kdevphp - en to eo translation catalogue (58 entries)

en: Override
eo: Anstataŭigo

en: Implement
eo: Implementi

en: From %1
eo: De %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
eo: PHP Permana Integriĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocNote)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="http://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP documentation</span></a> is used remotely. Alternatively you can set the location to a local copy of the documentation in the language of your choice. Make sure you downloaded the <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> package.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="http://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP-dokumentaro</span></a> estas uzata perrete. Alternative vi povase meti la lokon al loka kopio de la dokumentaro en la lingvo de via elekto. Certigu ke vi elŝutis la <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> pakaĵon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
eo: Loko:

en: <lost declaration>
eo: <perdita deklaro>

en: PHP Documentation
eo: PHP Dokumentaro

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
eo: Specifas la lokon de la PHP dokumentaro uzendan.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: The location of the PHP documentation to use. You can either use a remote
                     location like https://php.net or a local directory which contains the
                     PHP documentation in HTML format with many files.
eo: La loko de la PHP dokumentaro uzenda. Vi povas uzi aŭ retan lokon kiel
                     https://php.net aŭ lokan dosierujon kiu enhavas la PHP-
                     dokumentaron en HTML-a formato kun multaj dosieroj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
eo: Certigu ke lokaj kopioj estas elŝutataj en HTML-a formato kun multaj
    dosieroj.

en: ...loading documentation...
eo: ...ŝarganta dokumentaron...

en: Circular inheritance of %1 and %2
eo: Cirkla heredo de %1 al %2

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
eo: Alirtipo por interfacmetodo %1 devas esti ellasata.

en: Interface function %1 cannot contain body.
eo: Interfacfunkcio %1 ne povas enhavi korpon.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
eo: Klaso %1 enhavas abstraktan metodon %2 kaj tial devas esti deklarata abstrakta aŭ devas realigi la metodon.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
eo: Abstakta funkcio %1 ne povas enhavi korpon.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
eo: Ne eblas uzi la 'final' modifilon je membro de abstrakta klaso.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
eo: Neabstrakta metodo %1 devas enhavi korpon.

en: Properties cannot be declared final.
eo: Trajtoj ne povas esti deklarataj 'final'.

en: Properties cannot be declared abstract.
eo: Trajtoj ne povas esti deklarataj abstrakta.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
eo: Trajtmetodo %1 ne estis aplikata pro kolizioj kun aliaj trajtmetodoj en %2

en: Cannot redeclare private property %1 from this context.
eo: Ne eblas redeklari privatan trajton %1 ekde ĉi kunteksto.

en: Cannot redeclare protected property %1 from this context.
eo: Ne eblas redeklari protektatan trajton %1 ekde ĉi kunteksto.

en: Traits cannot have constants.
eo: Trajtoj ne povas havi konstantojn.

en: Only booleans, ints, floats and strings are allowed for class constants.
eo: Nur buleoj, entjeroj, glitpunktnombroj kaj signoĉenoj estas permesataj por klaskonstantoj.

en: Cannot use 'final' as method modifier
eo: Ne eblas uzi 'final' kiel metodmodifilo

en: Cannot use 'static' as method modifier
eo: Ne eblas uzi 'static' kiel metodmodifilo

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
eo: Defaŭlta valoro por parametroj kun helpeto pri klastipo nur povas esti NULL.

en: Following parameters must have a default value assigned.
eo: Sekvantaj parametroj devas havi atribuitan defaŭltvaloron.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
eo: Ne eblas redeklari PHP-internan %1.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
eo: %1 kaj %2 difinas la saman atributon (%3) en la kunmetaĵo de %1. Ĉi tio povus esti malkongrua; por plibonigi funkciteneblon, konsideru uzi alirajn metodojn en trajtoj anstataŭe.

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
eo: Ne povas redeklari %1, jam deklarita en %2 sur linio %3.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
eo: Klaso %1 enhavas %2 abstraktajn metodojn kaj tial devas esti deklarita abstrakta aŭ realigi la ceterajn metodojn.

en: Cannot re-assign $this.
eo: Ne eblas reasigni $this.

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
eo: La 'use' ordono kun nekunmetita nomo '%1' ne efikas.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
eo: Ne eblas uzi '%1' kiel '%2' ĉar la nomo jam estas en uzo.

en: Usage of %1 is deprecated.
eo: Uzado de %1 estas evitinda.

en: Declaration not found: %1
eo: Deklaro ne trovata: %1

en: Lost trait alias %1
eo: Perdita trajt-alinomo %1

en: Use of %1 from %2<br />
eo: Uzo de %1 el %2<br />

en: Broken member alias trait.
eo: Rompita trajt-alinomo de membro.

en: PHP internal
eo: PHP

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
eo: Konstanto

en: magic constant
eo: magia konstanto

en: empty (not inside a class)
eo: malplena (ne ene de klaso)

en: empty (not inside a method)
eo: malplena (ne ene de metodo)

en: empty (not inside a function)
eo: malplena (ne ene de funkcio)

en: empty (not inside a namespace)
eo: malplena (ne ene de nomspace)

en: current value: %1
eo: aktuala valoro: %1

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
eo: %1 de %2

en: php-parser
eo: php-parsilo

en: KDevelop PHP parser debugging utility
eo: KDevelop PHP-parsila sencimig-utilaĵo

en: (c) 2008 Niko Sams, 2009 Milian Wolff
eo: (c) 2008 Niko SAMS, 2009 Milian WOLFF

en: Could not open file '%1'
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1'

en: File could not be read from.
eo: Ne eblis legi el dosiero.

en: File could not be opened.
eo: Ne eblis malfermi dosieron.

en: File permissions prevent opening for read.
eo: Dosieraj alirrajtoj malebligis malfermadon por legi.
