umbrello - en to eu translation catalogue (1135 entries)

en: Class Diagram
eu: Klaseen diagramak

en: Use Case Diagram
eu: Erabilpen-kasuen diagrama

en: Sequence Diagram
eu: Sekuentzien diagrama

en: Collaboration Diagram
eu: Lankidetzen diagrama

en: State Diagram
eu: Egoeren diagrama

en: Activity Diagram
eu: Jardueren diagrama

en: Component Diagram
eu: Osagaien diagrama

en: Deployment Diagram
eu: Hedaketa diagrama

en: Entity Relationship Diagram
eu: Entitate-erlazioen diagrama

en: Object Diagram
eu: Objektuen diagrama

en: No Diagram
eu: Diagramarik ez

en: Generalization
eu: Orokorpena

en: Aggregation
eu: Eransketa

en: Dependency
eu: Mendekotasuna

en: Association
eu: Asoziazioak

en: Self Association
eu: Asoziazio automatikoa

en: Collaboration Asynchronous Message
eu: Lankidetza mezu asinkronoa

en: Collaboration Synchronous Message
eu: Lankidetza mezu sinkronoa

en: Sequence Message
eu: Sekuentzia mezua

en: Collaboration Self Message
eu: Lankidetza mezu automatikoa

en: Sequence Self Message
eu: Sekuentzia mezu automatikoa

en: Containment
eu: Edukitza

en: Composition
eu: Konposaketa

en: Realization
eu: Burutzapena

en: Uni Association
eu: Norantza bakarreko asoziazioa

en: Anchor
eu: Ainguratu

en: State Transition
eu: Egoeren arteko transizioa

en: Activity
eu: Jarduera

en: Exception
eu: Salbuespena

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: ? AssociationType ?
eu: ? AsoziazioaMota ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
eu: Gutxienez arbeleko elementu bat ezin izan da itsatsi izen bereko elementu bat existitzen delako. Beste elementu guztiak ongi itsatsi dira.

en: Paste Error
eu: Errorea itsastean

en: Create diagram %1: %2
eu: Sortu %1 diagrama: %2

en: Change text : %1 to %2
eu: Aldatu testua : %1 -> %2

en: Remove diagram %1
eu: Kendu %1 diagrama

en: Set stereotype : %1 to %2
eu: Ezarri estereotipoa : %1 -> %2

en: Change visibility : %1
eu: Aldatu ikusgaitasuna : %1

en: Create UML object : %1
eu: Sortu UML objektua : %1

en: Remove UML object : %1
eu: Kendu UML objektua : %1

en: Rename object : %1 to %2
eu: Berrizendatu objektua: %1 -> %2

en: Change fill color : %1
eu: Aldatu kolore betegarria : %1

en: Change font : %1
eu: Aldatu letra-tipoa: %1

en: Change line color : %1
eu: Aldatu lerroaren kolorea : %1

en: Change line width : %1
eu: Aldatu lerroaren zabalera : %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
eu: Aldatu anizkoiztasuna : %1 -> %2

en: Change text color : %1
eu: Aldatu testuaren kolorea : %1

en: Use fill color : %1
eu: Erabili kolore betegarria : %1

en: No fill color : %1
eu: Kolore betegarririk ez : %1

en: Change visual property : %1
eu: Aldatu ikus-propietatea : %1

en: Create widget : %1
eu: Sortu trepeta : %1

en: Move widget : %1
eu: Mugitu trepeta : %1

en: Remove widget : %1
eu: Kendu trepeta : %1

en: Resize widget : %1
eu: Aldatu trepetaren neurria : %1

en: Set name : %1 to %2
eu: Ezarri izena : %1 -> %2

en: Set text : %1 to %2
eu: Ezarri testua : %1 -> %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
eu: Ezin da %1 fitxategia idazteko ireki. Ziurtatu karpeta existitzen dela eta han idazteko baimenak dituzula.

en: Cannot Open File
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: Cannot create the folder:
eu: Ezin da karpeta sortu.

en: 
    Please check the access rights
eu: 
    Egiaztatu sarbide baimenak

en: Cannot Create Folder
eu: Ezin da karpeta sortu

en: Package is a namespace
eu: Paketea izen-leku bat da

en: Virtual destructors
eu: Alegiazko desegilea

en: Generate empty constructors
eu: Sortu eraikitzaile hutsak

en: Generate accessor methods
eu: Sortu atzitzatile-motako metodoak

en: Operations are inline
eu: Eragiketak tartekatuak (inline) dira

en: Accessors are inline
eu: Atzitzaileak tartekatuak (inline) dira

en: Accessors are public
eu: Atzitzaileak publikoak dira

en: Create getters with 'get' prefix
eu: Sortu «getters»ak with 'get' aurrizkiarekin

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
eu: Kendu  '[a-zA-Z]_' aurrizkia metodo atzitzaileen izenetatik

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
eu: Metodo atzitzaileak letra larriekin hasten dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
eu: <p align="center">C++ kode sorrera</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
eu: Klase-kide aurrizkia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
eu: Metodoaren gorputzaren sorrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
eu: <b>Aldagaia</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
eu: <p align="center">Katea</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
eu: <p align="center">Zerrenda</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
eu: <i>globala?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
eu: Klasearen izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
eu: <i><p align="center">Goiburu fitxategia</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
eu: Erabili ondorengoak sortutako kodeko klaseentzat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
eu: Dokumentazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
eu: Estiloa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
eu: Barra-barra (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
eu: Barra-izarra (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
eu: Proiektuaren sorrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
eu: Sortu ANT eraikitze dokumentua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
eu: Auto-sortu metodoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
eu: Eraikitzaile metodo hutsak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
eu: Asoziazioen metodo atzitzaileak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
eu: Atributuen metodo atzitzaileak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
eu: Atributu atzitzailearen irismen lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
eu: Publikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
eu: Pribatua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
eu: Babestua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
eu: Guraso objektutik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
eu: Asoziazio eremuaren irismen lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
eu: Guraso eginkizunetik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
eu: <p align="center">D kode sorrera</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
eu: <p align="center">Java kode sorrera</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
eu: <p align="center">Ruby kode sorrera</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
eu: Traola (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
eu: Hasiera-Amaiera (=hasiera  =amaiera)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
eu: Automatikoki sortutako metodoak

en: Code Generation Wizard
eu: Kode sorrerarako morroia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
eu: Kode sorrerarako aukerak

en: Adjust code generation options.
eu: Doitu kode sorrerarako aukerak.

en: Language Options
eu: Lengoaiaren aukerak

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
eu: Irteerako karpeta existitzen da baina ezin da bertan idatzi.
    Ezarri baimen egokiak edo hautatu beste karpeta bat.

en: Error Writing to Output Folder
eu: Errorea irteerako karpetan idaztean

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
eu: %1 ez da baliozko karpeta bat. Hautatu baliozko karpeta bat.

en: Please Choose Valid Folder
eu: Hautatu baliozko karpeta bat

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
eu: %1 karpeta ez da existitzen. Orain sortu nahi al duzu?

en: Output Folder Does Not Exist
eu: Irteerako karpeta ez da existitzen

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Do Not Create
eu: Ez sortu

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
eu: Ezin izan da karpeta sortu.
    Egiaztatu guraso direktorioan idazteko baimena duzula edo hautatu beste, baliozko, direktorio bat.

en: Error Creating Folder
eu: Errorea karpeta sortzean

en: Please select a valid folder.
eu: Hautatu baliozko karpeta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
eu: Lengoaia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
eu: Karpetak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
eu: Idatzi sortutako fitxategi guztiak karteta honetara:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
eu: Kode sortzaileak sortutako fitxategiak karpeta honetara idatziko dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
eu: &Arakatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
eu: Txertatu goiburu fitxategiak karpeta honetatik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
eu: Karpeta honetako fitxaegiak goiburu fitxategiak bezala erabiliko dira sortutako kodean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
eu: A&rakatu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
eu: Gainidazketa politika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
eu: Izen berdineko eta kode sortzaileak irteera bezala erabili nahi duen fitxategia dagoeneko existitzen bada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
eu: Gainidatzi dauden fitxategiak helburu karpetan badaude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
eu: &Gainidatzi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
eu: Izen berdineko fitxategi bat existitzen bada, galdetu zer egin beharko litzatekeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
eu: &Galdetu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
eu: Fitxategia helburu karpetan dagoeneko existitzen bada, hautatu izen ezberdina fitxategiaren izenari atzizki bat gehituz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
eu: &Erabili izen ezberdina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
eu: Formateatzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
eu: Iruzkinen xehetasun-maila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
eu: Idatzi iruzkinak  &klase eta metodoen dokumentaziorako, hutsik badaude ere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
eu: &Idatzi dokumentazioaren iruzkinak hutsik badaude ere

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
eu: Atal ezberdinak (publikoa, pribatua, etb.) adierazteko iruzkinak idazten ditu klassetan, atalak hutsik badaude ere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
eu: Lerroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
eu: Koska mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
eu: Koskarik ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
eu: Tabuladorea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
eu: Espazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
eu: Koska kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
eu: Lerro amaieraren estiloa:

en: Select Classes
eu: Hautatu klaseak

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
eu: Kokatu kodea sortu nahi diezun klase guztiak
    eskuin aldeko zerrendan.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
eu: Kode sorrerarako hautapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
eu: Klase erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
eu: Gehitu klasea kode sorrerarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
eu: Gehitu >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
eu: Kendu klasea kode sorreratik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
eu: << Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
eu: Hautatutako klaseak

en: Status of Code Generation Progress
eu: Kode sorrera aurrerapenaren egoera

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
eu: Sakatu «Sortu» botoia kode sortzen hasteko.
    Egiaztatu klase bakoitzaren arrakasta-egoera.

en: Not Yet Generated
eu: Ez da oraindik sortu

en: Code Generated
eu: Kodea sortu da

en: Not Generated
eu: Kodea ez da sortu

en: Cannot open file!
eu: Ezin da fitxategia ireki!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
eu: Umbrello kode sortzailea - Erregistratzailearen esportazioa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
eu: Egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
eu: Klasea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
eu: Erregistratzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
eu: Esportatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
eu: Sortu

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
eu: %1 fitxategia inportatzen Aurrerapena: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
eu: Prest.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
eu: Huts egin du.

en: Code Importing Wizard
eu: Kodea inportatzeko morroia

en: Code Importing Path
eu: Kode inportatzeko bide-izena

en: Select the code importing path.
eu: Hautatu kodea inportatzeko bide-izena.

en: File System Model
eu: Fitxategi-sistema eredua

en: Select the desired language to filter files.
eu: Hautatu nahi duzun hizkuntza fitxategiak iragazteko.

en: Select also all the files in the subdirectories.
eu: Azpidirektorioetako fitxategi guztiak ere aukeratu.

en: Select all the files below the current directory.
eu: Hautatu uneko direktorioaren azpiko fitxategi guztiak.

en: Clear all selections.
eu: Garbitu hautapen guztiak.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
eu: Gehitu fitxategi-luzapenak, adibidez, '*.h *.hpp'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
eu: Proiektuaren lengoaia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
eu: Programatzeko lengoaia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
eu: Azpidirektorioak sartu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
eu: Fitxategi-luzapenen zerrenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
eu: Desautatu dena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
eu: Hautatu dena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
eu: Fitxategi kopurua:

en: Status of Code Importing Progress
eu: Kode inportatze aurrerapenaren egoera

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
eu: Sakatu «Abiatu inportatzea» botoia kodea inportatzen hasteko.
    Egiaztatu klase bakoitzaren arrakasta-egoera.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
eu[0]: <b>Kodea inportatu fitxategi 1etik:</b><br>
eu[1]: <b>Kodea inportatu %1 fitxategitatik:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
eu: fitxategi inportatzea ... EGINDA<br>

en: Import Done
eu: Inportatzea eginda

en: importing file ... FAILED<br>
eu: fitxategi inportatzea ... HUTSEGINA<br>

en: Import Failed
eu: Inportatzea huts egin du

en: importing file ...
eu: fitxategi inportatzea ...

en: importing file ... stopped<br>
eu: fitxategi inportatzea ... geldituta<br>

en: Import stopped
eu: Inportatzea geldituta

en: Not Imported
eu: Ez da inportatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
eu: Inportatze egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
eu: Abiatu inportatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
eu: Gelditu

en: Importing file: %1
eu: Fitxategia inportatzen: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
eu: Huts egin du.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
eu: Prest.

en: No code importer for file: %1
eu: Ez dago fitxategi honen kode inportatzailerik: %1

en: Class Name
eu: Klasearen izena

en: Properties
eu: Propietateak

en: Initial activity
eu: Hasierako jarduera

en: End activity
eu: Amaierako jarduera

en: Final activity
eu: Azken jarduera

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
eu: Adarkatu/Bateratu

en: Invoke action
eu: Deitu ekintzari

en: Parameter activity
eu: Parametro-jarduera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
eu: Propietate orokorrak

[ctx: general properties page]
en: General
eu: Orokorra

en: Activity type:
eu: Jarduera mota:

en: Activity name:
eu: Jardueraren izena:

en: Precondition :
eu: Aurrebaldintza :

en: Postcondition :
eu: Ondoko baldintza:

en: &Normal activity
eu: Jarduera arru&nta

en: &Invoke action
eu: De&itu ekintzari

en: &Parameter activity node
eu: &Parametroaren jarduera nodoa

en: Association Properties
eu: Asoziazioaren propietateak

[ctx: general settings page name]
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

[ctx: display option page name]
en: Display
eu: Azaldu

en: Display Options
eu: Azaldu aukerak

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Attribute Settings
eu: Atributuen ezarpenak

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Operation Settings
eu: Eragiketen ezarpenak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Templates Settings
eu: Plantilen ezarpenak

en: Enum Literals
eu: Enumeraketa literalak

en: Enum Literals Settings
eu: Enumeraketa literalen ezarpenak

en: Entity Attributes
eu: Entitatearen atributuak

en: Entity Attributes Settings
eu: Entitateen atributuen ezarpenak

en: Entity Constraints
eu: Entitatearen murrizketak

en: Entity Constraints Settings
eu: Entitate murrizketen ezarpenak

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
eu: Edukia

en: Contents Settings
eu: Edukinen ezarpenak

en: Associations
eu: Asoziazioak

en: Class Associations
eu: Klaseen asoziazioak

[ctx: instance general settings page name]
en: General
eu: Orokorra

en: new_class
eu: klase_berria

en: Class Wizard
eu: Klaseen morroia

en: New Class
eu: Klase berria

en: Add general info about the new class.
eu: Gehitu klase berriari buruzko informazio orokorra.

en: Class Attributes
eu: Klasearen atributuak

en: Add attributes to the new class.
eu: Gehitu atributuak klase berrira.

en: Class Operations
eu: Klasearen eragiketak

en: Add operations to the new class.
eu: Gehitu eragiketak klase berrira.

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Show
eu: Erakutsi

en: Hide Comment
eu: Ezkutatu iruzkina

en: Show Comment
eu: Erakutsi iruzkina

en: Insert Code Block Before
eu: Txertatu kode-blokea aurretik

en: Insert Code Block After
eu: Txertatu kode-blokea ondoren

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Cut
eu: Ebaki

en: Code Viewer - %1
eu: Kode ikustailea - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
eu: Erakutsi ezkutuko blokeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
eu: <p align="center">osagaiaren izena hemen</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
eu: Erakutsi bloke mota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
eu: Papera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
eu: Hautatuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
eu: <p align="right">UML objektuen blokea:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
eu: <p align="right">Ezkutuko blokea:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
eu: <p align="right">Testu edita-ezina:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
eu: <p align="right">Testu editagarria:</p>

en: Enable all messages
eu: Gaitu mezu guztiak

en: Enable 'delete association' related messages
eu: Gaitu «ezabatu asoziazioa»rekin lotura duten mezuak

en: Enable 'delete diagram' related messages
eu: Gaitu «ezabatu diagrama»rekin lotutako mezuak

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
eu: Asoziazio bat ezabatzera zoaz. Benetan jarraitu nahi duzu?

en: Delete Association
eu: Ezabatu asoziazioa

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
eu: Diagrama osoa ezabatzeko zorian zaude.
    Ziur al zaude?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
eu: Ziur zaude %1 diagrama ezabatu nahi duzula?

en: Delete Diagram?
eu: Diagrama ezabatu?

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: The format that the images will be exported to
eu: Irudiak esportatuko diren formatua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
eu: Esportatu ikuspegi guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
eu: Irudiak gordetzeko erabiliko den oinarri direktorioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
eu: Diagramak kopiatuko diren &direktorioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
eu: Sortu helburuko direktorioan dokumentuan ikuspegiak gordetzeko
    erabiltzen ari den egitura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
eu: Ikuspegiak dokumentuan karpetetan gordetzen dira. Dokumentuan egindako zuhaitz egitura bera sor daiteke irudiak gordetzeko erabiliko den hautatutako direktorioan aukera honekin.
    Bakarrik erabiltzaileak egindako karpetak sortzen dira direktorioan (ikuspegi logikoak, erabilera-kasuen ikuspegia eta abar ez dira sortzen).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
eu: Erabili &karpetak

en: Find
eu: Aurkitu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
eu: Iragazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
eu: Zuhaitz ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
eu: &Uneko diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
eu: Diagrama &guztiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
eu: Kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
eu: Guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
eu: Paketea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
eu: Interfazea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
eu: Eragiketa

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
eu: Atributua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
eu: Bilaketa-terminoa:

en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: general settings]
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Font Settings
eu: Letra-tipoen ezarpenak

[ctx: widget style page]
en: Style
eu: Estiloa

en: Widget Style
eu: Trepetaren estiloa

[ctx: style page name]
en: Style
eu: Estiloa

en: Line Style
eu: Lerro-estiloa

[ctx: role page name]
en: Roles
eu: Eginkizunak

en: Role Settings
eu: Eginkizunen ezarpenak

en: Note Properties
eu: Oharraren propietateak

en: Central Buffer
eu: Tarteko-memoria nagusia

en: Data Store
eu: Datu-biltegia

en: ObjectFlow
eu: ObjektuIsuria

[ctx: properties group title]
en: Properties
eu: Propietateak

en: Object Node type:
eu: Objektu-nodo mota:

en: Object Node name:
eu: Objektu-nodoaren izena:

[ctx: enter state label]
en: State :
eu: Egoera :

en: &Central Buffer
eu: &Tarteko-memoria nagusia

en: &Data Store
eu: &Datu-biltegia

en: &Object Flow
eu: &Objektuaren isuria

en: Destination File Already Exists
eu: Helburu fitxategia dagoeneko existitzen da

en: &Overwrite
eu: &Gainidatzi

en: &Generate Similar File Name
eu: &Sortu antzeko fitxategi izena

en: &Do Not Generate File
eu: Ez fitxategia sortu

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
eu: %1 fitxategia dagoeneko existitzen da hemen:%2.
    
    Umbrello-k fitxategia gainidatzi, antzeko fitxategi izena
    sortu eta fitxategiaren sorrera bertan behera utz dezake.

en: &Apply to all remaining files
eu: &Aplikatu gelditzen diren fitxategi guztiei

en: Activities
eu: Jarduerak

en: Move selected item to the top
eu: Eraman goraino hautatutako elementua

en: Move selected item up
eu: Eraman gora hautatutako elementua

en: Move selected item down
eu: Eraman behera hautatutako elementua

en: Move selected item to the bottom
eu: Eraman beheraino hautatutako elementua

en: New Activity...
eu: Jarduera berria...

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: name of association widget]
en: Name:
eu: Izena:

en: Stereotype
eu: Estereotipoa

en: Type:
eu: Mota:

en: Role A Properties
eu: A eginkizunaren propietateak

en: Role B Properties
eu: B eginkizunaren propietateak

en: Role A Changeability
eu: A eginkizunaren aldakortasuna

en: Role B Changeability
eu: B eginkizunaren aldakortasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
eu: Eginkizunaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
eu: Anizkortasuna:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
eu: Aldakorra

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
eu: Izoztuta

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
eu: Gehitu bakarrik

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
eu: Aldakorra

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
eu: Izoztuta

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
eu: Gehitu bakarrik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
eu: Antolamendu sortzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
eu: Automatikoki hauteman antolamendu sortzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
eu: Sortzailearen exekutagarriaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
eu: Beste zenbait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
eu: Erakutsi esportatzeko antolamendua diagramaren testuinguru-menuan

en: Reference:
eu: Erreferentzia:

en: A&bstract class
eu: Klase a&bstraktua

en: A&bstract use case
eu: Erabilpen-kasu a&bstraktua

[ctx: component is executable]
en: &Executable
eu: &Exekutagarria

en: Draw as actor
eu: Marraztu aktore bezala

en: Multiple instance
eu: Instantzia anizkoitzak

en: Show destruction
eu: Erakutsi desegitea

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
eu: Hautatu duzun izena
    dagoeneko erabilita dago.
    Izena berrezarri da.

en: Name is Not Unique
eu: Izena ez da bakarra

en: N&ew Attribute...
eu: Atributu berria...

en: N&ew Operation...
eu: Eragiketa berria...

en: N&ew Template...
eu: Txantiloi b&erria...

en: N&ew Enum Literal...
eu: Enumeraketa literal berria...

en: N&ew Entity Attribute...
eu: Entitate-atributu berria...

en: Constraints
eu: Murrizketak

en: N&ew Constraint...
eu: Murrizketa b&erria...

en: Instance Attribute
eu: Instantziaren atributua

en: N&ew Instance Attribute...
eu: Instantziaren atributu b&erria...

en: &Properties
eu: &Propietateak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Source Code
eu: Sorburu kodea

en: &Documentation
eu: &Dokumentazioa

en: Operatio&ns
eu: E&ragiketak

en: &Visibility
eu: &Ikusgaitasuna

en: O&peration signature
eu: Eragi&keten sinadura

en: Pac&kage
eu: Pa&ketea

en: Att&ributes
eu: At&ributuak

en: Attr&ibute signature
eu: At&ributuen sinadura

en: &Public Only
eu: &Publikoa bakarrik

en: Draw as circle
eu: Marraztu zirkulu bezala

en: &Attribute associations
eu: &Atributuen asoziazioak

en: Starting Scope
eu: Hasierako irismena

en: Default attribute scope:
eu: Atributuaren irismen lehenetsia:

en: Default operation scope:
eu: Eragiketaren irismen lehenetsia:

en: Attribute Signatures
eu: Atributuaren sinadurak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
eu: Barneratu bilaketa bide-izenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
eu: Ebatzi mendekotasunak (inportatzeko abiadura murrizten du)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
eu: Gaitu C++11 estandarra (esperimentala)

en: Unique Constraint...
eu: Murrizketa bakarra...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
eu: <p align="center">Ez dago aukerarik eskuragarri.</p>

en: &Diagrams
eu: &Diagramak

en: &Select diagrams
eu: &Hautatu diagramak

en: &Type of diagram
eu: &Diagrama motak

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
eu: Hautapena

en: No diagrams selected.
eu: Ez da diagramarik hautatu.

en: The name you have entered is invalid.
eu: Sartu duzun izena ez da baliozkoa.

en: Invalid Name
eu: Izen baliogabea

en: The name you have entered is not unique.
eu: Sartu duzun izena ez da bakarra.

en: Name Not Unique
eu: Izena ez da bakarra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
eu: Diagramaren propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
eu: Zoom-a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
eu: Erakutsi &sareta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
eu: Atxiki saretar&i

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
eu: Egokitu osagaiaren tamaina saretaren espazioaren multiplo batera.
    'Atxiki saretari' gaituta badago, osagai bat beti egongo da saretarekin lerrokatuta bere 4 aldetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
eu: Egokitu osagaiaren tamaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
eu: Saretaren tartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
eu: Gehikuntza automatikoko sekuentzia

en: Enable undo
eu: Gaitu desegitea

en: Use tabbed diagrams
eu: Erabili fitxadun diagramak

en: Use new C++/Java/Ruby generators
eu: Erabili C++/Java/Ruby sortzaile berriak

en: Turn on footer and page numbers when printing
eu: Aktibatu orri-oina eta orri-zenbakiak inprimatzean

en: Enable UML2 support
eu: Gaitu UML2ren euskarria

en: Autosave
eu: Auto-gorde

en: E&nable autosave
eu: Ga&itu auto-gordetzea

en: Select auto-save time interval (mins):
eu: Hautatu auto-gordetzearen denbora tartea (min):

en: Set autosave suffix:
eu: Ezarri auto-gordetzearen atzizkia:

en: Startup
eu: Abioa

en: &Load last project
eu: &Kargatu azken proiektua

en: Start new project with:
eu: Abiatu proiektu berria honekin:

en: Default Language :
eu: Lengoaia lehenetsia :

en: Contained Items
eu: Dituen elementuak

en: Select Operation
eu: Hautatu eragiketa

en: Sequence number:
eu: Sekuentzia zenbakia:

en: Auto increment:
eu: Gehikuntza automatikoa:

en: Class operation:
eu: Klasearen eragiketa:

en: New Operation...
eu: Eragiketa berria...

en: Custom operation:
eu: Eragiketa pertsonalizatua:

[ctx: General options]
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
eu: Eskuinetik ezkerrerako erabiltzaile interfazea

[ctx: Association options]
en: Associations
eu: Asoziazioak

en: Create new association lines as:
eu: Sortu asoziazio lerro berriak honela:

[ctx: color group box]
en: Color
eu: Kolorea

en: Custom text color
eu: Norberak finkatutako testuaren kolorea

en: Custom line color
eu: Norberak finkatutako lerroaren kolorea

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
eu: Norberak finkatutako betegarriaren kolorea

en: Custom grid color
eu: Norberak finkatutako saretaren kolorea

en: Custom background color
eu: Norberak finkatutako hondoko kolorea

en: Custom line width
eu: Norberak finkatutako lerroaren zabalera

en: &Use fill color
eu: E&rabili betegarri kolorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
eu: Eginkizunaren propietateak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
eu: Eginkizunaren ikusgaitasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
eu: Inplementazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
eu: Eginkizunaren aldakortasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
eu: Aldakorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
eu: Izoztuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
eu: Gehitu bakarrik

[ctx: title of color group]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: text color]
en: &Text:
eu: &Testua:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
eu: Lehene&tsia

[ctx: line color]
en: &Line:
eu: &Lerroa:

[ctx: default line color button]
en: &Default
eu: &Lehenetsia

en: &Fill:
eu: &Betegarria:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
eu: L&ehenetsia

en: &Use fill
eu: &Erabili betegarria

[ctx: background color]
en: &Background:
eu: &Atzeko planoa:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
eu: Le&henetsia

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
eu: Lehenetsi&a

[ctx: title of width group]
en: Width
eu: Zabalera

[ctx: line width]
en: Line &width:
eu: Lerroaren &zabalera:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
eu: Lehenet&sia

en: Layout of the line:
eu: Lerroaren antolamendua:

en: Parameter Properties
eu: Parametroen propietateak

[ctx: property name]
en: &Name:
eu: &Izena:

en: Passing Direction
eu: Pasatzeko helbidea

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
eu: "in" irakurtzeko bakarrik den parametro bat da, "out" idazteko bakarrik den parametro bat da eta "inout" irakurtzeko eta idazteko den parametro bat da.

en: You have entered an invalid parameter name.
eu: Parametro izen baliogabea sartu duzu.

en: Parameter Name Invalid
eu: Parametro izen baliogabea

en: Select diagram
eu: Hautatu diagrama

en: Diagram
eu: Diagrama

en: Umbrello Setup
eu: Umbrelo-ren konfigurazioa

en: User Interface
eu: Erabiltzailaren interfazea

en: User Interface Settings
eu: Erabiltzailaren interfazearen ezarpenak

[ctx: general settings page]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: class settings page]
en: Class
eu: Klasea

en: Class Settings
eu: Klaseen ezarpenak

en: Code Importer
eu: Kodea inportatzailea

en: Code Import Settings
eu: Kodea inportatzeko ezarpenak

en: Code Generation
eu: Kode sorrera

en: Code Generation Settings
eu: Kode sorreraren ezarpenak

en: Code Viewer
eu: Kode ikustailea

en: Code Viewer Settings
eu: Kode ikustailearen ezarpenak

en: Auto Layout
eu: Antolamendu automatikoa

en: Auto Layout Settings
eu: Antolamendu automatikoaren ezarpenak

en: Search
eu: Bilatu

[ctx: general page]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
eu: Hasierako egoera

[ctx: state in statechart]
en: State
eu: Egoera

[ctx: end state in statechart]
en: End state
eu: Azken egoera

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
eu: Adarkatu

[ctx: join state in statechart]
en: Join
eu: Elkartu

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
eu: SakonekoHistoria

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
eu: AzalekoHistoria

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
eu: Aukera

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
eu: Konbinatua

en: State type:
eu: Egoera mota:

en: State name:
eu: Egoeraren izena:

en: Linked diagram:
eu: Estekatutako diagrama:

[ctx: attribute name]
en: &Name:
eu: &Izena:

en: Attribute Properties
eu: Atributuaren propietateak

en: &Initial value:
eu: &Hasierako balioa:

en: Classifier &scope ("static")
eu: Klasifikatzailearen iri&smena («estatikoa»)

en: You have entered an invalid attribute name.
eu: Atributu izen baliogabea sartu duzu.

en: Attribute Name Invalid
eu: Atributu izen baliogabea.

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
eu: Hauratu duzun atributu izena erabilita dago eragiketa honetan.

en: Attribute Name Not Unique
eu: Atributu izena ez da bakarra

en: Check Constraint Properties
eu: Egiaztatu murrizketaren propietateak

[ctx: name label]
en: Name
eu: Izena

en: Check Condition :
eu: Egiaztatu baldintza :

en: Entity Attribute Properties
eu: Entitaren atributuaren propietateak

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
eu: &Izena:

en: Length/Values:
eu: Luzera/balioak:

en: &Auto increment
eu: &Auto gehikuntza

en: Allow &null
eu: Onartu balio &nulua

en: Attributes:
eu: Atributuak:

en: Indexing
eu: Indexazioa

en: &Not Indexed
eu: Indexatu &gabe

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
eu: &Indexatuta

en: You have entered an invalid entity attribute name.
eu: Sartu duzun entitatearen atributuaren izena baliogabea da.

en: Entity Attribute Name Invalid
eu: Entitatearen atributuaren izen baliogabea.

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
eu: Hautatu duzun entitatearen atributuaren izena dagoeneko erabilita dago eragiketa honetan.

en: Entity Attribute Name Not Unique
eu: Entitatearen atributuaren izena ez da bakarra

[ctx: literal name]
en: &Name:
eu: &Izena:

en: &Value:
eu: &Balioa:

[ctx: general page title]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: general group title]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: label for entering name]
en: Name
eu: Izena

en: Referenced Entity
eu: Aipatutako entitatea

en: Actions
eu: Ekintzak

en: On Update
eu: Eguneratzean

en: On Delete
eu: Ezabatzean

en: No Action
eu: Ekintzarik ez

en: Restrict
eu: Murriztu

en: Cascade
eu: Turrustan

en: Set Null
eu: Ezarri nulua

en: Set Default
eu: Ezarri lehenetsia

en: Columns
eu: Zutabeak

[ctx: column header local]
en: Local
eu: Lokala

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
eu: Aipatutakoa

en: Local Column
eu: Zutabe lokala

en: Referenced Column
eu: Aipatutako zutabea

en: &Add
eu: &Gehitu

en: Object Attribute Properties
eu: Objektu-atributuaren propietateak

en: You have entered an invalid attribute value.
eu: Atributuaren balio baliogabea sartu duzu.

en: Value Invalid
eu: Balio baliogabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
eu: Atributuaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
eu: Balioa:

en: Operation Properties
eu: Eragiketen propietateak

[ctx: operation name]
en: &Name:
eu: &Izena:

en: &Abstract operation
eu: Eragiketa &abstraktua

en: &Query ("const")
eu: I&tauna ("konst")

en: &virtual
eu: Ale&giazkoa

en: &Override
eu: &Gainezarri

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Ne&w Parameter...
eu: Parametro &berria...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
eu: Sartu duzun parametro izena
    dagoeneko erabilita dago erabiketa honetan.

en: Parameter Name Not Unique
eu: Parametro izena ez da bakarra

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
eu: Sartu duzun parametro izena dagoeneko erabilita dago erabiketa honetan.

en: You have entered an invalid operation name.
eu: Eragiketa izen baliogabea sartu duzu.

en: Operation Name Invalid
eu: Eragiketa izen baliogabea

en: An operation with that signature already exists in %1.
eu: Sinadura bereko eragiketa dagoeneko existitzen da hemen: %1.

en: Choose a different name or parameter list.
eu: Hautatu izen ezberdina edo parametro zerrenda.

en: Template Properties
eu: Txantiloiaren propietateak

[ctx: template name]
en: &Name:
eu: &Izena:

en: You have entered an invalid template name.
eu: Txantiloi-izen baliogabea sartu duzu.

en: Template Name Invalid
eu: Txantiloi-izen baliogabea

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
eu: Hautatu duzun txantiloiaren parametro-izena dagoeneko erabilita dago eragiketa honetan.

en: Template Name Not Unique
eu: Txantiloi izena ez da bakarra

en: Attribute Details
eu: Atributuen zehaztasunak

en: You have entered an invalid constraint name.
eu: Murrizketa-izen baliogabea sartu duzu.

en: Constraint Name Invalid
eu: Murrizketa-izen baliogabea

[ctx: classes display options page]
en: Display
eu: Azaltzea

en: Classes Display Options
eu: Klaseak azaltzeko aukerak

[ctx: diagram style page]
en: Style
eu: Estiloa

en: Diagram Style
eu: Diagramaren estiloa

en: &Default value:
eu: Balio &lehenetsia:

en: &Image type:
eu: &Irudi mota:

en: &Resolution:
eu: Be&reizmena:

en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Library
eu: &Liburutegia

en: &Table
eu: &Taula

[ctx: draw as default]
en: &Default
eu: &Lehenetsia

en: Draw As
eu: Marraztu honela:

en: &Type:
eu: &Mota:

en: Package path:
eu: Paketearen bide-izena:

en: Stereotype &name:
eu: Estereotipoaren ize&na:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
eu: P&ublikoa

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
eu: Babes&tua

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
eu: P&ribatua

en: Imple&mentation
eu: Inple&mentazioa

en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

[ctx: scope for A is public]
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
eu: Babestua

[ctx: scope for A is private]
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
eu: Inplementazioa

en: Role A Visibility
eu: A eginkizunaren ikusgaitasuna

[ctx: scope for B is public]
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
eu: Babestua

[ctx: scope for B is private]
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
eu: Inplementazioa

en: Role B Visibility
eu: B eginkizunaren ikusgaitasuna

en: Exporting to XHTML...
eu: XHTMLra esportatzea...

en: Exporting all views...
eu: Ikuspegi guztiak esportatzea...

en: Some errors happened when exporting the images:
eu: Errore batzuk gertatu dira irudiak esportatzean:

en: Generating Docbook...
eu: DocBook sortzen...

en: Docbook Generation Complete...
eu: DocBook sorrera burutu da...

en: Docbook Generation Failed...
eu: DocBook sorrerak huts egin du...

en: Exporting to DocBook...
eu: DocBook-era esportatzen...

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
eu: Umbrello UML modelatzailearen kode sortzaile autonomoa

en: Gael de Chalendar (aka Kleag)
eu: Gael de Chalendar (Kleag bezala ezaguna)

en: Umbrello UML Modeller Authors
eu: Umbrello UML modelatzailearen egileak

en: File to transform
eu: Eraldatu beharreko fitxategia

en: The XSLT file to use
eu: Erabili beharreko XSLT fitxategia

en: Generating XHTML...
eu: XHTML sortzen...

en: XHTML Generation Complete...
eu: XHTML sorrera burutu da...

en: Copying CSS...
eu: CSS kopiatzen...

en: Finished Copying CSS...
eu: CSS kopiatzen amaitu du...

en: Failed Copying CSS...
eu: CSS kopiatzea huts egin du...

en: Documentation type
eu: Dokumentazio mota

en: Activate documentation edit after focus change.
eu: Aktibatu dokumentazioa editatzea fokua aldatu ondoren.

en: Apply layout
eu: Ezarri antolamendua

en: Umbrello UML Modeller
eu: Umbrello UML modelatzailea

en: Author of initial version.
eu: Hasierako bertsioaren egilea.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
eu: Akatsak zuzentzea, eratortzeko lana, kodea garbitzea, ezaugarri berriak.

en: Porting work, code cleanup, new features.
eu: Eratortzeko lana, kodea garbitzea, ezaugarri berriak.

en: Current maintainer.
eu: Egungo mantentzailea.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
eu: C++ eta Java kodea sortzeko lan handia. Kode editorea.

en: File to open
eu: Irekitzeko fitxategia

en: export diagrams to extension and exit
eu: esportatu diagramak luzapenera eta irten

en: the local directory to save the exported diagrams in
eu: esportatuko diagrama gordeko den direktorio lokala

en: import files
eu: inportatu fitxategiak

en: list supported languages
eu: zerrendatu onartzen diren lengoaiak

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
eu: mantendu ikuspegiak dokumentuan gordetzeko erabiltzen ari den zuhaitz egitura helburuko direktorioan

en: import files from directory <dir>
eu: Inportatu <dir> direktorioko fitxategiak

en: Delete Anchor
eu: Ezabatu aingura

en: Add Point
eu: Gehitu puntua

en: Delete Point
eu: Ezabatu puntua

en: Change Association Name...
eu: Aldatu asoziazioaren izena...

en: Change Role A Name...
eu: Aldatu A eginkizunaren izena...

en: Change Role B Name...
eu: Aldatu B eginkizunaren izena...

en: Select Operation...
eu: Hautatu eragiketa...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
eu: Antolamendua

en: Orthogonal
eu: Ortogonala

en: New Template...
eu: Txantiloi berria...

en: Activity...
eu: Jarduera...

en: Activity Transition
eu: Jarduera-transizioa

en: Actor
eu: Aktorea

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
eu: Objektu konposatua

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
eu: Aldatu letra-tipoa...

en: Choice
eu: Aukera

[ctx: new class menu item]
en: Class...
eu: Klasea...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Collapse All
eu: Tolestu guztiak

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
eu: Egoera konbinatua...

en: Component
eu: Osagaia

en: Folder
eu: Karpeta

en: Datatype...
eu: Datu-mota...

en: Deep History
eu: Historia sakona

en: Edit combined state
eu: Editatu konbinatutako egoera

en: End Activity
eu: Amaierako jarduera

en: End State
eu: Amaierako egoera

en: Entity
eu: Entitatea

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
eu: Entitatearen atributua

en: Enum...
eu: Enumeraketa...

en: Enum Literal...
eu: Enumeraketa literala...

en: Expand All
eu: Zabaldu guztiak

en: Export as Picture...
eu: Esportatu irudi bezala...

en: Externalize Folder...
eu: Kanporatu karpeta...

en: Fill Color...
eu: Betegarriaren kolorea...

en: Final Activity
eu: Amaierako jarduera

en: Flip Horizontal
eu: Alderanztu horizontalki

en: Flip Vertical
eu: Alderanztu bertikalki

en: Text Line...
eu: Testu-lerroa...

en: Fork
eu: Adarkatu

en: Go to state diagram
eu: Joan egoera-diagramara

en: Hide destruction box
eu: Ezkutatu desegiteko koadroa

en: Import File(s)...
eu: Inportatu fitxategia(k)...

en: Import from Directory...
eu: Inportatu direktoriotik...

en: from file...
eu: fitxategitik...

en: Initial Activity
eu: Hasierako jarduera

en: Initial State
eu: Hasierako egoera

en: New Attribute...
eu: Atributu berria...

en: Internalize Folder
eu: Barneratu karpeta

en: Junction
eu: Lotura

en: Line Color...
eu: Lerroaren kolorea...

en: Asynchronous Message
eu: Mezu asinkronoa

en: Destroy Message
eu: Deuseztatu mezua

en: Synchronous Message
eu: Mezu sinkronoa

en: New Entity Attribute...
eu: Entitatearen atributu berria...

en: New Literal...
eu: Literal berria...

en: New Parameter...
eu: Parametro berria...

en: Node
eu: Nodoa

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
eu: Oharra...

en: Object...
eu: Objektua...

en: Object Node
eu: Objektu-nodoa

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
eu: Paketea...

en: Pin
eu: Iltzatu

en: Redo
eu: Berregin

en: Region
eu: Eskualdea

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove state diagram
eu: Kendu egoera-diagrama

en: Rename...
eu: Berrizendatu...

en: Rename Object...
eu: Berrizendatu objektua...

en: Return to combined state
eu: Itzuli konbinatutako egoerara

en: Return to class
eu: Itzuli klasera

en: Reset Label Positions
eu: Berrezarri etiketaren posizioak

en: Resize
eu: Neurria aldatu

en: Select state diagram
eu: Hautatu egoera-diagrama

en: Send Signal
eu: Bidali seinalea

en: Shallow History
eu: Historia xumea

en: Show destruction box
eu: Erakutsi desegiteko koadroa

[ctx: add new state]
en: State...
eu: Egoera...

en: Join
eu: Elkartu

en: Subsystem
eu: Azpisistema

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
eu: Txantiloia

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
eu: Desegin

en: Use Case
eu: Erabilpen-kasua

[ctx: new container menu]
en: New
eu: Berria

[ctx: new sub menu]
en: New
eu: Berria

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
eu: Kategoria mota

en: Disjoint(Specialisation)
eu: Disjuntua(Espezializazioa)

en: Change into Class
eu: Aldatu klasera

en: Clear Diagram
eu: Garbitu diagrama

en: Snap to Grid
eu: Atxiki saretari

en: Show Grid
eu: Erakutsi sareta

en: Public Only
eu: Publikoa bakarrik

en: Operation Signature
eu: Eragiketaren sinadura

en: Attribute Signature
eu: Atributuaren sinadura

en: Hide Non-public members
eu: Ezkutatu publikoak ez diren kideak

en: Show Non-public members
eu: Erakutsi publikoak ez diren kideak

en: Stereotypes
eu: Estereotipoak

en: Refactor
eu: Birreraiki

en: View Code
eu: Ikusi kodea

en: Change into Interface
eu: Aldatu interfazera

en: Draw as Circle
eu: Marraztu zirkulua bezala

en: Rename Class...
eu: Berrizendatu klasea...

en: Move Up
eu: Mugitu gorantz

en: Move Down
eu: Mugitu behera

[ctx: clear note]
en: Clear
eu: Garbitu

en: Change Text...
eu: Aldatu testua...

en: Change State Name...
eu: Aldatu egoeraren izena...

en: Change Activity Name...
eu: Aldatu jardueraren izena...

en: Change Object Node Name...
eu: Aldatu objektu-nodoaren izena...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
eu: Garbitu

en: Change Multiplicity...
eu: Aldatu anizkortasuna...

en: Change Name
eu: Aldatu izena

[ctx: color menu]
en: Color
eu: Kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
eu: Erabili kolore betegarria

en: No Fill Color
eu: Kolore betegarririk ez

[ctx: align menu]
en: Align
eu: Lerrokatu

en: Align Right
eu: Lerrokatu eskuinera

en: Align Left
eu: Lerrokatu ezkerrera

en: Align Top
eu: Lerrokatu goian

en: Align Bottom
eu: Lerrokatu behean

en: Align Vertical Middle
eu: Lerrokatu erdian bertikalki

en: Align Horizontal Middle
eu: Lerrokatu erdian horizontalki

en: Align Vertical Distribute
eu: Lerrokatu bertikalki elkar banatuta

en: Align Horizontal Distribute
eu: Lerrokatu horizontalki elkar banatuta

en: new_actor
eu: aktore_berria

en: new_artifact
eu: objektu_konposatu_berria

en: new_association
eu: asoziazio_berria

en: new_attribute
eu: atributu_berria

en: new_category
eu: kategoria_berria

en: new_component
eu: osagai_berria

en: new_datatype
eu: dato-mota_berria

en: new_entity
eu: entitate_berria

en: new_entity_attribute
eu: entitate_atributu_berria

en: new_entity_constraint
eu: entitate_murrizketa_berria

en: new_enum
eu: enumeraketa_berria

en: new_folder
eu: karpeta_berria

en: new_interface
eu: interfaze_berria

en: new_node
eu: nodo_berria

en: new_operation
eu: eragiketa_berria

en: new_package
eu: pakete_berria

en: new_stereotype
eu: estereotipo_berria

en: new_template
eu: txantiloi_berria

en: new_object
eu: objektu_berria

en: New association
eu: Asoziazio berria

en: New attribute
eu: Atributu berria

en: New category
eu: Kategoria berria

en: New class
eu: Klase berria

en: New component
eu: Osagai berria

en: New datatype
eu: datu-mota berria

en: New entity
eu: Entitate berria

en: New entity attribute
eu: Entitatearen atributu berria

en: New entity constraint
eu: Entitatearen murrizketa berria

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: New instance
eu: Instantzia berria

en: New interface
eu: Interfaze berria

en: New node
eu: Nodo berria

en: New operation
eu: Eragiketa berria

en: New package
eu: Pakete berria

en: New stereotype
eu: Estereotipo berria

en: New template
eu: Txantiloi berria

en: New use case
eu: erabilpen-kasu berria

en: New UML object
eu: UML objektu berria

en: Enter the name of the new association:
eu: Sartu asoziazio berriaren izena:

en: Enter the name of the new attribute:
eu: Sartu atributu berriaren izena:

en: Enter the name of the new category:
eu: Sartu kategoria berriaren izena:

en: Enter the name of the new class:
eu: Sartu klase berriaren izena:

en: Enter the name of the new component:
eu: Sartu osagai berriaren izena:

en: Enter the name of the new datatype:
eu: Sartu datu-mota berriaren izena:

en: Enter the name of the new entity:
eu: Sartu entitae berriaren izena:

en: Enter the name of the new entity attribute:
eu: Sartu entitate-atributu berriaren izena:

en: Enter the name of the new entity constraint:
eu: Sartu entitate-murrizketa berriaren izena:

en: Enter the name of the new folder:
eu: Sartu karpeta berriaren izena:

en: Enter the name of the new instance:
eu: Sartu instantzia berriaren izena:

en: Enter the name of the new instance attribute:
eu: Sartu instantzia-atributu berriaren izena:

en: Enter the name of the new interface:
eu: Sartu interfaze berriaren izena:

en: Enter the name of the new node:
eu: Sartu nodo berriaren izena:

en: Enter the name of the new operation:
eu: Sartu eragiketa berriaren izena:

en: Enter the name of the new package:
eu: Sartu pakete berriaren izena:

en: Enter the name of the new stereotype:
eu: Sartu estereotipo berriaren izena:

en: Enter the name of the new template:
eu: Sartu txantiloi berriaren izena:

en: Enter the name of the new use case:
eu: Sartu erabilpen-kasu berriaren izena:

en: Enter the name of the new UML object
eu: Sartu UML objektu berriaren izen berria:

en: Rename association
eu: Berrizendatu asoziazioa

en: Rename attribute
eu: Berrizendatu atributua

en: Rename category
eu: Berrizendatu kategoria

en: Rename class
eu: Berrizendatu klasea

en: Rename component
eu: Berrizendatu osagaia

en: Rename datatype
eu: Berrizendatu datu-mota

en: Rename entity
eu: Berrizendatu entitatea

en: Rename entity attribute
eu: Berrizendatu entitate-atributua

en: Rename entity constraint
eu: Berrizendatu entitate-murrizketa

en: Rename folder
eu: Berrizendatu karpeta

en: Rename instance
eu: Berrizendatu instantzia

en: Rename instance attribute
eu: Berrizendatu instantzia-atributua

en: Rename interface
eu: Berrizendatu interfazea

en: Rename node
eu: Berrizendatu nodoa

en: Rename operation
eu: Berrizendatu eragiketa

en: Rename package
eu: Berrizendatu paketea

en: Rename stereotype
eu: Berrizendatu estereotipoa

en: Rename template
eu: Berrizendatu txantiloia

en: Rename use case
eu: Berrizendatu erabilpen-kasua

en: Rename UML object
eu: Berrizendatu UML objektua

en: Enter the new name of the association:
eu: Sartu asoziazioaren izen berria:

en: Enter the new name of the attribute:
eu: Sartu atributuaren izen berria:

en: Enter the new name of the category:
eu: Sartu kategoriaren izena berria:

en: Enter the new name of the class:
eu: Sartu klasearen izen berria:

en: Enter the new name of the component:
eu: Sartu osagaiaren izen berria:

en: Enter the new name of the datatype:
eu: Sartu datu-motaren izen berria:

en: Enter the new name of the entity:
eu: Sartu entitatearen izen berria:

en: Enter the new name of the entity attribute:
eu: Sartu entitate-atributuaren izen berria:

en: Enter the new name of the entity constraint:
eu: Sartu entitate-murrizketaren izen berria:

en: Enter the new name of the folder:
eu: Sartu karpetaren izen berria:

en: Enter the new name of the instance:
eu: Sartu instantziaren izena berria:

en: Enter the new name of the instance attribute:
eu: Sartu instantzia-atributuaren izen berria:

en: Enter the new name of the interface:
eu: Sartu interfazearen izen berria:

en: Enter the new name of the node:
eu: Sartu nodoaren izen berria:

en: Enter the new name of the operation:
eu: Sartu eragiketaren izen berria:

en: Enter the new name of the package:
eu: Sartu paketearen izen berria:

en: Enter the new name of the stereotype:
eu: Sartu estereotipoaren izen berria:

en: Enter the new name of the template:
eu: Sartu txantiloiaren izen berria:

en: Enter the new name of the use case:
eu: Sartu erabilpen-kasuaren izen berria:

en: Enter the new name of the UML object
eu: Sartu UML objektuaren izen berria

en: OK
eu: Ados

[ctx: parse status]
en: Empty
eu: Hutsik

en: Malformed argument
eu: Gaizki osatutako argumentua

en: Unknown argument type
eu: Argumentu mota ezezaguna

en: Illegal method name
eu: Metodoaren izen ilegala

en: Unknown return type
eu: Itzulkin mota ezezaguna

en: Unspecified error
eu: Zehaztu gabeko errorea

en: Name
eu: Izena

en: Type
eu: Mota

en: Widgets/Associations
eu: Trepetak/Asoziazioak

en: Saved
eu: Gordeta

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Pointer
eu: Erakuslea

en: Usage
eu: Erabilera

en: That is an invalid name.
eu: Baliogabako izena da.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
eu: Hau konfiguratutako kode-sortzailerako lengoaiarentzat erreserbatutarko hitz-gako bat.

en: Reserved Keyword
eu: Erreserbatutako hitz-gakoa

en: That name is already being used.
eu: Izena dagoneko erabilita dago.

en: Not a Unique Name
eu: Ez da izen bakarra

en: Add Base Class
eu: Gehitu oinarri klasea

en: Add Derived Class
eu: Gehitu klase eratorria

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
eu: Gehitu eragiketa

en: Add Attribute
eu: Gehitu atributua

en: Add Base Interface
eu: Gehitu oinarrizko interfazea

en: Add Derived Interface
eu: Gehitu interfaze eratorria

en: Base Classifiers
eu: Oinarri klasearen propietateak

en: Derived Classifiers
eu: Eratorritako klasearen propietateak

en: Choose a different name.
eu: Aukeratu beste izen bat.

en: Incorrect use of associations.
eu: Asoziazioen erabilera desegokia.

en: Association Error
eu: Asoziazio errorea

en: destroy
eu: deuseztatu

en: Enter Activity Name
eu: Sartu aktibitatearen izena

en: new activity
eu: jarduera berria

en: Enter the name of the new activity:
eu: Sartu jarduera berriaren izena:

en: Enter Signal Name
eu: Sartu seinalearen izena

en: Enter Signal
eu: Sartu seinalea

en: new Signal
eu: Seinale berria

en: Enter State Name
eu: Sartu egoeraren izena

en: new state
eu: egoera berria

en: Enter the name of the new state:
eu: Sartu egoera berriaren izena:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
eu: Geometria

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
eu: Irudiaren MIME-mota

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
eu: Irudien MIME-motak

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
eu: Desegiteko euskarria

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
eu: Desegiteko euskarria gaituta dago hau egia denean

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
eu: Fitxadun diagramak

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
eu: Kode sortzaile berria

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
eu: Kode sortzaile berriaren euskarria gaitzen/ezgaitzen du

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
eu: Antolamendu mota

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
eu: Lerro berriekin erabili beharreko antolamendu mota

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
eu: Orri-oinak inprimatzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
eu: Orri-oinak inprimatzeko euskarria gaitzen/ezgaitzen du

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
eu: Automatikoki gorde

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
eu: Denbora-tarte erregularretan automatikoki gordetzea gaitzen/ezgaitzen du

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
eu: Automatikoki gordetzeko denbora ( Zaharra )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
eu: Automatikoki gordetzeko denbora-tartea ( Zaharra )

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
eu: Automatikoki gordetzeko atzizkia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
eu: Automatikoki gordetzeko fitxategiaren atzizkia

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
eu: Zamatu azkeneko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
eu: Irekitako azken fitxategia zamatzea gaitu/ezgaitu

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
eu: Abioan zamatu beharreko diagrama

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
eu: Diagramen tresna-barra

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
eu: Abioko lengoaia lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
eu: Erabili UML-2.x notazioa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
eu: UML2 notazioa gaitzen/ezgaitzen du

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
eu: Erakutsi estereotipoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
eu: Erakutsi eragiketaren sinadura

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
eu: Atributuaren irismen lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
eu: Eragiketaren irismen lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
eu: Automatikoki sortu eraikitzaile hutsak

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
eu: Asoziazio-eremuaren irismen lehenetsia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
eu: Asoziazio-eremuaren irismen lehenetsia ezartzen du

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
eu: Atributu-atzitzailearen irismen lehenetsia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
eu: Atributu-atzitzailearen irismen lehenetsia ezartzen du

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
eu: Automatikoki sortu atzitzaileak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
eu: Klase-kideen aurrizkia

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
eu: Atzitzaile publikoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
eu: Atzitzaile publikoak gaitzen/ezgaitzen ditu (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
eu: Alegiazko desegileak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
eu: Alegiako desegileak gaitzen/ezgaitzen ditu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
eu: Atributu atzitzaileen sorrera automatikoa gaitzen/ezgaitzen du ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
eu: Automatikoki sortu asoziazio atzitzaileak ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
eu: Asoziazio atzitzaileen sorrera automatikoa gaitzen/ezgaitzen du ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
eu: Automatikoki sortu atributuen atzitzaileak (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
eu: Atributu atzitzaileen sorrera automatikoa gaitzen/ezgaitzen du (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
eu: Atributu atzitzaileen sorrera automatikoa gaitzen/ezgaitzen du (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
eu: Automatikoki sortu asoziazio atzitzaileak (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
eu: Asoziazio atzitzaileen sorrera automatikoa gaitzen/ezgaitzen du (Ruby)

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
eu: &Diagrama

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
eu: &Berria

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
eu: Er&akutsi

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
eu: &Kodea

en: &New Class Wizard...
eu: &Klase berria sortzeko morroia...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
eu: &Gehitu lengoaia aktiboaren datu-mota lehenetsiak

en: &Code Generation Wizard...
eu: &Kode sorreraren morroia...

en: &Generate All Code
eu: &Sortu kode guztia

en: Creates a new document
eu: Dokumentu berri bat sortzen du

en: Opens an existing document
eu: Existitzen den dokumentu bat irekitzen du

en: Opens a recently used file
eu: Oraintsu erabilitako fitxategi bat irekitzen du

en: Saves the document
eu: Dokumentua gordetzen du

en: Saves the document as...
eu: Dokumentua honela gordetzen du...

en: Closes the document
eu: Dokumentua ixten du

en: Prints out the document
eu: Dokumentua inprimatzen du

en: Quits the application
eu: Aplikazioa ixten du

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
eu: Hautatutako atala moztu eta arbelean jartzen du

en: Copies the selected section to the clipboard
eu: Hautatutako atala arbelera kopiatzen du

en: Pastes the contents of the clipboard
eu: Arbelaren edukinak itsasten ditu

en: Set the default program preferences
eu: Ezarri programaren hobespen lehenetsiak

en: &Class Diagram...
eu: &Klaseen diagrama...

en: &Sequence Diagram...
eu: &Sekuentzia-diagrama...

en: &Use Case Diagram...
eu: &Erabilpen-kasuen diagrama...

en: S&tate Diagram...
eu: Egoeren digrama...

en: &Activity Diagram...
eu: &Jardueren diagrama...

en: Co&mponent Diagram...
eu: Osa&gaien diagrama...

en: &Deployment Diagram...
eu: &Hedaketa ikuspegia...

en: &Entity Relationship Diagram...
eu: &Entitate-erlazioen diagrama...

en: &Tree View
eu: &Zuhaitz ikuspegia

en: &Clear Diagram
eu: &Garbitu diagrama

en: &Snap to Grid
eu: &Atxiki saretari

en: S&how Grid
eu: &Erakutsi sareta

en: &Delete Diagram
eu: E&zabatu diagrama

en: &Export as Picture...
eu: &Esportatu irudi bezala

en: Z&oom to 100%
eu: Zoom-a 100%-era

en: &Move Tab Left
eu: &Mugitu fitxa ezkerrera

en: &Move Tab Right
eu: &Mugitu fitxa eskuinera

en: Select Diagram on Left
eu: Hautatu diagrama ezkerrean

en: Select Diagram on Right
eu: Hautatu diagrama eskuinean

en: Diagram Toolbar
eu: Diagramen tresna-barra

en: Opening file...
eu: Fitxategia irekitzen...

en: Creating new document...
eu: Dokumentu berria sortzen...

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Saving file...
eu: Fitxategia gordetzen...

en: Saving file with a new filename...
eu: Fitxategia izen berriarekin gordetzen

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
eu: %1 fitxategia dagoeneko existitzen da.
    Gainidatzi nahi al duzu?

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Closing file...
eu: Fitxategia ixten...

en: Printing...
eu: Inprimatzen...

en: Print %1
eu: Inprimatu %1

en: Exiting...
eu: Irtetzen...ss

en: Cutting selection...
eu: Hautapena mozten...

en: Copying selection to clipboard...
eu: Hautapena arbelera kopiatzen...

en: Inserting clipboard contents...
eu: Arbelaren edukinak txertatzen...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
eu: Umbrello-k ezin izan ditu arbelaren edukinak itsatsi. Arbeleko objektuen datu-mota hemen itsasteko desegokia izan daiteke.

en: Cannot view code until you generate some first.
eu: Ezin da kodea ikusi koderik sortu ez baduzu.

en: Cannot View Code
eu: Ezin da kodea ikusi

en: Cannot view code from simple code writer.
eu: Ezin da kodea ikusi kode idazle sinple batetik

en: &Stereotypes
eu: E&stereotipoak

en: UML Model
eu: UML eredua

en: Logical View
eu: Ikuspegi logikoa

en: Use Case View
eu: Erabilpen-kasuen ikuspegia

en: Component View
eu: Osagaien ikuspegia

en: Deployment View
eu: Hedaketa ikuspegia

en: Entity Relationship Model
eu: Entitate-erlazioen eredua

en: Datatypes
eu: Datu-motak

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
eu: Uneko fitxategia aldatu da.
    Gorde nahi al duzu?

en: Load Error
eu: Kargaketa errorea

en: The file %1 seems to be corrupted.
eu: %1 fitxategia hondatuta dago.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
eu: Ez da XMI fitxategirik aurkitu %1 fitxategi konprimatuan.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
eu: Errore bat gertatu da erauzitako %1 fitxategia kargatzean

en: There was a problem loading file: %1
eu: Errorea %1 fitxategia kargatzean

en: Save Error
eu: Errorea gordetzean

en: use case diagram
eu: erabilpen-kasuen diagrama

en: class diagram
eu: klaseen diagrama

en: sequence diagram
eu: sekuentzien diagrama

en: state diagram
eu: egoeren diagrama

en: activity diagram
eu: jardueren diagrama

en: component diagram
eu: osagai diagrama

en: deployment diagram
eu: hedaketa ikuspegai

en: entity relationship diagram
eu: entitate-erlazioen diagrama

en: Enter name:
eu: Sartu izena:

en: That is an invalid name for a diagram.
eu: Diagramaren izena baliogabea da.

en: A diagram is already using that name.
eu: Izen hori darabilen beste diagrama bat dago.

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
eu: Sartu duzun izena ez da bakarra.
    Hau da nahi zenuen izena?

en: Use Name
eu: Erabili izena

en: Enter New Name
eu: Sartu izen berria

en: Setting up the document...
eu: Dokumentua konfiguratzen...

en: Resolving object references...
eu: Objektuen erreferentziak ebazten...

en: Loading UML elements...
eu: UML elementuak kargatzen...

en: Loading diagrams...
eu: Diagramak kargatzen...

en: /autosave%1
eu: /autogorde%1

en: Externalize Folder
eu: Kanporatu karpeta

en: There was a problem saving file: %1
eu: Errorea %1 fitxategia gordetzean

en: Enter Model Name
eu: Sartu ereduaren izena

en: Enter the new name of the model:
eu: Sartu ereduaren izen berria:

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: Loading listview...
eu: Zerrenda-ikuspegia kargatzen...

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
eu: Karpeta hustu behar da ezabatu aurretik.

en: Folder Not Empty
eu: Karpeta ez dago hutsik

en: Rename canceled
eu: Berrizendapena bertan behera utzi da

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
eu: %1 motako zerrenda-ikuspegiaren elementu bat ez da oraindik inplementatu

en: Function Not Implemented
eu: Funtzioa ez dago inplementatuta

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
eu: Sartu duzun izena baliogabea da.
    Berrizendapen prozesua bertan behera utzi da.

en: Name Not Valid
eu: Izena ez da baliozkoa

en: The folderfile %1 does not exist.
eu: %1 karpeta-fitxategia ez da existitzen.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
eu: %1 karpeta-fitxategia hondatuta dago.

en: new_parameter
eu: parametro_berria

en: new_literal
eu: literal_berria

en: new_field
eu: eremu_berria

en: Actor &name:
eu: Aktorearen ize&na:

en: Artifact &name:
eu: Objektu konposatuaren ize&na:

en: Class &name:
eu: Klasearen ize&na:

en: Component &name:
eu: Osagaiaren ize&na:

en: Datatype &name:
eu: Datu-motaren ize&na:

en: Entity &name:
eu: Entitatearen ize&na:

en: Enum &name:
eu: Enumeraketaren ize&na:

en: Interface &name:
eu: Interfazearen ize&na:

en: Package &name:
eu: Paketearen ize&na:

en: Use case &name:
eu: Erabilpen-kasuaren ize&na:

en: Instance name:
eu: Instantziaren izena:

en: Diagram: %2 Page %1
eu: Diagrama: %2 Orria: %1

en: Enter Diagram Name
eu: Sartu diagramaren izena

en: Enter the new name of the diagram:
eu: Sartu diagrama berriaren izena:

en: Exporting view...
eu: Esportatzen ikuspegia...

en: An error happened when exporting the image:
eu: Errore bat gertatu da irudia esportatzean.

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
eu: Hautatutako %1 fitxategia existitzen da dagoeneko.
    Gainidatzi nahi al duzu?

en: File Already Exists
eu: Fitxategia dagoeneko existitzen da

en: Multiplicity
eu: Anizkoitasuna

en: Enter multiplicity:
eu: Sartu anizkoitasuna

en: Association Name
eu: Asoziazioaren izena

en: Enter association name:
eu: Sartu asoziazioaren izena:

en: Role Name
eu: Eginkizunaren izena

en: Enter role name:
eu: Sartu eginkizunaren izena:

en: Enter the name of the diagram referenced
eu: Sartu aipatutako diagramaren izena

en: Enter referenced diagram name
eu: Sartu diagramaren izena

en: Enter referenced diagram name :
eu: Sartu diagramaren izena :

en: Change Text
eu: Aldatu testua

en: Enter new text:
eu: Sartu testu berria:

en: ERROR
eu: ERROREA

en: Enter operation name:
eu: Sartu eragiketaren izena:

en: Precondition
eu: Aurrebaldintza

en: Postcondition
eu: Ondoko baldintza

en: Transformation
eu: Eraldatzea

en: Note Type
eu: Ohar mota

en: Select the Note Type
eu: Hautatu ohar mota

en: Enter the name of the object flow
eu: Sartu objektu-isuriaren izena

en: object flow
eu: objektuaren isuria

en: Enter Object Flow State
eu: Sartu objektu-isuriaren egoera

en: Enter Activity
eu: Sartu aktibitatea

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
eu: Mantendu ktrl edo shift zapatuta X ardatzean mugitzeko. Mantendu shift eta ktrl Y ardatzean mugitzeko. Eskuineko botoian klik egin mugitzea bertan behera uzteko.

en: Rename Object
eu: Berrizendatu objektua

en: Enter object name:
eu: Sartu objektuaren izena:

en: new fork/join
eu: Adarkatze/elkartze berria

en: new note
eu: ohar berria

en: new use case
eu: erabilpen-kasu berria

en: New fork/join
eu: Adarkatze/elkartze berria

en: New note
eu: Ohar berria

en: Enter the name of the new fork/join:
eu: Sartu adarkatze/elkartze berriaren izena:

en: Enter the name of the new note:
eu: Sartu ohar berriaren izena:

en: Rename fork/join
eu: Berrizendatu adarkatzea/elkartzea

en: Rename note
eu: Berrizendatu oharra

en: Enter the new name of the activity:
eu: Sartu jardueraren izen berria

en: Enter the new name of the fork/join widget:
eu: Sartu adarkatze/elkartze trepetaren izen berria:

en: Enter the new name of the note:
eu: Sartu oharraren izen berria:

en: Box
eu: Kaxa

en: Datatype
eu: Datu-mota

en: Enum
eu: Enumeraketa

en: ForkJoin
eu: AdarkatuElkartu

en: Message
eu: Mezua

en: Note
eu: Oharra

en: Object
eu: Objektua

en: ObjectNode
eu: ObjektuNodoa

en: Destroy
eu: Deuseztatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Directional Association
eu: Norantzadun asoziazioa

en: Fork/Join
eu: Adarkatu/Elkartu

[ctx: join states]
en: Join
eu: Elkartu
