umbrello - en to gl translation catalogue (1583 entries)

en: Class Diagram
gl: Diagrama de clases

en: Use Case Diagram
gl: Diagrama de casos de uso

en: Sequence Diagram
gl: Diagrama de secuencia

en: Collaboration Diagram
gl: Diagrama de colaboración

en: State Diagram
gl: Diagrama de estados

en: Activity Diagram
gl: Diagrama de actividades

en: Component Diagram
gl: Diagrama de compoñentes

en: Deployment Diagram
gl: Diagrama de realización

en: Entity Relationship Diagram
gl: Diagrama de relacións entre entidades

en: Object Diagram
gl: Diagrama de obxectos

en: No Diagram
gl: Ningún diagrama

en: Generalization
gl: Xeneralización

en: Aggregation
gl: Agregación

en: Dependency
gl: Dependencia

en: Association
gl: Asociación

en: Self Association
gl: Auto-asociación

en: Collaboration Asynchronous Message
gl: Mensaxe asíncrona de colaboración

en: Collaboration Synchronous Message
gl: Mensaxe síncrona de colaboración

en: Sequence Message
gl: Mensaxe de secuencia

en: Collaboration Self Message
gl: Auto-mensaxe de colaboración

en: Sequence Self Message
gl: Auto-mensaxe de secuencia

en: Containment
gl: Contedor

en: Composition
gl: Composición

en: Realization
gl: Realización

en: Uni Association
gl: Asociación unidireccional

en: Anchor
gl: Enganche

en: State Transition
gl: Transición de estado

en: Activity
gl: Actividade

en: Exception
gl: Excepción

en: Category to Parent
gl: Categoría para o Pai

en: Child to Category
gl: Fillo para Categoría

en: Relationship
gl: Relación

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: ? AssociationType ?
gl: ? Tipo de asociación ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
gl: Non foi posíbel pegar polo menos un dos elementos do portapapeis porque xa existe un elemento co mesmo nome. Os demais pegáronse.

en: Paste Error
gl: Erro ao pegar

en: Create diagram %1: %2
gl: Crear o diagrama %1: %2

en: Change text : %1 to %2
gl: Cambio de texto: %1 a %2.

en: Remove diagram %1
gl: Retirar o diagrama %1

en: Set stereotype : %1 to %2
gl: Definir o estereotipo: %1 a %2

en: Change visibility : %1
gl: Cambiar a visibilidade: %1

en: Create UML object : %1
gl: Crear un obxecto UML: %1

en: Remove UML object : %1
gl: Retirar o obxecto UML: %1

en: Rename object : %1 to %2
gl: Renomear o obxecto: %1 a %2.

en: Change fill color : %1
gl: Cambiar a cor de recheo: %1

en: Change font : %1
gl: Cambiar a fonte: %1

en: Change line color : %1
gl: Cambiar a cor das liñas: %1

en: Change line width : %1
gl: Cambiar a anchura das liñas: %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
gl: Cambiar a multiplicidade: %1 a %2.

en: Change text color : %1
gl: Cambiar a cor to texto: %1

en: Use fill color : %1
gl: Usar unha cor de recheo: %1

en: No fill color : %1
gl: Non usar unha cor de recheo: %1

en: Change visual property : %1
gl: Cambiar a propiedade visual: %1

en: Create widget : %1
gl: Crear un trebello: %1

en: Move widget : %1
gl: Mover o trebello: %1

en: Remove widget : %1
gl: Retirar o trebello: %1

en: Resize widget : %1
gl: Cambiar o tamaño do trebello: %1

en: Set name : %1 to %2
gl: Definir o nome: %1 a %2

en: Set text : %1 to %2
gl: Definir o texto: %1 a %2.

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro %1 para escritura. Verifique que o cartafol existe e que ten permiso para escribir nel.

en: Cannot Open File
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro

en: Cannot create the folder:
gl: Non é posíbel crear o cartafol:

en: 
    Please check the access rights
gl: 
    Comprobe os permisos de acceso

en: Cannot Create Folder
gl: Non é posíbel crear o cartafol

en: Package is a namespace
gl: O paquete é un espazo de nomes

en: Virtual destructors
gl: Destrutores virtuais

en: Generate empty constructors
gl: Xerar construtores baleiros

en: Generate accessor methods
gl: Xerar métodos lectores

en: Operations are inline
gl: As operacións son «inline»

en: Accessors are inline
gl: Os lectores son «inline»

en: Accessors are public
gl: Os lectores son públicos

en: Create getters with 'get' prefix
gl: Crear lectores co prefixo «get»

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
gl: Retirar o prefixo «[a-zA-Z]_» dos nomes de métodos de acceso

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
gl: Os métodos de acceso comezan por maiúscula

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
gl: Usar «\» como etiqueta da documentación no canto de «@»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
gl: <p align="center">Xeración de código C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
gl: Prefixo de membro de clase

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
gl: Xeración do corpo do método

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
gl: <b>Variábel</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseStringButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseListButton)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
gl: cadea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
gl: <p align="center">Cadea</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
gl: <p align="center">Lista</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
gl: Nome da clase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
gl: <p align="center">Ficheiro de inclusión</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
gl: Usar as seguintes clases no código xerado:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
gl: Documentación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
gl: Estilo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
gl: Barra dupla (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
gl: Barra e asterisco (/** */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
gl: Xeración de código fonte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
gl: Crea un documento ANT de construción.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
gl: Xerar automaticamente os métodos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
gl: Xerar construtores baleiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
gl: Métodos lectores da asociación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
gl: Métodos lectores aos atributos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
gl: Ámbito predeterminado dos lectores dos atributos:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
gl: Público

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
gl: Privado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
gl: Protexido

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
gl: Desde o obxecto pai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
gl: Ámbito predeterminado do campo de asociación:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
gl: Desde o papel pai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
gl: <p align="center">Xeración de código D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
gl: <p align="center">Xeración de código Java</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
gl: <p align="center">Xeración de código Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
gl: Begin-End (=begin =end)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
gl: Métodos xerados automaticamente

en: Code Generation Wizard
gl: Asistente de xeración de código fonte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
gl: Opcións de xeración de código

en: Adjust code generation options.
gl: Axusta as opcións de xeración de código.

en: Language Options
gl: Opcións da linguaxe

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
gl: O cartafol de saída existe, pero permite escritura.
    Defina os permisos axeitados ou escolla outro cartafol.

en: Error Writing to Output Folder
gl: Ocorreu un erro ao escribir no cartafol de saída

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
gl: %1 non semella ser un cartafol. Escolla un cartafol correcto.

en: Please Choose Valid Folder
gl: Escolla un cartafol correcto

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
gl: O cartafol %1 non existe. Quere crealo agora?

en: Output Folder Does Not Exist
gl: O cartafol de saída non existe

en: Create Folder
gl: Crear o cartafol

en: Do Not Create
gl: Non crealo

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol.
    Verifique que ten permiso de acceso ao cartafol pai ou escolla outro cartafol correcto.

en: Error Creating Folder
gl: Ocorreu un erro ao crear o cartafol

en: Please select a valid folder.
gl: Escolla un cartafol correcto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
gl: Linguaxe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
gl: Cartafoles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
gl: Escribir todos os ficheiros xerados no cartafol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
gl: Os ficheiros creados polo xerador de código fonte escribiranse neste cartafol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
gl: E&xaminar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
gl: &Incluír os ficheiros de definicións no cartafol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
gl: Os ficheiros neste cartafol usaranse como ficheiros de definicións no código fonte xerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
gl: Examina&r…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
gl: Política de sobrescrita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
gl: Se xa existe un ficheiro co mesmo nome que
    un dos que o xerador de código quere usar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
gl: Sobrescribir os ficheiros xa existentes se estivesen no cartafol de destino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
gl: S&obrescribir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
gl: Se xa existe un ficheiro co mesmo nome, pregunta o que debe facer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
gl: Pre&guntar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
gl: Se xa existe un ficheiro no cartafol de destino, escoller un nome distinto engadindo un sufixo ao nome do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
gl: &Usar un nome distinto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
gl: Formato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
gl: Verbosidade dos comentarios

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
gl: Escribir os comentarios de documentación para as clases e &métodos aínda que estes estean baleiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
gl: Escri&bir comentarios de documentación aínda que estea baleiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
gl: Escribir os comentarios da sección:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
gl: Escribir comentarios para indicar as distintas seccións («public», «private», etc…) da clase, aínda que estean baleiras

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
gl: Cando a sección non está baleira

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
gl: Liñas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
gl: Tipo de sangrado:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
gl: Non sangrar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
gl: Tabulación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
gl: Espazos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
gl: Cantidade de sangrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
gl: Estilo de fin de liña:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: *NIX ("\n")
gl: *NIX («\n»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Windows ("\r\n")
gl: Windows («\r\n»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Mac ("\r")
gl: Mac («\r»)

en: Select Classes
gl: Escoller as clases

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
gl: Sitúe na lista da dereita todas as clases
    para as cales queira xerar código fonte.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
gl: Selección da xeración de código

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
gl: Clases dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
gl: Engadir a clase para a xeración de código.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
gl: Engadir >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
gl: Retirar a clase da xeración de código.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
gl: << Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
gl: Clases escollidas

en: Status of Code Generation Progress
gl: Estado do avance na xeración de código

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
gl: Prema o botón Xerar para iniciar a xeración de código.
    Comprobe que sexa satisfactoria con todas as clases.

en: Not Yet Generated
gl: Aínda non xerado

en: Code Generated
gl: Código xerado

en: Not Generated
gl: Non xerado

en: Skipped
gl: Saltado

en: Cannot open file!
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
gl: Xeración de código de Umbrello — Exportación do rexistro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
gl: Estado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
gl: Clase

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
gl: Rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
gl: Limpar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
gl: Exportar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
gl: Xerar

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
gl: Importando o ficheiro: %1 Progreso: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
gl: Listo.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
gl: Fallou.

en: Code Importing Wizard
gl: Asistente de importación de código

en: Code Importing Path
gl: Ruta de importación de código

en: Select the code importing path.
gl: Seleccione a ruta de importación do código.

en: File System Model
gl: Modelo de sistema de ficheiros

en: Select the desired language to filter files.
gl: Seleccionar a linguaxe coa que filtrar os ficheiros.

en: Select also all the files in the subdirectories.
gl: Seleccionar tamén todos os ficheiros nos subdirectorios.

en: Select all the files below the current directory.
gl: Seleccionar todos os ficheiros contidos directamente no directorio actual.

en: Clear all selections.
gl: Non seleccionar nada.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
gl: Engadir extensións de ficheiros como, por exemplo, «*.h *.hpp».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
gl: A linguaxe do proxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
gl: Linguaxe de programación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
gl: Incluír os subdirectorios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
gl: Lista das extensións de ficheiros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
gl: Anular toda a selección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
gl: Seleccionalo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
gl: Número de ficheiros:

en: Status of Code Importing Progress
gl: Estado do progreso de importación do código

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
gl: Prema o botón «Iniciar a importación» para iniciar a importación de código.
    Comprobe o estado de cada clase.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
gl[0]: <b>Importación de código dun ficheiro:</b><br>
gl[1]: <b>Importación de código de %1 ficheiros:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
gl: Importando o ficheiro… Feito.<br>

en: Import Done
gl: Rematou a importación

en: importing file ... FAILED<br>
gl: Importando o ficheiro… FALLOU.<br>

en: Import Failed
gl: A importación fallou.

en: importing file ...
gl: Importando o ficheiro…

en: importing file ... stopped<br>
gl: Importando o ficheiro… Detido.<br>

en: Import stopped
gl: Detívose a importación.

en: Not Imported
gl: Non importado

en: Umbrello Code Import - Logger Export
gl: Importación de código de Umbrello — Exportación do rexistro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
gl: Estado da importación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
gl: Iniciar a importación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
gl: Deter

en: Importing file: %1
gl: Importando o ficheiro: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
gl: Fallou.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
gl: Listo.

en: No code importer for file: %1
gl: Non hai ningún importador de código para o ficheiro: %1

en: Class Name
gl: Nome da clase

en: Properties
gl: Propiedades

en: Initial activity
gl: Comezo da actividade

en: End activity
gl: Final de actividade

en: Final activity
gl: Remate da actividade

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
gl: Ramificación/Unión

en: Invoke action
gl: Invocar unha acción

en: Parameter activity
gl: Parámetro da actividade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
gl: Propiedades xerais

[ctx: general properties page]
en: General
gl: Xeral

en: Activity type:
gl: Tipo da actividade:

en: Activity name:
gl: Nome da actividade:

en: Precondition :
gl: Condición previa:

en: Postcondition :
gl: Condición posterior:

en: &Normal activity
gl: Actividade &normal

en: &Invoke action
gl: &Invocar a acción

en: &Parameter activity node
gl: Nodo de &parámetro da actividade

en: Association Properties
gl: Propiedades da asociación

[ctx: general settings page name]
en: General
gl: Xeral

en: General Settings
gl: Configuración xeral

[ctx: display option page name]
en: Display
gl: Visualización

en: Display Options
gl: Opcións de visualización

en: Attributes
gl: Atributos

en: Attribute Settings
gl: Configuración do atributo

en: Operations
gl: Operacións

en: Operation Settings
gl: Configuración da operación

en: Templates
gl: Modelos

en: Templates Settings
gl: Configuración dos modelos

en: Enum Literals
gl: Literais enumerados

en: Enum Literals Settings
gl: Configuración dos literais enumerados

en: Entity Attributes
gl: Atributos da entidade

en: Entity Attributes Settings
gl: Configuración dos atributos da entidade

en: Entity Constraints
gl: Restricións da entidade

en: Entity Constraints Settings
gl: Configuración das restricións de entidade

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
gl: Contido

en: Contents Settings
gl: Configuración do contido

en: Associations
gl: Asociacións

en: Class Associations
gl: Asociacións da clase

[ctx: instance general settings page name]
en: General
gl: Xeral

en: new_class
gl: nova_clase

en: Class Wizard
gl: Asistente para clases

en: New Class
gl: Nova clase

en: Add general info about the new class.
gl: Engada información xeral sobre a nova clase.

en: Class Attributes
gl: Atributos da clase

en: Add attributes to the new class.
gl: Engada atributos á nova clase.

en: Class Operations
gl: Operacións da clase

en: Add operations to the new class.
gl: Engada operacións á nova clase.

en: Hide
gl: Agochar

en: Show
gl: Amosar

en: Hide Comment
gl: Agochar o comentario

en: Show Comment
gl: Amosar o comentario

en: Insert Code Block Before
gl: Inserir o bloque de código antes

en: Insert Code Block After
gl: Inserir o bloque de código despois

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Cut
gl: Cortar

en: Code Viewer - %1
gl: Visor de código - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
gl: Amosar os bloques agochados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
gl: <p align="center">aquí o nome da compoñente</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
gl: Amosar o tipo de bloque.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
gl: Papel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
gl: Escollido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
gl: <p align="right">Bloque de obxecto UML:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
gl: <p align="right">Bloque agochado:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
gl: <p align="center">Texto non editábel:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
gl: <p align="right">Texto editábel:</p>

en: Enable all messages
gl: Activar todas as mensaxes.

en: Enable 'delete association' related messages
gl: Activar as mensaxes relacionadas con «eliminar a asociación».

en: Enable 'delete diagram' related messages
gl: Activar as mensaxes relacionadas con «eliminar o diagrama».

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
gl: Está a piques de eliminar unha asociación. Seguro que quere continuar?

en: Delete Association
gl: Eliminar a asociación

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
gl: Está a piques de eliminar o diagrama enteiro.
    Está seguro de que quere facelo?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
gl: Seguro que quere eliminar o diagrama %1?

en: Delete Diagram?
gl: Eliminar o diagrama?

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Notifications
gl: Notificacións

en: The format that the images will be exported to
gl: O formato ao que se exportarán as imaxes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
gl: Exportar todas as vistas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
gl: O directorio base onde gardar as imaxes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
gl: O &directorio onde gardar os diagramas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
gl: Crea no directorio de destino a mesma estrutura en árbore usada
    no documento para gardar as vistas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
gl: As vistas gárdanse en cartafoles no documento. A mesma estrutura en árbore usada no documento para gardar as vistas pode crearse no directorio base con esta opción.
    No directorio base só se crearán os cartafoles creados polo usuario (a vista lóxica, a vista de casos de uso e o demais non crearán).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
gl: Usar &cartafoles.

en: Find
gl: Atopar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
gl: Filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
gl: Vista en árbore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
gl: Diagrama &actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
gl: &Todos os diagramas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
gl: Categoría

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
gl: Todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
gl: Paquete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
gl: Operación

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
gl: Atributo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
gl: Termo de busca:

en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: general settings]
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
gl: Fonte

en: Font Settings
gl: Configuración das fontes

[ctx: widget style page]
en: Style
gl: Estilo

en: Widget Style
gl: Estilo do trebello

[ctx: style page name]
en: Style
gl: Estilo

en: Line Style
gl: Estilo da liña

[ctx: role page name]
en: Roles
gl: Papeis

en: Role Settings
gl: Configuración do papel

en: Note Properties
gl: Propiedades da nota

en: Central Buffer
gl: Búfer central

en: Data Store
gl: Almacén de datos

en: ObjectFlow
gl: Fluxo do obxecto

[ctx: properties group title]
en: Properties
gl: Propiedades

en: Object Node type:
gl: Tipo do nodo de obxecto:

en: Object Node name:
gl: Nome do nodo de obxecto:

[ctx: enter state label]
en: State :
gl: Estado:

en: &Central Buffer
gl: &Búfer central

en: &Data Store
gl: Almacén de &datos

en: &Object Flow
gl: &Fluxo do obxecto

en: Destination File Already Exists
gl: O ficheiro de destino xa existe

en: &Overwrite
gl: S&obrescribir

en: &Generate Similar File Name
gl: &Xerar un nome de ficheiro similar

en: &Do Not Generate File
gl: &Non xerar o ficheiro

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
gl: O ficheiro %1 xa existe en %2.
    
    Umbrello pode sobrescribir o ficheiro, xerar un
    ficheiro similar ou non xerar este ficheiro.

en: &Apply to all remaining files
gl: &Aplicar a todos os ficheiros restantes

en: Activities
gl: Actividades

en: Move selected item to the top
gl: Sobe o elemento escollido para o cume

en: Move selected item up
gl: Subir o elemento escollido

en: Move selected item down
gl: Baixar o elemento escollido

en: Move selected item to the bottom
gl: Baixa o elemento escollido ao fondal

en: New Activity...
gl: Nova actividade…

en: Delete
gl: Eliminar

en: Rename
gl: Renomear

[ctx: name of association widget]
en: Name:
gl: Nome:

en: Stereotype
gl: Estereotipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Role A Properties
gl: Propiedades do papel A

en: Role B Properties
gl: Propiedades do papel B

en: Role A Changeability
gl: Variabilidade do papel A

en: Role B Changeability
gl: Variabilidade do papel B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
gl: Nome do papel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
gl: Multiplicidade:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
gl: Cambiábel

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
gl: Inmutábel

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
gl: Só para engadir

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
gl: Cambiábel

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
gl: Inmutábel

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
gl: Só para engadir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
gl: Xerador de disposición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: <p>The auto layout feature depends on layout generators provided by the GraphViz package, which is normally installed aside Umbrello by a package manager.</p>
    <p>Umbrello has built in support for detecting the install location of  these layout generators. For cases where this dependency is not available or do not fit, a different installation path could be provided.</p>
gl: <p>A funcionalidade de disposición automática depende de xeradores fornecidos polo paquete GraphViz, que normalmente se instala xunto a Umbrello mediante un xestor de paquetes.</p>
    <p>Umbrello permite de serie detectar onde están instalados os xeradores de disposicións. Nos casos onde esta dependencia non estea dispoñíbel ou non o estea nun lugar normal pode indicarse outra ruta de instalación.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
gl: Detectar automaticamente o xerador de disposición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
gl: Ruta do executábel do xerador:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
gl: Varios

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
gl: <p>A exportación de ficheiros dot realízase mediante a disposición de exportación.</p><p>Marque esta opción para engadir a disposición de exportación á lista de disposicións de diagramas dispoñíbeis, e activar unha vista previa rápida da exportación de ficheiros dot.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
gl: Amosar a disposición de exportación no menú contextual dos diagramas.

en: Reference:
gl: Referencia:

en: A&bstract class
gl: Clase &abstracta

en: A&bstract use case
gl: Caso de uso a&bstracto

[ctx: component is executable]
en: &Executable
gl: &Executábel

en: Draw as actor
gl: Debuxar como un actor

en: Multiple instance
gl: Instancia múltipla

en: Show destruction
gl: Amosar a destrución

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
gl: O nome que escolleu
    xa está a usarse.
    O nome reiniciouse.

en: Name is Not Unique
gl: O nome non é único

en: N&ew Attribute...
gl: Novo &atributo…

en: N&ew Operation...
gl: Nova &operación…

en: N&ew Template...
gl: Novo &modelo…

en: N&ew Enum Literal...
gl: Novo &literal enumerado…

en: N&ew Entity Attribute...
gl: Novo &atributo da entidade…

en: Constraints
gl: Restricións

en: N&ew Constraint...
gl: Noa &restrición…

en: Instance Attribute
gl: Atributo da instancia

en: N&ew Instance Attribute...
gl: N&ovo atributo da instancia…

en: &Properties
gl: &Propiedades

en: Comment
gl: Comentario

en: Source Code
gl: Código fonte

en: &Documentation
gl: &Documentación

en: Operatio&ns
gl: &Operacións

en: &Visibility
gl: &Visibilidade

en: O&peration signature
gl: &Sinatura da operación

en: Pac&kage
gl: &Paquete

en: Att&ributes
gl: &Atributos

en: Attr&ibute signature
gl: &Sinatura do atributo

en: &Public Only
gl: Só &público

en: Draw as circle
gl: Debuxar como un círculo

en: &Attribute associations
gl: &Asociacións do atributo

en: Starting Scope
gl: Ámbito inicial

en: Default attribute scope:
gl: Ámbito predeterminado dos atributos:

en: Default operation scope:
gl: Ámbito predeterminado das operacións:

en: Attribute Signatures
gl: Sinaturas de atributo

en: No Stereotype
gl: Novo estereotipo

en: Stereotype Name
gl: Nome do estereotipo

en: Stereotype with Tags
gl: Estereotipo con etiquetas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
gl: Rutas de busca de inclusión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
gl: Poden engadirse rutas de busca de inclusión adicionais indicando a variábel de contorno UMBRELLO_INCPATH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
gl: Importación de C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
gl: Crear un artefacto na vista do compoñente para cada ficheiro importado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
gl: Resolver as dependencias (reduce a velocidade de importación).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
gl: Activar o estándar C++11 (experimental).

en: Unique Constraint...
gl: Restrición de ser único…

en: Primary Key Constraint...
gl: Restrición de clave primaria…

en: Foreign Key Constraint...
gl: Restrición de clave allea…

en: Check Constraint...
gl: Restrición por comprobación…

en: <p align="center">No Options Available.</p>
gl: <p align="center">Non hai ningunha opción dispoñíbel.</p>

en: &Diagrams
gl: &Diagramas

en: &Select diagrams
gl: &Escoller os diagramas

en: &Type of diagram
gl: &Tipo do diagrama

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
gl: Selección

en: No diagrams selected.
gl: Non hai escollido ningún diagrama.

en: The name you have entered is invalid.
gl: O nome que inseriu é incorrecto.

en: Invalid Name
gl: Nome incorrecto

en: The name you have entered is not unique.
gl: O nome que inseriu non é único.

en: Name Not Unique
gl: Nome non único

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
gl: Propiedades do diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
gl: Ampliación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
gl: Anchura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
gl: Altura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
gl: Amosar a &grade.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
gl: Axus&tar á grade.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
gl: Axusta o tamaño dos compoñentes para un múltiplo da luz da grade.
    Se «Axustar á grade» estivese activo os compoñentes quedarán sempre aliñados coa grade polos 4 lados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
gl: Axustar o tamaño dos compoñentes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
gl: Luz da grade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
gl: Incrementar automaticamente a secuencia

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Enable undo
gl: Activar o desfacer

en: Use tabbed diagrams
gl: Usar diagramas con lapelas

en: Use new C++/Java/Ruby generators
gl: Usar os novos xeradores de C++/Java/Ruby

en: Turn on footer and page numbers when printing
gl: Activar o rodapé e os números de páxina ao imprimir

en: Enable UML2 support
gl: Activar a compatibilidade con UML2

en: Autosave
gl: Gardar automaticamente

en: E&nable autosave
gl: &Activar a garda automática

en: Select auto-save time interval (mins):
gl: Indique o intervalo de garda automática (mins):

en: Set autosave suffix:
gl: Sufixo das garda automáticas:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
gl: <qt><p>O ficheiro gardado automaticamente gardarase en ~/autosave.xmi se o gardado automático se produce antes de que gardase o ficheiro manualmente.</p><p>Se xa o gardase, o ficheiro gardado automático gardarase no mesmo cartafol que o ficheiro e terá un nome como o del, seguido do sufixo que especifique.</p><p>Se o sufixo é igual co do ficheiro que gardase, o gardado automático sobrescribirá automaticamente o seu ficheiro.</p></qt>

en: Startup
gl: Inicio

en: &Load last project
gl: &Cargar o último proxecto

en: Start new project with:
gl: Comezar un novo proxecto con:

en: Default Language :
gl: Linguaxe predeterminada:

en: Contained Items
gl: Elementos contidos

en: Select Operation
gl: Escolla a operación

en: Sequence number:
gl: Número de secuencia:

en: Auto increment:
gl: Incrementar automaticamente:

en: Class operation:
gl: Operación da clase:

en: New Operation...
gl: Nova operación…

en: Custom operation:
gl: Operación personalizada:

[ctx: General options]
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
gl: Interface de usuario de dereita a esquerda

[ctx: Association options]
en: Associations
gl: Asociacións

en: Create new association lines as:
gl: Crear novas liñas de asociación como:

[ctx: color group box]
en: Color
gl: Cor

en: Custom text color
gl: Cor do texto personalizada

en: Custom line color
gl: Cor da liña personalizada

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
gl: Cor de recheo personalizada

en: Custom grid color
gl: Cor da grade personalizada

en: Custom background color
gl: Cor de fondo personalizada

en: Custom line width
gl: Anchura das liñas personalizada

en: &Use fill color
gl: Usar unha &cor de recheo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
gl: Propiedades do papel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
gl: Visibilidade do papel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
gl: Realización

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
gl: Variabilidade do papel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
gl: Cambiábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
gl: Inmutábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
gl: Só para engadir

[ctx: title of color group]
en: Color
gl: Cor

[ctx: text color]
en: &Text:
gl: &Texto:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
gl: &Predeterminado

[ctx: line color]
en: &Line:
gl: &Liña:

[ctx: default line color button]
en: &Default
gl: &Predeterminado

en: &Fill:
gl: &Recheo:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
gl: &Predeterminado

en: &Use fill
gl: &Usar un recheo

[ctx: background color]
en: &Background:
gl: &Fondo:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
gl: &Predeterminada

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
gl: Puntos da &grade:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
gl: &Predeterminada

[ctx: title of width group]
en: Width
gl: Anchura

[ctx: line width]
en: Line &width:
gl: &Anchura da liña:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
gl: &Predeterminado

en: Layout of the line:
gl: Disposición da liña:

en: Parameter Properties
gl: Propiedades do parámetro

[ctx: property name]
en: &Name:
gl: &Nome:

en: Passing Direction
gl: Dirección de pase

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
gl: «in» é un parámetro de só lectura, «out» é de so escritura e «inout» é un parámetro de lectura e escritura.

en: You have entered an invalid parameter name.
gl: Inseriu un nome incorrecto para un parámetro.

en: Parameter Name Invalid
gl: O nome do parámetro é incorrecto

en: Select diagram
gl: Seleccionar un diagrama

en: Diagram
gl: Diagrama

en: Umbrello Setup
gl: Configuración de Umbrello

en: User Interface
gl: Interface de usuario

en: User Interface Settings
gl: Configuración da interface de usuario

[ctx: general settings page]
en: General
gl: Xeral

[ctx: class settings page]
en: Class
gl: Clase

en: Class Settings
gl: Configuración das clases

en: Code Importer
gl: Importador de código

en: Code Import Settings
gl: Configuración do importador de código

en: Code Generation
gl: Xeración de código fonte

en: Code Generation Settings
gl: Configuración da xeración de código

en: Code Viewer
gl: Visor de código

en: Code Viewer Settings
gl: Configuración do visor do código

en: Auto Layout
gl: Disposición automática

en: Auto Layout Settings
gl: Configuración da disposición automática

en: Search
gl: Buscar

[ctx: general page]
en: General
gl: Xeral

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
gl: Estado inicial

[ctx: state in statechart]
en: State
gl: Estado

[ctx: end state in statechart]
en: End state
gl: Estado final

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
gl: Ramificación

[ctx: join state in statechart]
en: Join
gl: Xuntar

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
gl: Unión

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
gl: Historial profundo

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
gl: Historial superficial

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
gl: Escolla

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
gl: Combinado

en: State type:
gl: Tipo de estado:

en: State name:
gl: Nome do estado:

en: Linked diagram:
gl: Diagrama ligado:

en: Stereotype Properties
gl: Propiedades do estereotipo

en: Stereotype Attributes for
gl: Atributos de estereotipo para

[ctx: attribute name]
en: &Name:
gl: &Nome:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
gl: &Tipo:

[ctx: default value]
en: &Default:
gl: &Predeterminado:

en: Attribute Properties
gl: Propiedades do atributo

en: &Initial value:
gl: &Valor inicial:

en: Classifier &scope ("static")
gl: Ámbito do &clasificador («static»)

en: You have entered an invalid attribute name.
gl: Inseriu un nome incorrecto para un atributo.

en: Attribute Name Invalid
gl: Nome de atributo incorrecto

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
gl: O nome de atributo que escolleu xa está a usarse nesta operación.

en: Attribute Name Not Unique
gl: Nome de atributo non único

en: Check Constraint Properties
gl: Propiedades da restrición por comprobación

[ctx: name label]
en: Name
gl: Nome

en: Check Condition :
gl: Comprobar a condición:

en: Entity Attribute Properties
gl: Propiedades do atributo da entidade

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
gl: &Nome:

en: Length/Values:
gl: Lonxitude/Valores:

en: &Auto increment
gl: &Incrementar automaticamente

en: Allow &null
gl: Permitir ser &nulo

en: Attributes:
gl: Atributos:

en: Indexing
gl: Indexación

en: &Not Indexed
gl: &Non indexado

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
gl: &Indexada

en: You have entered an invalid entity attribute name.
gl: Inseriu un nome incorrecto para un atributo de entidade.

en: Entity Attribute Name Invalid
gl: Nome do atributo da entidade incorrecto

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
gl: O nome do atributo da entidade que escolleu xa está a usarse nesta operación.

en: Entity Attribute Name Not Unique
gl: Nome do atributo da entidade non único

en: EnumLiteral Properties
gl: Propiedades de EnumLiteral

[ctx: literal name]
en: &Name:
gl: &Nome:

en: &Value:
gl: &Valor:

en: Foreign Key Setup
gl: Configuración de clave allea

[ctx: general page title]
en: General
gl: Xeral

[ctx: general group title]
en: General
gl: Xeral

[ctx: label for entering name]
en: Name
gl: Nome

en: Referenced Entity
gl: Entidade referida

en: Actions
gl: Accións

en: On Update
gl: Ao actualizar

en: On Delete
gl: Ao eliminar

en: No Action
gl: Ningunha acción

en: Restrict
gl: Restrinxir

en: Cascade
gl: Fervenza

en: Set Null
gl: Pór como nulo

en: Set Default
gl: Pór como predeterminado

en: Columns
gl: Columnas

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
gl: Referida

en: Local Column
gl: Columna local

en: Referenced Column
gl: Columna referida

en: &Add
gl: &Engadir

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
gl: Está a intentar cambiar a Entidade referida desta restrición de clave allea. Perderase calquera cambio sen aplicar ás asociacións entre entidades locais e referidas. Seguro que quere continuar?

en: Object Attribute Properties
gl: Propiedades do atributo de obxecto

en: You have entered an invalid attribute value.
gl: Inseriu un valor incorrecto para un atributo.

en: Value Invalid
gl: Valor incorrecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
gl: Nome do atributo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
gl: Valor:

en: Operation Properties
gl: Propiedades da operación

[ctx: operation name]
en: &Name:
gl: &Nome:

en: &Abstract operation
gl: Operación &abstracta

en: &Query ("const")
gl: &Pescuda («const»)

en: &inline
gl: &incrustar

en: &Override
gl: S&obrepor

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Ne&w Parameter...
gl: Novo &parámetro…

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
gl: O nome de parámetro que escolleu xa está
    a usarse nesta operación.

en: Parameter Name Not Unique
gl: Nome de parámetro non único

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
gl: O nome de parámetro que escolleu xa está a usarse nesta operación.

en: You have entered an invalid operation name.
gl: Inseriu un nome de operación incorrecto.

en: Operation Name Invalid
gl: Nome de operación incorrecto

en: An operation with that signature already exists in %1.
gl: Xa existe unha operación con esa sinatura en %1.

en: Choose a different name or parameter list.
gl: Escolla outro nome ou unha lista de parámetros.

en: Template Properties
gl: Propiedades do modelo

[ctx: template name]
en: &Name:
gl: &Nome:

en: You have entered an invalid template name.
gl: Inseriu un nome incorrecto para un modelo.

en: Template Name Invalid
gl: O nome do modelo é incorrecto

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
gl: O nome que escolleu para o parámetro do modelo xa está a usarse nesta operación.

en: Template Name Not Unique
gl: O nome do modelo non é único

en: Unique Constraint Properties
gl: Propiedades da restrición de ser único

en: Attribute Details
gl: Detalles do atributo

en: You have entered an invalid constraint name.
gl: Inseriu un nome incorrecto para a restrición.

en: Constraint Name Invalid
gl: Nome incorrecto para a restrición

[ctx: classes display options page]
en: Display
gl: Visualización

en: Classes Display Options
gl: Opcións de visualización das clases

[ctx: diagram style page]
en: Style
gl: Estilo

en: Diagram Style
gl: Estilo do diagrama

en: &Default value:
gl: Valor &predeterminado:

en: &Image type:
gl: Tipo de &imaxe:

en: &Resolution:
gl: &Resolución:

en: New
gl: Novo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Library
gl: &Biblioteca

en: &Table
gl: &Táboa

[ctx: draw as default]
en: &Default
gl: &Predeterminado

en: Draw As
gl: Debuxar como

en: &Type:
gl: &Tipo:

en: Package path:
gl: Ruta do paquete:

en: Stereotype &name:
gl: Nome do &estereotipo:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
gl: Pú&blico

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
gl: Pro&texido

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
gl: &Privado

en: Imple&mentation
gl: &Realización

en: Visibility
gl: Visibilidade

[ctx: scope for A is public]
en: Public
gl: Público

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
gl: Protexido

[ctx: scope for A is private]
en: Private
gl: Privado

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
gl: Realización

en: Role A Visibility
gl: Visibilidade do papel A

[ctx: scope for B is public]
en: Public
gl: Público

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
gl: Protexido

[ctx: scope for B is private]
en: Private
gl: Privado

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
gl: Realización

en: Role B Visibility
gl: Visibilidade do papel B

en: Exporting to XHTML...
gl: Exportando a XHTML…

en: Exporting all views...
gl: Estanse a exportar todas as vistas…

en: Some errors happened when exporting the images:
gl: Ocorreron algúns erros ao exportar as imaxes:

en: Generating Docbook...
gl: Xerando o Docbook…

en: Docbook Generation Complete...
gl: Completouse a xeración de Docbook…

en: Docbook Generation Failed...
gl: Fallou a xeración de Docbook…

en: Exporting to DocBook...
gl: Exportando a DocBook…

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
gl: Xerador de código autónomo do modelador de UML Umbrello

en: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 Umbrello UML Modeller Authors
gl: © 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), © 2002-2006 Os autores do modelador de UML Umbrello

en: Gael de Chalendar (aka Kleag)
gl: Gael de Chalendar (alias Kleag)

en: Umbrello UML Modeller Authors
gl: Autores do modelador de UML Umbrello

en: File to transform
gl: O ficheiro a transformar

en: The XSLT file to use
gl: O ficheiro XSLT a usar

en: Generating XHTML...
gl: Xerando o XHTML…

en: XHTML Generation Complete...
gl: Completouse a xeración do XHTML…

en: Copying CSS...
gl: Copiando a CSS…

en: Finished Copying CSS...
gl: Finalizouse a copia da CSS…

en: Failed Copying CSS...
gl: Fallou a copia da CSS…

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
gl: Indica se a documentación se modificou. Preme co botón esquerdo do rato para aplicar o contido modificado.

en: Documentation type
gl: Tipo de documentación

en: Activate documentation edit after focus change.
gl: Activar a edición da documentación cando cambia o foco.

en: Apply layout
gl: Aplicar a disposición

en: Umbrello UML Modeller
gl: Modelador de UML Umbrello

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
gl: Umbrello – Ambiente visual de desenvolvemento de software, baseado no estándar industrial UML.<br/>Véxase tamén <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Umbrello UML Modeller Authors
gl: © 2001 Paul Hensgen
    © 2002-2022 Autores do modelador de UML Umbrello

en: Author of initial version.
gl: Autor da versión inicial.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
gl: Corrección de fallos, traballo de adaptación, limpeza de código, novas funcionalidades.

en: Porting work, code cleanup, new features.
gl: Traballo de adaptación, limpeza de código, novas funcionalidades.

en: Current maintainer.
gl: Mantedor actual.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
gl: Un gran traballo para a xeración de código de C++ e Java. Editor de código.

en: File to open
gl: O ficheiro para abrir.

en: export diagrams to extension and exit
gl: Exportar os diagramas coa extensión e saír.

en: list available export extensions
gl: Listar as extensión de exportación dispoñíbeis.

en: the local directory to save the exported diagrams in
gl: O cartafol local onde gardar os diagramas exportados.

en: import files
gl: Importar os ficheiros.

en: list supported languages
gl: Listar os idiomas admitidos.

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
gl: Manter a estrutura en árbore usada para gardar as vistas no documento no cartafol de destino.

en: import files from directory <dir>
gl: Importar os ficheiros do cartafol <dir>.

en: set language
gl: Definir o idioma

en: Delete Anchor
gl: Eliminar o enganche

en: Add Point
gl: Engadir un punto

en: Delete Point
gl: Eliminar o punto

en: Choose Spline points automatically
gl: Escoller os puntos de spline automaticamente

en: Change Association Name...
gl: Renomear a asociación…

en: Change Role A Name...
gl: Renomear o papel A…

en: Change Role B Name...
gl: Renomear o papel B…

en: Select Operation...
gl: Escolla unha operación…

[ctx: Layout menu]
en: Layout
gl: Disposición

en: Polyline
gl: Multiliña

en: Direct
gl: Directo

en: Orthogonal
gl: Ortogonal

en: New Template...
gl: Novo modelo…

en: Accept Signal
gl: Aceptar o sinal

en: Accept Time Event
gl: Aceptar o evento de tempo

en: Activity...
gl: Actividade…

en: Activity Transition
gl: Transición de actividade

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
gl: Artefacto

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
gl: Cambiar a fonte…

en: Choice
gl: Escolla

[ctx: new class menu item]
en: Class...
gl: Clase…

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Collapse All
gl: Pregar todo

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
gl: Estado combinado…

en: Component
gl: Compoñente

en: Folder
gl: Cartafol

en: Datatype...
gl: Tipo de dato…

en: Deep History
gl: Historial profundo

en: Edit combined state
gl: Editar o estado combinado

en: End Activity
gl: Final de actividade

en: End State
gl: Estado final

en: Entity
gl: Entidade

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
gl: Atributo da entidade…

en: Enum...
gl: Enumeración…

en: Enum Literal...
gl: Literal enumerado…

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Export as Picture...
gl: Exportar como unha imaxe…

en: Externalize Folder...
gl: Exteriorizar o cartafol…

en: Fill Color...
gl: Cor de recheo…

en: Final Activity
gl: Remate da actividade

en: Flip Horizontal
gl: Inverter na horizontal

en: Flip Vertical
gl: Inverter na vertical

en: Text Line...
gl: Liña de texto…

en: Fork
gl: Ramificar

en: Go to state diagram
gl: Ir ao diagrama de estado

en: Hide destruction box
gl: Agochar a caixa de destrución

en: Import File(s)...
gl: Importar ficheiros…

en: Import from Directory...
gl: Importar dun directorio…

en: from file...
gl: dun ficheiro…

en: Initial Activity
gl: Comezo da actividade

en: Initial State
gl: Estado inicial

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
gl: Instancia…

en: New Attribute...
gl: Novo atributo…

en: Provided interface
gl: Interface fornecida

en: Required interface
gl: Interface requirida

en: Internalize Folder
gl: Interiorizar o cartafol

en: Junction
gl: Unión

en: Line Color...
gl: Cor da liña…

en: Asynchronous Message
gl: Mensaxe asíncrona

en: Creation Message
gl: Mensaxe de creación

en: Destroy Message
gl: Mensaxe de destrución

en: Found Message
gl: Mensaxe atopada

en: Lost Message
gl: Mensaxe perdida

en: Synchronous Message
gl: Mensaxe síncrona

en: New Entity Attribute...
gl: Novo atributo da entidade…

en: New Literal...
gl: Novo literal…

en: New Parameter...
gl: Novo parámetro…

en: Node
gl: Nodo

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
gl: Nota…

en: Object...
gl: Obxecto…

en: Object Node
gl: Nodo de obxecto

en: Open file
gl: Abrir un ficheiro

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
gl: Paquete…

en: Pin
gl: Alfinete

en: Port
gl: Porto

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
gl: Condición previa/a posterior

en: Redo
gl: Refacer

en: Region
gl: Rexión

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove state diagram
gl: Retirar o diagrama de estado

en: Rename...
gl: Renomear…

en: Rename Object...
gl: Renomear o obxecto…

en: Return to combined state
gl: Devolver ao estado combinado

en: Return to class
gl: Volver á clase

en: Reset Label Positions
gl: Reiniciar a posición das etiquetas

en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

en: Select state diagram
gl: Seleccionar o diagrama de estado

en: Send Signal
gl: Enviar un sinal

en: Shallow History
gl: Historial superficial

en: Show destruction box
gl: Amosar a caixa de destrución

[ctx: add new state]
en: State...
gl: Estado…

en: Join
gl: Xuntar

en: Subsystem
gl: Subsistema

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
gl: Modelo

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
gl: Desfacer

en: Use Case
gl: Caso de uso

[ctx: new container menu]
en: New
gl: Novo

[ctx: new sub menu]
en: New
gl: Novo

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
gl: Tipo de categoría

en: Disjoint(Specialisation)
gl: Disxunta (Especialización)

en: Overlapping(Specialisation)
gl: Superposto (especialización)

en: Union
gl: Unión

en: Change into Class
gl: Cambiar por clase

en: Change into Package
gl: Cambiar por paquete

en: Clear Diagram
gl: Limpar o diagrama

en: Snap to Grid
gl: Axustar á grade

en: Snap Component Size to Grid
gl: Axustar o tamaño dos compoñentes á grade

en: Show Grid
gl: Amosar a grade

en: Show Documentation Indicator
gl: Amosar o indicador da documentación

en: apply '%1'
gl: Aplicar «%1»

en: Public Only
gl: Só público

en: Operation Signature
gl: Sinatura da operación

en: Attribute Signature
gl: Sinatura do atributo

en: Show Signatures
gl: Amosar as sinaturas

en: Hide Signatures
gl: Agochar as sinaturas

en: Hide Non-public members
gl: Agochar os membros non públicos

en: Show Non-public members
gl: Amosar os membros non públicos

en: Packages
gl: Paquetes

en: Stereotypes
gl: Estereotipos

en: Refactor
gl: Pulir

en: View Code
gl: Ver o código

en: Change into Interface
gl: Cambiar por interface

en: Draw as Circle
gl: Debuxar como un círculo

en: Rename Class...
gl: Renomear a clase…

en: Name as Tooltip
gl: Nome como axuda

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

[ctx: clear note]
en: Clear
gl: Limpar

en: Change Text...
gl: Cambiar o texto…

en: Auto resize
gl: Adaptar automaticamente

en: Change State Name...
gl: Renomear o estado…

en: Change Activity Name...
gl: Renomear a actividade…

en: Change Object Node Name...
gl: Renomear o obxecto nodo…

[ctx: clear precondition]
en: Clear
gl: Limpar

en: Add Interaction Operand
gl: Engadir un operando de interacción

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
gl: Limpar

en: Change Multiplicity...
gl: Cambiar a multiplicidade…

en: Change Name
gl: Cambiar o nome

[ctx: color menu]
en: Color
gl: Cor

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
gl: Usar cor de recheo

en: No Fill Color
gl: Sen cor de recheo

[ctx: align menu]
en: Align
gl: Aliñar

en: Align Right
gl: Aliñar á dereita

en: Align Left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align Top
gl: Aliñar ao cume

en: Align Bottom
gl: Aliñar ao fondo

en: Align Vertical Middle
gl: Aliñar ao centro na vertical

en: Align Horizontal Middle
gl: Aliñar ao centro na horizontal

en: Align Vertical Distribute
gl: Aliñar distribuído na vertical

en: Align Horizontal Distribute
gl: Aliñar distribuído na horizontal

en: new_actor
gl: actor_novo

en: new_artifact
gl: artefacto_novo

en: new_association
gl: asociación_nova

en: new_attribute
gl: novo_atributo

en: new_category
gl: categoría_nova

en: new_check_constraint
gl: nova_restrición_de_comprobación

en: new_component
gl: compoñente_nova

en: new_datatype
gl: tipodedatos_novo

en: new_entity
gl: entidade_nova

en: new_entity_attribute
gl: novo_atributo_de_entidade

en: new_entity_constraint
gl: nova_restrición_de_entidade

en: new_enum
gl: enumerado_novo

en: new_enum_literal
gl: novo_literal_enumerado

en: new_folder
gl: cartafol_novo

en: new_foreign_key_constraint
gl: nova_restrición_de_clave_allea

en: new_instance
gl: nova_instancia

en: new_instance_attribute
gl: novo_atributo_de_instancia

en: new_interface
gl: interface_nova

en: new_node
gl: nodo_novo

en: new_operation
gl: nova_operación

en: new_package
gl: paquete_novo

en: new_port
gl: porto_novo

en: new_role
gl: novo_rol

en: new_stereotype
gl: novo_estereotipo

en: new_template
gl: novo_modelo

en: new_unique_constraint
gl: nova_restrición_de_unicidade

en: new_use_case
gl: novo_caso_de_uso

en: new_object
gl: obxecto_novo

en: New actor
gl: Novo actor

en: New artifact
gl: Novo artefacto

en: New association
gl: Nova asociación

en: New attribute
gl: Novo atributo

en: New category
gl: Nova categoría

en: New check constraint
gl: Nova restrición de comprobación

en: New class
gl: Nova clase

en: New component
gl: Nova compoñente

en: New datatype
gl: Novo tipo de dato

en: New entity
gl: Nova entidade

en: New entity attribute
gl: Novo atributo de entidade

en: New entity constraint
gl: Nova restrición de entidade

en: New enum
gl: Novo enumerado

en: New enum literal
gl: Novo literal enumerado

en: New folder
gl: Novo cartafol

en: New foreign key constraint
gl: Nova restrición de clave allea

en: New instance
gl: Nova instancia

en: New instance attribute
gl: Novo atributo de instancia

en: New interface
gl: Nova interface

en: New node
gl: Novo nodo

en: New operation
gl: Nova operación

en: New package
gl: Novo paquete

en: New port
gl: Novo porto

en: New role
gl: Novo rol

en: New stereotype
gl: Novo estereotipo

en: New template
gl: Novo modelo

en: New unique constraint
gl: Nova restrición de unicidade

en: New use case
gl: Novo caso de uso

en: New UML object
gl: Novo obxecto de UML

en: Enter the name of the new actor:
gl: Escriba o nome do novo actor

en: Enter the name of the new artifact:
gl: Escriba o nome do novo artefacto:

en: Enter the name of the new association:
gl: Escriba o nome da nova asociación:

en: Enter the name of the new attribute:
gl: Escriba o nome do novo atributo:

en: Enter the name of the new category:
gl: Escriba o nome da nova categoría:

en: Enter the name of the new check constraint:
gl: Escriba o nome da nova restrición de comprobación:

en: Enter the name of the new class:
gl: Escriba o nome da nova clase:

en: Enter the name of the new component:
gl: Escriba o nome da nova compoñente:

en: Enter the name of the new datatype:
gl: Escriba o nome do novo tipo de dato:

en: Enter the name of the new entity:
gl: Escriba o nome da nova entidade:

en: Enter the name of the new entity attribute:
gl: Escriba o nome do novo atributo de entidade:

en: Enter the name of the new entity constraint:
gl: Escriba o nome da nova restrición de entidade:

en: Enter the name of the new enum:
gl: Escriba o nome do novo enumerado:

en: Enter the name of the new enum literal:
gl: Escriba o nome do novo literal enumerado:

en: Enter the name of the new folder:
gl: Escriba o nome do novo cartafol:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
gl: Escriba o nome da nova restrición de clave allea:

en: Enter the name of the new instance:
gl: Escriba o nome da nova instancia:

en: Enter the name of the new instance attribute:
gl: Escriba o nome do novo atributo de instancia:

en: Enter the name of the new interface:
gl: Escriba o nome da nova interface:

en: Enter the name of the new node:
gl: Escriba o nome do novo nodo:

en: Enter the name of the new operation:
gl: Escriba o nome da nova operación:

en: Enter the name of the new package:
gl: Escriba o nome do novo paquete:

en: Enter the name of the new port:
gl: Escriba o nome do novo porto:

en: Enter the name of the new role:
gl: Escriba o nome do novo rol:

en: Enter the name of the new stereotype:
gl: Escriba o nome do novo estereotipo:

en: Enter the name of the new template:
gl: Escriba o nome do novo modelo:

en: Enter the name of the new unique constraint:
gl: Escriba o nome da nova restrición de unicidade:

en: Enter the name of the new use case:
gl: Escriba o nome do novo caso de uso:

en: Enter the name of the new UML object
gl: Escriba o nome do novo obxecto de UML:

en: Rename actor
gl: Renomear o actor

en: Rename artifact
gl: Renomear o artefacto

en: Rename association
gl: Renomear a asociación

en: Rename attribute
gl: Renomear o atributo

en: Rename category
gl: Renomear a categoría

en: Rename check constraint
gl: Renomear a restrición de comprobación

en: Rename class
gl: Renomear a clase

en: Rename component
gl: Renomear a compoñente

en: Rename datatype
gl: Renomear o tipo de dato

en: Rename entity
gl: Renomear a entidade

en: Rename entity attribute
gl: Renomear o atributo de entidade

en: Rename entity constraint
gl: Renomear a restrición de entidade

en: Rename enum
gl: Renomear o enumerado

en: Rename enum literal
gl: Renomear o literal enumerado

en: Rename folder
gl: Renomear o cartafol

en: Rename foreign key constraint
gl: Renomear a restrición de clave allea

en: Rename instance
gl: Renomear a instancia

en: Rename instance attribute
gl: Renomear o atributo de instancia

en: Rename interface
gl: Renomear a interface

en: Rename node
gl: Renomear o nodo

en: Rename operation
gl: Renomear a operación

en: Rename package
gl: Renomear o paquete

en: Rename port
gl: Renomear o porto

en: Rename role
gl: Renomear o rol

en: Rename stereotype
gl: Renomear o estereotipo

en: Rename template
gl: Renomear o modelo

en: Rename unique constraint
gl: Renomear a restrición de unicidade

en: Rename use case
gl: Renomear o caso de uso

en: Rename UML object
gl: Renomear o obxecto de UML

en: Enter the new name of the actor:
gl: Escriba o novo nome do actor:

en: Enter the new name of the artifact:
gl: Escriba o novo nome do artefacto:

en: Enter the new name of the association:
gl: Escriba o novo nome da asociación:

en: Enter the new name of the attribute:
gl: Escriba o novo nome do atributo:

en: Enter the new name of the category:
gl: Escriba o novo nome da categoría:

en: Enter the new name of the check constraint:
gl: Escriba o novo nome da restrición de comprobación:

en: Enter the new name of the class:
gl: Escriba o novo nome da clase:

en: Enter the new name of the component:
gl: Escriba o novo nome da compoñente:

en: Enter the new name of the datatype:
gl: Escriba o novo nome do tipo de dato:

en: Enter the new name of the entity:
gl: Escriba o novo nome da entidade:

en: Enter the new name of the entity attribute:
gl: Escriba o novo nome do atributo de entidade:

en: Enter the new name of the entity constraint:
gl: Escriba o novo nome da restrición de entidade:

en: Enter the new name of the enum:
gl: Escriba o novo nome do enumerado:

en: Enter the new name of the enum literal:
gl: Escriba o novo nome do literal enumerado:

en: Enter the new name of the folder:
gl: Escriba o novo nome do cartafol:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
gl: Escriba o novo nome da restrición de clave allea:

en: Enter the new name of the instance:
gl: Escriba o novo nome da instancia:

en: Enter the new name of the instance attribute:
gl: Escriba o novo nome do atributo de instancia:

en: Enter the new name of the interface:
gl: Escriba o novo nome da interface:

en: Enter the new name of the node:
gl: Escriba o novo nome do nodo:

en: Enter the new name of the operation:
gl: Escriba o novo nome da operación:

en: Enter the new name of the package:
gl: Escriba o novo nome do paquete:

en: Enter the new name of the port:
gl: Escriba o novo nome do porto:

en: Enter the new name of the role:
gl: Escriba o novo nome do rol:

en: Enter the new name of the stereotype:
gl: Escriba o novo nome do estereotipo:

en: Enter the new name of the template:
gl: Escriba o novo nome do modelo:

en: Enter the new name of the unique constraint:
gl: Escriba o novo nome da restrición de unicidade:

en: Enter the new name of the use case:
gl: Escriba o novo nome do caso de uso:

en: Enter the new name of the UML object
gl: Escriba o novo nome do obxecto de UML:

en: OK
gl: Aceptar

[ctx: parse status]
en: Empty
gl: Baleiro

en: Malformed argument
gl: Argumento mal formado

en: Unknown argument type
gl: Tipo de argumento descoñecido

en: Illegal method name
gl: Nome inaceptábel de método

en: Unknown return type
gl: Tipo de retorno descoñecido

en: Unspecified error
gl: Erro non especificado

en: Name
gl: Nome

en: Type
gl: Tipo

en: Widgets/Associations
gl: Trebellos ou asociacións

en: ID
gl: Identificador

en: Saved
gl: Gardado

en: Parent
gl: Parental

en: Pointer
gl: Punteiro

en: Usage
gl: Utilización

en: That is an invalid name.
gl: Ese nome é incorrecto.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
gl: Esta palabra clave está reservada na linguaxe do xerador de código configurado.

en: Reserved Keyword
gl: Palabra clave reservada

en: That name is already being used.
gl: Ese nome xa está a usarse.

en: Not a Unique Name
gl: Non é un nome único

en: Add Base Class
gl: Engadir unha clase base

en: Add Derived Class
gl: Engadir unha clase derivada

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
gl: Engadir unha operación

en: Add Attribute
gl: Engadir un atributo

en: Add Base Interface
gl: Engadir unha interface base

en: Add Derived Interface
gl: Engadir unha interface derivada

en: Base Classifiers
gl: Clasificadores base

en: Derived Classifiers
gl: Clasificadores derivados

en: An attribute with that name already exists in %1.
gl: Xa existe un atributo con ese nome en %1.

en: Choose a different name.
gl: Escolla un nome distinto.

en: Incorrect use of associations.
gl: Uso incorrecto das asociacións.

en: Association Error
gl: Ocorreu un erro de asociación

en: destroy
gl: destruír

en: Enter Activity Name
gl: Escriba o nome da actividade

en: new activity
gl: nova actividade

en: Enter the name of the new activity:
gl: Escriba o nome da nova actividade:

en: Enter Signal Name
gl: Inserir o nome do sinal

en: Enter Signal
gl: Inserir o sinal

en: new Signal
gl: novo sinal

en: Enter Time Event Name
gl: Escriba o nome do evento no tempo

en: Enter Time Event
gl: Inserir o evento no tempo

en: new time event
gl: novo evento de tempo

en: Enter Combined Fragment Name
gl: Escriba o nome do fragmento combinado

en: Enter the Combined Fragment
gl: Escriba o fragmento combinado

en: new Combined Fragment
gl: novo fragmento combinado

en: Enter State Name
gl: Escriba o nome do estado

en: new state
gl: novo estado

en: Enter the name of the new state:
gl: Escriba o nome do novo estado:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
gl: Xeometría

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
gl: Tipo mime da imaxe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
gl: O tipo mime das imaxes

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
gl: Funcionalidade de desfacer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
gl: A funcionalidade de desfacer actívase cando isto é certo.

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
gl: Diagramas con lapelas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
gl: Activa ou desactiva a vista con lapelas dos diagramas na zona de vista

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
gl: Xerador de código novo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
gl: Activa ou desactiva a compatibilidade co novo xerador de código

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
gl: Tipo de disposición

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
gl: O tipo de disposición que usar para liñas novas

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
gl: Impresión de rodapé

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
gl: Activa ou desactiva a funcionalidade de impresión de rodapés

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
gl: Garda automática

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
gl: Activa ou desactiva a garda automática a intervalos regulares

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
gl: Período de garda automática (vello)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
gl: Período de garda automática (vello)

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
gl: Sufixo de garda automática

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
gl: O sufixo dos ficheiros de garda automática

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
gl: Cargar o último

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
gl: Activa ou desactiva a carga do último ficheiro aberto

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
gl: O diagrama que se ha cargar no inicio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
gl: O diagrama para cargar no inicio

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
gl: Linguaxe predeterminada no inicio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
gl: O idioma co que debe iniciarse Umbrello de maneira predeterminada.

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
gl: Usar a notación de UML 2.x.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
gl: Activa ou desactiva a notación de UML 2.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
gl: Activa ou desactiva a utilización dunha cor de recheo

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
gl: Cor de recheo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
gl: A cor de recheo a usar

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
gl: Cor da liña

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
gl: A cor das liñas

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
gl: Anchura da liña

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
gl: A anchura das liñas

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
gl: Cor do texto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
gl: A cor do texto.

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
gl: Amosar a xanela de documentación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
gl: Activa ou desactiva o amosar a xanela de documentación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
gl: A fonte para usar

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
gl: Cor de fondo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
gl: A cor do fondo do diagrama

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
gl: Cor dos puntos da grade

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
gl: A cor dos puntos da grade

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
gl: Activar ou desactivar a dirección da interface de usuario de dereita a esquerda

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
gl: Amosar a visibilidade

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
gl: Mostra a visibilidade dos atributos (p.ex.: privado, público ou protexido)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
gl: Amosar os atributos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
gl: Mostra os atributos da clase

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
gl: Amosar as operacións

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
gl: Amosar o paquete

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
gl: Activa ou desactiva o amosar os paquetes

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
gl: Amosar os estereotipos

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
gl: Amosar as asociacións dos atributos

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
gl: Amosar só o público

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
gl: Activa ou desactiva o amosar os métodos e atributos públicos

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
gl: Amosar a sinatura dos atributos

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
gl: Amosar a sinatura das operacións

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
gl: Amosar a sinatura das operacións

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
gl: Ámbito predeterminado dos atributos

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
gl: Ámbito predeterminado da operación

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
gl: Altura

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
gl: A altura do visor de código

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
gl: Anchura

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
gl: Anchura do visor de código

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
gl: Amosar os bloques agochados

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
gl: Realzar os bloques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
gl: Activa ou desactiva o realce dos bloques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
gl: A fonte usada no visor de código

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
gl: Cor do papel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
gl: A cor do papel

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
gl: Cor da fonte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
gl: A cor da fonte

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
gl: A cor do escollido

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
gl: Cor de bloque en edición

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
gl: A cor do bloque de edición

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
gl: Cor de bloque non en edición

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
gl: Cor de obxecto UML

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
gl: A cor dos obxectos UML

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
gl: Cor de agochado

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
gl: Crear artefactos para os ficheiros importados.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
gl: Crear un artefacto na vista do compoñente para cada ficheiro importado.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
gl: Resolver as dependencias

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
gl: Resolve as dependencias ao importar o ficheiro

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
gl: Admitir o estándar C++11.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
gl: Admitir o estándar C++11 ao importar código.

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
gl: Xerar automaticamente construtores baleiros

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
gl: Activa ou desactiva a xeración automática construtores baleiros

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
gl: Estilo dos comentarios

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
gl: Define o estilo dos comentarios

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
gl: Ámbito predeterminado dos campos de asociación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
gl: Define o ámbito predeterminado dos campos de asociación

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
gl: Ámbito predeterminado dos lectores dos atributos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
gl: Indica o ámbito predeterminado dos lectores dos atributos

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
gl: Forzar a documentación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
gl: Activa ou desactiva a documentación detallada

note: i18n: ectx: label, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Section Comment Policy
gl: Política de comentarios de sección

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Whether section comments shall be written
gl: Se escribir os comentarios das seccións

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
gl: Directorio das cabeceiras

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
gl: A ruta na que se gardan as cabeceiras

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
gl: Incluír as cabeceiras

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
gl: Activa ou desactiva a inclusión das declaracións

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
gl: Cantidade de sangrado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
gl: A cantidade sangrada

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
gl: Tipo de sangrado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
gl: O tipo de sangrado

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
gl: Tipo da fin de liña

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
gl: O tipo de fin de liña (ou tipo de nova liña)

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
gl: Política de nome de modificador

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
gl: Directorio de saída

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
gl: O directorio no que debe deitarse o código

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
gl: A política a seguir cando hai conflitos de nomes

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
gl: Xerar automaticamente os lectores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
gl: Activa ou desactiva a xeración automática de lectores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
gl: O prefixo para os membros de clase

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
gl: Lectores de liña

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
gl: Activa ou desactiva os lectores de liña

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
gl: Operacións «inline»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
gl: Activa ou desactiva as operacións «inline»

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
gl: O paquete é un espazo de nomes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
gl: Activa ou desactiva o tratar o paquete como un espazo de nomes

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
gl: Lectores públicos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
gl: Activa ou desactiva os lectores públicos

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
gl: Nome da clase String

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
gl: O nome da clase string

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
gl: Inclusión do nome da clase string

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
gl: O nome da clase string a incluír

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
gl: A inclusión de String é global

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
gl: Activa ou desactiva a inclusión global de string

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
gl: Nome da clase Vector

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
gl: O nome da clase vector

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name Include
gl: Inclusión do nome da clase vector

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
gl: O nome da clase vector para incluír

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
gl: A inclusión de Vector é global

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
gl: Activa ou desactiva a inclusión global da clase vector.

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
gl: Destrutores virtuais

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
gl: Activa ou desactiva os destrutores virtuais

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
gl: Lectores co prefixo «get»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
gl: Se se activa, crear lectores co prefixo «get»

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
gl: Retirar o prefixo «[a-zA-Z]_» dos métodos de acceso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
gl: Se se activa, retirar o prefixo «[a-zA-Z]_» dos métodos de acceso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
gl: Se se activa, os métodos de acceso comezan por maiúscula

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
gl: Etiquetas de documentación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
gl: A etiqueta empregada para xerar a documentación doxygen (\\, @)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors ( D )
gl: Xerar automaticamente os lectores dos atributos (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
gl: Activa ou desactiva a xeración automática dos lectores dos atributos (D)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
gl: Xerar automaticamente lectores das asociacións (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
gl: Activa ou desactiva a xeración automática de lectores das asociacións (D)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Build ANT Document (D)
gl: Construír o documento ANT (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (D)
gl: Activa ou desactiva a construción do documento ANT (D)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
gl: Xerar automaticamente os lectores dos atributos (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
gl: Activa ou desactiva a xeración automática dos lectores dos atributos (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Java)
gl: Xerar automaticamente lectores das asociacións (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Java)
gl: Activa ou desactiva a xeración automática de lectores das asociacións (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Build ANT Document (Java)
gl: Construír o documento ANT (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (Java)
gl: Activa ou desactiva a construción do documento ANT (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Ruby)
gl: Xerar automaticamente os lectores dos atributos (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
gl: Activa ou desactiva a xeración automática dos lectores os atributos (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
gl: Xerar automaticamente lectores ás asociacións (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
gl: Activa ou desactiva a xeración automática de lectores ás asociacións (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
gl: Ruta do punto automática

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
gl: Determinar automaticamente a ruta do punto executábel.

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
gl: Ruta do punto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
gl: Definir a ruta do punto executábel (opcional).

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
gl: Amosar a disposición de exportación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
gl: Amosar a disposición de exportación

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
gl: &Exportar o modelo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
gl: &Diagrama

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
gl: &Novo

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
gl: &Amosar

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
gl: A&mpliar

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
gl: &Aliñar

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
gl: &Código

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
gl: &Idioma activo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Export model to DocBook
gl: &Exportar o modelo como DocBook

en: &Export model to XHTML
gl: &Exportar o modelo como XHTML

en: &New Class Wizard...
gl: Asistente para &novas clases…

en: &Add Default Datatypes for Active Language
gl: &Engadir os tipos de datos predeterminados da linguaxe activa

en: Code &Importing Wizard...
gl: Asistente de &importación de código…

en: &Code Generation Wizard...
gl: Asistente de &xeración de código fonte…

en: &Generate All Code
gl: Xerar &todo o código

en: Creates a new document
gl: Crea un documento novo

en: Opens an existing document
gl: Abre un documento xa existente

en: Opens a recently used file
gl: Abre un ficheiro usado recentemente

en: Saves the document
gl: Garda o documento

en: Saves the document as...
gl: Garda o documento como…

en: Closes the document
gl: Pecha o documento

en: Prints out the document
gl: Imprime o documento

en: Print Preview of the document
gl: Vista previa do documento impreso

en: Quits the application
gl: Sae da aplicación

en: Exports the model to the docbook format
gl: Exporta o modelo no formato docbook

en: Exports the model to the XHTML format
gl: Exporta o modelo no formato XHTML

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
gl: Corta a sección escollida e colócaa no portapapeis

en: Copies the selected section to the clipboard
gl: Copia a sección escollida no portapapeis

en: Pastes the contents of the clipboard
gl: Pega o contido do portapapeis

en: Undo last action
gl: Desfacer a última acción feita

en: Redo last undone action
gl: Refacer a última acción desfeita

en: Set the default program preferences
gl: Estabelece as preferencias predeterminadas do programa

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
gl: Eliminar o &escollido

en: &Class Diagram...
gl: Diagrama de &clases…

en: &Object Diagram...
gl: Diagrama de &obxectos…

en: &Sequence Diagram...
gl: Diagrama de &secuencia…

en: C&ommunication Diagram...
gl: Diagrama de c&omunicación…

en: &Use Case Diagram...
gl: Diagrama de casos de &uso…

en: S&tate Diagram...
gl: Diagrama de es&tados…

en: &Activity Diagram...
gl: Diagrama de &actividades…

en: Co&mponent Diagram...
gl: Diagrama de co&mpoñentes…

en: &Deployment Diagram...
gl: &Diagrama de realización…

en: &Entity Relationship Diagram...
gl: Diagrama de relacións entre &entidades…

en: &Tree View
gl: Vista en ár&bore

en: &Debugging
gl: &Depuración

en: &Logging
gl: &Rexistro

en: &Command history
gl: Historial de &ordes

note: i18n("&Properties"), this); m_propertyDock->setObjectName(QStringLiteral("PropertyDock")); addDockWidget(Qt::LeftDockWidgetArea, m_propertyDock);  //:TODO: create the bird's eye view
en: &Bird's eye view
gl: Vista de &paxaro

en: &Clear Diagram
gl: &Limpar o diagrama

en: &Snap to Grid
gl: A&xustar á grade

en: S&how Grid
gl: Amosar a &grade

en: &Delete Diagram
gl: &Eliminar o diagrama

en: &Export as Picture...
gl: &Exportar como imaxe…

en: Export &Diagrams as Pictures...
gl: Exportar os &diagramas como imaxes…

en: Z&oom to 100%
gl: &Ampliar ao 100%

en: &Move Tab Left
gl: &Mover o separador á esquerda

en: &Move Tab Right
gl: &Mover o separador á dereita

en: Select Diagram on Left
gl: Escolla o diagrama á esquerda

en: Select Diagram on Right
gl: Escolla o diagrama á dereita

[ctx: init status bar]
en: Ready
gl: Listo

en: Fit
gl: Axustar

en: Diagram Toolbar
gl: Barra de ferramentas do Diagrama

en: Doc&umentation
gl: Doc&umentación

en: Co&mmand history
gl: Historial de &ordes

en: &Debug
gl: &Depurar

en: &Log
gl: &Rexistrar

en: Opening file...
gl: Abrindo o ficheiro…

en: Untitled
gl: Sen título

en: Creating new document...
gl: Creando un documento novo…

en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
gl: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Todos os ficheiros compatíbeis (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Ficheiros XMI sen comprimir (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Ficheiros XMI comprimidos con gzip (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Ficheiros XMI comprimidos con Bzip2 (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Ficheiros de Eclipse PapyrusUML (*.uml)
    *.mdl|Ficheiros de modelo Rose (*.mdl)
    *.zargo|Ficheiros argo comprimidos (*.zargo)

en: Saving file...
gl: Gardando o ficheiro…

en: Saving file with a new filename...
gl: Gardando o ficheiro cun novo nome…

en: Save As
gl: Gardar como

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
gl: *.xmi | Ficheiro XMI (*.xmi);;*.xmi.tgz | Ficheiro XMI comprimido como Gzip (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Ficheiro XMI comprimido como Bzip2 (*.xmi.tar.bz2);;* | Todos os ficheiros (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
gl: O ficheiro %1 xa existe.
    Desexa sobrescribilo?

en: Warning
gl: Aviso

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Closing file...
gl: Pechando o ficheiro…

en: No search term entered
gl: Non se inseriu ningún termo de busca.

en: '%1': %2 found
gl: «%1»: atopáronse %2

en: Print Preview...
gl: Vista previa…

en: Printing...
gl: Está a imprimir…

en: Print %1
gl: Imprimir %1

en: Exiting...
gl: Estase a saír…

en: Cutting selection...
gl: Cortando a selección…

en: Copying selection to clipboard...
gl: Copiando a selección para o portapapeis…

en: Inserting clipboard contents...
gl: Inserindo o contido do portapapeis…

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
gl: Umbrello non puido pegar o contido do portapapeis. Pode ser que os obxectos no portapapeis sexan dun tipo incorrecto para pegarse aquí.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
gl: Listo.

en: Cannot view code until you generate some first.
gl: Non é posíbel ver o código fonte antes de xerarse.

en: Cannot View Code
gl: Non é posíbel ver o código

en: Cannot view code from simple code writer.
gl: Non é posíbel ver o código fonte do escritor simple de fontes.

en: Select file(s) to import:
gl: Escolla os ficheiros para importar:

en: Select directory to import:
gl: Escolla o directorio para importar:

en: XHTML Generation failed .
gl: Fallou a xeración do XHTML.

en: &UML Objects
gl: Obxectos &UML

en: &Stereotypes
gl: E&stereotipos

en: Welcome
gl: Benvido/a

en: UML Model
gl: Modelo UML

en: Logical View
gl: Vista lóxica

en: Use Case View
gl: Vista dos casos de uso

en: Component View
gl: Vista de compoñentes

en: Deployment View
gl: Vista de realización

en: Entity Relationship Model
gl: Modelo de relacións da entidade

en: Datatypes
gl: Tipos de datos

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
gl: O ficheiro actual modificouse.
    Quere gardalo?

[ctx: warning message]
en: Warning
gl: Aviso

en: The file <%1> does not exist.
gl: O ficheiro <%1> non existe.

en: Load Error
gl: Erro de lectura

en: The file %1 seems to be corrupted.
gl: O ficheiro %1 parece estar corrompido.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
gl: Non se atopou ningún ficheiro XMI no ficheiro comprimido %1.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
gl: Houbo un problema ao cargar o ficheiro extraído: %1

en: There was a problem loading file: %1
gl: Houbo un problema ao cargar o ficheiro: %1

en: Reason: %1
gl: Motivo: %1

en: There was a problem saving: %1
gl: Houbo un problema ao gardar: %1

en: Save Error
gl: Erro ao gardar

en: There was a problem uploading: %1
gl: Houbo un problema ao enviar: %1

en: use case diagram
gl: diagrama de casos de uso

en: class diagram
gl: diagrama de clase

en: sequence diagram
gl: diagrama de secuencia

en: communication diagram
gl: diagrama de comunicación

en: object diagram
gl: diagrama de obxectos

en: state diagram
gl: diagrama de estados

en: activity diagram
gl: diagrama de actividades

en: component diagram
gl: diagrama de compoñentes

en: deployment diagram
gl: diagrama de realización

en: entity relationship diagram
gl: diagrama de relacións entre entidades

[ctx: diagram name]
en: Name
gl: Nome

en: Enter name:
gl: Escriba o nome:

en: That is an invalid name for a diagram.
gl: Ese nome é incorrecto para un diagrama.

en: A diagram is already using that name.
gl: Xa hai un diagrama con ese nome.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
gl: Nome

[ctx: renaming uml object]
en: Name
gl: Nome

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
gl: Nome

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
gl: O nome que inseriu non era único.
    É isto o que quere?

en: Use Name
gl: Usar o nome

en: Enter New Name
gl: Inserir un nome novo

en: Unsupported xmi file version: %1
gl: Versión de ficheiro xmi non compatíbel: %1

en: Setting up the document...
gl: Configurando o documento…

en: Resolving object references...
gl: Estanse a resolver as referencias a obxectos…

en: Loading UML elements...
gl: Estanse a cargar os elementos UML…

en: Loading diagrams...
gl: Estanse a cargar os diagramas…

en: /autosave%1
gl: /autogardar%1

en: Externalize Folder
gl: Exteriorizar o cartafol

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
gl: O cartafol %1 ten que ser relativo ao directorio do modelo principal, %2.

en: Path Error
gl: Erro coa ruta

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
gl: O ficheiro %1 xa existe!
    O ficheiro actual substituirase.

en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: There was a problem saving file: %1
gl: Houbo un problema ao gardar o ficheiro: %1

en: Enter Model Name
gl: Inserir o nome do modelo

en: Enter the new name of the model:
gl: Escriba o novo nome do modelo:

en: Views
gl: Vistas

en: Settings
gl: Configuración

en: Loading listview...
gl: Cargando a vista en lista…

en: The class must be emptied before it can be deleted.
gl: A clase debe baleirarse antes para poder eliminarse.

en: Class Not Empty
gl: Clase non baleira

en: The package must be emptied before it can be deleted.
gl: O paquete debe baleirarse para poder eliminarse.

en: Package Not Empty
gl: Paquete non baleiro

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
gl: O cartafol debe estar baleiro antes de poder eliminarse.

en: Folder Not Empty
gl: Cartafol non baleiro

en: Rename canceled
gl: Cancelouse o renomeamento

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
gl: Renomear un elemento no tipo de vista en lista %1 aínda non está realizado.

en: Function Not Implemented
gl: Función non realizada

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
gl: O nome que inseriu era incorrecto.
    Cancelouse o proceso de renomeamento.

en: Name Not Valid
gl: Nome non correcto

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
gl: Xa existe unha operación con ese nome e sinatura. Non pode engadila de novo.

en: The folderfile %1 does not exist.
gl: O cartafol %1 non existe.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
gl: O ficheiro de cartafol %1 non se pode abrir.

en: new_parameter
gl: novo_parámetro

[ctx: object name]
en: Name
gl: Nome

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
gl: Xa hai un obxecto chamado %1
    no paquete %2.
    Escriba un nome novo:

en: new_literal
gl: novo_literal

en: new_field
gl: novo_campo

en: new_fkey_constraint
gl: nova_restrición_de_clave_allea

en: Actor &name:
gl: Nome do &actor:

en: Artifact &name:
gl: Nome do &artefacto:

en: Association &name:
gl: &Nome da asociación:

en: Class &name:
gl: Nome da &clase:

en: Component &name:
gl: Nome do &compoñente:

en: Datatype &name:
gl: Nome do &tipo de dato:

en: Entity &name:
gl: Nome da &entidade:

en: Enum &name:
gl: Nome do &enumerado:

en: Folder &name:
gl: &Nome do cartafol:

en: Interface &name:
gl: Nome da &interface:

en: Node &name:
gl: Nome do &nodo:

en: Package &name:
gl: Nome do &paquete:

en: Port &name:
gl: Nome do &porto:

en: Use case &name:
gl: Nome do caso de &uso:

en: Instance name:
gl: Nome da instancia:

en: Diagram: %2 Page %1
gl: Diagrama: %2 Páxina %1

en: Use fill color
gl: Usar unha cor de recheo

en: No fill color
gl: Sen cor de recheo

en: Change font
gl: Cambiar a fonte

en: Change line color
gl: Cambiar a cor das liñas

en: Change line width
gl: Cambiar a anchura das liñas

en: Change fill color
gl: Cambiar a cor de recheo

en: Change visual property
gl: Cambiar a propiedade visual

en: Delete widgets
gl: Eliminar os trebellos

en: Resize widgets
gl: Cambiar o tamaño dos trebellos

en: Enter Diagram Name
gl: Escriba o nome do diagrama

en: Enter the new name of the diagram:
gl: Escriba o novo nome do diagrama:

en: Failed to import from file.
gl: Non foi posíbel importar do ficheiro.

en: Exporting view...
gl: Exportando a vista…

en: An error happened when exporting the image:
gl: Ocorreu un erro ao exportar a imaxe:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro escollido %1 xa existe.
    Quere sobrescribilo?

en: File Already Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Empty scene
gl: Baleirar a escena

en: Cannot create directory: %1
gl: Non é posíbel crear o directorio: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
gl: Ocorreu un problema ao gardar o diagrama en %1

en: Multiplicity
gl: Multiplicidade

en: Enter multiplicity:
gl: Escriba a multiplicidade:

en: Association Name
gl: Nome da asociación

en: Enter association name:
gl: Escriba o nome da asociación:

en: Role Name
gl: Nome do papel

en: Enter role name:
gl: Escriba o nome do papel:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
gl: Prema Ctrl + clic esquerdo de rato para eliminar un punto

en: Enter the name of the diagram referenced
gl: Escriba o nome do diagrama referido

en: Diagram name
gl: Nome do diagrama

en: Enter the guard of the loop
gl: Escriba a protección do ciclo

en: Enter the first alternative name
gl: Escriba o primeiro nome alternativo

en: Enter first alternative
gl: Escriba a primeira alternativa

en: Enter first alternative :
gl: Escriba a primeira alternativa:

en: Enter referenced diagram name
gl: Inserir o nome do diagrama referido

en: Enter referenced diagram name :
gl: Escriba o nome do diagrama referido:

en: Enter the guard of the loop:
gl: Escriba a protección do ciclo:

en: Enter alternative Name
gl: Escriba un nome alternativo

en: Enter the alternative:
gl: Escriba a alternativa:

en: Change Text
gl: Cambiar o texto

en: Enter new text:
gl: Escriba o novo texto:

en: ERROR
gl: ERRO

[ctx: operation name]
en: Name
gl: Nome

en: Enter operation name:
gl: Escriba o nome da operación:

en: Precondition
gl: Condición previa

en: Postcondition
gl: Condición posterior

en: Transformation
gl: Transición

en: Note Type
gl: Tipo da nota

en: Select the Note Type
gl: Escolla o tipo da nota

en: Enter Object Node Name
gl: Escriba o nome do nodo de obxecto

en: Enter the name of the object node :
gl: Escriba o nome do nodo de obxecto:

en: Select Object node type
gl: Escolla o tipo de nodo de obxecto

en: Select the object node type
gl: Escolla o tipo de nodo de obxecto

en: Enter the name of the data store node
gl: Escriba o nome do nodo do almacén de datos

en: data store name
gl: nome do almacén de datos

en: Enter the name of the buffer node
gl: Escriba o nome do nodo do búfer

en: Enter the name of the buffer
gl: Escriba o nome do búfer

en: Enter the name of the object flow
gl: Escriba o nome do fluxo do obxecto

en: object flow
gl: fluxo do obxecto

en: Enter Object Flow State
gl: Escriba o estado do fluxo do obxecto

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
gl: Escriba o estado (deixe o «-» se non existe un estado para o obxecto)

en: Enter signal name
gl: Inserir o nome do sinal

en: Enter the signal name :
gl: Escriba o nome do sinal:

en: Enter Activity
gl: Escriba a actividade

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
gl: Manteña premida a tecla de maiúsculas ou control para mover no eixo X. Manteña as dúas á vez para mover no eixo Y. Prema co botón dereito para cancelar o movemento.

en: Move widgets
gl: Mover os trebellos

en: Rename Object
gl: Renomear o obxecto

en: Enter object name:
gl: Escriba o nome do obxecto:

en: Hold shift or control to move in X axis.
gl: Manteña Maiús ou Ctrl para mover polo eixe X.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
gl: Manteña Maiús e Ctrl para mover polo eixe Y.

en: new actor
gl: novo actor

en: new artifact
gl: novo artefacto

en: new association
gl: nova asociación

en: new box
gl: nova caixa

en: new category
gl: nova categoría

en: new class
gl: nova clase

en: new combined fragment
gl: novo fragmento combinado

en: new component
gl: nova compoñente

en: new datatype
gl: novo tipo de dato

en: new entity
gl: nova entidade

en: new enum
gl: novo enumerado

en: new floating dash line
gl: nova liña longa flotante

en: new fork/join
gl: nova ramificación ou xuntanza

en: new instance
gl: nova instancia

en: new interface
gl: nova interface

en: new message
gl: nova mensaxe

en: new node
gl: novo nodo

en: new note
gl: nova nota

en: new object
gl: novo obxecto

en: new object node
gl: novo nodo de obxecto

en: new package
gl: novo paquete

en: new pin
gl: novo alfinete

en: new port
gl: novo porto

en: new precondition
gl: nova condición previa

en: new region
gl: nova rexión

en: new signal
gl: novo sinal

en: new text
gl: novo texto

en: new UML widget
gl: novo trebello de UML

en: new use case
gl: novo caso de uso

en: new widget
gl: novo trebello

en: New activity
gl: Nova actividade

en: New box
gl: Nova caixa

en: New combined fragment
gl: Novo fragmento combinado

en: New floating dash line
gl: Nova liña longa flotante

en: New fork/join
gl: Nova ramificación ou xuntanza

en: New message
gl: Nova mensaxe

en: New note
gl: Nova nota

en: New object
gl: Novo obxecto

en: New object node
gl: Novo nodo de obxecto

en: New pin
gl: Novo alfinete

en: New precondition
gl: Nova condición previa

en: New region
gl: Nova rexión

en: New signal
gl: Novo sinal

en: New state
gl: Novo estado

en: New text
gl: Novo texto

en: New UML widget
gl: Novo trebello de UML

en: New widget
gl: Novo trebello

en: Enter the name of the new box:
gl: Escriba o nome da nova caixa:

en: Enter the name of the new combined fragment:
gl: Escriba o nome do novo fragmento combinado:

en: Enter the name of the new floating dash line:
gl: Escriba o nome da nova liña longa flotante:

en: Enter the name of the new fork/join:
gl: Escriba o nome da nova ramificación ou xuntanza:

en: Enter the name of the new message:
gl: Escriba o nome da nova mensaxe:

en: Enter the name of the new note:
gl: Escriba o nome da nova nota:

en: Enter the name of the new object:
gl: Escriba o nome do novo obxecto:

en: Enter the name of the new object node:
gl: Escriba o nome do novo nodo de obxecto:

en: Enter the name of the new pin:
gl: Escriba o nome do novo alfinete:

en: Enter the name of the new precondition:
gl: Escriba o nome da nova condición previa:

en: Enter the name of the new region:
gl: Escriba o nome da nova rexión:

en: Enter the name of the new signal:
gl: Escriba o nome do novo sinal:

en: Enter the name of the new text:
gl: Escriba o nome do novo texto:

en: Enter the name of the new uml widget:
gl: Escriba o nome do novo trebello de UML:

en: Enter the name of the new widget:
gl: Escriba o nome do novo trebello:

en: Rename activity
gl: Renomear a actividade

en: Rename box
gl: Renomear a caixa

en: Rename combined fragment
gl: Renomear o fragmento combinado

en: Rename floating dash line
gl: Renomear a liña longa flotante

en: Rename fork/join
gl: Renomear a ramificación ou xuntanza

en: Rename message
gl: Renomear a mensaxe

en: Rename note
gl: Renomear a nota

en: Rename object
gl: Renomear o obxecto

en: Rename object node
gl: Renomear o nodo de obxecto

en: Rename pin
gl: Renomear o alfinete

en: Rename precondition
gl: Renomear a condición previa

en: Rename region
gl: Renomear a rexión

en: Rename signal
gl: Renomear o sinal

en: Rename state
gl: Renomear o estado

en: Rename text
gl: Renomear o texto

en: Rename UML widget
gl: Renomear o trebello de UML

en: Rename widget
gl: Renomear o trebello

en: Enter the new name of the activity:
gl: Escriba o novo nome da actividade:

en: Enter the new name of the box:
gl: Escriba o novo nome da caixa:

en: Enter the new name of the combined fragment:
gl: Escriba o novo nome do fragmento combinado:

en: Enter the new name of the floating dash line:
gl: Escriba o novo nome da liña longa flotante:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
gl: Escriba o novo nome do trebello de ramificación ou xuntanza:

en: Enter the new name of the message:
gl: Escriba o novo nome da mensaxe:

en: Enter the new name of the note:
gl: Escriba o novo nome da nota:

en: Enter the new name of the object:
gl: Escriba o novo nome do obxecto:

en: Enter the new name of the object node:
gl: Escriba o novo nome do nodo de obxecto:

en: Enter the new name of the pin:
gl: Escriba o novo nome do alfinete:

en: Enter the new name of the precondition:
gl: Escriba o novo nome da condición previa:

en: Enter the new name of the region:
gl: Escriba o novo nome da rexión:

en: Enter the new name of the signal:
gl: Escriba o novo nome do sinal:

en: Enter the new name of the state:
gl: Escriba o novo nome do estado:

en: Enter the new name of the text:
gl: Escriba o novo nome do texto:

en: Enter the new name of the uml widget:
gl: Escriba o novo nome do trebello de UML:

en: Enter the new name of the widget:
gl: Escriba o novo nome do trebello:

en: Box
gl: Caixa

en: CombinedFragment
gl: FragmentoCombinado

en: Datatype
gl: Tipo de dato

en: Enum
gl: Enumerado

en: FloatingDashLine
gl: LinaLongaFlotante

en: ForkJoin
gl: RamificarXuntar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Note
gl: Nota

en: Object
gl: Obxecto

en: ObjectNode
gl: NodoDeObxecto

en: Signal
gl: Sinal

en: State
gl: Estado

en: Text
gl: Texto

en: UseCase
gl: CasoDeUso

en: Instance
gl: Instancia

[ctx: selection arrow]
en: Select
gl: Selección

en: Creation
gl: Creación

en: Destroy
gl: Destrución

en: Combined Fragment
gl: Fragmento combinado

en: Label
gl: Lenda

en: Directional Association
gl: Asociación direccional

[ctx: UML class]
en: Class
gl: Clase

en: Send signal
gl: Enviar un sinal

en: Accept signal
gl: Aceptar o sinal

en: Accept time event
gl: Aceptar o evento de tempo

en: Fork/Join
gl: Ramificar/Xuntar

en: Interface Provider
gl: Fornecedor de interfaces

en: Interface required
gl: Requírese unha interface

[ctx: join states]
en: Join
gl: Xuntar

[ctx: state choice]
en: Choice
gl: Escolla

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
gl: Liña «E»

[ctx: state diagram]
en: State
gl: Estado

en: Pre/Post condition
gl: Condición previa/a posterior
