umbrello - en to eo translation catalogue (1580 entries)

en: Class Diagram
eo: Klasdiagramo

en: Use Case Diagram
eo: Uzkazdiagramo

en: Sequence Diagram
eo: Sekvencdiagramo

en: Collaboration Diagram
eo: Kunlabordiagramo

en: State Diagram
eo: Statodiagramo

en: Activity Diagram
eo: Aktivecdiagramo

en: Component Diagram
eo: Komponantdiagramo

en: Deployment Diagram
eo: Sterndiagramo

en: Entity Relationship Diagram
eo: Ento-Rilata Diagramo

en: Object Diagram
eo: Objektdiagramo

en: No Diagram
eo: Neniu Diagramo

en: Generalization
eo: Ĝeneraligo

en: Aggregation
eo: Agrego

en: Dependency
eo: Dependeco

en: Association
eo: Asocio

en: Self Association
eo: Memasocio

en: Collaboration Asynchronous Message
eo: Kunlabora Nesinkrona Mesaĝo

en: Collaboration Synchronous Message
eo: Kunlabora Sinkrona Mesaĝo

en: Sequence Message
eo: Sekvencmesaĝo

en: Collaboration Self Message
eo: Kunlabora Mem-Mesaĝo

en: Sequence Self Message
eo: Sekvenca Mem-Mesaĝo

en: Containment
eo: Enteno

en: Composition
eo: Kunmetaĵo

en: Realization
eo: Realigo

en: Uni Association
eo: Unudirekta Asocio

en: Anchor
eo: Ankro

en: State Transition
eo: Statotransiro

en: Activity
eo: Aktiveco

en: Exception
eo: Escepto

en: Category to Parent
eo: Kategorio al Parenco

en: Child to Category
eo: Ido al Kategorio

en: Relationship
eo: Rilato

en: Unknown
eo: Nekonata

en: ? AssociationType ?
eo: ? Asociotipo ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
eo: Alemnaŭ unu el la elementoj en la tondujo ne povis esti regluata ĉar samnoma elemento jam ekzistas.  Ajn ceteraj elementoj estis regluataj.

en: Paste Error
eo: Eraro dum Regluado

en: Create diagram %1: %2
eo: Krei diagramon %1: %2

en: Change text : %1 to %2
eo: Ŝanĝi tekston : %1 al %2

en: Remove diagram %1
eo: Forigi diagramon %1

en: Set stereotype : %1 to %2
eo: Meti stereotipon : %1 al %2

en: Change visibility : %1
eo: Ŝanĝi videblecon : %1

en: Create UML object : %1
eo: Krei UML-objekton : %1

en: Remove UML object : %1
eo: Forigi UML-objekton : %1

en: Rename object : %1 to %2
eo: Alinomi objekton : %1 al %2

en: Change fill color : %1
eo: Ŝanĝi plenigan koloron : %1

en: Change font : %1
eo: Ŝanĝi tiparon : %1

en: Change line color : %1
eo: Ŝanĝi liniokoloron : %1

en: Change line width : %1
eo: Ŝanĝi liniodikecon : %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
eo: Ŝanĝi multecon : %1 al %2

en: Change text color : %1
eo: Ŝanĝi tekstkoloron : %1

en: Use fill color : %1
eo: Uzi plenigan koloron : %1

en: No fill color : %1
eo: Neniu pleniga koloro : %1

en: Change visual property : %1
eo: Ŝanĝi videblotrajton : %1

en: Create widget : %1
eo: Krei fenestraĵon : %1

en: Move widget : %1
eo: Movi fenestraĵon : %1

en: Remove widget : %1
eo: Forigi fenestraĵon : %1

en: Resize widget : %1
eo: Aligrandigi fenestraĵon : %1

en: Set name : %1 to %2
eo: Meti nomon : %1 al %2

en: Set text : %1 to %2
eo: Meti tekston : %1 al %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
eo: Ne eblas malfermi la dosieron %1 por skribado. Bonvolu certigi ke la dosierujo ekzistas kaj vi havas permesojn por sribi al ĝi.

en: Cannot Open File
eo: Malfermado Ne Eblas

en: Cannot create the folder:
eo: Ne eblas krei la dosierujon:

en: 
    Please check the access rights
eo: 
    Bonvolu kontroli la alirpermesojn

en: Cannot Create Folder
eo: Dosierujokreado Neebla

en: Package is a namespace
eo: Pako formas nomspacon

en: Virtual destructors
eo: Virtualaj malkonstruiloj

en: Generate empty constructors
eo: Generi malplenajn konstruilojn

en: Generate accessor methods
eo: Generi alirmetodojn

en: Operations are inline
eo: Operacioj estas entekstigitaj

en: Accessors are inline
eo: Alirfunkcioj estas entekstigataj

en: Accessors are public
eo: Alirfunkcioj estas publikaj

en: Create getters with 'get' prefix
eo: Krei legofunkciojn kun prefikso 'get'

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
eo: Forigi prefikson '[a-zA-Z]_' de alirmetodaj nomoj

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
eo: Alirmetodoj komenciĝas per majuskla litero

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
eo: Uzi '\' kiel documentada enkondukilo anstataŭ '@'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
eo: <p align="center">Kodgenerado por C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
eo: Ĝenerale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
eo: Klasmembra prefikso

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
eo: Generado de Metodkorpoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
eo: <b>Variablo</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
eo: <p align="center">Listo</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
eo: <i>globala?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
eo: Klasnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
eo: <i><p align="center">Inkludita dosiero</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
eo: Uzi la sekvan por klasoj en generita kodo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
eo: Dokumentaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
eo: Stilo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
eo: Oblikvo-oblikvo (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
eo: Oblikvo-stelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
eo: Generado de Projekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
eo: Krei ANT konstrudokumenton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
eo: Aŭto-Generi Metodojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
eo: Malplenaj konstruiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
eo: Alirmetodoj por asocioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
eo: Alirmetodoj por atributoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
eo: Defaŭlta videblo por atributaj aliriloj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
eo: Publika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
eo: Privata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
eo: Protektita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
eo: De Parenca Objekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
eo: Defaŭlta amplekso por asociaj kampoj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
eo: De Parenca Rolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
eo: <p align="center">Kodgenerado por D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
eo: <p align="center">Kodgenerado por Java</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
eo: <p align="center">Kodgenerado por Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
eo: Dieso (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
eo: Komenco-Fino (=begin  =end)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
eo: Aŭto-Generataj Metodoj

en: Code Generation Wizard
eo: Kodgenera Sorĉisto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
eo: Kodgeneraj Opcioj

en: Adjust code generation options.
eo: Alĝustigi kodgenerajn opciojn.

en: Language Options
eo: Programlingvaj Opcioj

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
eo: La eliga dosierujo ekzistas sed ne estas skribebla.
    Bonvolu meti la adekvatan permeson aŭ elekti alian dosierujon.

en: Error Writing to Output Folder
eo: Eraro dum Skribado al Eliga Dosierujo

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
eo: %1 ne ŝajnas esti dosierujo. Bonvolu elekti validan dosierujon.

en: Please Choose Valid Folder
eo: Bonvolu Elekti Validan Dosierujon

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
eo: La dosierujo %1 ne ekzistas. Ĉu vi volas krei ĝin nun?

en: Output Folder Does Not Exist
eo: Eliga Dosierujo Ne Ekzistas

en: Create Folder
eo: Krei Dosierujon

en: Do Not Create
eo: Ne Krei

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
eo: La dosierujo ne povis esti kreata.
    Bonvolu certigi ke vi hava skribopermeson al ĝia parenca dosierujo aŭ elekti alian, validan, dosierujon.

en: Error Creating Folder
eo: Eraro dum Dosierujokreado

en: Please select a valid folder.
eo: Bonvolu elekti validan dosierujon.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
eo: Programlingvo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
eo: Dosierujoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
eo: Skribi ĉiujn generaĵojn al dosierujo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
eo: Dosieroj generitaj far la Kodgenerilo estos skribataj al tiu ĉi dosierujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
eo: Foli&umi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
eo: &Inkludi kapdosierojn de dosierujo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
eo: Dosieroj en ĉi dosierujo estos uzataj por kaptekstoj en la generata kodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
eo: &Rigardi...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
eo: Superskriba Politiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
eo: Se dosiero ekzistas kiu havas saman nomon kiel la 
     far la kodgenerilo uzota, tiam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
eo: Superskribi ekzistantajn dosierojn en la celdosierujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
eo: S&uperskribi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
eo: Se samnoma dosiero jam ekzistas, tiam demandu kion fari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
eo: Dema&ndi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
eo: Se dosiero jam ekzistas en la celdosierujo, aŭtomate elekt alian nomon far algluado de sufikso al la dosiernomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
eo: &Uzu alian nomon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
eo: Formatado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
eo: Koncizeco de Komentoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
eo: Skribi komentojn por klasa kaj metoda dokumentado eĉ se malplenaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
eo: &Skribi dokumentadkomentojn eĉ se malplenaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
eo: Produkti sekciajn komentojn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
eo: Skribas komentojn por indiki la diversajn sekciojn (publika, privata ktp) en klaso, eĉ se la sekcioj estas malplenaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
eo: Neniujn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
eo: Kiam sekcio ne estas malplena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
eo: Ĉiam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
eo: Linioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
eo: Indenta tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
eo: Neniu indento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
eo: Tabo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
eo: Spaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
eo: Indenta kvanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
eo: Liniofina stilo:

en: Select Classes
eo: Selekti Klasojn

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
eo: Metu ĉiujn klasojn por kiuj vi volas generi kodon
    en la dekstraflanka listo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
eo: Selekto de Kodgenerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
eo: Klasoj Disponeblaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
eo: Almeti klason de la Kodgenerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
eo: Aldoni >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
eo: Forigi klason de la Kodgenerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
eo: << Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
eo: Klasoj Elekktitaj

en: Status of Code Generation Progress
eo: Stato de Progreso de la Kodgenero

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
eo: Premu la butonon Generi por komencigi la kodgeneradon.
    Kontrolu la sukcesostaton por ĉiu klaso.

en: Not Yet Generated
eo: Ankoraŭ Ne Generita

en: Code Generated
eo: Kodo Generita

en: Not Generated
eo: Ne Generita

en: Skipped
eo: Ellasita

en: Cannot open file!
eo: Malfermado ne eblas!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
eo: Kodgenero de Umbrello - Protokol-Eksporto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
eo: Stato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
eo: Klaso

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
eo: Protokolilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
eo: Eksporti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
eo: Generi

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
eo: Importi dsoieron: %1 Progreso: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
eo: Preta.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
eo: Malsukcesa.

en: Code Importing Wizard
eo: Kodimporta Sorĉisto

en: Code Importing Path
eo: Dosierujo de Kodimporto

en: Select the code importing path.
eo: Elektu la dosierujon por la kodimporto.

en: File System Model
eo: Modelo de Dosiersistemo

en: Select the desired language to filter files.
eo: Elekti la deziratan lingvon por filtri dosierojn.

en: Select also all the files in the subdirectories.
eo: Selekti ankaŭ la dosierojn en la subdosierujoj.

en: Select all the files below the current directory.
eo: Selekti ĉiujn dosierojn sub la aktuala dosierujo.

en: Clear all selections.
eo: Forviŝi ĉiujn elektojn.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
eo: Aldoni dosierajn finaĵojn kiel ekz. '*.h *.hpp'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
eo: La programlingvo de la projekto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
eo: Programlingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
eo: Aldoni Subdosierujojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
eo: Listo de dosierfinaĵoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
eo: Malelekti ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
eo: Elekti ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
eo: Nombro de dosieroj:

en: Status of Code Importing Progress
eo: Progresostato de kodimporto

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
eo: Premu la butonon 'Starti importon' por komencigi la kodimporton.
    Kontrolu la sukcesostaton por ĉiu klaso.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
eo[0]: <b>Kodimporto de 1 dosiero:</b><br>
eo[1]: <b>Kodimporto de %1 dosieroj:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
eo: dosierimporto ... PRETA<br>

en: Import Done
eo: Importo Preta

en: importing file ... FAILED<br>
eo: Dosierimporto ... FIASKIS<br>

en: Import Failed
eo: Importo Fiaskis

en: importing file ...
eo: importanta dosieron ...

en: importing file ... stopped<br>
eo: dosierimporto ... haltis<br>

en: Import stopped
eo: Dosierimporto haltis

en: Not Imported
eo: Ne Importita

en: Umbrello Code Import - Logger Export
eo: Umbrello KodImporto - ProtokolEksporto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
eo: Importostato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
eo: Starti importon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
eo: Halti

en: Importing file: %1
eo: Importanta dosieron: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
eo: Malsukcesis.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
eo: Preta.

en: No code importer for file: %1
eo: Neniu importilo por dosiero: %1

en: Class Name
eo: Klasnomo

en: Properties
eo: Trajtoj

en: Initial activity
eo: Komenca aktiveco

en: End activity
eo: Fina aktiveco

en: Final activity
eo: Fina aktiveco

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
eo: Branĉi/Kunfandiĝi

en: Invoke action
eo: Alvoki agon

en: Parameter activity
eo: Parametro-aktiveco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
eo: Ĝeneralaj Trajtoj

[ctx: general properties page]
en: General
eo: Ĝenerale

en: Activity type:
eo: Aktivectipo:

en: Activity name:
eo: Aktivecnomo:

en: Precondition :
eo: Antaŭkondiĉo :

en: Postcondition :
eo: Postkondiĉo:

en: &Normal activity
eo: &Normala aktiveco

en: &Invoke action
eo: &Alvoki agon

en: &Parameter activity node
eo: &Parametro-aktivecnodo

en: Association Properties
eo: Ecoj de Asocio

[ctx: general settings page name]
en: General
eo: Ĝenerala

en: General Settings
eo: Ĝenerala Agordo

[ctx: display option page name]
en: Display
eo: Prezentado

en: Display Options
eo: Prezentad-Opcioj

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Attribute Settings
eo: Atribut-agordoj

en: Operations
eo: Operacioj

en: Operation Settings
eo: Operacio-agordo

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Templates Settings
eo: Ŝablon-agordo

en: Enum Literals
eo: Enum-Literaloj

en: Enum Literals Settings
eo: Enum-Literala agordo

en: Entity Attributes
eo: Ento-Atributoj

en: Entity Attributes Settings
eo: Ento-Atributa agordo

en: Entity Constraints
eo: Ento-Limigoj

en: Entity Constraints Settings
eo: Agordo de Ento-Limigoj

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
eo: Enhavo

en: Contents Settings
eo: Agordo de Enhavo

en: Associations
eo: Asocioj

en: Class Associations
eo: Klasasocio

[ctx: instance general settings page name]
en: General
eo: Ĝenerala

en: new_class
eo: nova_klaso

en: Class Wizard
eo: Klas-Sorĉisto

en: New Class
eo: Nova Klaso

en: Add general info about the new class.
eo: Aldoni ĝeneralan informon pri la nova klaso.

en: Class Attributes
eo: Klasatributoj

en: Add attributes to the new class.
eo: Aldoni atributojn al la nova klaso.

en: Class Operations
eo: Klasoperacioj

en: Add operations to the new class.
eo: Aldoni operaciojn al la nova klaso.

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Show
eo: Montri

en: Hide Comment
eo: Kaŝi Komenton

en: Show Comment
eo: Montri Komenton

en: Insert Code Block Before
eo: Enmeti Kodblokon Antaŭ

en: Insert Code Block After
eo: Enmeti Kodblokon Post

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Cut
eo: Tranĉi

en: Code Viewer - %1
eo: Kodrigardilo - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
eo: Montri kaŝitajn blokojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
eo: <p align="center">nomon de komponanto tien</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
eo: Montri bloktipon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
eo: Signaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
eo: Papero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
eo: Elektita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
eo: <p align="right">UMLa objektbloko:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
eo: <p align="right">Kaŝita bloko:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
eo: <p align="right">Neredaktebla teksto:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
eo: <p align="right">Redaktebla teksto:</p>

en: Enable all messages
eo: Ebligi ĉiujn mesaĝojn

en: Enable 'delete association' related messages
eo: Ebligi mesaĝojn rilatajn al forigado de asocio

en: Enable 'delete diagram' related messages
eo: Ebligi mesaĝojn rilatajn al forigado de diagramo

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
eo: Vi estas forigonta asocion. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Delete Association
eo: Forigi Asocion

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
eo: Vi estas foriganta la tutan diagramon.
    Ĉu vi certas?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la diagramon %1?

en: Delete Diagram?
eo: Forigi Diagramon?

en: &Delete
eo: &Forigi

en: Notifications
eo: Rimarkigoj

en: The format that the images will be exported to
eo: La formato al kiu la bildoj estos eksportataj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
eo: Eksporti Ĉiujn Diagramojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
eo: La baza dosierujo por la savado de diagramoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
eo: &Dosierujo por la savado de diagramoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
eo: Krei en la celdosierujo la saman arbostrukturon kiel uzata
    en la dokumento por stori la vidojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
eo: La perspektivoj estas konservitaj en dosierujoj en la dokumento. La sama arbostrukturo uzata en la dokumento por konservi la vidojn povas esti kreita en la elektita baza dosierujo kun ĉi tiu opcio.
    Nur la dosierujoj faritaj de la uzanto estas kreitaj en la baza dosierujo (Logika perspektivo, uzkaza vido kaj tiel plu ne estas kreitaj).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
eo: Uzi &dosierujojn

en: Find
eo: Trovi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
eo: Filtrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
eo: Arboperspektivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
eo: &Aktuala diagramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
eo: Ĉiuj di&agramoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
eo: Kategorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
eo: Ĉiuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
eo: Pako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
eo: Interfaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
eo: Operacio

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
eo: Atributo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
eo: Serĉtermino:

en: Default
eo: Defaŭlto

[ctx: general settings]
en: General
eo: Ĝenerale

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
eo: Tiparo

en: Font Settings
eo: Agordo de Tiparo

[ctx: widget style page]
en: Style
eo: Stilo

en: Widget Style
eo: Fenestraĵostilo

[ctx: style page name]
en: Style
eo: Stilo

en: Line Style
eo: Liniostilo

[ctx: role page name]
en: Roles
eo: Roloj

en: Role Settings
eo: Rol-agordo

en: Note Properties
eo: Nototrajtoj

en: Central Buffer
eo: Centra Bufro

en: Data Store
eo: Datummemoro

en: ObjectFlow
eo: ObjektFluo

[ctx: properties group title]
en: Properties
eo: Ecoj

en: Object Node type:
eo: Objektnoda tipo:

en: Object Node name:
eo: Objektnodnomo:

[ctx: enter state label]
en: State :
eo: Stato :

en: &Central Buffer
eo: &Centra Bufro

en: &Data Store
eo: &Datummemoro

en: &Object Flow
eo: &Objektfluo

en: Destination File Already Exists
eo: Celdosiero Jam Ekzistas

en: &Overwrite
eo: &Superskribi

en: &Generate Similar File Name
eo: &Generi Similan Dosiernomon

en: &Do Not Generate File
eo: Ne Generi &Dosieron

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
eo: La dosiero %1 jam ekzistas en %2.
    
    Umbrello povas anstataŭigi la dosieron, generi similan
    dosiernomon, aŭ ne generi tiun dosieron.

en: &Apply to all remaining files
eo: &Apliki al ĉiuj pluaj dosieroj

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Move selected item to the top
eo: Ŝovi la elektitan eron al la supro

en: Move selected item up
eo: Ŝovi elektitan eron supren

en: Move selected item down
eo: Ŝovi elektitan eron malsupren

en: Move selected item to the bottom
eo: Ŝovi la elektitan eron al la malsupro

en: New Activity...
eo: Nova Aktiveco...

en: Delete
eo: Forigi

en: Rename
eo: Renomi

[ctx: name of association widget]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Stereotype
eo: Stereotipo

en: Type:
eo: Tipo:

en: Role A Properties
eo: Ecoj de Rolo A

en: Role B Properties
eo: Ecoj de Rolo B

en: Role A Changeability
eo: Ŝanĝeblo de Rolo A

en: Role B Changeability
eo: Ŝanĝeblo de Rolo B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
eo: Rolnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
eo: Multeco:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
eo: Ŝanĝebla

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
eo: Frostita

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
eo: Nur aldoni

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
eo: Ŝanĝebla

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
eo: Frostita

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
eo: Nur aldoni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
eo: Aranĝogenerilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: <p>The auto layout feature depends on layout generators provided by the GraphViz package, which is normally installed aside Umbrello by a package manager.</p>
    <p>Umbrello has built in support for detecting the install location of  these layout generators. For cases where this dependency is not available or do not fit, a different installation path could be provided.</p>
eo: <p>La aŭto-aranĝa funkcio dependas de aranĝiloj provizitaj de la pakaĵo GraphViz, kiu kutime estas instalata samkiel Umbrello far pakaĵmastrumilo.</p>
    <p>Umbrello havas enkonstruitan subtenon por detekti la instalejon de tiuj aranĝiloj. Kaze ke tiu dependeco ne haveblas aŭ ne taŭgas, diversa instalejo povus esti donata.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
eo: Aŭtomate detekti la aranĝogenerilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
eo: Dosierujvojo de la Generilo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
eo: <p>'Dot'-dosiereksporto estas farata per la eksportaranĝo.</p><p>Kun ĉi tiu opcio markita, la eksporta aranĝo estas aldonata al la listo de disponeblaj diagramaranĝoj kaj ebligas rapidan antaŭrigardon de la 'dot'-eksporto.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
eo: Montri eksportaranĝon en diagrama kuntekstmenuo

en: Reference:
eo: Referenco:

en: A&bstract class
eo: A&bstrakta klaso

en: A&bstract use case
eo: A&bstrakta uzkazo

[ctx: component is executable]
en: &Executable
eo: &Lanĉebla

en: Draw as actor
eo: Pentri kiel aganton

en: Multiple instance
eo: Multobla instanco

en: Show destruction
eo: Montri malkonstruon

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
eo: La nomo de vi elektita
    jam estas en uzo.
    La nomo estis restarigata.

en: Name is Not Unique
eo: Nomo ne estas unika

en: N&ew Attribute...
eo: N&ova Atributo...

en: N&ew Operation...
eo: N&ova Operacio...

en: N&ew Template...
eo: N&ova Ŝablono...

en: N&ew Enum Literal...
eo: N&ova Enum-Literalo...

en: N&ew Entity Attribute...
eo: N&ova Ento-Atributo...

en: Constraints
eo: Limigoj

en: N&ew Constraint...
eo: N&ova Limigo...

en: Instance Attribute
eo: Instanc-Atributo

en: N&ew Instance Attribute...
eo: N&ova Instanc-Atributo...

en: &Properties
eo: &Trajtoj

en: Comment
eo: Komento

en: Source Code
eo: Fontkodo

en: &Documentation
eo: &Dokumentaro

en: Operatio&ns
eo: Operacioj&n

en: &Visibility
eo: &Videblo

en: O&peration signature
eo: O&peracia Signaturo

en: Pac&kage
eo: Pa&ko

en: Att&ributes
eo: At&ributoj

en: Attr&ibute signature
eo: Atr&ibuta signaturo

en: &Public Only
eo: Nur &Publikaj

en: Draw as circle
eo: Pentri kiel cirklo

en: &Attribute associations
eo: &Atributaj asocioj

en: Starting Scope
eo: Komenca Videblo

en: Default attribute scope:
eo: Apriora videblo por atributoj:

en: Default operation scope:
eo: Apriora videblo por operacioj:

en: Attribute Signatures
eo: Atributaj Signaturoj

en: No Stereotype
eo: Neniu Stereotipo

en: Stereotype Name
eo: Stereotipnomo

en: Stereotype with Tags
eo: Stereotipo kun Aldonoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
eo: Inkludaj dosierujoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
eo: Pliaj inklud-serĉvojoj povus esti aldonataj specifante mediovariablon UMBRELLO_INCPATH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
eo: C++ Importo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
eo: Por ĉiu importita dosiero krei artefakton en la komponanta perspektivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
eo: Solvi interdependojn (malpliigas rapidecon de importado)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
eo: Ebligi C++11 normon (eksperimenta)

en: Unique Constraint...
eo: Unika Limigo...

en: Primary Key Constraint...
eo: Limigo por Ĉefŝlosilo

en: Foreign Key Constraint...
eo: Limigo por Ekstera Ŝlosilo...

en: Check Constraint...
eo: Kontroli Limigon...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
eo: <p align="center">Neniu Opcio Disponebla.</p>

en: &Diagrams
eo: &Diagramoj

en: &Select diagrams
eo: &Selekti diagramojn

en: &Type of diagram
eo: &Tipo de diagramo

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
eo: Elekto

en: No diagrams selected.
eo: Neniuj diagramoj elektataj.

en: The name you have entered is invalid.
eo: La nomo kiun vi enigis estas nevalida.

en: Invalid Name
eo: Nevalida Nomo

en: The name you have entered is not unique.
eo: La nomo kiun vi enigis estis neunika.

en: Name Not Unique
eo: Nomo Ne Unika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
eo: Diagramtrajtoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
eo: Zomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
eo: Larĝeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
eo: Alteco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
eo: Montri &kradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
eo: Kon&grui al krado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
eo: Kongruigi la grandecon de la komponantoj al multobloj de la krada interspaco.
    Se 'Kongrui al Krado' estas enŝaltita, komponanto ĉiuflanke kongruos al la krado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
eo: Kradigi grandecon de komponantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
eo: Interspacado de krado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
eo: Memalkrementi Sekvencon

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: Enable undo
eo: Ebligi malfaron

en: Use tabbed diagrams
eo: Uzi langetajn diagramojn

en: Use new C++/Java/Ruby generators
eo: Uzi novajn C++/Java/Ruby generilojn

en: Turn on footer and page numbers when printing
eo: Enŝalti piedlinion kaj paĝnumerojn dum presado

en: Enable UML2 support
eo: Ebligi subtenon por UML2

en: Autosave
eo: Aŭtokonservado

en: E&nable autosave
eo: Ebligi aŭtomata&n konservadon

en: Select auto-save time interval (mins):
eo: Elekti aŭtokonservan tempintervalon (minutoj):

en: Set autosave suffix:
eo: Meti aŭtokonservan dosiersufikson:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
eo: <qt><p>La aŭtomatkonserva dosiero estos konservita al ~/autosave.xmi se la aŭtomata konservado okazas antaŭ ol vi permane konservis la dosieron.</p><p>Se vi jam konservis ĝin, la aŭtokonserva dosiero estos konservata en la sama dosierujo kiel la dosiero kaj estos nomata kiel la nomo de la dosiero, sekvata de la sufikso specifita.</p><p>Se la sufikso estas egala al la sufikso de la dosiero, kiun vi konservis, la aŭtomata konservado anstataŭigos vian dosieron aŭtomate.</p></qt>

en: Startup
eo: Starto

en: &Load last project
eo: Ŝargi &lastan projekton

en: Start new project with:
eo: Komenci novan projekton kun:

en: Default Language :
eo: Apriora Programlingvo :

en: Contained Items
eo: Entenataj eroj

en: Select Operation
eo: Elekti Operacion

en: Sequence number:
eo: Sekvencnombro:

en: Auto increment:
eo: Aŭtomata alkremento:

en: Class operation:
eo: Klasoperacio:

en: New Operation...
eo: Nova Operacio...

en: Custom operation:
eo: Propra operacio:

[ctx: General options]
en: General
eo: Ĝeneralaj opcioj

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
eo: Dekstra-al-maldekstra uzantinterfaco

[ctx: Association options]
en: Associations
eo: Asociaj opcioj

en: Create new association lines as:
eo: Krei novajn asocioliniojn kiel:

[ctx: color group box]
en: Color
eo: Koloro

en: Custom text color
eo: Propra tekstokoloro

en: Custom line color
eo: Propra liniokoloro

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
eo: Propra plenigkoloro

en: Custom grid color
eo: Propra kradkoloro

en: Custom background color
eo: Propra fonkoloro

en: Custom line width
eo: Propra liniolarĝeco

en: &Use fill color
eo: &Uzi plenigan koloron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
eo: Roltrajtoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
eo: Videblo de Rolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
eo: Implementnivela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
eo: Ŝanĝeblo de Rolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
eo: Ŝanĝebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
eo: Frostita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
eo: Nur aldoni

[ctx: title of color group]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: text color]
en: &Text:
eo: &Teksto:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
eo: Defaŭl&ta

[ctx: line color]
en: &Line:
eo: &Linio:

[ctx: default line color button]
en: &Default
eo: &Apriora

en: &Fill:
eo: &Plenigi:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
eo: D&efaŭlta

en: &Use fill
eo: &Uzi plenigon

[ctx: background color]
en: &Background:
eo: &Fono

[ctx: default background color button]
en: De&fault
eo: De&faŭlta

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
eo: &Kradpunkto:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
eo: Def&aŭlta

[ctx: title of width group]
en: Width
eo: Larĝeco

[ctx: line width]
en: Line &width:
eo: &Linia amplekso:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
eo: Defa&ŭlta

en: Layout of the line:
eo: Aranĝo de la linio:

en: Parameter Properties
eo: Ecoj de Parametro

[ctx: property name]
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: Passing Direction
eo: Transdon-direkto

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
eo: "in" estas nur-lega parametro, "out" estas nur-skriba parametro kaj "inout" estas parametro por lego kaj skribo.

en: You have entered an invalid parameter name.
eo: Vi enigis nevalidan parametronomon.

en: Parameter Name Invalid
eo: Parametronomo Nevalida

en: Select diagram
eo: Selekti diagramon

en: Diagram
eo: Diagramo

en: Umbrello Setup
eo: Agordo de Umbrello

en: User Interface
eo: Uzant-interfaco

en: User Interface Settings
eo: Uzantinterfaca Agordo

[ctx: general settings page]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: class settings page]
en: Class
eo: Klaso

en: Class Settings
eo: Agordo de Klaso

en: Code Importer
eo: Kodimportilo

en: Code Import Settings
eo: Agordo de Kodimportilo

en: Code Generation
eo: Kodgenerado

en: Code Generation Settings
eo: Agordo de Kodgenerado

en: Code Viewer
eo: Kodmontrilo

en: Code Viewer Settings
eo: Agordo de Kodmontrilo

en: Auto Layout
eo: Aŭtomata Aranĝado

en: Auto Layout Settings
eo: Aŭtomat-Aranĝa Agordo

en: Search
eo: Serĉo

[ctx: general page]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
eo: Komenca stato

[ctx: state in statechart]
en: State
eo: Stato

[ctx: end state in statechart]
en: End state
eo: Fina stato

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
eo: Disiĝo

[ctx: join state in statechart]
en: Join
eo: Kuniĝo

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
eo: Krucvojo

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
eo: Profunda Historio

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
eo: Malprofunda Historio

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
eo: Elekto

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
eo: Kombinita

en: State type:
eo: Statotipo:

en: State name:
eo: Statnomo:

en: Linked diagram:
eo: Ligita diagramo:

en: Stereotype Properties
eo: Stereotiptrajtoj

en: Stereotype Attributes for
eo: Stereotiptrajtoj por

[ctx: attribute name]
en: &Name:
eo: &Nomo:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
eo: &Tipo:

[ctx: default value]
en: &Default:
eo: &Defaŭlto:

en: Attribute Properties
eo: Ecoj de atributo

en: &Initial value:
eo: &Komenca valoro:

en: Classifier &scope ("static")
eo: Kla&sifikila amplekso ("static")

en: You have entered an invalid attribute name.
eo: Vi enigis nevalidan atributnomon.

en: Attribute Name Invalid
eo: Atributnomo Ne Valida

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
eo: La atributnomo kiun vi elektis, jam estas uzata en ĉi tiu operacio.

en: Attribute Name Not Unique
eo: Atributnomo Ne Unika

en: Check Constraint Properties
eo: Kontroli Trajtojn de Limigo

[ctx: name label]
en: Name
eo: Nomo

en: Check Condition :
eo: Kontroli Kondiĉon :

en: Entity Attribute Properties
eo: Ecoj de Ento-Atributo

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: Length/Values:
eo: Longeco/Valoroj:

en: &Auto increment
eo: &Aŭtomata pliigo

en: Allow &null
eo: Permesi &nulon

en: Attributes:
eo: Atributoj:

en: Indexing
eo: Indeksanta

en: &Not Indexed
eo: &Ne Indeksata

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
eo: &Indeksata

en: You have entered an invalid entity attribute name.
eo: Vi enigis nevalidan ento-atributan nomon.

en: Entity Attribute Name Invalid
eo: Ento-Atributa Nomo Nevalida

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
eo: La enta atributnomo, kiun vi elektis, jam estas uzata en ĉi tiu operacio.

en: Entity Attribute Name Not Unique
eo: Ento-Atributa Nomo Neunika

en: EnumLiteral Properties
eo: Enum-Valoraj Trajtoj

[ctx: literal name]
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Value:
eo: &Valoro:

en: Foreign Key Setup
eo: Agordo de Ekstera Ŝlosilo

[ctx: general page title]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: general group title]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: label for entering name]
en: Name
eo: Nomo

en: Referenced Entity
eo: Referencita Ento

en: Actions
eo: Agoj

en: On Update
eo: Je Ĝisdatigo

en: On Delete
eo: Je Forigo

en: No Action
eo: Neniu ago

en: Restrict
eo: Limigi

en: Cascade
eo: Kaskadi

en: Set Null
eo: Meti nulon

en: Set Default
eo: Meti aprioron

en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: column header local]
en: Local
eo: Loka

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
eo: Referencita

en: Local Column
eo: Loka Kolumno

en: Referenced Column
eo: Referencita Kolumno

en: &Add
eo: &Aldoni

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
eo: Vi provas ŝanĝi la Referencitan Enton de ĉi tiu FremdŜlosila Limigo. Ĉiuj ne aplikataj ŝanĝoj al la mapadoj inter lokaj kaj referencitaj entoj estos perdataj. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Object Attribute Properties
eo: Objekt-Atributaj Trajtoj

en: You have entered an invalid attribute value.
eo: Vi enigis nevalidan atributnomon.

en: Value Invalid
eo: Valoro Nevalida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
eo: Atributnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
eo: Valoro:

en: Operation Properties
eo: Ecoj de operacio

[ctx: operation name]
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Abstract operation
eo: &Abstrakta operacio

en: &Query ("const")
eo: Al&demando ("const")

en: &virtual
eo: &virtuala

en: &inline
eo: &enlinia

en: &Override
eo: &Superskriba

en: Parameters
eo: Parametroj

en: Ne&w Parameter...
eo: No&va Parametro...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
eo: La parametronomo kiun vi elektis, jam estas uzata en ĉi tiu operacio.

en: Parameter Name Not Unique
eo: Parametronomo Ne Unika

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
eo: La parametronomo, kiun vi elektis, jam estas uzata en ĉi tiu operacio.

en: You have entered an invalid operation name.
eo: Vi enigis nevalidan operacionomon.

en: Operation Name Invalid
eo: Operacia Nomo Nevalida

en: An operation with that signature already exists in %1.
eo: Operacio kun tiu signaturo jam ekzistas en %1.

en: Choose a different name or parameter list.
eo: Elektu alian nomon aŭ parametroliston

en: Template Properties
eo: Ecoj de Ŝablono

[ctx: template name]
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: You have entered an invalid template name.
eo: Vi donis nevalidan ŝablon-nomon.

en: Template Name Invalid
eo: Ŝablona Nomo Nevalida

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
eo: La ŝablonparametra nomo, kiun vi elektis, jam estas uzata en ĉi tiu operacio.

en: Template Name Not Unique
eo: Ŝablon-nomo Neunika

en: Unique Constraint Properties
eo: Ecoj de Unika Limigo

en: Attribute Details
eo: Detaloj de Atributo

en: You have entered an invalid constraint name.
eo: Vi enmetis nevalidan limigonomon.

en: Constraint Name Invalid
eo: Limigaĵa Nomo Nevalida

[ctx: classes display options page]
en: Display
eo: Montrado

en: Classes Display Options
eo: Klasprezentad-opcioj

[ctx: diagram style page]
en: Style
eo: Stilo

en: Diagram Style
eo: Diagramstilo

en: &Default value:
eo: &Defaŭlta valoro:

en: &Image type:
eo: &Bildotipo:

en: &Resolution:
eo: &Detaligeblo:

en: New
eo: Nova

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: Dosi&ero

en: &Library
eo: Bib&lioteko

en: &Table
eo: &Tabelo

[ctx: draw as default]
en: &Default
eo: &Apriora

en: Draw As
eo: Pentri Kiel

en: &Type:
eo: &Tipo:

en: Package path:
eo: Pakovojo:

en: Stereotype &name:
eo: Stereotip&nomo:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
eo: P&ublika

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
eo: Pro&tektita

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
eo: P&rivata

en: Imple&mentation
eo: Imple&mentnivela

en: Visibility
eo: Videblo

[ctx: scope for A is public]
en: Public
eo: Publika

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
eo: Protektita

[ctx: scope for A is private]
en: Private
eo: Privata

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
eo: Implementnivela

en: Role A Visibility
eo: Videblo de Rolo A

[ctx: scope for B is public]
en: Public
eo: Publika

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
eo: Protektita

[ctx: scope for B is private]
en: Private
eo: Privata

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
eo: Implementnivela

en: Role B Visibility
eo: Videblo de Rolo B

en: Exporting to XHTML...
eo: Eksportanta al XHTML...

en: Exporting all views...
eo: Eksportanta ĉiujn bildojn...

en: Some errors happened when exporting the images:
eo: Iuj eraroj okazis dum la eksportado de la bildoj:

en: Generating Docbook...
eo: Generanta Docbook...

en: Docbook Generation Complete...
eo: Docbook-generado finiĝis...

en: Docbook Generation Failed...
eo: Docbook-generado malsukcesis...

en: Exporting to DocBook...
eo: Eksportanta al DocBook...

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
eo: Aŭtonoma kodgenerilo de Umbrello UML Modeller

en: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 Umbrello UML Modeller Authors
eo: (k) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (k) 2002-2006 Aŭtoroj de Umbrello UML Modeller

en: Gael de Chalendar (aka Kleag)
eo: Gael de Chalendar (alinome Kleag)

en: Umbrello UML Modeller Authors
eo: Aŭtoroj de Umbrello UML Modeller

en: File to transform
eo: Dosiero transformenda

en: The XSLT file to use
eo: La XSLT-dosiero uzenda

en: Generating XHTML...
eo: Generanta XHTML...

en: XHTML Generation Complete...
eo: XHTML-generado finiĝis...

en: Copying CSS...
eo: Kopianta CSS...

en: Finished Copying CSS...
eo: Finis kopiadon de CSS...

en: Failed Copying CSS...
eo: Malsukcesis Kopiado de CSS...

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
eo: Marki ĉu dokumentaro estis modifita. Premu maldekstran musbutonon por apliki modifitan enhavon.

en: Documentation type
eo: Dokumentada tipo

en: Activate documentation edit after focus change.
eo: Aktivigi redaktadon de dokumentado post fokusa ŝanĝo.

en: Apply layout
eo: Apliki aranĝon

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
eo: Umbrello – Vida evolumedio por programaro, bazita sur la industria normo Unuiĝinta Modelada Lingvo (UML).<br/>Vidu ankaŭ <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Umbrello UML Modeller Authors
eo: Kopirajto © 2001 Paul Hensgen,
    Kopirajto © 2002-2022 Aŭtoroj de Umbrello UML Modeller

en: Author of initial version.
eo: Aŭtoro de komenca versio.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
eo: Riparado de cimoj, portlaboro, koda purigado, novaj funkcioj.

en: Porting work, code cleanup, new features.
eo: Portlaboro, koda purigado, novaj funkcioj.

en: Current maintainer.
eo: Aktuala prizorganto.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
eo: Multe da laboro pri C++a kaj Ĝava kodgenero. Kodredaktilo.

en: File to open
eo: Dosiero malfermenda

en: export diagrams to extension and exit
eo: eksporti diagramojn al sufikso kaj eliri

en: list available export extensions
eo: listigi disponeblajn eksport-etendaĵojn

en: the local directory to save the exported diagrams in
eo: la loka dosierujo por la savado de la eksportitaj bildoj

en: import files
eo: importi dosierojn

en: list supported languages
eo: listigi subtenatajn programlingvojn

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
eo: reteni la arbostrukturon uzata por la storado de la diagramoj en la dokumento de la celdosierujo

en: import files from directory <dir>
eo: importi dosierojn de dosierujo <dir>

en: set language
eo: meti programlingvon

en: Delete Anchor
eo: Forigi Ankron

en: Add Point
eo: Aldoni Punkton

en: Delete Point
eo: Forigi Punkton

en: Choose Spline points automatically
eo: Elekti Splajnpunktojn aŭtomate

en: Change Association Name...
eo: Ŝanĝi Asocian Nomon...

en: Change Role A Name...
eo: Ŝanĝi Nomon de Rolo A...

en: Change Role B Name...
eo: Ŝanĝi Nomon de Rolo B...

en: Select Operation...
eo: Selekti Operacion...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
eo: Aranĝa menuo

en: Polyline
eo: Polilinio

en: Direct
eo: Direkta

en: Spline
eo: Splajno

en: Orthogonal
eo: Ortogonala

en: New Template...
eo: Nova Ŝablono...

en: Accept Signal
eo: Akcepti Signalon

en: Accept Time Event
eo: Akcepti Tempan Eventon

en: Activity...
eo: Aktiveco...

en: Activity Transition
eo: Aktivecotransiro

en: Actor
eo: Aktoro

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
eo: Artefaraĵo

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
eo: Ŝanĝi Tiparon...

en: Choice
eo: Elekto

[ctx: new class menu item]
en: Class...
eo: Klaso...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
eo: Duobligi

en: Collapse All
eo: Kolapsi Ĉion

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
eo: Kombinita stato...

en: Component
eo: Komponanto

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Datatype...
eo: Datumtipo...

en: Deep History
eo: Profunda Historio

en: Edit combined state
eo: Redakti kombinan staton

en: End Activity
eo: Fina Aktiveco

en: End State
eo: Fina Stato

en: Entity
eo: Ento

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
eo: Ento-Atributo...

en: Enum Literal...
eo: Enum-Literalo...

en: Expand All
eo: Ekspandi Ĉion

en: Export as Picture...
eo: Eksporti kiel Bildon...

en: Externalize Folder...
eo: Eksterigi Dosierujon...

en: Fill Color...
eo: Pleniga Koloro...

en: Final Activity
eo: Fina Aktiveco

en: Flip Horizontal
eo: Horizontaligi

en: Flip Vertical
eo: Vertikaligi

en: Text Line...
eo: Tekstlinio...

en: Fork
eo: Disiĝi

en: Go to state diagram
eo: Iri al statodiagramo

en: Hide destruction box
eo: Kaŝi malkonstruan skatolon

en: Import File(s)...
eo: Importi Dosiero(j)n...

en: Import from Directory...
eo: Importi de Dosierujo...

en: from file...
eo: de dosiero...

en: Initial Activity
eo: Komenca Aktiveco

en: Initial State
eo: Komenca Stato

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
eo: Instanco...

en: New Attribute...
eo: Nova Atributo...

en: Provided interface
eo: Provizita interfaco

en: Required interface
eo: Postulata interfaco

en: Internalize Folder
eo: Internigi Dosierujon

en: Junction
eo: Kuniĝo

en: Line Color...
eo: Linia Koloro...

en: Asynchronous Message
eo: Nesinkrona Mesaĝo

en: Creation Message
eo: Kreada Mesaĝo

en: Destroy Message
eo: Malkonstrua Mesaĝo

en: Found Message
eo: Trovita Mesaĝo

en: Lost Message
eo: Perdita Mesaĝo

en: Synchronous Message
eo: Sinkrona Mesaĝo

en: New Entity Attribute...
eo: Nova Ento-Atributo...

en: New Literal...
eo: Nova Literalo...

en: New Parameter...
eo: Nova Parametro...

en: Node
eo: Nodo

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
eo: Noto...

en: Object...
eo: Objekto...

en: Object Node
eo: Objektnodo

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
eo: Pako...

en: Pin
eo: Pinglo

en: Port
eo: Pordo

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
eo: Antaŭa/Posta Kondiĉo

en: Redo
eo: Refari

en: Region
eo: Regiono

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove state diagram
eo: Forigi statodiagramon

en: Rename...
eo: Renomi...

en: Rename Object...
eo: Renomi Objekton...

en: Return to combined state
eo: Reiri al kombinita stato

en: Return to class
eo: Reiri al klaso

en: Reset Label Positions
eo: Remeti Poziciojn de Etikedoj

en: Resize
eo: Aligrandigi

en: Select state diagram
eo: Elekti statodiagramon

en: Send Signal
eo: Sendi Signalon

en: Shallow History
eo: Malprofunda Historio

en: Show destruction box
eo: Montri malkonstruan skatolon

[ctx: add new state]
en: State...
eo: Stato...

en: Join
eo: Kuniĝo

en: Subsystem
eo: Subsistemo

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
eo: Ŝablono

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
eo: Malfari

en: Use Case
eo: Uzkazo

[ctx: new container menu]
en: New
eo: Nova

[ctx: new sub menu]
en: New
eo: Nova

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
eo: Kategoria Tipo

en: Disjoint(Specialisation)
eo: Disa(Specialigo)

en: Overlapping(Specialisation)
eo: Interkovra(Specialigo)

en: Union
eo: Unuiĝo

en: Change into Class
eo: Ŝanĝi al Klaso

en: Change into Package
eo: Ŝanĝi al Pako

en: Clear Diagram
eo: Viŝi Diagramon

en: Snap to Grid
eo: Vicigi al Krado

en: Snap Component Size to Grid
eo: Kradigi grandecon de komponantoj

en: Show Grid
eo: Montri Kradon

en: Show Documentation Indicator
eo: Montri Dokumentadan Indikilon

en: apply '%1'
eo: apliki '%1'

en: Public Only
eo: Nur Publikaj

en: Operation Signature
eo: Operacia Signaturo

en: Attribute Signature
eo: Atributa Signaturo

en: Show Signatures
eo: Montri Signaturojn

en: Hide Signatures
eo: Kaŝi signaturojn

en: Hide Non-public members
eo: Kaŝi Nepublikajn membrojn

en: Show Non-public members
eo: Montri Nepublikajn membrojn

en: Packages
eo: Pakoj

en: Stereotypes
eo: Stereotipoj

en: Refactor
eo: Refaktoradi

en: View Code
eo: Rigardi Kodon

en: Change into Interface
eo: Ŝanĝi al Interfaco

en: Draw as Circle
eo: Pentri Kiel Cirklon

en: Rename Class...
eo: Renomi Klason...

en: Name as Tooltip
eo: Nomo kiel Konsileto

en: Move Up
eo: Movi Supren

en: Move Down
eo: Movi Malsupren

[ctx: clear note]
en: Clear
eo: Forigi

en: Change Text...
eo: Ŝanĝi Tektston...

en: Auto resize
eo: Aŭtomata grandigoŝanĝo

en: Change State Name...
eo: Ŝanĝi Nomon de Stato...

en: Change Activity Name...
eo: Ŝanĝi Nomon de Aktiveco...

en: Change Object Node Name...
eo: Ŝanĝi Nomon de Objektnodo...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
eo: Forigi

en: Add Interaction Operand
eo: Aldoni Operandon de Interago

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
eo: Forigi

en: Change Multiplicity...
eo: Ŝanĝi Multecon...

en: Change Name
eo: Ŝanĝi Nomon

[ctx: color menu]
en: Color
eo: Koloro

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
eo: Uzi Plenigan Koloron

en: No Fill Color
eo: Neniu Pleniga Koloro

[ctx: align menu]
en: Align
eo: Vicigi

en: Align Right
eo: Vicigi Dekstre

en: Align Left
eo: Vicigi Maldekstre

en: Align Top
eo: Vicigi Supre

en: Align Bottom
eo: Vicigi Malsupre

en: Align Vertical Middle
eo: Vicigi Vertikal-Centre

en: Align Horizontal Middle
eo: Vicigi Horizontal-Centre

en: Align Vertical Distribute
eo: Vicigi Vertikal-Distribue

en: Align Horizontal Distribute
eo: Vicigi Horizontal-Distribue

en: new_actor
eo: nova_aktoro

en: new_artifact
eo: nova_artefaraĵo

en: new_association
eo: nova_asocio

en: new_attribute
eo: nova_atributo

en: new_category
eo: nova_kategorio

en: new_check_constraint
eo: nova_kontrol_limigo

en: new_component
eo: nova_komponanto

en: new_datatype
eo: nova_datumtipo

en: new_entity
eo: nova_ento

en: new_entity_attribute
eo: nova_entoatributo

en: new_entity_constraint
eo: nova_entolimigo

en: new_enum
eo: nova_enum

en: new_enum_literal
eo: nova_enum_literalo

en: new_folder
eo: nova_dosierujo

en: new_foreign_key_constraint
eo: nova_fremdŝlosila_limigo

en: new_instance
eo: nova_istanco

en: new_instance_attribute
eo: nova_entoatributo

en: new_interface
eo: nova_interfaco

en: new_node
eo: nova_nodo

en: new_operation
eo: nova_operacio

en: new_package
eo: nova_pako

en: new_port
eo: nova_konektejo

en: new_role
eo: nova_rolo

en: new_stereotype
eo: nova_stereotipo

en: new_template
eo: nova_ŝablono

en: new_unique_constraint
eo: nova_unika_limigo

en: new_use_case
eo: nova_uzkazo

en: new_object
eo: nova_objekto

en: New actor
eo: Nova aktoro

en: New artifact
eo: Nova artefaraĵo

en: New association
eo: Nova asocio

en: New attribute
eo: Nova atributo

en: New category
eo: Nova kategorio

en: New check constraint
eo: Nova kontrol-limigo

en: New class
eo: Nova klaso

en: New component
eo: Nova komponanto

en: New datatype
eo: Nova datumtipo

en: New entity
eo: Nova ento

en: New entity attribute
eo: Nova ento-atributo

en: New entity constraint
eo: Nova ento-limigo

en: New enum
eo: Nova enum

en: New enum literal
eo: Nova enum-valoro

en: New folder
eo: Nova dosierujo

en: New foreign key constraint
eo: Nova fremdŝlosila limigo

en: New instance
eo: Nova instanco

en: New instance attribute
eo: Nova ento-atributo...

en: New interface
eo: Nova interfaco

en: New node
eo: Nova nodo

en: New operation
eo: Nova operacio

en: New package
eo: Nova pako

en: New port
eo: Nova konektilo

en: New role
eo: Nova rolo

en: New stereotype
eo: Nova stereotipo

en: New template
eo: Nova ŝablono

en: New unique constraint
eo: Nova unika limigo

en: New use case
eo: Nova uzkazo

en: New UML object
eo: Nova UML-objekto

en: Enter the name of the new actor:
eo: Enigi nomon de la nova aktoro:

en: Enter the name of the new artifact:
eo: Enigi nomon de la nova artefaraĵo:

en: Enter the name of the new association:
eo: Enigi nomon de la nova asocio:

en: Enter the name of the new attribute:
eo: Enigi nomon de la nova atributo

en: Enter the name of the new category:
eo: Enigi nomon de la nova kategorio:

en: Enter the name of the new check constraint:
eo: Enigi nomon de la nova kontrol-limigo:

en: Enter the name of the new class:
eo: Enigi nomon de la nova klaso:

en: Enter the name of the new component:
eo: Enigi nomon de la nova komponanto:

en: Enter the name of the new datatype:
eo: Enigi nomon de la nova datumtipo:

en: Enter the name of the new entity:
eo: Enigi nomon de la nova ento:

en: Enter the name of the new entity attribute:
eo: Enigi nomon de la nova ento-atributo:

en: Enter the name of the new entity constraint:
eo: Enigi nomon de la nova ento-limigo:

en: Enter the name of the new enum:
eo: Enigi nomon de la nova nombrigtipo:

en: Enter the name of the new enum literal:
eo: Enigi nomon de nova nombrigvaloro:

en: Enter the name of the new folder:
eo: Enigi nomon de nova dosierujo:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
eo: Enigi nomon de la nova fremdŝlosila limigo:

en: Enter the name of the new instance:
eo: Enigi nomon de la nova instanco:

en: Enter the name of the new instance attribute:
eo: Enigi nomon de la nova instanc-atributo:

en: Enter the name of the new interface:
eo: Enigi nomon de la nova interfaco:

en: Enter the name of the new node:
eo: Enigi nomon de la nova nodo:

en: Enter the name of the new operation:
eo: Enigi nomon de la nova operacio:

en: Enter the name of the new package:
eo: Enigi nomon de la nova pako:

en: Enter the name of the new port:
eo: Enigi nomon de lanova konektilo:

en: Enter the name of the new role:
eo: Enigi nomon de la nova rolo:

en: Enter the name of the new stereotype:
eo: Enigi nomon de la nova stereotipo:

en: Enter the name of the new template:
eo: Enigi nomon de la nova ŝablono:

en: Enter the name of the new unique constraint:
eo: Enigi nomon de la nova unika limigo:

en: Enter the name of the new use case:
eo: Enigi nomon de la nova uzkazo:

en: Enter the name of the new UML object
eo: Enigi nomon de la nova UML-objekto

en: Rename actor
eo: Renomi aktoron

en: Rename artifact
eo: Renomi artefaraĵon

en: Rename association
eo: Renomi asocion

en: Rename attribute
eo: Renomi atributon

en: Rename category
eo: Renomi kategorion

en: Rename check constraint
eo: Renomi kontrol-limigon

en: Rename class
eo: Renomi klason

en: Rename component
eo: Renomi komponanton

en: Rename datatype
eo: Renomi datumtipon

en: Rename entity
eo: Renomi enton

en: Rename entity attribute
eo: Renomi ento-atributon

en: Rename entity constraint
eo: Renomi ento-limigon

en: Rename enum
eo: Renomi nombrigtipon

en: Rename enum literal
eo: Renomi nombrigvaloron

en: Rename folder
eo: Renomi dosierujon

en: Rename foreign key constraint
eo: Renomi fremdŝlosilan limigon

en: Rename instance
eo: Renomi instancon

en: Rename instance attribute
eo: Renomi instanc-atributon

en: Rename interface
eo: Renomi interfacon

en: Rename node
eo: Renomi nodon

en: Rename operation
eo: Renomi operacion

en: Rename package
eo: Renomi pakon

en: Rename port
eo: Renomi aktoron

en: Rename role
eo: Renomi rolon

en: Rename stereotype
eo: Renomi stereotipon

en: Rename template
eo: Renomi ŝablonon

en: Rename unique constraint
eo: Renomi unikan limigon

en: Rename use case
eo: Renomi uzkazon

en: Rename UML object
eo: Renomi UML-objekton

en: Enter the new name of the actor:
eo: Enigu la novan nomon de la aktoro:

en: Enter the new name of the artifact:
eo: Enigu la novan nomon de la artefaraĵo:

en: Enter the new name of the association:
eo: Enigu la novan nomon de la asocio:

en: Enter the new name of the attribute:
eo: Enigu la novan nomon de la atributo:

en: Enter the new name of the category:
eo: Enigu la novan nomon de la kategorio:

en: Enter the new name of the check constraint:
eo: Enigu la novan nomon de la kontrol-limigo:

en: Enter the new name of the class:
eo: Enigu la novan nomon de la klaso:

en: Enter the new name of the component:
eo: Enigu la novan nomon de la komponanto:

en: Enter the new name of the datatype:
eo: Enigu la novan nomon de la datumtipo:

en: Enter the new name of the entity:
eo: Enigu la novan nomon de la ento:

en: Enter the new name of the entity attribute:
eo: Enigu la novan nomon de la ento-atributo:

en: Enter the new name of the entity constraint:
eo: Enigu la novan nomon de la ento-limigo:

en: Enter the new name of the enum:
eo: Enigu la novan nomon de la nombrigtipo:

en: Enter the new name of the enum literal:
eo: Enigu la novan nomon de la nombrigvaloro:

en: Enter the new name of the folder:
eo: Enigu la novan nomon de la dosierujo:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
eo: Enigu la novan nomon de la fremdŝlosila limigo:

en: Enter the new name of the instance:
eo: Enigu la novan nomon de la instanco:

en: Enter the new name of the instance attribute:
eo: Enigu la novan nomon de la instanc-atributo:

en: Enter the new name of the interface:
eo: Enigu la novan nomon de la interfaco:

en: Enter the new name of the node:
eo: Enigu la novan nomon de la nodo:

en: Enter the new name of the operation:
eo: Enigu la novan nomon de la operacio:

en: Enter the new name of the package:
eo: Enigu la novan nomon de la pako:

en: Enter the new name of the port:
eo: Enigu la novan nomon de la konektilo:

en: Enter the new name of the role:
eo: Enigu la novan nomon de la modelo:

en: Enter the new name of the stereotype:
eo: Enigu la novan nomon de la stereotipo:

en: Enter the new name of the template:
eo: Enigu la novan nomon de la ŝablono:

en: Enter the new name of the unique constraint:
eo: Enigu nomon de la unika limigo:

en: Enter the new name of the use case:
eo: Enigu la novan nomon de la uzkazo:

en: Enter the new name of the UML object
eo: Enigu la novan nomon de la UML-objekto:

en: OK
eo: Bona

[ctx: parse status]
en: Empty
eo: Malplena

en: Malformed argument
eo: Misformita argumento

en: Unknown argument type
eo: Nekonata argumentotipo

en: Illegal method name
eo: Nepermesita nomo de metodo

en: Unknown return type
eo: Nekonata rezultotipo

en: Unspecified error
eo: Nespecifita eraro

en: Name
eo: Nomo

en: Type
eo: Tipo

en: Widgets/Associations
eo: Fenestraĵoj/Asocioj

en: Saved
eo: Konservita

en: Parent
eo: Parenco

en: Pointer
eo: Montrilo

en: Usage
eo: Uzado

en: That is an invalid name.
eo: Tio ne estis valida nomo.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
eo: Tio estas rezervita ŝlosilvorto de la programlingvo de la aktiva kodgeneratoro.

en: Reserved Keyword
eo: Rezervita Ŝlosilvorto

en: That name is already being used.
eo: Tiu nomo estas jam uzata.

en: Not a Unique Name
eo: Nomo Ne Unika

en: Add Base Class
eo: Aldoni Bazklason

en: Add Derived Class
eo: Aldoni Derivitan Klason

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
eo: Aldoni Operacion

en: Add Attribute
eo: Aldoni Atributon

en: Add Base Interface
eo: Aldoni Baz-interfacon

en: Add Derived Interface
eo: Aldoni Derivitan Interfacon

en: Base Classifiers
eo: Bazklasifikiloj

en: Derived Classifiers
eo: Derivitaj Klasifikiloj

en: An attribute with that name already exists in %1.
eo: Atributo kun tiu nomo jam ekzistas en %1.

en: Choose a different name.
eo: Uzu alian nomon.

en: Incorrect use of associations.
eo: Neĝusta uzo de asocioj.

en: Association Error
eo: Eraro pri Asocio

en: destroy
eo: malkonstrui

en: Enter Activity Name
eo: Enigi Nomon de Aktiveco

en: new activity
eo: nova aktiveco

en: Enter the name of the new activity:
eo: Enigu la nomon de la nova aktiveco:

en: Enter Signal Name
eo: Enigi Signalnomon

en: Enter Signal
eo: Enigu Signalon

en: new Signal
eo: nova Signalo

en: Enter Time Event Name
eo: Enigi Nomon de Tempoevento

en: Enter Time Event
eo: Enigu Tempoeventon

en: new time event
eo: nova tempoevento

en: Enter Combined Fragment Name
eo: Enigi Nomon de Kombinita Fragmento

en: Enter the Combined Fragment
eo: Enigu la Kombinitan Fragmenton

en: new Combined Fragment
eo: nova Kombinita Fragmento

en: Enter State Name
eo: Enigi Nomon de Stato

en: new state
eo: nova stato

en: Enter the name of the new state:
eo: Enigi nomon de nova stato

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
eo: Geometrio

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
eo: Bilda MIME-tipo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
eo: La MIME-Tipo de la Bildoj

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
eo: Subteno por Malfaro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
eo: Malfarosubteno estas ebligata kiam tiu estas vera

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
eo: Langetaj diagramoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
eo: Ebligas/Malŝaltas Langetan Vidon de Diagramoj en la rigardareo

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
eo: Nova Kodgenerilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
eo: Enŝaltas/Elŝaltas Subtenon por la Nova Kodgenerilo

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
eo: Aranĝotipo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
eo: La aranĝotipo uzanda por novaj linioj

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
eo: Presado de Piedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
eo: Enŝaltas/Elŝaltas Subtenon por piednota printado

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
eo: Aŭtokonservado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
eo: Enŝaltas/Elŝaltas Aŭtomatan Konservadon je Regula Intervalo

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
eo: Aŭtomata Konservtempo ( Malnova )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
eo: Aŭtomata Konservtempa Intervalo ( Malnova )

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
eo: Aŭtokonservada Sufikso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
eo: La sufikso por la aŭtomatkonserva dosiero

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
eo: Ŝargi Lastan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
eo: Enŝaltas/Elŝaltas Ŝarĝadon de la lasta malfermita dosiero

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
eo: Diagramo ŝargenda dum lanĉo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
eo: La Diagramo ŝargenda dum lanĉo

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
eo: Apriora Programlingvo je lanĉo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
eo: La programlingvo kun kiu Umbrello defaŭlte ekkomencu

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
eo: Uzi UML-2.x Notacion

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
eo: Enŝaltas/Elŝaltas UML2 notacion

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
eo: Enŝaltas/Elŝaltas uzadon de pleniga koloro

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
eo: Pleniga Koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
eo: Ŝanĝi Plenigan Koloron

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
eo: Linia Koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
eo: La Koloro de la Linioj

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
eo: Larĝeco de linio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
eo: La Larĝeco de la Linio

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
eo: Tekstkoloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
eo: La Koloro da le Teksto

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
eo: Montri Dokumentarfenestron

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
eo: Enŝaltas/Elŝaltas montradon de la dokumentada fenestro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
eo: La Tiparo uzenda

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
eo: Tiparkoloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
eo: La Koloro de la diagramfono

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
eo: Kradpunkta Koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
eo: La Koloro de la kradpunktoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
eo: Ebligi/malŝalti direkton de uzantinterfaco de dekstre al maldekstre

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
eo: Montri Videblon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
eo: Montri la Videblecon de la Atributoj (ekz.: privata, publika, protektita)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
eo: Montri Atributojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
eo: Montri atributojn de la klaso

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
eo: Montri Operaciojn

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
eo: Montri pakon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
eo: Entekstigi operaciojn

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
eo: Montri stereotipojn

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
eo: Montri Atributajn Asociojn

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
eo: Montri Nur Publikajn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
eo: Enŝaltas/Elŝaltas montradon de publikaj atributoj/metodoj

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
eo: Montri Atributsignaturon

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
eo: Montri Operacisignaturon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
eo: Montri operacisignaturon

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
eo: Apriora Videblo por Atributoj

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
eo: Apriora Videblo por Operacioj

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
eo: Alteco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
eo: Alteco de la kodmontrilo

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
eo: Larĝeco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
eo: Larĝeco de la kodmontrilo

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
eo: Montri Kaŝitajn Blokojn

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
eo: Emfazi Blokojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
eo: Enŝaltas/Elŝaltas emfazadon de blokoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
eo: Tiparo uzenda en la Kodmontrilo

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
eo: Paperkoloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
eo: Koloro de la Papero

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
eo: Tiparkoloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
eo: Koloro de la Tiparo

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
eo: Elektita Koloro

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
eo: Koloro por Redakta Bloko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
eo: Koloro de la Redaktobloko

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
eo: Koloro de Neredakta Bloko

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
eo: UML-Objektkoloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
eo: Koloro de la UML-objekto

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
eo: Kaŝita Koloro

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
eo: Krei Artefaktojn por importataj dosieroj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
eo: Krei artefakton en la komponantperspektivo por ĉiu importita dosiero

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
eo: Solvanta dependecojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
eo: Solvi interdependojn dum dosierimportado

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
eo: Subteni C++11-normon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
eo: Subteni C++11 normon je kodimporto

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
eo: Aŭtogeneri Malplenajn Konstruilojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
eo: Enŝaltas/Elŝaltas Aŭtogeneradon de Malplenaj Konstruiloj

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
eo: Komentostilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
eo: Metas la Stilon de Komentoj uzendan

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
eo: Apriora Videblo por Asociaj Kampoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
eo: Metas la defaŭltan videblon por asociaj kampoj

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
eo: Apriora Videblo por Atributaj Aliriloj:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
eo: Metas la defaŭltan videblon por atributaj aliriloj

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
eo: Devigi Dokumentadon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
eo: Enŝaltas/Elŝaltas Vorteman Dokumentadon

note: i18n: ectx: label, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Section Comment Policy
eo: Sekciokomenta Politiko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Whether section comments shall be written
eo: Ĉu sekciaj komentoj estu skribataj

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
eo: Dosierujo por Ĉapkomentoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
eo: La Dosierujvojo en kiu la titoloj estas konservitaj

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
eo: Enmeti titolkomentojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
eo: Enŝaltas/Elŝaltas inkludon de titolkomentoj

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
eo: Indenta Kvanto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
eo: Ka kvanto de indento

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
eo: Indenta Tipo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
eo: La tipo de indento

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
eo: Liniofina Stilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
eo: La tipo de linifinaĵo ( 'newline'-tipo )

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
eo: Modifilnoma Politiko

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
eo: Eliga Dosierujo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
eo: La dosierujo al kiu al kodo estu eligata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
eo: La politiko sekvenda kiam estas nomkonfliktoj

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
eo: Aŭto-Generi Alirilojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtogeneradon de aliriloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
eo: La prefikso por klasmembroj

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
eo: Entekstigataj Aliriloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
eo: Enŝaltas/Elŝaltas entekstigatajn alirilojn

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
eo: Entekstigi operaciojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
eo: Enŝaltas/Elŝaltas entekstigatajn operaciojn

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
eo: Pako formas nomspacon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
eo: Ebligas/Malŝaltas trakti pakaĵon kiel nomspacon

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
eo: Publikaj Aliriloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
eo: Enŝaltas/Elŝaltas publikajn alirilojn

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
eo: Nomo de "string"-Klaso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
eo: La nomo de la string-klaso

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
eo: Nomo de "string"-Klasa inkludo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
eo: La nomo de la "string"-klaso inkludenda

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
eo: 'String'-inkludo estu Globala

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
eo: Enŝaltas/Elŝaltas globalan inkludon de "string"

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
eo: Nomo de "vector"-Klaso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
eo: La nomo de la "vector" klaso

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name Include
eo: Nomo de "vector"-klasa inkludo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
eo: La nomo de la "vector"-klaso inkludenda

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
eo: 'Vector'-inkludo estu globala

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
eo: Enŝaltas/Elŝaltas globalan inkludon de "vector"-klaso

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
eo: Virtualaj Malkonstruiloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
eo: Enŝaltas/Elŝaltas virtualaj malkonstruilojn

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
eo: Leg-aliriloj komencu per 'get'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
eo: Se enŝaltita, riceviloj kreiĝos kun 'get' prefikso

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
eo: Forigi prefikson '[a-zA-Z]_' de alirmedotoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
eo: Se enŝaltita, forigi prefikson '[a-zA-Z]_' de alirmedotoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
eo: Se enŝaltita, alirmedotoj komenciĝos per majuskloj

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
eo: Dokumentadaj indikiloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
eo: La etikedo uzata por generi doksigendokumentaron (\\, @)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors ( D )
eo: Aŭtomate Generi Atributajn Alirilojn ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtomatan generadon de atributaj aliriloj ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
eo: Aŭtomate Generi Asociajn Alirilojn ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtogeneradon de asociaj aliriloj

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Build ANT Document (D)
eo: Konstrui ANT Dokumenton (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (D)
eo: Enŝaltas/Elŝaltas konstruadon de ANT Dokumento ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
eo: Aŭto-Generi Atributajn Alirilojn (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtogeneradon de atributaj aliriloj (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Java)
eo: Aŭto-Generi Asociajn Alirilojn (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Java)
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtomatan generadon de asociaj aliriloj (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Build ANT Document (Java)
eo: Konstrui ANT Dokumenton (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (Java)
eo: Devigi Sekcian Dokumentadon

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Ruby)
eo: Aŭto-Generi Atributajn Alirilojn (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtogeneradon de atributaj aliriloj (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
eo: Aŭto-Generi Asociajn Alirilojn (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
eo: Enŝaltas/Elŝaltas aŭtomatan generadon de asociaj aliriloj (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
eo: Aŭtomata Dot-Dosierujvojo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
eo: determini aŭtomate la dosierujvojon de programo 'dot'

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
eo: Dot-Dosierujvojo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
eo: meti dosierujvojon al 'dot' programo (nedeviga)

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
eo: Montri Eksportaranĝon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
eo: montri exportaranĝon

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
eo: &Eksporti modelon

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
eo: &Diagramo

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
eo: M&ontri

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
eo: &Zomo

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
eo: &Vicigi

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
eo: &Kodo

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
eo: Aktiva Program&lingvo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

en: &Export model to DocBook
eo: &Eksporti modelon al DocBook

en: &Export model to XHTML
eo: &Eksporti modelon al XHTML

en: &New Class Wizard...
eo: &Nova Klas-Sorĉisto...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
eo: &Almeti normajn datumtipojn por la Aktiva Programlingvo

en: Code &Importing Wizard...
eo: Kod&importa Sorĉisto...

en: &Code Generation Wizard...
eo: &Kodgenera Sorĉisto...

en: &Generate All Code
eo: &Generi Tutan Kodon

en: Creates a new document
eo: Kreas novan dokumenton

en: Opens an existing document
eo: Malfermas ekzistantan dokumenton

en: Opens a recently used file
eo: Malfermas lastatempe uzatan dokumenton

en: Saves the document
eo: Savas la dokumenton

en: Saves the document as...
eo: Savas la dokumenton kiel...

en: Closes the document
eo: Fermas la dokumenton

en: Prints out the document
eo: Elprintas la dokumenton

en: Print Preview of the document
eo: Elprintas Antaŭrigardon de la dokumento

en: Quits the application
eo: Forlasas la aplikaĵon

en: Exports the model to the docbook format
eo: Eksportas la modelon al formato docbookk

en: Exports the model to the XHTML format
eo: Eksportas la modelon al formato XHTML

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
eo: Eltondas la elektitan sekcion kaj metas ĝin en la tondujon

en: Copies the selected section to the clipboard
eo: Kopias la elektitan sekcion al la tondujo

en: Pastes the contents of the clipboard
eo: Regluas la enhavon de la tondujo

en: Undo last action
eo: Malfari lastan agon

en: Redo last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

en: Set the default program preferences
eo: Agordas la aŭtomatajn programpreferojn

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
eo: Forigi &Selektaĵon

en: &Class Diagram...
eo: &Klasdiagramo...

en: &Object Diagram...
eo: &Objektdiagramo...

en: &Sequence Diagram...
eo: &Sekvencdiagramo...

en: C&ommunication Diagram...
eo: Kunlabordiagramo...

en: &Use Case Diagram...
eo: &Uzkazdiagramo...

en: S&tate Diagram...
eo: S&tatodiagramo...

en: &Activity Diagram...
eo: &Aktivecdiagramo...

en: Co&mponent Diagram...
eo: Ko&mponantdiagramo...

en: &Deployment Diagram...
eo: Stern&diagramo...

en: &Entity Relationship Diagram...
eo: &Ento-Rilato Diagramo...

en: &Tree View
eo: Arboperspek&tivo

en: &Debugging
eo: Sen&cimigo

en: &Logging
eo: Protoko&lado

en: &Command history
eo: Ko&mandohistorio

note: i18n("&Properties"), this); m_propertyDock->setObjectName(QStringLiteral("PropertyDock")); addDockWidget(Qt::LeftDockWidgetArea, m_propertyDock);  //:TODO: create the bird's eye view
en: &Bird's eye view
eo: &Bird-okula perspektivo

en: &Clear Diagram
eo: &Viŝi Diagramon

en: &Snap to Grid
eo: Vi&cigi al Krado

en: S&how Grid
eo: &Montri Kradon

en: &Delete Diagram
eo: Forigi &Diagramon

en: &Export as Picture...
eo: &Eksporti kiel Bildo...

en: Export &Diagrams as Pictures...
eo: Eksporti &Diagramojn kiel Bildoj...

en: Z&oom to 100%
eo: Zomi al 100%

en: &Move Tab Left
eo: Movi Langeton Maldekstren

en: &Move Tab Right
eo: Movi Langeton Dekstren

en: Select Diagram on Left
eo: Selekti Diagramon Maldekstran

en: Select Diagram on Right
eo: Selekti Diagramon Dekstran

[ctx: init status bar]
en: Ready
eo: Preta

en: Fit
eo: Adapti

en: Diagram Toolbar
eo: Diagrama Ilpanelo

en: Doc&umentation
eo: Dok&umentaro

en: Co&mmand history
eo: Ko&mandohistorio

en: &Debug
eo: Sencimigi

en: &Log
eo: Protoko&li

en: Opening file...
eo: Malfermanta dosieron...

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Creating new document...
eo: Kreanta novan dokumenton...

en: Open File
eo: Malfermanta Dosieron

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
eo: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Ĉiuj Subtenataj (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Nekomprimitaj XMI-dosieroj (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip-komprimitaj XMI-dosieroj (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2-komprimitaj XMI-dosieroj (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML-dosieroj (*.uml)
    *.mdl|Rose modeldosieroj (*.mdl)
    *.zargo|Komprimitaj Argo-dosieroj(*.zargo)

en: Saving file...
eo: Savanta dosieron...

en: Saving file with a new filename...
eo: Savanta dosieron kun nova dosiernomo...

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
eo: *.xmi | XMI-dosiero (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip-komprimita XMI-dosiero (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2-komprimita XMI-dosiero (*.xmi.tar.bz2);;* | Ĉiuj Dosieroj (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
eo: La dosiero %1 ekzistas.
    Ĉu vi volas superskribi ĝin?

en: Warning
eo: Averto

en: Overwrite
eo: Superskribi

en: Closing file...
eo: Fermanta dosieron...

en: No search term entered
eo: Neniu serĉtermino enigita

en: '%1': %2 found
eo: '%1': %2 trovata

en: Print Preview...
eo: Printa Antaŭrigardo...

en: Printing...
eo: Presado...

en: Print %1
eo: Presi %1

en: Exiting...
eo: Eliĝanta...

en: Cutting selection...
eo: Eltondanta elekton...

en: Copying selection to clipboard...
eo: Kopianta elekton al tondujo...

en: Inserting clipboard contents...
eo: Enmetanta tondujan enhavon...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
eo: Umbrello ne povis reglui la tondujan enhavon.  La objektoj en la tondujo povus esti de maltaŭga tipo por ĉi regluado.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
eo: Preta.

en: Cannot view code until you generate some first.
eo: Maleblas inspekti fontkodon dum kiam vi ankoraŭ ne generis ĝin

en: Cannot View Code
eo: Kodmontrado Neebla

en: Cannot view code from simple code writer.
eo: Ne eblas inspekti kodon uzante simplan generilon

en: Select file(s) to import:
eo: Elekti dosiero(j)n por importado:

en: Select directory to import:
eo: Elekti dosierujon por importado:

en: XHTML Generation failed .
eo: Generado de XHTML malsukcesis.

en: &UML Objects
eo: &UML-Objektoj

en: &Stereotypes
eo: &Stereotipoj

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: UML Model
eo: UML Modelo

en: Logical View
eo: Logika Perspektivo

en: Use Case View
eo: Uzkaza Perspektivo

en: Component View
eo: Komponanta Perspektivo

en: Deployment View
eo: Sterna Perspektivo

en: Entity Relationship Model
eo: Ento-Rilata Perspektivo

en: Datatypes
eo: Datumtipoj

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La aktuala dosiero estas modifita.
    Ĉu vi volas savi ĝin?

[ctx: warning message]
en: Warning
eo: Averto

en: The file <%1> does not exist.
eo: La dosiero <%1> ne ekzistas.

en: Load Error
eo: Eraro dum Ŝarĝado

en: The file %1 seems to be corrupted.
eo: La dosiero %1 ŝajnas esti koruptita.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
eo: Umbrello ne trovis XMI-dosieron en la komprimita dosiero %1.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
eo: Okazis problemo dum la ŝarĝado de la eltirita dosiero: %1

en: There was a problem loading file: %1
eo: Problemo dum la ŝarĝado de la dosiero: %1

en: Reason: %1
eo: Kialo: %1

en: There was a problem saving: %1
eo: Problemo dum la savado de: %1

en: Save Error
eo: Savo-Eraro

en: There was a problem uploading: %1
eo: Okazis problemo alŝutante la dosieron: %1

en: use case diagram
eo: uzkazdiagramo

en: class diagram
eo: klasdiagramo

en: sequence diagram
eo: sekvencdiagramo

en: communication diagram
eo: komunikadodiagramo

en: object diagram
eo: objektdiagramo

en: state diagram
eo: statodiagramo

en: activity diagram
eo: aktivecdiagramo

en: component diagram
eo: komponantdiagramo

en: deployment diagram
eo: sterndiagramo

en: entity relationship diagram
eo: ento-rilata diagramo

[ctx: diagram name]
en: Name
eo: Nomo

en: Enter name:
eo: Enigi nomon:

en: That is an invalid name for a diagram.
eo: Tio estas nevalida nomo por diagramo.

en: A diagram is already using that name.
eo: Iu diagramo jam uzas tiun nomon.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: renaming uml object]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
eo: Nomo

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
eo: La nomo kiun vi enigis estis neunika.
    Ĉu tion vi intencis?

en: Use Name
eo: Uzi Nomon

en: Enter New Name
eo: Enigi Novan Nomon

en: Unsupported xmi file version: %1
eo: Nesubtenata XMI-dosiera versio: %1

en: Setting up the document...
eo: Preparanta la dokumenton...

en: Resolving object references...
eo: Solvanta objektreferencojn...

en: Loading UML elements...
eo: Ŝarĝanta UML elementojn...

en: Loading diagrams...
eo: Ŝarĝanta diagramojn...

en: Externalize Folder
eo: Eksterigi Dosierujon

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
eo: Dosierujo %1 devas esti relativa al la ĉefa modeldosierujo, %2.

en: Path Error
eo: Dosierujvoja Eraro

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
eo: La dosiero %1 jam ekzistas!
    La ekzistanta dosiero estos superskribata.

en: File Exists
eo: Dosiero Jam Ekzistas

en: There was a problem saving file: %1
eo: Problemo dum la savado de la dosiero: %1

en: Enter Model Name
eo: Enigi Modelnomon

en: Enter the new name of the model:
eo: Enigu la novan nomon de la modelo:

en: Views
eo: Perspektivoj

en: Settings
eo: Agordo

en: Loading listview...
eo: Ŝarĝanta Listoperspektivon...

en: The class must be emptied before it can be deleted.
eo: La klaso devas esti malplenigata antaŭ ĝia forigo.

en: Class Not Empty
eo: Klaso Ne Malplena

en: The package must be emptied before it can be deleted.
eo: La pako devas esti malplenigata antaŭ ĝia forigo.

en: Package Not Empty
eo: Pako Ne Malplena

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
eo: La dosierujo devas esti malplena antaŭ ĝia forigo.

en: Folder Not Empty
eo: Dosierujo Ne Malplena

en: Rename canceled
eo: Renomado nuligita

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
eo: Renomado de listperspektiva tipo %1 estas ankoraŭ ne realigita.

en: Function Not Implemented
eo: Funkcio Ne Realigita

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
eo: La nomo kiun vi enigis estis nevalida.La renomada proceduro estas nuligita.

en: Name Not Valid
eo: Nomo Ne Valida

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
eo: Operacio kun la sama nomo kaj signaturo jam ekzistas. Vi ne povas aldoni ĝin refoje.

en: The folderfile %1 does not exist.
eo: La dosieruja dosiero %1 ne ekzistas.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
eo: Ne eblas malfermi la dosierujan dosieron %1.

en: new_parameter
eo: nova_parametro

[ctx: object name]
en: Name
eo: Nomo

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
eo: Objekto kun la nomo %1 jam ekzistas en la pako %2. Bonvolu enigi novan nomon:

en: new_literal
eo: nova_literalo

en: new_field
eo: nova_kampo

en: new_fkey_constraint
eo: nova_fkey_limigo

en: Actor &name:
eo: Aganto&nomo:

en: Artifact &name:
eo: Artefaraĵonomo:

en: Association &name:
eo: Asocio&nomo:

en: Class &name:
eo: Klas&nomo:

en: Component &name:
eo: Komponantonomo:

en: Datatype &name:
eo: Datumtip&nomo:

en: Entity &name:
eo: Ento&nomo:

en: Enum &name:
eo: Nombrigtip&nomo:

en: Folder &name:
eo: Dosierujo&nomo:

en: Interface &name:
eo: Interfaco&nomo:

en: Node &name:
eo: Nod&nomo:

en: Package &name:
eo: Pako&nomo:

en: Port &name:
eo: Konektilo&nomo:

en: Use case &name:
eo: Uzkazo&nomo:

en: Instance name:
eo: Instancnomo:

en: Diagram: %2 Page %1
eo: Diagramo: %2 Paĝo %1

en: Use fill color
eo: Uzi plenigan koloron

en: No fill color
eo: Neniu pleniga Koloro

en: Change font
eo: Ŝanĝi tiparon

en: Change line color
eo: Ŝanĝi linikoloron

en: Change line width
eo: Ŝanĝi larĝecon de linio

en: Change fill color
eo: Ŝanĝi plenigan koloron

en: Change visual property
eo: Ŝanĝi videblajn trajtojn

en: Delete widgets
eo: Forigi fenestraĵojn

en: Resize widgets
eo: Aligrandigi fenestraĵojn

en: Enter Diagram Name
eo: Enigi Nomon de Diagramo

en: Enter the new name of the diagram:
eo: Enigu la novan nomon de la diagramo:

en: Failed to import from file.
eo: Malsukcesis importo el dosiero.

en: Exporting view...
eo: Eksportanta diagramon...

en: An error happened when exporting the image:
eo: Eraro okazis dum la eksportado de la bildo:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
eo: La selektita dosiero %1 jam ekzistas.
    Ĉu vi volas superskribi ĝin?

en: File Already Exists
eo: Dosiero Jam Ekzistas

en: Empty scene
eo: Malplena sceno

en: Cannot create directory: %1
eo: Ne eblas krei dosierujon: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
eo: Problemo okazis dum la savado de la diagramo en %1

en: Multiplicity
eo: Multeco

en: Enter multiplicity:
eo: Enigi multecon:

en: Association Name
eo: Nomo de Asocio

en: Enter association name:
eo: Enigi nomon de asocio:

en: Role Name
eo: Rolnomo

en: Enter role name:
eo: Enigi nomon de rolo:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
eo: Premu Ctrl kun maldekstra musklako por forigi punkton

en: Enter the name of the diagram referenced
eo: Enigu la nomon de la rilata diagramo:

en: Diagram name
eo: Diagramnomo

en: Enter the guard of the loop
eo: Enigu la gardon de la iteracio

en: Enter the first alternative name
eo: Enigu la unuan alternativan nomon

en: Enter first alternative
eo: Enigu la unuan alternativon

en: Enter first alternative :
eo: Enigu unuan alternativon :

en: Enter referenced diagram name
eo: Enigu la nomon de la rilata diagramo

en: Enter referenced diagram name :
eo: Enigu rilatan diagramnomon :

en: Enter the guard of the loop:
eo: Enigu la gardon de la iteracio:

en: Enter alternative Name
eo: Enigu alternativan nomon

en: Enter the alternative:
eo: Enigu la alternativon:

en: Change Text
eo: Ŝanĝi Tekston

en: Enter new text:
eo: Enigi novan tekston:

en: ERROR
eo: ERARO

[ctx: operation name]
en: Name
eo: Nomo

en: Enter operation name:
eo: Enigi operacian nomon:

en: Precondition
eo: Antaŭkondiĉo

en: Postcondition
eo: Postkondiĉo

en: Transformation
eo: Transformo

en: Note Type
eo: Nototipo

en: Select the Note Type
eo: Elekti la nototipon

en: Enter Object Node Name
eo: Enigu Nomon de Objektnodo

en: Enter the name of the object node :
eo: Enigu la nomon de la objektnodo:

en: Select Object node type
eo: Elekti Objektnodan tipon

en: Select the object node type
eo: Elektu la tipon de la objektnodo

en: Enter the name of the data store node
eo: Enigu la nomon de la datumstora nodo

en: data store name
eo: datumstora nomo

en: Enter the name of the buffer node
eo: Enigu la nomon de la bufra nodo

en: Enter the name of the buffer
eo: Enigu la nomon de la bufro

en: centralBuffer
eo: centraBufro

en: Enter the name of the object flow
eo: Enigu la nomon de la objektfluo

en: object flow
eo: objektfluo

en: Enter Object Flow State
eo: Enigu Objektfluan Staton

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
eo: Enigu Staton (konservu '-' se ne ekzistas stato por la objekto)

en: Enter signal name
eo: Enigi nomon de signalo

en: Enter the signal name :
eo: Enigu la signalnomon:

en: Enter Activity
eo: Enigu Aktivecon

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
eo: Tenu aŭ Shift aŭ Ctrl por moviĝi X-akse. Tenu kaj Shift kaj Ctrl por moviĝi Y-akse.Dekstra musbutono nuligas la movon.

en: Move widgets
eo: Movi fenestraĵojn

en: Rename Object
eo: Renomi Objekton

en: Enter object name:
eo: Enigu objektnomon:

en: Hold shift or control to move in X axis.
eo: Tenu shift aŭ ctrl por moviĝi en X-akso.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
eo: Tenu shift aŭ ctrl por moviĝi en Y-akso.

en: new actor
eo: nova aktoro

en: new artifact
eo: nova artefaraĵo

en: new association
eo: nova asocio

en: new box
eo: nova skatolo

en: new category
eo: nova kategorio

en: new class
eo: nova klaso

en: new combined fragment
eo: nova kombinita fragmento

en: new component
eo: nova komponanto

en: new datatype
eo: nova datumtipo

en: new entity
eo: nova ento

en: new enum
eo: nova nombrigtipo

en: new floating dash line
eo: nova flosanta streketlinio

en: new fork/join
eo: nova disiĝo/kuniĝo

en: new instance
eo: nova instanco

en: new interface
eo: nova interfaco

en: new message
eo: nova mesaĝo

en: new node
eo: nova nodo

en: new note
eo: nova noto

en: new object
eo: nova objekto

en: new object node
eo: nova objektnodo

en: new package
eo: nova pako

en: new pin
eo: nova pinglo

en: new port
eo: nova konektilo

en: new precondition
eo: nova_antaŭkondiĉo

en: new region
eo: nova regiono

en: new signal
eo: nova signalo

en: new text
eo: nova teksto

en: new UML widget
eo: nova UML fenestraĵo

en: new use case
eo: nova uzkazo

en: new widget
eo: Movi fenestraĵon

en: New activity
eo: Nova aktiveco

en: New box
eo: Nove skatolo

en: New combined fragment
eo: Nova kombinita fragmento

en: New floating dash line
eo: Nova flosanta streketlinio

en: New fork/join
eo: Nova disiĝo/kuniĝo

en: New message
eo: Nova mesaĝo

en: New note
eo: Nova noto

en: New object
eo: Nova objekto

en: New object node
eo: Nova objektnodo

en: New pin
eo: Nova pinglo

en: New precondition
eo: Nova antaŭkondiĉo

en: New region
eo: Nova regiono

en: New signal
eo: Nova signalo

en: New state
eo: Nova stato

en: New text
eo: Nova teksto

en: New UML widget
eo: Nova UML fenestraĵo

en: New widget
eo: Nova fenestraĵo

en: Enter the name of the new box:
eo: Enigi nomon de la nova skatolo:

en: Enter the name of the new combined fragment:
eo: Enigi nomon de la nova kombinita fragmento:

en: Enter the name of the new floating dash line:
eo: Enigi nomon de la nova flosanta streketolinio

en: Enter the name of the new fork/join:
eo: Enigi nomon de la nova disiĝo/kuniĝo:

en: Enter the name of the new message:
eo: Enigi nomon de nova mesaĝo:

en: Enter the name of the new note:
eo: Enigi nomon de nova noto:

en: Enter the name of the new object:
eo: Enigi nomon de nova objekto:

en: Enter the name of the new object node:
eo: Enigu la nomon de la nova objektnodo:

en: Enter the name of the new pin:
eo: Enigu la nomon de nova pinglo:

en: Enter the name of the new precondition:
eo: Enigu la nomon de la nova antaŭkondiĉo:

en: Enter the name of the new region:
eo: Enigu la nomon de nova regiono:

en: Enter the name of the new signal:
eo: Enigu la nomon de nova signalo:

en: Enter the name of the new text:
eo: Enigu la nomon de nova teksto:

en: Enter the name of the new uml widget:
eo: Enigu la nomon de nova uml fenestraĵo:

en: Enter the name of the new widget:
eo: Enigu la nomon de nova fenestraĵo:

en: Rename activity
eo: Alinomi aktivecon

en: Rename box
eo: Alinomi skatolon

en: Rename combined fragment
eo: Alinomi kombinitan fragmenton

en: Rename floating dash line
eo: Alinomi flosantan streketolinion

en: Rename fork/join
eo: Alinomi disiĝon/kuniĝon

en: Rename message
eo: Alinomi mesaĝon

en: Rename note
eo: Alinomi noton

en: Rename object
eo: Alinomi objekton

en: Rename object node
eo: Alinomi objektnodon

en: Rename pin
eo: Alinomi pinglon

en: Rename precondition
eo: Alinomi antaŭkondiĉon

en: Rename region
eo: Alinomi regionon

en: Rename signal
eo: Alinomi signalon

en: Rename state
eo: Alinomi staton

en: Rename text
eo: Alinomi tekston

en: Rename UML widget
eo: Alinomi UML fenestraĵon

en: Rename widget
eo: Alinomi fenestraĵon

en: Enter the new name of the activity:
eo: Enigu la novan nomon de la aktiveco:

en: Enter the new name of the box:
eo: Enigu la novan nomon de la skatolo:

en: Enter the new name of the combined fragment:
eo: Enigu la novan nomon de la kombinita fragmento:

en: Enter the new name of the floating dash line:
eo: Enigu la novan nomon de la flosanta streketolinio:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
eo: Enigu la novan nomon de la disiĝa/kuniĝa fenestraĵo:

en: Enter the new name of the message:
eo: Enigu la novan nomon de la mesaĝo:

en: Enter the new name of the note:
eo: Enigu la novan nomon de la noto:

en: Enter the new name of the object:
eo: Enigu la novan nomon de la objekto:

en: Enter the new name of the object node:
eo: Enigu la nocan nomon de la objektnodo:

en: Enter the new name of the pin:
eo: Enigu la novan nomon de la pinglo:

en: Enter the new name of the precondition:
eo: Enigu la novan nomon de la antaŭkondiĉo:

en: Enter the new name of the region:
eo: Enigu la novan nomon de la regiono:

en: Enter the new name of the signal:
eo: Enigu la novan nomon de la signalo:

en: Enter the new name of the state:
eo: Enigu la novan nomon de la stato:

en: Enter the new name of the text:
eo: Enigu la novan nomon de la teksto:

en: Enter the new name of the uml widget:
eo: Enigu la novan nomon de la uml fenestraĵo:

en: Enter the new name of the widget:
eo: Enigu la novan nomon de la fenestraĵo:

en: Box
eo: Skatolo

en: CombinedFragment
eo: KombinitaFragmento

en: Datatype
eo: Datumtipo

en: FloatingDashLine
eo: FlosantaStreketLinio

en: ForkJoin
eo: DisiĝoKuniĝo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Note
eo: Noto

en: Object
eo: Objekto

en: ObjectNode
eo: ObjektNodo

en: Signal
eo: Signalo

en: State
eo: Stato

en: Text
eo: Teksto

en: UseCase
eo: UzKazo

en: Instance
eo: Instanco

[ctx: selection arrow]
en: Select
eo: Selekti

en: Creation
eo: Kreo

en: Destroy
eo: Malkreo

en: Combined Fragment
eo: Kombinita Fragmento

en: Label
eo: Etikedo

en: Directional Association
eo: Direktita Asocio

[ctx: UML class]
en: Class
eo: Klaso

en: Send signal
eo: Sendi signalon

en: Accept signal
eo: Akcepti signalon

en: Accept time event
eo: Akcepti tempan eventon

en: Fork/Join
eo: Disiĝi/Kuniĝi

en: Interface Provider
eo: Interfacprovizanto

en: Interface required
eo: Interfaco

[ctx: join states]
en: Join
eo: Kuniĝi

[ctx: state choice]
en: Choice
eo: Elekto

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
eo: "And" Linio

[ctx: state diagram]
en: State
eo: Stato

en: Pre/Post condition
eo: Antaŭa/Posta kondiĉo
