umbrello - en to fa translation catalogue (687 entries)

en: Class Diagram
fa: نمودار رده

en: Use Case Diagram
fa: نمودار مورد استفاده

en: Sequence Diagram
fa: نمودار دنباله

en: Collaboration Diagram
fa: نمودار همکاری

en: State Diagram
fa: نمودار وضعیت

en: Activity Diagram
fa: نمودار فعالیت

en: Component Diagram
fa: نمودار مؤلفه

en: Deployment Diagram
fa: نمودار آرایش

en: Entity Relationship Diagram
fa: نمودار رابطه هستار

en: No Diagram
fa: نموداری وجود ندارد

en: Generalization
fa: تعمیم

en: Aggregation
fa: انبوهش

en: Dependency
fa: وابستگی

en: Association
fa: تعامل

en: Self Association
fa: انجمن شخصی

en: Sequence Message
fa: پیام دنباله

en: Collaboration Self Message
fa: پیام شخصی همکاری

en: Sequence Self Message
fa: پیام شخصی دنباله

en: Containment
fa: محدود کردن

en: Composition
fa: ترکیب

en: Realization
fa: تحقق

en: Uni Association
fa: انجمن یکتا

en: Anchor
fa: لنگر

en: State Transition
fa: گذار وضعیت

en: Activity
fa: فعالیت

en: Exception
fa: استثناء

en: Relationship
fa: رابطه

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
fa: حداقل یکی از فقره‌های تخته‌یادداشت چسبانده نشد، زیرا فقره‌ای با همان نام از قبل وجود دارد. سایر فقره‌ها چسبانده شده‌اند.

en: Paste Error
fa: خطای چسباندن

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
fa: نمی‌توان پرونده %1 را برای نوشتن باز کرد. لطفاً، مطمئن شوید که پوشه وجود دارد و مجوز نوشتن در آن را دارید.

en: Cannot Open File
fa: نمی‌توان پرونده را باز کرد

en: Cannot create the folder:
fa: نمی‌توان پوشه را ایجاد کرد:

en: 
    Please check the access rights
fa: 
    لطفاً، اختیارات دستیابی را بررسی کنید

en: Cannot Create Folder
fa: نمی‌توان پوشه را ایجاد کرد

en: Package is a namespace
fa: بسته، یک فضای نام است

en: Virtual destructors
fa: ویرانگرهای مجازی

en: Generate empty constructors
fa: تولید سازنده‌های خالی

en: Generate accessor methods
fa: تولید روشهای دستیاب

en: Operations are inline
fa: عملیات، درون‌برنامه‌ای است

en: Accessors are inline
fa: دستیابها درون‌برنامه‌ای هستند

en: Accessors are public
fa: دستیاب، عمومی است

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
fa: <p align="center">تولید کد C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
fa: عمومی

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
fa: تولید بدنه روش

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
fa: بردار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
fa: <b>متغیر</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
fa: رشته

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
fa: <p align="center">رشته</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
fa: <p align="center">فهرست</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
fa: <i>سراسری؟</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
fa: نام رده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
fa: <i><p align="center">پرونده Include</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
fa: برای رده‌ها در کد تولیدشده، از موارد زیر استفاده کنید:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
fa: مستندات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
fa: سبک:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
fa: ممیز-ممیز )//(

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
fa: ممیز-ستاره )/**  */(

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
fa: تولید پروژه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
fa: ایجاد سند ساختن ANT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
fa: روشهای تولید خودکار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
fa: روشهای سازنده خالی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
fa: روشهای دستیاب انجمن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
fa: روشهای دستیاب خصیصه

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
fa: عمومی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
fa: خصوصی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
fa: حفاظت‌شده

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
fa: از شیء پدر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
fa: از نقش پدر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
fa: <p align="center">تولید کد D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
fa: <p align="center">تولید کد جاوا</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
fa: <p align="center">تولید کد Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
fa: درهم )#(

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
fa: شروع-پایان )=begin  =end(

en: Code Generation Wizard
fa: جادوگر تولید کد

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
fa: گزینه‌های تولید کد

en: Language Options
fa: گزینه‌های زبان

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
fa: پرونده خروجی وجود دارد، ولی قابل نوشتن نیست.
    لطفاً، مجوزهای نوشتن مناسب را تنظیم کنید، یا پرونده دیگری را انتخاب نمایید.

en: Error Writing to Output Folder
fa: خطای نوشتن در پوشه خروجی

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
fa: به نطر نمی‌رسد %1 یک پوشه باشد. لطفاً، پوشه معتبری را انتخاب کنید.

en: Please Choose Valid Folder
fa: لطفاً، پوشه معتبری انتخاب کنید

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
fa: پوشه %1 وجود ندارد. می‌خواهید اکنون آن را ایجاد کنید؟

en: Output Folder Does Not Exist
fa: پوشه خروجی وجود ندارد

en: Create Folder
fa: ایجاد پوشه

en: Do Not Create
fa: ایجاد نشود

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
fa: نتوانست پوشه ایجاد کند.
    لطفاً، مطمئن شوید دارای دستیابی نوشتن در پوشه پدرش هستید، یا پوشه معتبر دیگری را برگزینید.

en: Error Creating Folder
fa: خطای ایجاد پوشه

en: Please select a valid folder.
fa: لطفاً، پوشه معتبری را برگزینید.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
fa: زبان

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
fa: پوشه‌ها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
fa: نوشتن همه پرونده‌های تولید‌شده در پوشه:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
fa: پرونده‌های تولیدشده توسط مولد کد، در این پوشه نوشته می‌شوند

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
fa: &مرور...‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
fa: پرونده‌های &Include سرآیند از پوشه:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
fa: پرونده‌های درون این پوشه، به عنوان پرونده‌های سرآیند در کد تولیدشده استفاده می‌شوند.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
fa: &مرور...‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
fa: سیاست جای‌نوشت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
fa: اگر پرونده‌ای با همان نام مولد کد بخواهد
    به عنوان پرونده خروجی که از قبل وجود دارد استفاده شود:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
fa: جای‌نوشت پرونده‌های موجود، اگر در پوشه مقصد وجود دارند

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
fa: &جای‌نوشت شود‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
fa: اگر پرونده‌ای با همان نام از قبل وجود دارد، بپرس چه کار کند

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
fa: &سؤال شود‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
fa: اگر پرونده‌ای از قبل در پوشه مقصد وجود دارد، با استفاده از افزودن یک پسوند به نام پرونده، نام متفاوتی را برگزینید

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
fa: &استفاده از یک نام متفاوت‌

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
fa: قالب‌بندی

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
fa: درازنویسی توضیح

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
fa: نوشتن توضیحات &برای رده و مستندات روش، حتی در صورت خالی بودن‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
fa: &نوشتن توضیحات مستندات حتی در صورت خالی بودن

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
fa: نوشتن توضیحات برای شاخص کردن بخشهای متفاوت  )عمومی، خصوصی و غیره( در یک رده، حتی اگر بخشها خالی باشند

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
fa: خطوط

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
fa: نوع تورفتگی:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
fa: بدون تورفتگی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
fa: جهش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
fa: فاصله

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
fa: مقدار تورفتگی:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
fa: سبک پایان خط:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: *NIX ("\n")
fa: یونیکس )"\n"(

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Windows ("\r\n")
fa: ویندوز )"\r\n"(

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Mac ("\r")
fa: مکینتاش )"\r"(

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
fa: رده‌های موجود

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
fa: افزودن رده برای تولید کد

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
fa: حذف رده از تولید کد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
fa: رده‌های برگزیده

en: Not Yet Generated
fa: هنوز تولیدنشده

en: Code Generated
fa: کد تولید شد

en: Not Generated
fa: تولید نشد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
fa: رده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
fa: پاک کردن

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
fa: واردات پرونده: %1 پیشرفت: %2/%3

en: Properties
fa: ویژگیها

en: Initial activity
fa: فعالیت آغازین

en: End activity
fa: فعالیت پایانی

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
fa: انشعاب/ادغام

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
fa: ویژگیهای عمومی

en: Activity type:
fa: نوع فعالیت:

en: Activity name:
fa: نام فعالیت:

en: Precondition :
fa: پیش‌شرط :

en: Postcondition :
fa: پس‌شرط :

en: &Normal activity
fa: فعالیت &عادی‌

en: &Invoke action
fa: &احضار کنش‌

en: &Parameter activity node
fa: گره فعالیت &پارامتر‌

en: Association Properties
fa: ویژگیهای انجمن

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Display Options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Attributes
fa: خصیصه‌ها

en: Operations
fa: عملیات

en: Operation Settings
fa: تنظیمات عمل

en: Templates
fa: قالبها

en: Templates Settings
fa: تنظیمات قالبها

en: Enum Literals
fa: نویسه‌های لفظی شمارشی

en: Enum Literals Settings
fa: تنظیمات نویسه‌های لفظی شمارشی

en: Entity Attributes
fa: خصیصه‌های هستار

en: Entity Attributes Settings
fa: تنظیمات خصیصه‌های هستار

en: Entity Constraints
fa: قیدهای هستار

en: Entity Constraints Settings
fa: تنظیمات قیدهای هستار

en: Contents Settings
fa: تنظیمات محتویات

en: Associations
fa: انجمنها

en: Class Associations
fa: انجمنهای رده

en: New Class
fa: رده جدید

en: Class Attributes
fa: خصیصه‌های رده

en: Class Operations
fa: عملیات رده

en: Show
fa: نمایش

en: Copy
fa: رونوشت

en: Paste
fa: چسباندن

en: Cut
fa: برش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
fa: نمایش بلوکهای مخفی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
fa: <p align="center">نام مؤلفه در اینجا</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
fa: نمایش نوع بلوک

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
fa: رنگها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
fa: قلم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
fa: کاغذ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
fa: برگزیده:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
fa: <p align="right">بلوک شیء UML</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
fa: <p align="right">بلوک مخفی:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
fa: <p align="right">متن غیرقابل ویرایش:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
fa: <p align="right">متن قابل ویرایش:</p>

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
fa: درصدد حذف کل نمودار هستید.
    مطمئنید؟

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
fa: مطمئنید که می‌خواهید نمودار %1 را حذف کنید؟

en: Delete Diagram?
fa: نمودار حذف شود؟

en: &Delete
fa: &حذف‌

en: The format that the images will be exported to
fa: قالبی که تصاویر به‌ آن صادر می‌شوند

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
fa: فهرست راهنمای پایه مورد استفاده برای ذخیره کردن تصاویر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
fa: &فهرست راهنما برای ذخیره نمودارها در:‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
fa: ایجاد همان ساختار درختی استفاده‌شده در سند برای
    ذخیره کردن نماها در فهرست راهنمای هدف

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
fa: استفاده از &پوشه‌ها‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
fa: پالایه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
fa: نمودار &جاری‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
fa: &همه نمودارها‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
fa: بسته

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
fa: واسط

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
fa: عمل

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
fa: خصیصه

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
fa: قلم

en: Font Settings
fa: تنظیمات قلم

en: Role Settings
fa: تنظیمات نقش

en: Data Store
fa: ذخیره داده

en: Object Node name:
fa: نام گره شیء:

en: &Data Store
fa: ذخیره &داده‌

en: &Object Flow
fa: روند &شیء‌

en: Destination File Already Exists
fa: پرونده مقصد از قبل وجود دارد

en: &Overwrite
fa: &جای‌نوشت‌

en: &Generate Similar File Name
fa: &تولید نام پرونده همانند‌

en: &Do Not Generate File
fa: پرونده تولید &نشود

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
fa: پرونده %1 از قبل در %2  وجود دارد.
    
    Umbrello می‌تواند پرونده را جای‌نویسی کرده، یک نام پرونده همانند را تولید نماید، یا این پرونده را تولید نکند.

en: &Apply to all remaining files
fa: &اعمال به همه پرونده‌های باقی‌مانده‌

en: Activities
fa: فعالیتها

en: New Activity...
fa: فعالیت جدید...

en: Delete
fa: حذف

en: Rename
fa: تغییر نام

en: Stereotype
fa: کلیشه

en: Type:
fa: نوع:

en: Role A Properties
fa: ویژگیهای نقش A

en: Role B Properties
fa: ویژگیهای نقش B

en: Role A Changeability
fa: تغییرپذیری نقش A

en: Role B Changeability
fa: تغییرپذیری نقش B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
fa: نام نقش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
fa: تعدد:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: A&bstract class
fa: رده &مجرد‌

en: A&bstract use case
fa: مورد استفاده &خصیصه‌

en: Draw as actor
fa: ترسیم به عنوان کنشگر

en: Multiple instance
fa: نمونه چندگانه

en: Show destruction
fa: نمایش تخریب

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
fa: نامی که انتخاب کرده‌اید
    هم اکنون استفاده می‌شود.
    نام، بازنشانی شده است.

en: Name is Not Unique
fa: نام، یکتا نیست

en: N&ew Attribute...
fa: خصیصه &جدید...‌

en: N&ew Operation...
fa: عمل &جدید...‌

en: N&ew Template...
fa: قالب &جدید...‌

en: N&ew Enum Literal...
fa: نویسه لفظی شمارشی &جدید...‌

en: N&ew Entity Attribute...
fa: خصیصه هستار &جدید...‌

en: Constraints
fa: قیدها

en: N&ew Constraint...
fa: قید &جدید...‌

en: &Properties
fa: &ویژگیها‌

en: Operatio&ns
fa: &عملیات‌

en: &Visibility
fa: &نمایانی‌

en: O&peration signature
fa: امضای &عملیات‌

en: Pac&kage
fa: &بسته‌

en: Att&ributes
fa: &خصیصه‌ها‌

en: Attr&ibute signature
fa: امضای &خصیصه‌

en: Draw as circle
fa: ترسیم به عنوان دایره

en: &Attribute associations
fa: انجمنهای &خصیصه‌

en: Starting Scope
fa: آغاز دامنه

en: Default attribute scope:
fa: دامنه خصیصه پیش‌فرض:

en: Default operation scope:
fa: دامنه عمل پیش‌فرض:

en: Check Constraint...
fa: بررسی قید...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
fa: <p align="center">گزینه‌ای در دسترس نیست.</p>

en: &Diagrams
fa: &نمودارها‌

en: &Select diagrams
fa: &برگزیدن نمودارها‌

en: &Type of diagram
fa: &نوع نمودار‌

en: No diagrams selected.
fa: نموداری برگزیده نشده است.

en: The name you have entered is invalid.
fa: نامی که وارد کرده‌اید، نامعتبر است.

en: Invalid Name
fa: نام نامعتبر

en: The name you have entered is not unique.
fa: نامی که وارد کرده‌اید، یکتا نیست.

en: Name Not Unique
fa: نام، یکتا نیست

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
fa: ویژگیهای نمودار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
fa: نام:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
fa: بزرگ‌نمایی:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoomUnit)
en: %
fa: ٪

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
fa: نمایش &توری‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
fa: پرش &به توری‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
fa: باید اندازه مؤلفه پرش، چند برابر فاصله‌گذاری توری باشد.
    اگر »پرش به توری« فعال باشد، همیشه یک مؤلفه از ۴ طرف توری با توری همتراز می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
fa: اندازه مولفه پرش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
fa: فاصله‌گذاری توری.

en: Enable undo
fa: فعال‌سازی واگرد

en: Use tabbed diagrams
fa: استفاده از نمودارهای جهش‌یافته

en: Use new C++/Java/Ruby generators
fa: استفاده از مولدهای C++/Java/Ruby جدید

en: Autosave
fa: ذخیره خودکار

en: E&nable autosave
fa: &فعال‌سازی ذخیره خودکار‌

en: Select auto-save time interval (mins):
fa: برگزیدن فاصله زمانی ذخیره خودکار )دقیقه(:

en: Set autosave suffix:
fa: تنظیم پسوند ذخیره خودکار:

en: Startup
fa: راه‌اندازی

en: &Load last project
fa: &بارگذاری آخرین پروژه‌

en: Start new project with:
fa: آغاز پروژه جدید با:

en: Default Language :
fa: زبان &پیش‌فرض :‌‌

en: Contained Items
fa: فقره‌های شامل‌شده

en: Select Operation
fa: برگزیدن عمل

en: Sequence number:
fa: شماره دنباله:

en: Class operation:
fa: عمل رده:

en: New Operation...
fa: عمل جدید...

en: Custom operation:
fa: عمل سفارشی:

en: &Use fill color
fa: &استفاده از رنگ پر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
fa: ویژگیهای نقش

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
fa: نمایانی نقش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
fa: پیاده‌سازی

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
fa: تغییرپذیری نقش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
fa: تغییرپذیر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
fa: محکم

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
fa: فقط افزودن

en: &Fill:
fa: &پر کردن:‌

en: &Use fill
fa: &استفاده از پر کردن‌

en: Parameter Properties
fa: ویژگیهای پارامتر

en: Passing Direction
fa: جهت گذر

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
fa: «in» یک پارامتر فقط خواندنی، «out» پارامتر فقط نوشتنی و «inout» پارامتری است برای خواندن و نوشتن.

en: You have entered an invalid parameter name.
fa: نام پارامتر نامعتبری را وارد کرده‌اید.

en: Parameter Name Invalid
fa: نام پارامتر نامعتبر

en: Umbrello Setup
fa: برپایی Umbrello

en: User Interface
fa: واسط کاربر

en: User Interface Settings
fa: تنظیمات واسط کاربر

en: Class Settings
fa: تنظیمات رده

en: Code Generation
fa: تولید کد

en: Code Generation Settings
fa: تنظیمات تولید کد

en: Code Viewer
fa: مشاهده‌گر کد

en: Code Viewer Settings
fa: تنظیمات مشاهده‌گر کد

en: State type:
fa: نوع وضعیت:

en: State name:
fa: نام وضعیت:

en: Attribute Properties
fa: ویژگیهای خصیصه

en: &Initial value:
fa: مقدار &آغازین:‌

en: You have entered an invalid attribute name.
fa: نام خصیصه نامعتبری را وارد کرده‌اید.

en: Attribute Name Invalid
fa: نام خصیصه نامعتبر

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
fa: نام خصیصه‌ای که انتخاب کرده‌اید، هم اکنون در این عمل استفاده می‌شود.

en: Attribute Name Not Unique
fa: نام خصیصه، یکتا نیست

en: Check Constraint Properties
fa: بررسی ویژگیهای قید

en: Check Condition :
fa: بررسی شرط :

en: Entity Attribute Properties
fa: ویژگیهای خصیصه هستار

en: &Auto increment
fa: نمو &خودکار‌

en: Attributes:
fa: خصیصه‌ها:

en: Indexing
fa: نمایه‌گذاری

en: You have entered an invalid entity attribute name.
fa: نام خصیصه هستار نامعتبری را وارد کرده‌اید.

en: Entity Attribute Name Invalid
fa: نام خصیصه هستار نامعتبر

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
fa: نام خصیصه هستاری که انتخاب کرده‌اید، هم اکنون در این عمل استفاده می‌شود.

en: Entity Attribute Name Not Unique
fa: نام خصیصه هستار، یکتا نیست

en: Actions
fa: کنشها

en: On Delete
fa: هنگام حذف

en: No Action
fa: بدون کنش

en: Set Default
fa: تنظیم &پیش‌فرض‌

en: Columns
fa: ستونها

en: &Add
fa: &افزودن‌

en: Operation Properties
fa: ویژگیهای عمل

en: Parameters
fa: پارامترها

en: Ne&w Parameter...
fa: پارامتر &جدید...‌

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
fa: نام پارامتری که انتخاب کرده‌اید
    هم اکنون در این عمل استفاده می‌شود.

en: Parameter Name Not Unique
fa: نام پارامتر، یکتا نیست

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
fa: نام پارامتری که انتخاب کرده‌اید‌، هم اکنون در این عمل استفاده می‌شود.

en: You have entered an invalid operation name.
fa: نام عمل نامعتبری را وارد کرده‌اید.

en: Operation Name Invalid
fa: نام عمل نامعتبر

en: An operation with that signature already exists in %1.
fa: عملی با آن امضا از قبل در %1 وجود دارد.

en: Choose a different name or parameter list.
fa: نام یا فهرست پارامتر متفاوتی را انتخاب کنید.

en: Template Properties
fa: ویژگیهای قالب

en: You have entered an invalid template name.
fa: نام قالب نامعتبری را وارد کرده‌اید.

en: Template Name Invalid
fa: نام قالب نامعتبر

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
fa: نام پارامتر قالبی که انتخاب کرده‌اید، هم اکنون در این عمل استفاده می‌شود.

en: Template Name Not Unique
fa: نام قالب، یکتا نیست

en: Unique Constraint Properties
fa: ویژگیهای قید یکتا

en: Attribute Details
fa: جزئیات خصیصه

en: You have entered an invalid constraint name.
fa: نام قید نامعتبری را وارد کرده‌اید.

en: Constraint Name Invalid
fa: نام قید نامعتبر

en: Classes Display Options
fa: گزینه‌های نمایش رده‌ها

en: &Image type:
fa: نوع &تصویر:‌

en: New
fa: جدید

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

en: &Library
fa: &کتابخانه‌

en: &Table
fa: &جدول‌

en: Draw As
fa: ترسیم به عنوان

en: &Type:
fa: &نوع:‌

en: Imple&mentation
fa: &پیاده‌سازی‌

en: Visibility
fa: نمایانی

en: Role A Visibility
fa: نمایانی نقش A

en: Role B Visibility
fa: نمایانی نقش B

en: Exporting all views...
fa: در حال صادرات همه نماها...

en: Some errors happened when exporting the images:
fa: هنگام صادرات تصاویر، چند خطا رخ داد:

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
fa: مولد کد خودکار مد‌ساز Umbrello UML

en: Umbrello UML Modeller Authors
fa: نویسندگان مدل‌ساز UML Umbrello

en: File to transform
fa: پرونده برای تبدیل

en: The XSLT file to use
fa: پرونده XSLT مورد استفاده

en: Umbrello UML Modeller
fa: مدل‌ساز Umbrello UML

en: File to open
fa: پرونده برای باز کردن

en: export diagrams to extension and exit
fa: صادرات نمودارها به پسوند و خروج

en: the local directory to save the exported diagrams in
fa: فهرست راهنمای محلی برای ذخیره نمودار صادرشده در

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
fa: حفظ ساختار درختی استفاده‌شده برای ذخیره کردن نماهای سند در فهرست راهنمای هدف

en: Delete Anchor
fa: حذف لنگر

en: Change Association Name...
fa: تغییر نام انجمن...

en: Change Role A Name...
fa: تغییر نام نقش A...

en: Change Role B Name...
fa: تغییر نام نقش B...

en: Select Operation...
fa: برگزیدن عمل...

en: New Template...
fa: قالب جدید...

en: Activity...
fa: فعالیت...

en: Activity Transition
fa: گذار فعالیت

en: Actor
fa: کنشگر

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
fa: مصنوعی

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
fa: تغییر قلم...

en: Choice
fa: انتخاب

en: Collapse All
fa: فشردن همه

en: Component
fa: مؤلفه

en: Folder
fa: پوشه

en: Datatype...
fa: نوع داده...

en: Deep History
fa: تاریخچه عمیق

en: End Activity
fa: فعالیت پایانی

en: End State
fa: وضعیت پایانی

en: Entity
fa: هستار

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
fa: خصیصه هستار...

en: Enum...
fa: شمارشی...

en: Enum Literal...
fa: نویسه لفظی شمارشی...

en: Expand All
fa: بسط همه

en: Export as Picture...
fa: صادرات به عنوان عکس...

en: Externalize Folder...
fa: خارجی کردن پوشه...

en: Fill Color...
fa: رنگ پر...

en: Final Activity
fa: فعالیت نهایی

en: Flip Horizontal
fa: قرینه افقی

en: Flip Vertical
fa: قرینه عمودی

en: Text Line...
fa: خط متن...

en: Fork
fa: محل انشعاب

en: Initial Activity
fa: فعالیت آغازین

en: Initial State
fa: وضعیت آغازین

en: New Attribute...
fa: خصیصه جدید...

en: Internalize Folder
fa: درونی کردن پوشه...

en: Junction
fa: پیوندگاه

en: Line Color...
fa: رنگ خط...

en: Asynchronous Message
fa: پیام ناهمگام

en: Found Message
fa: پیام یافت‌شده

en: Lost Message
fa: پیام گم‌شده

en: Synchronous Message
fa: پیام همگام

en: New Entity Attribute...
fa: خصیصه هستار جدید...

en: New Literal...
fa: نویسه لفظی جدید...

en: New Parameter...
fa: پارامتر جدید...

en: Node
fa: گره

en: Object...
fa: شیء...

en: Object Node
fa: گره شیء

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
fa: بسته...

en: Redo
fa: ازنو

en: Region
fa: منطقه

en: Rename...
fa: تغییر نام...

en: Rename Object...
fa: تغییر نام شیء...

en: Reset Label Positions
fa: بازنشانی موقعیتهای برچسب

en: Shallow History
fa: تاریخچه کم عمق

en: Join
fa: پیوستن

en: Subsystem
fa: زیرسیستم

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
fa: قالب

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
fa: واگرد

en: Use Case
fa: مورد استفاده

en: Union
fa: اجتماع

en: Change into Class
fa: تغییر در رده

en: Clear Diagram
fa: پاک کردن نمودار

en: Snap to Grid
fa: پرش به توری

en: Show Grid
fa: نمایش توری

en: Public Only
fa: فقط عمومی

en: Operation Signature
fa: امضای عمل

en: Attribute Signature
fa: امضای خصیصه

en: Refactor
fa: عامل مجدد

en: View Code
fa: کد نما

en: Change into Interface
fa: تغییر در واسط

en: Draw as Circle
fa: ترسیم به عنوان دایره

en: Rename Class...
fa: تغییر نام رده...

en: Move Up
fa: حرکت به بالا

en: Move Down
fa: حرکت به پایین

en: Change Text...
fa: تغییر متن...

en: Change State Name...
fa: تغییر نام وضعیت...

en: Change Activity Name...
fa: تغییر نام فعالیت...

en: Change Object Node Name...
fa: تغییر نام گره پروژه...

en: Add Interaction Operand
fa: افزودن عملوند اندرکنش

en: Change Multiplicity...
fa: تغییر تعدد...

en: Change Name
fa: تغییر نام

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
fa: استفاده از رنگ پر

en: Align Right
fa: تراز راست

en: Align Left
fa: تراز چپ

en: Align Top
fa: تراز بالا

en: Align Bottom
fa: تراز پایین

en: Align Vertical Middle
fa: تراز میانی عمودی

en: Align Horizontal Middle
fa: تراز میانی افقی

en: Align Vertical Distribute
fa: همتراز کردن توزیع عمودی

en: Align Horizontal Distribute
fa: همتراز کردن توزیع افقی

en: OK
fa: تأیید

en: Malformed argument
fa: نشانوند بد شکل

en: Unknown argument type
fa: نوع نشانوند ناشناخته

en: Illegal method name
fa: نام روش غیر مجاز

en: Unknown return type
fa: نوع بازگشت ناشناخته

en: Unspecified error
fa: خطای نامشخص

en: Name
fa: نام

en: That is an invalid name.
fa: این یک نام نامعتبر است.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
fa: این یک کلید‌واژه ذخیره‌شده برای زبان مولد کد پیکربندی‌شده است.

en: Reserved Keyword
fa: کلید‌واژه ذخیره‌شده

en: That name is already being used.
fa: این نام، هم اکنون استفاده می‌شود.

en: Not a Unique Name
fa: نام یکتا نیست

en: Add Base Class
fa: افزودن رده پایه

en: Add Derived Class
fa: افزودن رده مشتق‌شده

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
fa: افزودن عمل

en: Add Attribute
fa: افزودن خصیصه

en: Add Base Interface
fa: افزودن واسط پایه

en: Add Derived Interface
fa: افزودن واسط مشتق‌شده

en: Base Classifiers
fa: رده‌بندیهای پایه

en: Derived Classifiers
fa: رده‌بندیهای مشتق‌شده

en: Incorrect use of associations.
fa: استفاده نادرست انجمنها.

en: Association Error
fa: خطای انجمن

en: Enter Activity Name
fa: وارد کردن نام فعالیت

en: new activity
fa: فعالیت جدید

en: Enter the name of the new activity:
fa: نام فعالیت جدید را وارد کنید:

en: Enter Signal Name
fa: وارد کردن نام نشانک

en: Enter Signal
fa: وارد کردن نشانک

en: new Signal
fa: نشانک جدید

en: Enter Time Event Name
fa: وارد کردن نام رویداد زمان

en: Enter Time Event
fa: وارد کردن رویداد زمان

en: new time event
fa: رویداد زمان جدید

en: Enter Combined Fragment Name
fa: وارد کردن نام تکه ترکیب‌شده

en: Enter the Combined Fragment
fa: وارد کردن تکه ترکیب‌شده

en: new Combined Fragment
fa: تکه ترکیب‌ شده جدید

en: Enter State Name
fa: وارد کردن نام وضعیت

en: new state
fa: وضعیت جدید

en: Enter the name of the new state:
fa: وارد کردن نام وضعیت جدید:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
fa: نمایش امضای عمل

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
fa: &نمودار‌

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
fa: &جدید‌

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
fa: &نمایش‌

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
fa: &بزرگ‌نمایی‌

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
fa: &هم‌تراز کردن‌

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
fa: &کد‌

en: &Export model to DocBook
fa: &صادرات مدل به DocBook‌

en: &Export model to XHTML
fa: &صادرات مدل به XHTML‌

en: &New Class Wizard...
fa: جادوگر رده &جدید...‌

en: &Add Default Datatypes for Active Language
fa: &افزودن انواع داده پیش‌فرض برای زبان فعال‌

en: &Code Generation Wizard...
fa: جادوگر تولید &کد...‌

en: &Generate All Code
fa: &تولید همه کدها‌

en: Creates a new document
fa: سند جدیدی تولید می‌کند

en: Opens an existing document
fa: سند موجود را باز می‌کند

en: Opens a recently used file
fa: پرونده اخیراً استفاده‌شده را باز می‌کند

en: Saves the document
fa: سند را ذخیره می‌کند

en: Saves the document as...
fa: ذخیره کردن سند به عنوان...

en: Closes the document
fa: سند را می‌بندد

en: Prints out the document
fa: سند را چاپ می‌کند

en: Quits the application
fa: کاربرد را خارج می‌کند

en: Exports the model to the docbook format
fa: مدل را به قالب docbook صادر می‌کند

en: Exports the model to the XHTML format
fa: مدل را به قالب XHTML صادر می‌کند

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
fa: بخش برگزیده را برش زده و آن را در تخته یادداشت قرار می‌دهد

en: Copies the selected section to the clipboard
fa: بخش برگزیده را به تخته یادداشت رونوشت می‌کند

en: Pastes the contents of the clipboard
fa: محتویات تخته یادداشت را می‌چسباند

en: Set the default program preferences
fa: تنظیم ترجیحات برنامه پیش‌فرض

en: &Class Diagram...
fa: نمودار &رده...‌

en: &Sequence Diagram...
fa: نمودار &دنباله...‌

en: &Use Case Diagram...
fa: نمودار مورد &استفاده...‌

en: S&tate Diagram...
fa: نمودار &وضعیت...‌

en: &Activity Diagram...
fa: نمودار &فعالیت...‌

en: Co&mponent Diagram...
fa: نمودار &مؤلفه...‌

en: &Deployment Diagram...
fa: نمودار &آرایش...‌

en: &Entity Relationship Diagram...
fa: نمودار رابطه &هستار...‌

en: &Tree View
fa: نمای &درخت‌

en: &Clear Diagram
fa: &پاک کردن نمودار‌

en: &Snap to Grid
fa: &پرش به توری‌

en: S&how Grid
fa: &نمایش توری‌

en: &Export as Picture...
fa: &صادرات به عنوان عکس...‌

en: Z&oom to 100%
fa: &بزرگ‌نمایی به ۱۰۰٪‌

en: &Move Tab Left
fa: &حرکت به تب چپ

en: &Move Tab Right
fa: &حرکت به تب راست‌

en: Select Diagram on Left
fa: برگزیدن نمودار در سمت چپ

en: Select Diagram on Right
fa: برگزیدن نمودار در سمت راست

en: Diagram Toolbar
fa: میله ابزار نمودار

en: Doc&umentation
fa: &مستندات‌

en: Co&mmand history
fa: تاریخچه &فرمان‌

en: Opening file...
fa: در حال باز کردن پرونده...

en: Untitled
fa: بدون عنوان

en: Creating new document...
fa: در حال ایجاد سند جدید...

en: Open File
fa: باز کردن پرونده

en: Saving file...
fa: در حال ذخیره پرونده...

en: Saving file with a new filename...
fa: در حال ذخیره پرونده با نام پرونده‌ای جدید...

en: Save As
fa: ذخیره به عنوان

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
fa: پرونده %1 وجود دارد.
    می‌خواهید آن را جای‌نوشت کنید؟

en: Warning
fa: اخطار

en: Overwrite
fa: جای‌نوشت

en: Closing file...
fa: در حال بستن پرونده...

en: Printing...
fa: چاپ...

en: Print %1
fa: چاپ %1

en: Exiting...
fa: خروج...

en: Cutting selection...
fa: در حال برش گزینش...

en: Copying selection to clipboard...
fa: در حال رونوشت گزینش به تخته یادداشت...

en: Inserting clipboard contents...
fa: در حال درج محتویات تخته یادداشت...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
fa: Umbrello نتوانست محتویات تخته یادداشت را بچسباند. ممکن است اشیای درون تخته یادداشت از نوع نادرست، اینجا درج شود.

en: Cannot view code until you generate some first.
fa: تا در ابتدا چند کد تولید نکنید، نمی‌توانید کد را ببینید.

en: Cannot View Code
fa: نمی‌توان کد را دید

en: Cannot view code from simple code writer.
fa: نمی‌توان کد را از نویسنده کد ساده دید.

en: UML Model
fa: مدل UML

en: Logical View
fa: نمای منطقی

en: Use Case View
fa: نمای مورد استفاده

en: Component View
fa: نمای مؤلفه

en: Deployment View
fa: نمای آرایش

en: Entity Relationship Model
fa: مدل رابطه هستار

en: Datatypes
fa: انواع داده

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
fa: پرونده جاری تغییر کرده است.
    می‌خواهید آن را ذخیره کنید؟

en: Load Error
fa: خطای بار کردن

en: The file %1 seems to be corrupted.
fa: به نظر می‌رسد پرونده %1 خراب باشد.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
fa: پرونده XMI در پرونده فشرده %1 وجود ندارد.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
fa: مسئله بار کردن پرونده استخراج‌شده وجود دارد: %1

en: There was a problem loading file: %1
fa: مسئله بار کردن پرونده وجود دارد: %1

en: Save Error
fa: خطای ذخیره کردن

en: use case diagram
fa: نمودار مورد استفاده

en: class diagram
fa: نمودار رده

en: sequence diagram
fa: نمودار دنباله

en: state diagram
fa: نمودار وضعیت

en: activity diagram
fa: نمودار فعالیت

en: component diagram
fa: نمودار مؤلفه

en: deployment diagram
fa: نمودار آرایش

en: entity relationship diagram
fa: نمودار رابطه هستار

en: Enter name:
fa: نام را وارد کنید:

en: That is an invalid name for a diagram.
fa: این نام نامعتبری برای نمودار است.

en: A diagram is already using that name.
fa: هم اکنون نمودار از آن نام استفاده می‌کند.

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
fa: نامی که وارد کردید، یکتا نبود.
    این چیزی است که می‌خواستید؟

en: Use Name
fa: استفاده از نام

en: Enter New Name
fa: وارد کردن نام جدید

en: Setting up the document...
fa: در حال برپایی سند...

en: Resolving object references...
fa: رفع ارجاعات شیء...

en: Loading UML elements...
fa: در حال بارگذاری عناصر UML...

en: Loading diagrams...
fa: در حال بارگذاری نمودارها...

en: /autosave%1
fa: /ذخیره خودکار%1

en: Externalize Folder
fa: خارجی کردن پوشه

en: There was a problem saving file: %1
fa: مسئله ذخیره پرونده وجود دارد: %1

en: Enter Model Name
fa: وارد کردن نام مدل

en: Enter the new name of the model:
fa: نام جدید مدل را وارد کنید:

en: Views
fa: نماها

en: Loading listview...
fa: در حال بارگذاری نمای فهرست...

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
fa: پوشه باید قبل از اینکه بتواند حذف شود، خالی شود.

en: Folder Not Empty
fa: پوشه خالی نیست

en: Rename canceled
fa: لغو تغییر نام

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
fa: هنوز تغییر نام یک فقره از نوع فهرست‌ نمای %1 پیاده‌سازی نمی‌شود.

en: Function Not Implemented
fa: تابع پیاده‌سازی نمی‌شود

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
fa: نامی که وارد کردید، نامعتبر بود.
    فرآیند تغییر نام لغو شده است.

en: Name Not Valid
fa: نام، معتبر نیست

en: The folderfile %1 does not exist.
fa: پرونده پوشه %1 وجود ندارد.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
fa: پرونده پوشه %1 باز نمی‌شود.

en: Actor &name:
fa: &نام کنشگر:‌

en: Artifact &name:
fa: &نام مصنوعی:‌

en: Class &name:
fa: &نام رده:‌

en: Component &name:
fa: &نام مؤلفه:‌

en: Datatype &name:
fa: &نام نوع داده:‌

en: Entity &name:
fa: &نام هستار:‌

en: Enum &name:
fa: &نام شمارشی:

en: Interface &name:
fa: &نام واسط:‌

en: Package &name:
fa: &نام بسته:‌

en: Use case &name:
fa: &نام مورد استفاده:‌

en: Instance name:
fa: نام نمونه:

en: Diagram: %2 Page %1
fa: نمودار: %2 صفحه %1

en: Enter Diagram Name
fa: وارد کردن نام نمودار

en: Enter the new name of the diagram:
fa: وارد کردن نام جدید نمودار:

en: Exporting view...
fa: در حال صادرات نما...

en: An error happened when exporting the image:
fa: هنگام صادرات تصویر، خطایی رخ داد:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
fa: پرونده برگزیده %1 وجود دارد.
    می‌خواهید آن را جای‌نوشت کنید؟

en: File Already Exists
fa: پرونده از قبل وجود دارد

en: A problem occurred while saving diagram in %1
fa: هنگام ذخیره نمودار در %1، مسئله‌ای رخ داد

en: Multiplicity
fa: تعدد

en: Enter multiplicity:
fa: تعدد را وارد کنید:

en: Association Name
fa: نام انجمن

en: Enter association name:
fa: نام انجمن را وارد کنید:

en: Role Name
fa: نام نقش

en: Enter role name:
fa: نام نقش را وارد کنید:

en: Enter the name of the diagram referenced
fa: وارد کردن نام نمودار مرجع

en: Diagram name
fa: نام نمودار

en: Enter the guard of the loop
fa: وارد کردن نام محافظ حلقه

en: Enter the first alternative name
fa: وارد کردن نام انتخاب اول

en: Enter first alternative
fa: وارد کردن انتخاب اول

en: Enter first alternative :
fa: انتخاب اول را وارد کنید :

en: Enter referenced diagram name
fa: وارد کردن نام نمودار مرجع

en: Enter referenced diagram name :
fa: نام نمودار مرجع را وارد کنید :

en: Enter the guard of the loop:
fa: نام محافظ حلقه را وارد کنید:

en: Enter alternative Name
fa: وارد کردن نام انتخاب

en: Change Text
fa: تغییر متن

en: Enter new text:
fa: متن جدید را وارد کنید:

en: ERROR
fa: خطا

en: Enter operation name:
fa: نام عمل را وارد کنید:

en: Precondition
fa: پیش‌شرط

en: Note Type
fa: نوع یادداشت

en: Select the Note Type
fa: برگزیدن نوع یادداشت

en: Enter Object Node Name
fa: وارد کردن نام گره شیء

en: Enter the name of the object node :
fa: نام گره شیء را وارد کنید :

en: Select Object node type
fa: برگزیدن نوع گره شیء

en: Select the object node type
fa: برگزیدن نوع گره شیء

en: Enter the name of the data store node
fa: وارد کردن نام گره ذخیره داده

en: data store name
fa: نام ذخیره داده

en: Enter the name of the buffer node
fa: وارد کردن نام گره میان‌گیر

en: Enter the name of the buffer
fa: وارد کردن نام میان‌گیر

en: Enter the name of the object flow
fa: وارد کردن نام روند شیء

en: object flow
fa: روند شیء

en: Enter Object Flow State
fa: وارد کردن وضعیت روند شیء

en: Enter signal name
fa: وارد کردن نام نشانک

en: Enter the signal name :
fa: نام نشانک را وارد کنید :

en: Enter Activity
fa: وارد کردن فعالیت

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
fa: نگه داشتن کلید تبدیل یا مهار برای حرکت در محور X. نگه داشتن کلیدهای تبدیل و مهار، برای حرکت در محورY. فشار دکمه راست برای لغو حرکت.

en: Rename Object
fa: تغییر نام شیء

en: Enter object name:
fa: نام شیء را وارد کنید:

en: new precondition
fa: پیش‌شرط جدید

en: Enter the new name of the activity:
fa: نام فعالیت جدید را وارد کنید:

en: Box
fa: جعبه

en: Datatype
fa: نوع داده

en: Enum
fa: شمارشی

en: Message
fa: پیام

en: Note
fa: یادداشت

en: Object
fa: شیء

en: State
fa: وضعیت

en: Combined Fragment
fa: تکه ترکیب‌شده

en: Label
fa: برچسب

en: Directional Association
fa: انجمن جهت‌دار

en: Send signal
fa: ارسال نشانک

en: Fork/Join
fa: محل انشعاب/پیوستن
