imatges...

en: Z&oom to 100%
ca: A&mplia al 100%

en: &Move Tab Left
ca: &Mou la pestanya cap a l'esquerra

en: &Move Tab Right
ca: &Mou la pestanya cap a la dreta

en: Select Diagram on Left
ca: Seleccionar diagrama de l'esquerra

en: Select Diagram on Right
ca: Seleccionar diagrama de la dreta

[ctx: init status bar]
en: Ready
ca: Llest

en: Fit
ca: Ajusta

en: Diagram Toolbar
ca: Barra d'eines diagrama

en: Opening file...
ca: S'està obrint el fitxer...

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Creating new document...
ca: S'està creant un document nou...

en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
ca: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Tots els fitxers admesos (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Fitxers XMI sense comprimir (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Fitxers XMI comprimits amb Gzip (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Fitxers XMI comprimits amb Bzip2 (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Fitxers PapyrusUML d'Eclipse (*.uml)
    *.mdl|Fitxers de model de Rose (*.mdl)
    *.zargo|Fitxers comprimits amb argo (*.zargo)

en: Saving file...
ca: S'està desant el fitxer...

en: Saving file with a new filename...
ca: S'està desant el fitxer amb un nom nou...

en: Save As
ca: Desa com a

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
ca: *.xmi | Fitxer XMI (*.xmi);;*.xmi.tgz | Fitxer XMI comprimit amb Gzip (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Fitxer XMI comprimit amb Bzip2 (*.xmi.tar.bz2);;* | Tots els fitxers (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
ca: El fitxer %1 ja existeix.
    El voleu sobreescriure?

en: Warning
ca: Avís

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Closing file...
ca: S'està tancant el fitxer...

en: No search term entered
ca: No s'ha introduït cap terme a cercar

en: '%1': %2 found
ca: «%1»: %2 trobat

en: Print Preview...
ca: Vista prèvia d'impressió...

en: Printing...
ca: S'està imprimint...

en: Print %1
ca: S'imprimeix %1

en: Exiting...
ca: S'està sortint...

en: Cutting selection...
ca: S'està tallant la selecció...

en: Copying selection to clipboard...
ca: S'està copiant la selecció al porta-retalls...

en: Inserting clipboard contents...
ca: S'està inserint el contingut del porta-retalls...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
ca: Umbrello no ha pogut enganxar el contingut del Porta-retalls. Els objectes del porta-retalls deuen ser d'un tipus incorrecte a enganxar aquí.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
ca: Llest.

en: Cannot view code until you generate some first.
ca: No es pot veure el codi a menys que primer el genereu.

en: Cannot View Code
ca: No es pot veure el codi

en: Cannot view code from simple code writer.
ca: No es pot veure el codi des d'un simple escriptor de codi.

en: Select file(s) to import:
ca: Selecció del fitxer/s a importar:

en: Select directory to import:
ca: Selecció del directori a importar:

en: XHTML Generation failed .
ca: Ha fallat la generació de XHTML.

en: Show/hide window
ca: Mostra/oculta la finestra

en: &Bird's eye view
ca: Vista d'&ocell

en: Co&mmand history
ca: &Historial d'ordres

en: &Debug
ca: &Depura

en: Doc&umentation
ca: &Documentació

en: &Log
ca: &Registre

en: &UML Objects
ca: Objectes &UML

en: &Stereotypes
ca: E&stereotips

en: &Tree View
ca: Vista en a&rbre

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: UML Model
ca: Model UML

en: Logical View
ca: Vista lògica

en: Use Case View
ca: Vista casos d'ús

en: Component View
ca: Vista component

en: Deployment View
ca: Vista desplegament

en: Entity Relationship Model
ca: Model entitat relació

en: Datatypes
ca: Tipus de dades

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
ca: El fitxer actual ha estat modificat.
    Desitgeu desar-lo?

[ctx: warning message]
en: Warning
ca: Avís

en: The file <%1> does not exist.
ca: El fitxer <%1> no existeix.

en: Load Error
ca: Error de càrrega

en: The file %1 seems to be corrupted.
ca: El fitxer %1 sembla estar corrupte.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
ca: No s'ha trobat un fitxer XMI dins del fitxer comprimit %1.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
ca: S'ha produït un problema en carregar el fitxer extret: %1

en: There was a problem loading file: %1
ca: S'ha produït un problema en carregar el fitxer: %1

en: Reason: %1
ca: Motiu: %1

en: There was a problem saving: %1
ca: S'ha produït un problema en desar: %1

en: Save Error
ca: Error en desar

en: There was a problem uploading: %1
ca: S'ha produït un problema en pujar: %1

en: use case diagram
ca: diagrama de casos d'ús

en: class diagram
ca: diagrama de classes

en: sequence diagram
ca: diagrama de seqüències

en: communication diagram
ca: diagrama de comunicació

en: object diagram
ca: diagrama d'objectes

en: state diagram
ca: diagrama d'estats

en: activity diagram
ca: diagrama d'activitats

en: component diagram
ca: diagrama de components

en: deployment diagram
ca: diagrama de desplegament

en: entity relationship diagram
ca: diagrama entitat relació

[ctx: diagram name]
en: Name
ca: Nom

en: Enter name:
ca: Introduïu nom:

en: That is an invalid name for a diagram.
ca: Aquest no és un nom vàlid per a un diagrama.

en: A diagram is already using that name.
ca: Ja hi ha un diagrama usant aquest nom.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
ca: Nom

[ctx: renaming uml object]
en: Name
ca: Nom

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
ca: Nom

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
ca: El nom que heu introduït no era únic.
    És això el que voleu?

en: Use Name
ca: Nom a usar

en: Enter New Name
ca: Introduïu el nom nou

en: Unsupported xmi file version: %1
ca: Versió no admesa del fitxer XMI: %1

en: Setting up the document...
ca: S'està configurant el document...

en: Resolving object references...
ca: S'estan resolent les referències a objectes...

en: Loading UML elements...
ca: S'estan carregant els elements UML...

en: Loading diagrams...
ca: S'estan carregant els diagrames...

en: /autosave%1
ca: /autodesat%1

en: Externalize Folder
ca: Externalitza carpeta

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
ca: La carpeta %1 ha de ser relativa al directori principal del model principal, %2.

en: Path Error
ca: Error de camí

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
ca: El fitxer %1 ja existeix!
    Se sobreescriurà el fitxer existent.

en: File Exists
ca: El fitxer existeix

en: There was a problem saving file: %1
ca: S'ha produït un problema en desar el fitxer: %1

en: Enter Model Name
ca: Introduïu el nom del model

en: Enter the new name of the model:
ca: Introduïu el nom nou del model:

en: Views
ca: Vistes

en: Settings
ca: Arranjament

en: Loading listview...
ca: S'està carregant la vista en llista...

en: The class must be emptied before it can be deleted.
ca: La classe ha de buidar-se abans que es pugui suprimir.

en: Class Not Empty
ca: Classe no buida

en: The package must be emptied before it can be deleted.
ca: Aquest paquet ha de buidar-se abans que es pugui suprimir.

en: Package Not Empty
ca: Paquet no buit

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
ca: La carpeta ha de buidar-se abans que es pugui suprimir.

en: Folder Not Empty
ca: Carpeta no buida

en: Rename canceled
ca: El reanomenat s'ha cancel·lat

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
ca: Encara no s'ha implementat reanomenar un element de la vista en llista de tipus %1.

en: Function Not Implemented
ca: Funció no implementada

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
ca: El nom que heu introduït no és vàlid.
    El procés de reanomenat ha estat cancel·lat.

en: Name Not Valid
ca: Nom no vàlid

en: new_literal
ca: literal_nou

en: new_field
ca: camp_nou

en: new_fkey_constraint
ca: restricció_fkey_nova

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
ca: Ja existeix una operació amb el mateix nom i signatura. No podeu afegir-la de nou.

en: The folderfile %1 does not exist.
ca: El fitxer de carpeta %1 no existeix.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
ca: El fitxer de carpeta %1 no sembla estar obert.

en: Actor &name:
ca: &Nom de l'actor:

en: Artifact &name:
ca: &Nom de l'artefacte:

en: Association &name:
ca: &Nom de l'associació:

en: Class &name:
ca: &Nom de classe:

en: Component &name:
ca: &Nom del component:

en: Datatype &name:
ca: &Nom del tipus de dada:

en: Entity &name:
ca: &Nom de l'entitat:

en: Enum &name:
ca: &Nom de l'enumerador:

en: Folder &name:
ca: &Nom de la carpeta:

en: Interface &name:
ca: &Nom de la interfície:

en: Node &name:
ca: &Nom del node:

en: Package &name:
ca: &Nom del paquet:

en: Port &name:
ca: &Nom del port:

en: Use case &name:
ca: &Nom del cas d'ús:

en: Instance name:
ca: Nom de la instància:

en: new_parameter
ca: paràmetre_nou

[ctx: object name]
en: Name
ca: Nom

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
ca: Ja hi ha un objecte amb el
    nom %1 al paquet %2.
    Introduïu un nom nou:

en: Diagram: %2 Page %1
ca: Diagrama: %2 Pàgina %1

en: Use fill color
ca: Usa el color de farciment

en: No fill color
ca: Sense color de farciment

en: Change font
ca: Canvia el tipus de lletra

en: Change line color
ca: Canvia el color de línia

en: Change line width
ca: Canvia l'amplada de línia

en: Change fill color
ca: Canvia el color de farciment

en: Change visual property
ca: Canvia la propietat visual

en: Delete widgets
ca: Suprimeix ginys

en: Resize widgets
ca: Redimensiona ginys

en: Enter Diagram Name
ca: Introduïu el nom del diagrama

en: Enter the new name of the diagram:
ca: Introduïu el nom nou del diagrama:

en: Failed to import from file.
ca: Ha fallat en importar des d'un fitxer.

en: Exporting view...
ca: S'està exportant la vista...

en: An error happened when exporting the image:
ca: Ha succeït un error mentre s'exportava la imatge:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer seleccionat %1 ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: File Already Exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Empty scene
ca: Escena buida

en: Cannot create directory: %1
ca: No s'ha pogut crear el directori: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
ca: Ha succeït un problema mentre es desava el diagrama en %1

en: Multiplicity
ca: Multiplicitat

en: Enter multiplicity:
ca: Introduïu multiplicitat:

en: Association Name
ca: Nom de l'associació

en: Enter association name:
ca: Introduïu el nom de l'associació:

en: Role Name
ca: Nom del rol

en: Enter role name:
ca: Introduïu nom del rol:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
ca: Premeu Ctrl amb un clic del botó esquerre per a suprimir un punt

en: Enter the name of the diagram referenced
ca: Introduïu el nom del diagrama referenciat

en: Diagram name
ca: Nom del diagrama

en: Enter the guard of the loop
ca: Introduïu el controlador del bucle

en: Enter the first alternative name
ca: Introduïu el primer nom alternatiu

en: Enter first alternative
ca: Introduïu el primer alternatiu

en: Enter first alternative :
ca: Introduïu primer alternatiu:

en: Enter referenced diagram name
ca: Introduïu el nom del diagrama referenciat

en: Enter referenced diagram name :
ca: Introduïu el nom del diagrama referenciat:

en: Enter the guard of the loop:
ca: Introduïu el controlador del bucle:

en: Enter alternative Name
ca: Introduïu el nom alternatiu

en: Enter the alternative:
ca: Introduïu l'alternatiu:

en: Change Text
ca: Canvia el text

en: Enter new text:
ca: Introduïu el text nou:

[ctx: operation name]
en: Name
ca: Nom

en: Enter operation name:
ca: Introduïu el nom de l'operació:

en: Precondition
ca: Condició prèvia

en: Postcondition
ca: Condició posterior

en: Transformation
ca: Transició

en: Note Type
ca: Tipus de nota

en: Select the Note Type
ca: Seleccioneu el tipus de nota

en: Enter Object Node Name
ca: Introduïu el nom del node de l'objecte

en: Enter the name of the object node :
ca: Introduïu el nom del node de l'objecte:

en: Select Object node type
ca: Selecciona el tipus del node de l'objecte

en: Select the object node type
ca: Selecciona el tipus del node de l'objecte

en: Enter the name of the data store node
ca: Introduïu el nom del node de magatzem de dades

en: data store name
ca: nom del magatzem de dades

en: Enter the name of the buffer node
ca: Introduïu el nom del node de la memòria intermèdia

en: Enter the name of the buffer
ca: Introduïu el nom de la memòria intermèdia

en: centralBuffer
ca: Memòria intermèdia central

en: Enter the name of the object flow
ca: Introduïu el nom del flux de l'objecte

en: object flow
ca: Flux de l'objecte

en: Enter Object Flow State
ca: Introduïu l'estat del flux de l'objecte

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
ca: Introduïu l'estat (deixeu «-» si no hi ha estat per a l'objecte)

en: Enter signal name
ca: Introduïu el nom del senyal

en: Enter the signal name :
ca: Introduïu el nom del senyal:

en: Enter Activity
ca: Introduïu activitat

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
ca: Manteniu premuda Majúscules o Control per a moure en l'eix X. Manteniu premudes ambdues tecles per a moure en l'eix Y. Feu clic amb el botó dret per a cancel·lar l'acció de moure.

en: Move widgets
ca: Mou ginys

en: Rename Object
ca: Reanomena objecte

en: Enter object name:
ca: Introduïu nom de l'objecte:

en: Hold shift or control to move in X axis.
ca: Manteniu premuda majúscules o control per a moure's a l'eix X.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
ca: Manteniu premuda majúscules i control per a moure's a l'eix Y.

en: new actor
ca: actor nou

en: new artifact
ca: artefacte nou

en: new association
ca: associació nova

en: new box
ca: quadre nou

en: new category
ca: categoria nova

en: new class
ca: classe nova

en: new combined fragment
ca: fragment combinat nou

en: new component
ca: component nou

en: new datatype
ca: tipus de dada nou

en: new entity
ca: entitat nova

en: new enum
ca: enumeració nova

en: new floating dash line
ca: línia flotant nova de guions

en: new fork/join
ca: bifurcació/unió nova

en: new instance
ca: instància nova

en: new interface
ca: interfície nova

en: new message
ca: missatge nou

en: new node
ca: node nou

en: new note
ca: nota nova

en: new object
ca: objecte nou

en: new object node
ca: node nou d'objecte

en: new package
ca: paquet nou

en: new pin
ca: xinxeta nova

en: new port
ca: port nou

en: new precondition
ca: condició prèvia nova

en: new region
ca: regió nova

en: new signal
ca: senyal nou

en: new text
ca: text nou

en: new UML widget
ca: giny UML nou

en: new use case
ca: cas d'ús nou

en: new widget
ca: giny nou

en: New activity
ca: Activitat nova

en: New box
ca: Quadre nou

en: New combined fragment
ca: Fragment combinat nou

en: New floating dash line
ca: Línia flotant nova de guions

en: New fork/join
ca: Bifurcació/unió nova

en: New message
ca: Missatge nou

en: New note
ca: Nota nova

en: New object
ca: Objecte nou

en: New object node
ca: Node nou d'objecte

en: New pin
ca: Xinxeta nova

en: New precondition
ca: Condició prèvia nova

en: New region
ca: Regió nova

en: New signal
ca: Senyal nou

en: New state
ca: Estat nou

en: New text
ca: Text nou

en: New UML widget
ca: Giny UML nou

en: New widget
ca: Giny nou

en: Enter the name of the new box:
ca: Introduïu el nom del quadre nou:

en: Enter the name of the new combined fragment:
ca: Introduïu el nom del fragment combinat nou:

en: Enter the name of the new floating dash line:
ca: Introduïu el nom de la línia flotant nova de guions:

en: Enter the name of the new fork/join:
ca: Introduïu el nom de la bifurcació/unió nova:

en: Enter the name of the new message:
ca: Introduïu el nom del missatge nou:

en: Enter the name of the new note:
ca: Introduïu el nom de la nota nova:

en: Enter the name of the new object:
ca: Introduïu el nom de l'objecte nou:

en: Enter the name of the new object node:
ca: Introduïu el nom del node nou de l'objecte:

en: Enter the name of the new pin:
ca: Introduïu el nom de la xinxeta nova:

en: Enter the name of the new precondition:
ca: Introduïu el nom de la condició prèvia nova:

en: Enter the name of the new region:
ca: Introduïu el nom de la llista nova:

en: Enter the name of the new signal:
ca: Introduïu el nom del senyal nou:

en: Enter the name of the new text:
ca: Introduïu el nom del text nou:

en: Enter the name of the new uml widget:
ca: Introduïu el nom del giny UML nou:

en: Enter the name of the new widget:
ca: Introduïu el nom del giny nou:

en: Rename activity
ca: Reanomena l'activitat

en: Rename box
ca: Reanomena un quadre

en: Rename combined fragment
ca: Reanomena un fragment combinat

en: Rename floating dash line
ca: Reanomena una línia flotant de guions

en: Rename fork/join
ca: Reanomena una bifurcació/unió

en: Rename message
ca: Reanomena un missatge

en: Rename note
ca: Reanomena una nota

en: Rename object
ca: Reanomena un objecte

en: Rename object node
ca: Reanomena un node d'objecte

en: Rename pin
ca: Reanomena una xinxeta

en: Rename precondition
ca: Reanomena una condició prèvia

en: Rename region
ca: Reanomena una regió

en: Rename signal
ca: Reanomena un senyal

en: Rename state
ca: Reanomena un estat

en: Rename text
ca: Reanomena un text

en: Rename UML widget
ca: Reanomena un giny UML

en: Rename widget
ca: Reanomena un giny

en: Enter the new name of the activity:
ca: Introduïu el nom nou de l'activitat:

en: Enter the new name of the box:
ca: Introduïu el nom nou del quadre:

en: Enter the new name of the combined fragment:
ca: Introduïu el nom nou del fragment combinat:

en: Enter the new name of the floating dash line:
ca: Introduïu el nom nou de la línia flotant de guions:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
ca: Introduïu el nom nou del giny de bifurcació/unió:

en: Enter the new name of the message:
ca: Introduïu el nom nou del missatge:

en: Enter the new name of the note:
ca: Introduïu el nom nou de la nota:

en: Enter the new name of the object:
ca: Introduïu el nom nou de l'objecte:

en: Enter the new name of the object node:
ca: Introduïu el nom nou del node d'objecte:

en: Enter the new name of the pin:
ca: Introduïu el nom nou de la xinxeta:

en: Enter the new name of the precondition:
ca: Introduïu el nom nou de la condició prèvia:

en: Enter the new name of the region:
ca: Introduïu el nom nou de la regió:

en: Enter the new name of the signal:
ca: Introduïu el nom nou del senyal:

en: Enter the new name of the state:
ca: Introduïu el nom nou de l'estat:

en: Enter the new name of the text:
ca: Introduïu el nom nou del text:

en: Enter the new name of the uml widget:
ca: Introduïu el nom nou del giny UML:

en: Enter the new name of the widget:
ca: Introduïu el nom nou del giny:

en: Box
ca: Quadre

en: CombinedFragment
ca: FragmentCombinat

en: Datatype
ca: Tipus de dada

en: FloatingDashLine
ca: LiniaGuionsFlotant

en: ForkJoin
ca: BifurcaUneix

en: Message
ca: Missatge

en: Note
ca: Nota

en: Object
ca: Objecte

en: ObjectNode
ca: ObjecteNode

en: Signal
ca: Senyal

en: State
ca: Estat

en: UseCase
ca: CasUs

en: Instance
ca: Instància

[ctx: selection arrow]
en: Select
ca: Selecciona

en: Creation
ca: Creació

en: Destroy
ca: Destrueix

en: Combined Fragment
ca: Fragment combinat

en: Label
ca: Etiqueta

en: Directional Association
ca: Associació direccional

[ctx: UML class]
en: Class
ca: Classe

en: Send signal
ca: Envia un senyal

en: Accept signal
ca: Accepta un senyal

en: Accept time event
ca: Accepta esdeveniments de temps

en: Fork/Join
ca: Bifurca/uneix

en: Interface Provider
ca: Proveïdor de la interfície

en: Interface required
ca: Es requereix la interfície

[ctx: join states]
en: Join
ca: Uneix

[ctx: state choice]
en: Choice
ca: Elecció

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
ca: Línia «i»

[ctx: state diagram]
en: State
ca: Estat

en: Pre/Post condition
ca: Pre/post condició
